نویسنده: پوریا امیرخزانی
2020-10-03

آرشیو اینستا کجاست + برگرداندن پست و استوری آرشیو شده!

آرشیو اینستاگرام که با نام بایگانی اینستا نیز شناخته می شود، یکی از کاربردی ترین بخش های این شبکه ی اجتماعی است. از طریق آرشیو اینستاگرام ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

بایگانی اینستاگرام کجاست؟ به زبان ساده، آرشیو یا همان بایگانی اینستاگرام، همانگونه که از نامش پیداست، محل بایگانی سابقه‌ی فعالیت شما در اینستاگرام است. شما می‌توانید تک تک استوری ها و لایوهایی را که تاکنون منتشر کرده‌اید، در این قسمت مشاهده کنید. همچنین، می‌توانید پست‌هایی را که نمی‌خواهید در صفحه‌ی اینستاگرام شما نشان داده شوند، به قسمت آرشیو اینستا منتقل کنید.

خرید فالوور اینستاگرام

با آرشیو کردن پست، شما این فرصت را دارید که اگر در آینده نظرتان عوض شد و خواستید پست مجددا در صفحه ی شما دیده شود، فقط با یک کلیک بتوانید این کار را انجام دهید؛ چیزی که در حذف پست به هیچ وجه ممکن نیست. با این حال، اگر می‌خواهید یکی از پست های خود را حذف نمایید و یا صرفا آن را ویرایش نمایید، می‌توانید از مقاله‌ی حذف و ویرایش پست در اینستاگرام استفاده کنید.

علاوه بر تمامی مواردی که در بالا گفته شد، آرشیو اینستاگرام برای پیج‌های حرفه ای نیز بسیار کاربردی است. بایگانی اینستاگرام به شما کمک می کند بدانید قبلا چه محتوایی را پست و یا استوری کرده‌اید؛ بدین ترتیب می‌توانید به طور دقیق تر برای پیجتان تقویم محتوایی بسازید و یا سالگرد استوری‌های مهم را به یاد داشته باشید. در ادامه‌ی این مطلب با اینبو همراه باشید تا تمامی این قابلیت‌های فوق العاده را یاد بگیرید!

راهنمای مطالعه

ویدیوی آموزش کامل آرشیو اینستاگرام

ویدیوی آموزش کامل بخش آرشیو (بخش‎های آرشیو پست، آرشیو استوری و آرشیو لایو)

مواردی که در این ویدیو مشاهده می‌کنیم:

 • چه زمانی پست خود را آرشیو می‌کنیم؟
 • آموزش آرشیو کردن پست در اینستاگرام.
 • آموزش بازگردانی پست آرشیو شده (برگرداندن پست از آرشیو اینستا)
 • آموزش کامل بخش آرشیو استوری (اشتراک گذاری دوباره‌ی استوری‌ها، تقویم محتوای استوری و مکان‌یابی استوری)
 • آموزش بخش آرشیو لایو و نحوه‌ی اشتراک گذاری لایو در آی جی تیوی (igtv)

آرشیو اینستاگرام کجاست ؟

به طور کلی، آرشیو اینستاگرام از سه بخش بایگانی پست اینستاگرام، بایگانی استوری اینستاگرام و بایگانی لایوها تشکیل شده است. برای دسترسی به قسمت آرشیو حساب اینستاگرامی خود، مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به پروفایل حساب کاربری خود بروید.
 1. بر روی آیکون سه خط در بالای صفحه و سمت راست کلیک کنید.
 1. نیم پنجره‌ای باز می شود که در آن گزینه‌ی آرشیو دیده می‌شود. بر روی آن کلیک کنید.
انتخاب گزینه archive ا
انتخاب گزینه archive ا
 1. در صفحه‌ی جدید، مطابق شکل از قسمت بالای صفحه می‌توانید بخش آرشیو پست‌ها، آرشیو استوری‌ها و نیز آرشیو لایوها را انتخاب نمایید.
آرشیو اینستاگرام
آرشیو اینستاگرام

آرشیو پست اینستاگرام

آرشیو اینستاگرام شامل سه بخش آرشیو پست، آرشیو استوری و آرشیو لایو است که در قدم اول، نحوه‌ی آرشیو کردن پست و برگرداندن پست‌ها از این قسمت می‌پردازیم.

نحوه‌ی بایگانی کردن پست ها در اینستا

 1. وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. سپس پست مدنظر خود را باز کنید.
 1. آیکون سه نقطه در بالا و سمت راست پست را لمس کنید.
 1. بعد از لمس برایتان کادری باز خواهد شد که گزینه های متعددی دارد. برای بایگانی کردن یک پست کافی است گزینه “archive” را لمس نمایید تا پست مربوطه در اکانت اینستاگرام شما آرشیو شود.
آرشیو کردن پست اینستاگرام
آرشیو کردن پست اینستاگرام

مشاهده و برگرداندن پست های موجود در بایگانی اینستاگرام

بعد از اینکه پستی را در اکانت خود بایگانی کردیم، می‌توانیم از قسمت آرشیو، آن را مشاهده کرده و در صورت تمایل، برای برگرداندن آن به قسمت پروفایل صفحه خود، اقدام کنیم. برای این کار کافیست:

 1. به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام تان برگشته و آیکون 3 خط را که در بالای همان صفحه وجود دارد، لمس کنید.
 1. در نیم صفحه ی باز شده، آیکون “Archive” را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه archive
انتخاب گزینه archive
 1. برای ورود به بخش پست های آرشیو شده، از بالای صفحه، بخش بایگانی پست‌ها یا همان “Posts Archive” را انتخاب نمایید.
 2. حال می‌توانید تمام پست‌هایی را که تا کنون بایگانی کرده‌اید، مشاهده کنید. پستی را که می‌خواهید بازیابی کنید، انتخاب نمایید.
انتخاب پست آرشیو شده
انتخاب پست آرشیو شده
 1. سپس آیکون سه نقطه را لمس کنید و سپس در کادر باز شده، گزینه‌ی “show on profile” را انتخاب کنید.
برگرداندن پست آرشیو شده به صفحه پروفایل
برگرداندن پست آرشیو شده به صفحه پروفایل

بایگانی استوری اینستاگرام

در بخش بایگانی استوری اینستاگرام، برخلاف قسمت بایگانی پست، تمامی استوری‌ها به صورت خودکار ذخیره شده‌اند. در حقیقت، برخلاف قسمت پست که شما ابتدا باید پست را آرشیو کنید تا در این قسمت دیده شود، تمامی استوری‌های شما به طور خودکار در قسمت بایگانی استوری ذخیره می‌شود. اما این پایان ماجرا نیست! در این بخش شما می‌توانید تاریخچه‌ی تقویمی فعالیت خود در زمینه‌ی انتشار استوری و نیز سابقه‌ی لوکیشن هایی را که به استوری‌های قبلی خود اضافه کرده اید، مشاهده نمایید. همچنین، چنانچه سال‌های گذشته در تاریخ امروز استوری منتشر کرده باشید، این استوری برای ما نشان داده می‌شود. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود همان استوری را در سالگرد آن نیز منتشر کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش بایگانی استوری اینستاگرام، استوری هایی که قبلا منتشر کرده اید را بازنشر کنید. همچنین می‌توانید استوری‌های قبلی خود را هایلایت کنید یا این که آن‌ها را در قالب پست، دوباره منتشر نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه به تک تک این قابلیت‌ها بپردازیم.

بایگانی استوری اینستاگرام کجاست؟

اول از همه، اصلا آرشیو استوری اینستاگرام کجاست؟ برای رفتن به این بخش، کافیست:

 1. مشابه توضیحات ابتدای مقاله، ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
 2. به بخش پروفایل حساب خود بروید.
 3. در اینجا بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.
 4. گزینه‌ی archive را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه archive
انتخاب گزینه archive
 1. در این بخش، از قسمت بالای صفحه، گزینه Stories Archive را انتخاب نمایید.
آرشیو استوری ها
آرشیو استوری ها
 1. در این قسمت می‌توانید همه‌ی استوری های آرشیو شده خود را مشاهده نمایید. همچنین می‌توانید با انتخاب آیکون تقویم در بالای صفحه استوری‌های آرشیو شده را بر اساس تاریخ انتشار آنها مشاهده نمایید.
انتخاب آیکون تقویم و مشاهده استوری های آرشیو شده بر اساس تاریخ
انتخاب آیکون تقویم و مشاهده استوری های آرشیو شده بر اساس تاریخ
 1. همچنین با انتخاب آیکون لوکیشن یا نقشه می‌توانید استوری هایی که بر اساس لوکیشن آرشیو شده‌اند را مشاهده نمایید.
مشاهده استوری‌های آرشیو شده بر اساس لوکیشن
مشاهده استوری‌های آرشیو شده بر اساس لوکیشن

قابلیت های آرشیو استوری اینستاگرام

بازنشر استوری از آرشیو اینستاگرام: برای ریکاوری استوری یا همان اشتراک گزاری دوباره‌ی استوری قبلی، ابتدا استوری موردنظر خود را از قسمت آرشیو انتخاب نمایید. سپس مطابق شکل، از قسمت پایین و سمت راست صفحه، گزینه‌ی Share را لمس کنید.

اضافه کردن استوری به هایلایت: برای اضافه کردن یکی از استوری‌های قبلی خود به هایلایت استوری‌ها، ابتدا طبق آموزش های بالا به قسمت آرشیو استوری خود رجوع نمایید. استوری موردنظر خود را انتخاب کنید و پس از باز شدن آن، از قسمت پایین و سمت راست صفحه، گزینه‌ی هایلایت را انتخاب نمایید. اگر نمی‌دانید هایلایت چیست و چگونه می‌توان در صفحه‌ی اینستاگرامی خود دسته‌ای از استوری‌ها را هایلایت نمود، مقاله‌ی هایلایت اینستاگرام چیست را را حتما بخوانید!

دیگر قابلیت‌های بخش آرشیو استوری

ذخیره کردن استوری به گالری: در صورتی که می‌خواهید یکی از استوری های قبلی خود را بازیابی کرده و در حافظه‌ی گوشی خود ذخیره نمایید، این امر از طریق بخش آرشیو استوری امکان‌پذیر است. کافیست طبق آموزش های بالا، به بخش آرشیو استوری مراجعه نمایید. حال از میان سابقه‌ی استوری‌ها، استوری مدنظر خود را بیابید. پس از کلیک بر روی آن، مطابق شکل می‌توانید آیکون سه نقطه را در قسمت پایین و سمت راست صفحه مشاهده نمایید. پس از کلیک بر روی این بخش، گزینه‌ی “Save Photo” را انتخاب نمایید.

انتشار استوری در قالب پست: یکی دیگر از قابلیت‌های بخش آرشیو استوری اینستاگرام، قابلیت انتشار دوباره‌ی استوری در قالب پست می‌باشد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید یکی از استوری‌های قبلی خود را پست نمایید. برای این کار، مشابه مورد قبلی، پس از رفتن به بخش آرشیو استوری و انتخاب استوری موردنظر، بر روی آیکون سه نقطه کلیک نمایید. از این بخش، گزینه‌ “Share As Post” را انتخاب نمایید. سپس به مراحل بعدی منتقل خواهید شد که دقیقا مشابه مراحل گذاشتن پست عادی است.

پاک کردن استوری از آرشیو: چنانچه مایل هستید یکی از استوری های قبلی خود را از قسمت آرشیو پاک نمایید، از بخش استوری آرشیو، ابتدا استوری مورد نظر خود را انتخاب کنید.

انتخاب استوری آرشیو شده
انتخاب استوری آرشیو شده

سپس گزینه more را در پایین صفحه انتخاب نمایید.

انتخاب گزینه more
انتخاب گزینه more

در نهایت گزینه delete را بزنید.

حذف استوری آرشیو شده
حذف استوری آرشیو شده

لایو آرشیو یا بایگانی لایو ها

یکی دیگر از بخش‌های آرشیو اینستاگرام، قسمت بایگانی لایوها می باشد. شما از این بخش می‌توانید به تمامی لایوهایی که در گذشته منتشر نموده‌اید، دسترسی داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که لایوهای قبلی خود را دوباره از طریق آی جی تی وی (IG TV) به اشتراک بگذارید یا آن‌ها را بر روی حافظه‌ی گوشی خود ذخیره نمایید . برای دسترسی به این بخش، ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. به قسمت پروفایل خود رجوع کرده، بر روی آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه کلیک نمایید. در نیم‌صفحه‌ی باز شده، گزینه‌ی Archives را انتخاب نمایید. این بار به جای گزینه‌های قبلی، بخش “Lives Archive” را انتخاب نمایید.

بازیابی و به اشتراک گزاری لایو در آیجی تی وی (IG TV) از طریق آرشیو اینستا

پس از ورود به بخش آرشیو لایوها، مشاهده خواهید کرد که تمامی لایوهای قبلی شما، در این بخش وجود دارند. اگر مایل هستید یکی از این لایوها را در آیجی تیوی اینستاگرام خود منتشر نمایید، بر روی لایو موردنظر کلیک کنید. سپس در پایین و سمت راست صفحه، آیکون آی جی تی وی را با عنوان “Share” ، مشاهده خواهید کرد. با لمس این گزینه، به مراحل بعدی انتشار ویدیو منتقل خواهید شد که دقیقا مانند منتشر کردن عادی یک ویدیو در آی جی تی وی است. اگر از این که آی جی تی وی چیست و چگونه میتوان در این قسمت محتوا منتشر نمود، می‌توانید آموزش‌ها و نکات لازم در این مورد را در مقاله‌ی ” صفر تا صد آی جی تی وی اینستاگرام” دنبال کنید.

انتخاب گزینه archive
انتخاب گزینه archive

در قسمت آرشیو گزینه live Archive را انتخاب کنید.

آرشیو لایو
آرشیو لایو

اکنون برای انتشار لایو بعنوان ویدئو گزینه 1، برای مشاهده اینسایت لایو گزینه2، برای دانلود لایو گزینه 3 و برای حذف لایو آرشیو شده گزینه 4 را انتخاب نمایید.

لایو آرشیو شده

مقاله پیشنهادی: دیلیت اکانت اینستاگرام

سوالات متداول در مورد آرشیو در اینستاگرام

چگونه می‌توان پستی را در اینستاگرام مخفی کرد؟

✅ با آرشیو کردن پست در اینستاگرام، پست از دید کاربران مخفی میشود ولی همچنان در حساب شما و در بخش آرشیو باقی خواهد ماند.

چگونه پست آرشیو شده رو برگردونیم؟

✅ کافیست وارد بخش آرشیو شده و پست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس بر روی سه دکمه بالای عکس بزنید و با زدن گزینه Show on profile پست را به گالری پست های خود بازگردانید. برای دیدن آموزش تصویری این کار، روی این مطلب کلیک کنید.

آرشیو اینستاگرام کجاست؟

✅ برای دسترسی به بخش بایگانی در اینستاگرام میبایست در صفحه پروفایل روی آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه بزنید و گزینه Archives را انتخاب نمایید.

چگونه می‌توان پست یا استوری آرشیو شده را پاک کرد؟

✅ میبایست به بخش آرشیو بروید، سپس پست یا استوری را که می‌خواهید از آرشیو خارج کنید لمس کنید، بر روی دکمه سه نقطه بزنید و گزینه Delete را انتخاب نمایید.

چیکار کنیم استوری ها آرشیو نشوند؟

✅ – به تب پروفایل شخصی خود بروید.
– گزینه Settings را انتخاب نمایید.
– حال گزینه privacy را انتخاب کنید.
– سپس در بخش Saving شما میبایست گزینه save to archive را غیر فعال نمایید.

آرشیو اینستاگرام فارسی کجاست؟

✅ در این مورد تفاوتی میان اینستاگرام فارسی و انگلیسی وود ندارد. می‌توانید از آموزش‌های داده شده در این مقاله برای دسترسی به بایگانی اینستاگرام فارسی و یا انگلیسی استفاده نمایید.

بایگانی استوری اینستاگرام کجاست؟

✅ بخش بایگانی یا آرشیو استوری اینستاگرام، بخشی از قسمت ارشیو اینستاگرام است که شامل تاریخچه‌ی استوری های منتشر شده در اکانت شما می‌شود. برای دسترسی به این بخش، می‌توانید از آموزش‌های داده شده در این مقاله استفاده نمایید.

جمع بندی

بخش آرشیو اینستاگرام نه تنها باعث می‌شود تقویم محتوایی دقیقی از هرآنچه منتشر می‌کنید داشته باشید، بلکه به عنوان بایگانی استوری و لایوهای شما نیز عمل می‌کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از بخش آرشیو اینستاگرام، پست‌هایی را که نه مایل به حذف کامل آن‌ها هستید و نه می‌خواهید در صفحه ی پروفایل اینستاگرام شما نشان داده شوند، در این قسمت ذخیره نمایید.

ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم به صورت کاملا جامع، چگونگی استفاده از قسمت آرشیو اینستاگرام را برای شما شرح دهیم. چنانچه سوال یا مشکلی در این مورد دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی اینبو، برای حل مشکلات شما اقدام نمایند. از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه در مورد این موضوع انتخاب نموده‌اید، سپاس‌گزاریم.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
121 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
بهزاد صادقی

بسیار کاربردی

فرناز

ممنونم از توضیحات کامل شما
واقعا ممنونم
مشکلم رو کمتر از ۲دقیقه حل کرد
واقعا ممنونم

Aysen

سلام ببخشید من چند تا استوری هامو از ارشیو دراوردم و هایلایت کردم بعد الان دوباره میخام استوری های قبلیمو از ارشیو در بیارم نمیشه چراااااا؟!
چند تا از استوری هامونو میتونم از ارشیو در بیاریم؟ من همه رو میخام در بیارم نمیشههه

پریسا

گزینه save photo در آرشیو استوری وجود نداره

کیانوش قاسمی

سلام دوست عزیز من هر پستی رو آرشیو میکنم حذف میشه مشکل کجاست؟

امیر حسین

ببخشید من تو سانیستا یک پست رو بایگانی کردم چطور میشه از بایگانی در آورد

اینستاگرام

سلام دستم خورد پستم پاک شد به صورت این فیلم رفتم اما نیومد اول فیلمتون و دیدم خوشحال شدم که پستم میخواد برگرده اما دیدم نشد پستام نیومد فقط داستان ها اومدند

Naqeeez

با سلام بچه ها خسته نباشید هرکاری میکنم برای یه تعدادی از پست ها اصلا بایگانی وجود نداره اگر میشه راهنمایی کنید

دلیر

سلام ، یه پست داشتم رو سه نقطه گزینه آرشیو رو زدم پست هم حذف شد هم از آرشیو رفت ، چکار کنم برگرده؟؟؟
۲_ پستی گذاشتم برا خودم قابل رویت نیست اما لایک میکنن ؟؟؟

..

خودِ پیج و نمیشه آرشیو کرد؟!

عسل

من پست رو گذاشتم و همون لحظه می‌خواستم بایگانی رو زدم الان هرچقدر دنبالشم نیست

Lili

سلام من یک پستی در پیجم دارم نمیدونم چرا گزینه آرشیو نداره ،نمیتونم از تنظیمات هم متوجه بشم اشکالش کجاست
لطفا راهنمایی کنید

کوروش

درود در ابدیت جدید اینستا، عکس روبایگانی کردن اما پیداش نمیکنم

منصوره

سلام
من برای پستی که آرشیو کرده بودم گزینه show von profile رو زدم اما پست به گالریم برنگشت، چرا؟

محدثه

ممنونممم. کارمو راه انداخت

Mohi

وقت بخیر من گزینه ذخیره در بایگانیم خاموش بوده الان راهی نیست استوری هایی ک میزاشتم قسمت بایگانی بیاد؟؟

بهار

وقتتون بخیر
چرا بعضی از پستها گزینه ی آرشیو ندارن؟!!!

نامشحص

سلام روزتون بخیر اینستا گرام من اصلا قابلیتی ب اسم ارشیو روی پست هام وجود نداره باید چیکار بکنم

مهسا

سلام وقتتون بخیر
من آرشیو اینستاگرامم پریده (قسمتی که وارد آن می خواهم بشوم پریده)
چگونه می توانم به آرشیووارد شوم ؟

Mhd

سلام پستی که IGTV باشه رو نمیشه ارشیو کرد؟ چون برای من فقط میشه دیلیت کردش ممنون میشم جواب بدید

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!