آرشیو اینستا کجاست؟ برگرداندن پست و استوری از آرشیو اینستاگرام!

پوریا امیرخزانی
تاریخ انتشار : 2020-10-03
آرشیو اینستاگرام

بایگانی اینستاگرام کجاست؟ به زبان ساده، آرشیو یا همان بایگانی اینستاگرام، همانگونه که از نامش پیداست، محل بایگانی سابقه‌ی فعالیت شما در اینستاگرام است. شما می‌توانید تک تک استوری ها و لایوهایی را که تاکنون منتشر کرده‌اید، در این قسمت مشاهده کنید. همچنین، می‌توانید پست‌هایی را که نمی‌خواهید در صفحه‌ی اینستاگرام شما نشان داده شوند، به قسمت آرشیو اینستا منتقل کنید. در این صورت با یک تیر، دو نشان خواهید زد: اول این که دیگر نیازی نیست پست خود را به طور کلی پاک کنید، دوما این که می‌توانید چنانچه در آینده نظرتان عوض شد و مایل بودید دوباره پست موردنظر را به صفحه اینستاگرام خود برگردانید، به راحتی قادر به این کار خواهید بود. ما در ادامه‌ی این مقاله، به طور مفصل به تمامی این‌ها خواهیم پرداخت.

اگر می‌خواهید یکی از پست های خود را حذف نمایید و یا صرفا آن را ویرایش نمایید، می‌توانید به مقاله ی دیگرمان در ارتباط با حذف و ویرایش پست در اینستاگرام رجوع نمایید.

علاوه بر تمامی مطالبی که در بالا گفته شد، اگر مایل هستید بدانید سال‌های قبل، در این تاریخ چه محتوایی را پست و یا استوری کرده‌اید، و یا می‌خواهید تقویم محتوایی دقیقی داشته باشید تا بدانید در چه تاریخی چه مطالبی را منتشر نموده‌اید، باید گفت تمامی این امکانات بعلاوه‌ی قابلیت های دیگر، همه و همه در آرشیو اینستاگرام وجود دارند. اما چگونه؟ با ما همراه باشید!

ویدیوی آموزش کامل آرشیو اینستاگرام

ویدیوی آموزش کامل بخش آرشیو (بخش‎های آرشیو پست، آرشیو استوری و آرشیو لایو)

مواردی که در این ویدیو مشاهده می‌کنیم:

 • چه زمانی پست خود را آرشیو می‌کنیم؟
 • آموزش آرشیو کردن پست در اینستاگرام.
 • آموزش بازگردانی پست آرشیو شده (برگرداندن پست از آرشیو اینستا)
 • آموزش کامل بخش آرشیو استوری (اشتراک گذاری دوباره‌ی استوری‌ها، تقویم محتوای استوری و مکان‌یابی استوری)
 • آموزش بخش آرشیو لایو و نحوه‌ی اشتراک گذاری لایو در آی جی تیوی (igtv)

آرشیو اینستاگرام کجاست ؟

به طور کلی، آرشیو اینستاگرام از سه بخش بایگانی پست اینستاگرام، بایگانی استوری اینستاگرام و بایگانی لایوها تشکیل شده است. برای دسترسی به قسمت آرشیو حساب اینستاگرامی خود، لطفا مراحل زیر را دنبال نمایید:

 1. در ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید. به پروفایل حساب کاربری خود بروید.
 1. بر روی آیکون سه خط در بالای صفحه و سمت راست کلیک کنید.
 1. نیم پنجره‌ای باز می شود که در آن گزینه‌ی آرشیو دیده می‌شود. بر روی آن کلیک کنید.
 1. در صفحه‌ی جدید، مطابق شکل از قسمت بالای صفحه می‌توانید بخش آرشیو پست‌ها، آرشیو استوری‌ها و نیز آرشیو لایوها را انتخاب نمایید.
بایگانی اینستاگرام

آرشیو پست اینستاگرام

آرشیو اینستاگرام شامل سه بخش آرشیو پست، آرشیو استوری و آرشیو لایو است که در قدم اول، به توضیح آرشیو پست و نحوه ی برگرداندن پست‌ها از این قسمت می‌پردازیم.

نحوه‌ی بایگانی کردن پست ها در اینستا

 1. وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. سپس پست مدنظر خود را که قصد بایگانی کردن آن را دارید، باز کنید.
 1. اکنون آیکون سه نقطه در بالا و سمت راست پست را لمس کنید.
 1. بعد از لمس برایتان کادری باز خواهد شد که گزینه های متعددی دارد. برای بایگانی کردن یک پست کافی است گزینه اول یعنی “archive” را لمس نمایید تا پست مربوطه در اکانت اینستاگرام شما آرشیو شود.
آرشیو پست اینستاگرام

مشاهده و برگرداندن پست های موجود در بایگانی اینستاگرام

بعد از اینکه پستی را در اکانت خود بایگانی کردیم، می‌توانیم از قسمت آرشیو، آن را مشاهده کرده و در صورت تمایل، برای برگرداندن آن به قسمت پروفایل صفحه خود، اقدام کنیم. برای این کار کافیست:

 1. به بخش پروفایل اکانت اینستاگرام تان برگشته و آیکون 3 خط را که در بالای همان صفحه وجود دارد، لمس کنید.
 1. در نیم صفحه ی باز شده، آیکون “Archive” را انتخاب نمایید.
 1. برای ورود به بخش پست های آرشیو شده، از بالای صفحه، بخش بایگانی پست‌ها یا همان “Posts Archive” را انتخاب نمایید.
برگرداندن پست از آرشیو
 1. حال می‌توانید تمام پست‌هایی را که تا کنون بایگانی کرده‌اید، مشاهده کنید. حال پستی را که می‌خواهید بازیابی کنید، انتخاب نمایید. سپس آیکون سه نقطه را لمس کنید و سپس در کادر باز شده، گزینه‌ی “show on profile” را انتخاب کنید.

بایگانی استوری اینستاگرام

در بخش بایگانی استوری اینستاگرام، برخلاف قسمت بایگانی پست، تمامی استوری‌ها به صورت خودکار ذخیره شده‌اند. در حقیقت، برخلاف قسمت پست که شما ابتدا باید پست را آرشیو کنید تا در این قسمت دیده شود، تمامی استوری‌های شما به طور خودکار در قسمت بایگانی استوری ذخیره می‌شود. اما این پایان ماجرا نیست! در این بخش شما می‌توانید تاریخچه‌ی تقویمی فعالیت خود در زمینه‌ی انتشار استوری و نیز سابقه‌ی لوکیشن هایی را که به استوری‌های قبلی خود اضافه کرده اید، مشاهده نمایید. همچنین، چنانچه سال‌های گذشته در تاریخ امروز استوری منتشر کرده باشید، این استوری برای ما نشان داده می‌شود. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود همان استوری را در سالگرد آن نیز منتشر کنید.

شما می‌توانید با مراجعه به بخش بایگانی استوری اینستاگرام، استوری هایی که قبلا منتشر کرده اید را بازنشر کنید. همچنین می‌توانید استوری‌های قبلی خود را هایلایت کنید یا این که آن‌ها را در قالب پست، دوباره منتشر نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه به تک تک این قابلیت‌ها بپردازیم.

بایگانی استوری اینستاگرام کجاست؟

اول از همه، اصلا آرشیو استوری اینستاگرام کجاست؟ برای رفتن به این بخش، کافیست:

 1. مشابه توضیحات ابتدای مقاله، ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.
 2. به بخش پروفایل حساب خود بروید.
 3. در اینجا بر روی آیکون سه خط کلیک کنید.
 4. گزینه‌ی archive را انتخاب نمایید.
 5. در این بخش، از قسمت بالای صفحه، گزینه Stories Archive را انتخاب نمایید.
آرشیو استوری اینستاگرام
بخش های مختلف آرشیو استوری

قابلیت های آرشیو استوری اینستاگرام

بازنشر استوری از آرشیو اینستاگرام: برای ریکاوری استوری یا همان اشتراک گزاری دوباره‌ی استوری قبلی، ابتدا استوری موردنظر خود را از قسمت آرشیو انتخاب نمایید. سپس مطابق شکل، از قسمت پایین و سمت راست صفحه، گزینه‌ی Share را لمس کنید.

اضافه کردن استوری به هایلایت: برای اضافه کردن یکی از استوری‌های قبلی خود به هایلایت استوری‌ها، ابتدا طبق آموزش های بالا به قسمت آرشیو استوری خود رجوع نمایید. استوری موردنظر خود را انتخاب کنید و پس از باز شدن آن، از قسمت پایین و سمت راست صفحه، گزینه‌ی هایلایت را انتخاب نمایید. اگر نمی‌دانید هایلایت چیست و چگونه می‌توان در صفحه‌ی اینستاگرامی خود دسته‌ای از استوری‌ها را هایلایت نمود، لطفا مقاله‌ی دیگرمان را با عنوان “هایلایت اینستاگرام چیست” مطالعه فرمایید.

دیگر قابلیت‌های بخش آرشیو استوری

ذخیره کردن استوری به گالری: در صورتی که می‌خواهید یکی از استوری های قبلی خود را بازیابی کرده و در حافظه‌ی گوشی خود ذخیره نمایید، این امر از طریق بخش آرشیو استوری امکان‌پذیر است. کافیست طبق آموزش های بالا، به بخش آرشیو استوری مراجعه نمایید. حال از میان سابقه‌ی استوری‌ها، استوری مدنظر خود را بیابید. پس از کلیک بر روی آن، مطابق شکل می‌توانید آیکون سه نقطه را در قسمت پایین و سمت راست صفحه مشاهده نمایید. پس از کلیک بر روی این بخش، گزینه‌ی “Save Photo” را انتخاب نمایید.

انتشار استوری در قالب پست: یکی دیگر از قابلیت‌های بخش آرشیو استوری اینستاگرام، قابلیت انتشار دوباره‌ی استوری در قالب پست می‌باشد. به عبارت دیگر، شما می‌توانید یکی از استوری‌های قبلی خود را پست نمایید. برای این کار، مشابه مورد قبلی، پس از رفتن به بخش آرشیو استوری و انتخاب استوری موردنظر، بر روی آیکون سه نقطه کلیک نمایید. از این بخش، گزینه‌ “Share As Post” را انتخاب نمایید. سپس به مراحل بعدی منتقل خواهید شد که دقیقا مشابه مراحل گذاشتن پست عادی است.

پاک کردن استوری از آرشیو: چنانچه مایل هستید یکی از استوری های قبلی خود را از قسمت آرشیو پاک نمایید، از بخش استوری آرشیو، استوری مورد نظر خود را انتخاب کرده و پس از کلیک بر روی آیکون سه نقطه، گزینه ی “Delete” را لمس کنید.

قابلیت های آرشیو استوری

لایو آرشیو یا بایگانی لایو ها

یکی دیگر از بخش‌های آرشیو ایسنتاگرام، قسمت بایگانی لایوها می باشد. شما از این بخش می‌توانید به تمامی لایوهایی که در گذشته منتشر نموده‌اید، دسترسی داشته باشید. همچنین این امکان وجود دارد که لایوهای قبلی خود را دوباره از طریق آی جی تی وی (IG TV) به اشتراک بگذارید یا آن‌ها را بر روی حافظه‌ی گوشی خود ذخیره نمایید . برای دسترسی به این بخش، ابتدا وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. به قسمت پروفایل خود رجوع کرده، بر روی آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه کلیک نمایید. در نیم‌صفحه‌ی باز شده، گزینه‌ی Archives را انتخاب نمایید. این بار به جای گزینه‌های قبلی، بخش “Lives Archive” را انتخاب نمایید.

بازیابی و به اشتراک گزاری لایو در آیجی تی وی (IG TV) از طریق آرشیو اینستا

پس از ورود به بخش آرشیو لایوها، مشاهده خواهید کرد که تمامی لایوهای قبلی شما، در این بخش وجود دارند. اگر مایل هستید یکی از این لایوها را در آیجی تیوی اینستاگرام خود منتشر نمایید، بر روی لایو موردنظر کلیک کنید. سپس در پایین و سمت راست صفحه، آیکون آی جی تی وی را با عنوان “Share” ، مشاهده خواهید کرد. با لمس این گزینه، به مراحل بعدی انتشار ویدیو منتقل خواهید شد که دقیقا مانند منتشر کردن عادی یک ویدیو در آی جی تی وی است. اگر از این که آی جی تی وی چیست و چگونه میتوان در این قسمت محتوا منتشر نمود، می‌توانید آموزش‌ها و نکات لازم در این مورد را در مقاله‌ی ” صفر تا صد آی جی تی وی اینستاگرام” دنبال کنید.

در سمت راست آیکون آی جی تی وی، گزینه ی دیگری با عنوان “Download” وجود دارد. شما از این طریق می‌توانید لایو موردنظر خود را دانلود کرده و بر روی حافظه‌ی گوشی خود ذخیره نمایید. همچنین اگر مایل هستید که یکی از لایوهای خود را از قسمت آرشیو پاکسازی نمایید، از این قسمت آیکون سطل زباله در گوشه‌ی پایین و سمت راست را لمس کنید.

آرشیو لایو اینستاگرام
قابلیت های آرشیو لایو

سوالات متداول در مورد آرشیو در اینستاگرام

⭐ چگونه می‌توان پستی را در اینستاگرام مخفی کرد؟

✅ با آرشیو کردن پست در اینستاگرام، پست از دید کاربران مخفی میشود ولی همچنان در حساب شما و در بخش آرشیو باقی خواهد ماند.

⭐ آرشیو اینستاگرام کجاست؟

✅ برای دسترسی به بخش بایگانی در اینستاگرام میبایست در صفحه پروفایل روی آیکون سه خط در بالا و سمت راست صفحه بزنید و گزینه Archives را انتخاب نمایید.

⭐ چگونه می‌توان پست آرشیو شده در اینستاگرام را برگرداند؟

✅ کافیست وارد بخش آرشیو شده و پست مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس بر روی سه دکمه بالای عکس بزنید و با زدن گزینه Show on profile پست را به گالری پست های خود بازگردانید.

⭐ چگونه می‌توان پست یا استوری آرشیو شده را پاک کرد؟

✅ میبایست به بخش آرشیو بروید، سپس پست یا استوری را که می‌خواهید از آرشیو خارج کنید لمس کنید، بر روی دکمه سه نقطه بزنید و گزینه Delete را انتخاب نمایید.

⭐ چیکار کنیم استوری ها آرشیو نشوند؟

✅ – به تب پروفایل شخصی خود بروید.
– گزینه Settings را انتخاب نمایید.
– حال گزینه privacy را انتخاب کنید.
– سپس در بخش Saving شما میبایست گزینه save to archive را غیر فعال نمایید.

⭐ آرشیو اینستاگرام فارسی کجاست؟

✅ در این مورد تفاوتی میان اینستاگرام فارسی و انگلیسی وود ندارد. می‌توانید از آموزش‌های داده شده در این مقاله برای دسترسی به بایگانی اینستاگرام فارسی و یا انگلیسی استفاده نمایید.

⭐ بایگانی استوری اینستاگرام کجاست؟

✅ بخش بایگانی یا آرشیو استوری اینستاگرام، بخشی از قسمت ارشیو اینستاگرام است که شامل تاریخچه‌ی استوری های منتشر شده در اکانت شما می‌شود. برای دسترسی به این بخش، می‌توانید از آموزش‌های داده شده در این مقاله استفاده نمایید.

پادکست آموزشی بایگانی در اینستاگرام

جمع بندی

بخش آرشیو اینستاگرام نه تنها باعث می‌شود تقویم محتوایی دقیقی از هرآنچه منتشر می‌کنید داشته باشید، بلکه به عنوان بایگانی استوری و لایوهای شما نیز عمل می‌کند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از بخش آرشیو اینستاگرام، پست‌هایی را که نه مایل به حذف کامل آن‌ها هستید و نه می‌خواهید در صفحه ی پروفایل اینستاگرام شما نشان داده شوند، در این قسمت ذخیره نمایید. ما در این مقاله تلاش کرده‌ایم به صورت کاملا جامع، چگونگی استفاده از قسمت آرشیو اینستاگرام را برای شما شرح دهیم. چنانچه سوال یا مشکلی در این مورد دارید، می‌توانید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، برای حل مشکلات شما اقدام نمایند. از این که مقاله‌ی ما را برای مطالعه در مورد این موضوع انتخاب نموده‌اید، سپاس‌گزاریم.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
37 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب