ثبت لوکیشن در اینستاگرام (پست و استوری)

ثبت لوکیشن در اینستاگرام

ثبت لوکیشن در اینستاگرام یک ویژگی قدیمی اینستاگرام بوده اما با این وجود اکانت های کمی از این ویژگی استفاده کرده و برای پست یا استوری های خود مکان اضافه میکنند. البته اگر شما تا حالا از این ویژگی استفاده نکرده باشید هم، برخی از پست ها و یا استوری هایی را دیده اید که بر روی پست هایشان لوکیشن اضافه کرده اند شما هم میتوانید از این قابلیت قدیمی استفاده کرده و رنگ و بوی دیگری به استوری و پست های خود بدهید. همانطور که گفتیم امکان ثبت لوکیشن هم بر روی پست ها و هم استوری ها امکانپذیر است. از این رو امروز ما میخواهیم در مورد نحوه اضافه کردن مکان بر روی پست و استوری صحبت کنیم.

ثبت لوکیشن بر روی پست

برای اضافه کردن مکان روی پست کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. وارد اکانت خود از طریق برنامه اینستاگرام شده و از منوی پایین آیکون + مانند را انتخاب میکنیم تا وارد قسمت پست گذاری در اینستاگرام شویم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 1

مقاله پیشنهادی: پست گذاری در اینستاگرام

 1. یکی از راه های موجود برای انتخاب عکس یا ویدیو را انتخاب کرده و گزینه next در بالا گوشه صفحه را میزنیم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام2
 1. در مرحله بعدی تغییرات گرافیکی را میدهیم و دوباره گزینه next را لمس میکنیم تا وارد آخرین مرحله پست گذاری شویم.
 1. در این صفحه برای اضافه کردن لوکیشن کافی ایست گزینه add location را لمس کنیم تا وارد قسمت اضافه کردن مکان در اینستاگرام شده باشیم.

4. هنگامی که به این بخش وارد میشویم اگر لوکیشن گوشی خودمان فعال یا روشن نباشد یک پیامی با عنوان فعال کردن لوکیشن ظاهر خواهد شد که باید آن را فعال کنیم تا بخش لوکیش اینستاگرام کار کند و اگر فعال نیست باید به صورت دستی لوکیشن گوشی را فعال کنیم.

 1. بعد از فعالسازی لوکیشن گوشی، حال میتوانیم مکان های دلخواه را انتخاب کنیم برای مثال ما iran مینویسیم که برایمان گزینه های مختلفی ظاهر میشود که ما از این لیست iran را انتخاب میکنیم.
 1. بعد از اضافه کردن مکان، حال میتوانیم تغییرات نهایی را برای پست مربوطه اعمال کنیم و سپس گزینه share در بالا گوشه صفحه را لمس کنیم تا پست مربوطه منتشر شود.
 1. بعد از انتشار پست میتوان با مراجعه به صفحه پروفایل اینستاگرام خودمان و باز کردن پست منتشر شده میتوان مکان اضافه شده را در بالای پست را مشاهده کرد.

ثبت لوکیشن بر روی استوری

برای اضافه کردن برچسب مکان در استوری اینستاگرام باید وارد قسمت ارسال استوری در پیج خود شویم و سپس با استفاده از برچسب لوکیشن در این بخش اقدام به برچسب گذاری استوری خود کنیم به همین منظور مراحل زیر را عملی کنید.

مقاله مرتبط: استوری اینستاگرام

 • وارد قسمت استوری پیج خود شوید.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 22
 • سپس از محیط خود عکس یا ویدیو ضبط میکنیم یا اینکه از گالری خود سندی را انتخاب میکنیم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 12

در بالای صفحه چندین آیکون نمایش داده می شوند. آیکون شکلک را که در تصویر زیر نشان داده شده است، انتخاب کنید.

 • با انتخاب این شکلک برایمان کادری باز میشود که انواع برچسب را نشان میدهد. برای ثبت لوکیشن در اینستاگرام کافی ایست برچسب اول یعنی همان LOCTION را لمس و انتخاب کنیم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 7
 • با انتخاب این برچسب به مانند قبل وارد قسمت ثبت مکان میشویم که برای کار کردن باید لوکیشن گوشی فعال باشد سپس میتوانیم مکان دلخواه مان را انتخاب کنیم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 6
 • بعد از انتخاب و ثبت لوکیشن در استوری حال میتوانیم استوری مربوطه را انتشار دهیم.
ثبت لوکیشن در اینستاگرام 5

برای مطمئن شدن از ارسال آن میتوانیم وارد استوری منتشر شده خود شده و بر روی آن لمس کنیم.

جمع بندی

با توضیحاتی که دادیم شاید برایتان سوالی پیش آید که تعیین کردن یک مکان محدودیت خاصی دارد یا اینکه باید در آن مکان باشیم تا مکان مربوطه بر روی پست و یا استوری هایمان ثبت شود؟ باید بگوییم که میتوانید یک مکان را انتخاب کنید و اینکه نیازی هم نیست شما در آن مکان مربوطه و دلخواه تان باشید. چون شاید شما دارید عکس و یا ویدیویی را منتشر میکنید که در روز های گذشته ضبط کرده اید.

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments