پاسخ سریع و متن آماده در دایرکت اینستاگرام

پاسخ سریع دایرکت اینستاگرام + سوال و جواب آماده!(2022)

علی محمدی
2020-09-30

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

پاسخ سریع دایرکت اینستاگرام چیست؟ پرسش متداول در دایرکت اینستاگرام چیست؟ چجوری پیج های بیزینسی متن آماده در دایرکت میذارن؟ واکنش سریع در اینستاگرام و پرسش های متداول، دو قابلیت جدید در اینستاگرام هستند که مخصوص پیج های بیزینسی طراحی شده‌اند.

پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام قابلیتی است که با استفاده از آن، می توانید برای سوالات پرتکرار مخاطبان خود، جواب های آماده طراحی کنید. بدین ترتیب شما قادر خواهید بود به پرسش های پرتکرار، تنها با دو کلیک پاسخ دهید! از طرفی، میتوانید پاسخ‌های سریع در دایرکت اینستاگرام را با استفاده از کاراکتر میانبر، دسته‌بندی کنید!

اما منظور از پرسش‌های متداول در دایرکت اینستاگرام چیست؟ در قسمت دایرکت بعضی از پیج‌های بیزینسی، ممکن است با یک سری پیام‌های آماده در دایرکت مواجه شوید. یعنی قبل از این که شما چیزی بنویسید، چند پیام از پیش آماده در دایرکت وجود دارند. این متن‌ها ممکن است شامل یک خوشامدگویی ساده یا برخی سوالات متداول باشند. این قابلیت، همان امکان پرسش‌های متداول در دایرکت است!

ویدیوی آموزش ایجاد پاسخ سریع و سوالات متداول

آموزش درست کردن پاسخ سریع و سوالات متداول یا متن آماده در اینستاگرام

آنچه در این ویدیو میبینید:

 • توضیحات مربوط به پاسخ سریع و متن آماده یا سوالات متداول در اینستاگرام
 • توضیح شرایط ایجاد پاسخ سریع و سوالات متداول و کاربرد‌های آن
 • آموزش ایجاد سوالات متداول و متن آماده در دایرکت اینستاگرام
 • آموزش ایجاد پاسخ سریع با کلید میانبر در دایرکت اینستاگرام

تفاوت پاسخ سریع دایرکت اینستاگرام و سوالات متداول

واکنش های سریع در دایرکت اینستاگرام برای سهولت و سرعت در پاسخگویی به سوال‌های پرتکرار طراحی شده است. برای مثال، اگر پیج فروشگاهی داشته باشید، حتما دیده‌اید که تعداد زیادی از کاربران در مورد قیمت یا نحوه‌ی ارسال محصولات شما سوالات تکراری می‌پرسند. شما می توانید برای این دسته از سوال ها پاسخ سریع بسازید. در این صورت مجبور نیستید هربار جواب جداگانه ای به مخاطب بدهید.

در سمت دیگر، سوال های متداول بیشتر برای این کاربرد دارد که کار مخاطبان خود را راحت کنید. البته از آن جایی که هنگام ورود کاربر به قسمت دایرکت، این پیام‌ها بطور پیشفرض به کاربر نشان داده می شوند، برخی از صاحبان کسب و کار از پرسش‌های متداول در دایرکت اینستاگرام به عنوان متن خوشامدگویی به کاربران استفاده می‌کنند. در هر حال، ایده‌ی اولیه‌ی اینستاگرام برای ایجاد پرسش‌های متداول در دایرکت اینستاگرام این بوده که شما بتوانید چهار سوال پرتکرار در این قسمت آماده کنید. بدین ترتیب مشتریان قادر خواهند بود به جای تایپ سوال، تنها با یک کلیک پرسش مدنظر خود را انتخاب کنند!

آموزش ایجاد سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام!

سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام، قابلیتی مخصوص برای پیج های بیزینسی و کریتور یا همان حساب‌های کاری است. اگر نمی‌دانید چگونه پیج خود را بیزینسی کنید، ما صفر تا صد این کار را در مقاله ی بیزینسی کردن اینستاگرام به شما آموزش داده‌ایم! اگر قبلا پیج خود را بیزینسی کرده‌اید، برای ایجاد پرسش های متداول در دایرکت اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به صفحه‌ی پروفایل خود مراجعه کنید.
 2. از سمت راست و بالای صفحه آیکون سه خط را لمس کرده و سپس در پایین نیم صفحه ی باز شده، بخش Settings یا همان تنظیمات را باز نمایید.
 3. در صفحه‌ی جدید، قسمت Business را مطابق شکل زیر انتخاب کنید.
تنظیمات پرسش متداول اینستاگرام
 1. در این صفحه که مربوط به تنظیمات اختصاصی پیج‌های بیزینسی است، مورد Frequently Asked Questions را برگزینید.
 2. اگر برای اولین بار است که وارد این بخش می شوید، صفحه‌ای به شما نشان داده می‌شود که توضیح مختصری در مورد قابلیت پرسش‌های متداول در دایرکت اینستاگرام ارائه می‌دهد. در این صفحه، گزینه ی Set Up را لمس کنید.
تنظیمات سوالات متداول در اینستاگرام
 1. در صفحه‌ی باز شده کادری وجود دارد که شما می توانید متن مدنظر خود را در این کادر وارد کنید. توجه کنید این متن همان پرسش متداول در دایرکت اینستاگرام است. به این معنی که کاربر به محض ورود به بخش دایرکت پیج شما، با این پیام مواجه خواهد شد.
 2. پس از وارد کردن متن مدنظر خود، مطابق شکل گزینه ی Save را در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه بزنید.
اضافه کردن پرسش متداول اینستاگرام
 1. در مرحله‌ی آخر، اگر می‌خواهید این سوالات متداول در دایرکت اینستاگرام شما نشان داده شود، گزینه‌ی نمایش سوال یا همان Show Question را فعال کنید!
 2. حالا شما یک سوال متداول یا متن آماده در دایرکت اینستاگرام خود دارید!
سوال متداول در دایرکت اینستا

آموزش درست کردن پاسخ سریع در دایرکت اینستا

برای ایجاد واکنش سریع در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و به صفحه ی پروفایل خود مراجعه کنید.
 2. از سمت راست و بالای صفحه آیکون سه خط را لمس کرده و سپس در پایین نیم صفحه‌ی باز شده، به بخش Settings یا همان تنظیمات مراجعه کنید.
 3. در صفحه‌ی جدید، قسمت Business را مطابق شکل زیر انتخاب کنید.
تنظیمات اینستاگرام برای پاسخ سریع در دایرکت
 1. برای تنظیم پاسخ سریع در دایرکت، مطابق شکل به قسمت Saved Replies بروید.
 2. برای اضافه کردن متن آماده در دایرکت، آیکون بعلاوه در سمت راست و بالای صفحه را بزنید.
اضافه کردن پاسخ سریع در دایرکت اینستا
 1. در این بخش شما می‌توانید یک جواب آماده و یک کاراکتر میانبر برای آن تعریف کنید. کاراکتر میانبر به شما کمک میکند که سریعتر پاسخ آماده‌ی مدنظر خود را از بین دیگر پاسخ‌های سریع پیدا کنید.
 2. بعد از تنظیم جواب آماده، گزینه ی Save در بالا و سمت راست صفحه را بزنید. شما میتوانید به همین روش، به تعداد دلخواه متن آماده ایجاد کنید!
افزودن متن آماده در دایرکت اینستا
 1. حالا پاسخ‌های سریع شما آماده است! هنگامی که مایل بودید از طریق پاسخ آماده در دایرکت به سوال کاربران جواب دهید، تنها کافیست کاراکتر میانبر را وارد کنید. در این صورت بلافاصله یک آیکون پیام ظاهر می‌شود که با لمس کردن آن، متن آماده ظاهر خواهد شد!

🔗 آموزش کامل دایرکت اینستاگرام

در این مقاله با تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید دایرکت اینستاگرام مثل ارسال گیف، تماس ویدیویی و … آشنا میشین. پس از دستش ندین!

سوالات متداول

تو یه پیج بیزینسی قبل پیام من چند پیام آماده وجود داشت! چجوری این کارو میکنن؟

✅ از طریق سوالات متداول در دایرکت اینستا! اگر پیج بیزینسی دارید، به راحتی با آموزش های ما می توانید سوال آماده یا متن خوشامدگویی به بخش دایرکت پیج خود اضافه کنید!

میخوام برای جواب به سوال ها متن آماده تو اینستا درست کنم! این کار ممکنه؟

✅ کاملا! ما در این مقاله نحوه ی ایجاد پاسخ سریع در دایرکت اینستاگرام را به طور کامل توضیح داده ایم!

چجوری میتونم پاسخ های سریع در دایرکت رو دسته بندی کنم؟

✅ با استفاده از کاراکتر میانبر! ما نحوه ی تنظیم کاراکتر میانبر را در این مقاله به طور کامل آموزش داده ایم!

جمع بندی

پرسش‌های متداول در دایرکت اینستا و نیز پاسخ‌های سریع در اینستاگرام دو قابلیت جدید هستند که می توانند به صاحبان بیزینسی در مدیریت دایرکت‌ها کمک کنند. البته همانطور که گفته شد، برخی از کاربران از سوالات متداول برای خوشامدگویی در دایرکت نیز استفاده می‌کنند. این مورد نیز می‌تواند به ایجاد ارتباطی بهتر با مخاطبان کمک کند. شما نیز اگر پیج بیزینسی دارید، میتوانید با استفاده از واکنش سریع و سوالات متداول اینستاگرام، ارتباط خود با مشتریانتان را بهینه کنید!

ما در این مقاله نحوه‌ی تنظیم پاسخ آماده و پرسش متداول را به طور کامل توضیح داده ایم. چنانچه سوال یا مشکلی در مورد استفاده از این قابلیت داشتید، میتوانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. از اینکه تا این نقطه‌ی مقاله با ما همراه بودید، سپاس‌‎گزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
28 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments