ثبت لوکیشن در اینستاگرام سیر تا پیاز

abdi
نویسنده : abdi
تاریخ انتشار : 2020-10-06
آموزش ثبت لوکیشن اینستاگرام

در این مقاله قصد ما این است که ثبت لوکیشن در اینستاگرام را به شما یاد بدهیم. قبل از این که بریم به سمت آموزش‌های لازم، هدف ما این است که توضیح دهیم اصلا لوکیشن چیست؟ و چه کاربردی دارد، زیرا با اینکه اکثر کاربران می‌دانند لوکیشن به چه دردی می‌خورد، هستند کاربرانی که ذهنشان درگیر است که لوکیشن چیه؟

لوکیشن در اینستاگرام به معنی موقعیت مکانی است. یعنی شما با این کار به فالوور‌های خود نشان می‌دهید که استوری یا پست مورد نظر مربوط به کدام مکان است. ثبت لوکیشن یک ویژگی قدیمی اینستاگرام بوده؛ اما با این وجود کاربر‌های کمی از این ویژگی استفاده کرده و برای پست یا استوری های خود مکان اضافه میکنند. البته اگر شما تا حالا از این ویژگی استفاده نکرده باشید هم، برخی از پست ها و یا استوری هایی را دیده اید که بر روی پست هایشان لوکیشن اضافه کرده اند.میتوانید از این قابلیت قدیمی استفاده کرده و رنگ و بوی دیگری به استوری و پست های خود بدهید. همانطور که گفتیم امکان ثبت لوکیشن بر روی پست ها و استوری ها امکان پذیر است. از این رو امروز ما میخواهیم در مورد نحوه اضافه کردن مکان صحبت کنیم.

آموزش اضافه کردن لوکیشن در پست اینستاگرام

برای اینکه مشخص کنید عکس مورد نظر مربوط به کدام موقعیت مکانیست لازم است آموزش های زیر را مرحله به مرحله طی کند.

 1. وارد برنامه اینستاگرام شوید.
 2. هنگام ورود به طور خودکار وارد صفحه اصلی (HOME) می‌شوید.
 3. آیکون + را همانند تصویر بزنید.
 4. در این مرحله دو روش پیش رو دارید. مرحله اول این است که شما از گالری خود عکسی انتخاب کنید، مرحله دوم این است که از طریق دوربین همان لحظه عکسی را بگیرید و پست کنید.
 5. حال یکی از راه های موجود برای انتخاب عکس یا ویدیو را انتخاب کرده و گزینه (next) را میزنید.
 6. در مرحله بعدی تغییرات گرافیکی را انجام می‌دهید و دوباره گزینه (next) را میزنیم تا وارد آخرین مرحله پست گذاری شوید.
ثبت لوکیشن در پست اینستاگرام
 1. در این صفحه برای اضافه کردن لوکیشن کافیست گزینه (add location) را بزنید تا وارد قسمت اضافه کردن مکان در اینستاگرام شوید.
 2. هنگامی که به این بخش وارد می‌شوید، اگر لوکیشن گوشی فعال یا روشن نباشد یک اعلانی با عنوان فعال کردن لوکیشن ظاهر خواهد شد؛ که باید آن را فعال کنید تا بخش لوکیش اینستاگرام کار کند. اگر فعال نیست باید به صورت دستی لوکیشن گوشی را فعال کنید.
 3. بعد از فعالسازی لوکیشن گوشی، حال میتوانید مکان های دلخواه را انتخاب کنید برای مثال ما Iran مینویسیم که برایمان گزینه های مختلفی ظاهر می‌شود که ما از این لیست Iran را انتخاب میکنیم.
 4. بعد از اضافه کردن مکان، حال میتوانید تغییرات نهایی را برای پست مربوطه اعمال کنید و سپس گزینه share در بالا، گوشه‌ صفحه را لمس کنیم تا پست مربوطه منتشر شود.
 5. بعد از انتشار پست میتوان با مراجعه به صفحه پروفایل اینستاگرام خودمان و باز کردن پست منتشر شده میتوان مکان اضافه شده را در بالای پست را مشاهده کرد.
ثبت لوکیشن در پست اینستاگرام

تغییر لوکیشن بعد از انتشار پست

بعضی از کاربران به اشتباه لوکیشنی را روی پست خود می‌گذارند و انتشار می‌دهند. سوال این است که ما می‌توانیم بعد از منتشر کردن پست لوکیشن را عوض کنیم؟ یا باید پست خود را حذف کنیم و از اول منتشر بدهیم. ما را دنبال کنید تا آموزش دهیم چگونه لوکیشن را بدون حذف پست، تغییر دهید.

 1. بروید به سمت پستی که منتشر کردید و می‌خواهید لوکیشن آن را تغییر دهید.
 2. سمت راست پست آیکون سه نقطه را بزنید.
 3. در نیم پنجره‌ی باز شده edit رابزنید.
 4. مثل تصویر زیر آیکون add location را بزنید.
 5. لوکیشن مورد نظر را انتخاب کرده و تایید را بزنید.
تغییر لوکیشن بعد ا انتشار پست در اینستاگرام

ثبت لوکیشن در استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام یک آپشن جالب اینستاگرام هست. وقتی شما می‌خواهید به صورت یک روزه داستان انتشار کنید سراغ استوری می‌روید. اگر می‌خواهید در استوری مکان پست مورد نظر خود را ثبت کنید قدم به قدم آموزش ها را طی کنید.

 1. وارد برنامه اینستاگرام شوید.
 2. هنگام ورود به طور خودکار وارد صفحه اصلی (HOME) می‌شوید.
 3. سمت چپ صفحه همانند تصویر با انگشت صفحه را به سمت راست بکشید.
 4. حال عکس یا ویدیویی را که می‌خواهید انتشار کنید را انتخاب کنید.
 5. آیکون استیکر را که در بالای صفحه وجود دارد را بزنید.
 6. با انتخاب آن کادری باز می‌شود که انواع برچسب را نشان می‌دهد. برچسب اول همان location را لمس و انتخاب کنید. در تصویر زیر نیز نشان داده شده.
 7. با انتخاب این برچسب همانند قبل وارد قسمت ثبت مکان می‌شویدکه برای کار کردن باید لوکیشن گوشی فعال باشد سپس می‌توانید مکان دلخواه را نتخاب کنید.
 8. بعد از انتخاب و ثبت لوکیشن در استوری، حال میتوانید استوری مربوطه را انتشار دهید.
ثبت لوکیشن در استوری اینستاگرام

سوال‌های متداول

اضافه کردن آدرس در اینستاگرام به چه صورت است؟

به دو روش، هم در پست هم در استوری می‌توانید مکان مورد نظر را لوکیشن کنید.

نحوه‌ی فرستادن لوکیشن در دایرکت اینستاگرام؟

می‎‌توانیددر دایرکت، همانند آموزش در قسمت لوکیشن استوری، به فرد منتخب خود به صورت استوری موقعیت مکانی خودتان را بفرستید.

فرستادن لوکیشن در دایرکت اینستاگرام چگونه است؟

شما به دو روش می‌توانید این کار را انجام دهید. روش اول از طریق گوگل مپ GOOGLE MAP موقعیت مکانی خود را می‌توانید به اشتراک بگذارید. روش دوم با استفاده از برچسب موجود لوکیشن در استوری اینستاگرام می‌توانید این کار را انجام دهید.

بعد از گذاشتن لوکیشن در پست خود می‌توانیم آن را تغییر دهیم؟

بله، آموزش‌های لازم را برای این کار در این مقاله به شما ارائه داده‌ایم.

جمع بندی

با توضیحاتی که دادیم شاید برایتان سوالی پیش آید که تعیین کردن یک مکان محدودیت خاصی دارد یا اینکه باید در آن مکان باشیم تا مکان مربوطه بر روی پست و یا استوری هایمان ثبت شود؟ باید بگوییم که میتوانید یک مکان را انتخاب کنید و اینکه نیازی هم نیست شما در آن مکان مربوطه و دلخواهتان باشید. چون شاید شما دارید عکس و یا ویدیویی را منتشر می‌کنید که در روز های گذشته ضبط کرده اید. آموزش های مرتبط را به طور کامل به شما ارائه دادیم اگر در طی این مراحل مشکلی پیش آمد می‌توانید از پشتیبانی آنلاین ما کمک بگیرید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
24 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب