تشخیص آنلاین بودن در اینستا

2 روش ساده برای تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام

علی محمدی
2020-09-17

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

آیا تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستا ممکن است؟ برخی افراد تمایل دارند از میزان آنلاین بودن کاربران دیگر در اینستاگرام مطلع باشند. این امر ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. برای مثال، برخی والدین برای کنترل فرزندان خود می‌خواهند از زمان آنلاین بودن آن‌ها در اینستاگرام اطلاع یابند. اما ذکر این نکته ضروری است که اگر کاربری تمایل نداشته باشد که وضعیت آنلاین بودن او برای دیگران نمایش داده شود، به دلیل سیاست‌های اینستاگرام مبنی بر حفظ حریم شخصی کاربران، نمایش آنلاین بودن او در اینستاگرام ممکن نخواهد بود.

تشخیص آنلاین بودن در اینستا با چند روش ساده ممکن است؛ البته فقط در صورتی که خود کاربر این اجازه را داده باشد. برای آشنایی با نحوه فهمیدن آنلاین بودن افراد در اینستاگرام با ما همراه باشید.

روش‌های تشخیص آنلاین بودن در اینستا

همان گونه که اشاره شد، در صورت فعال بودن قابلیت نمایش وضعیت آنلاین، با دو روش می‌توان از آنلاین بودن افراد در اینستاگرام مطلع شد. این دو روش عبارتند از:

  • تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام از طریق دایرکت اینستاگرام
  • اطلاع از آنلاینی افراد در اینستا از طریق لایو

در ادامه به آموزش این دو روش می‌پردازیم:

تشخیص آنلاین بودن در اینستا در دایرکت اینستاگرام

اگر قصد دارید از آنلاین بودن فردی در اینستاگرام باخبر شوید، می‌توانید از دایرکت اینستاگرام استفاده کنید. چنانچه قبلاً با فرد مورد نظر چت کرده باشید، از طریق همین چت‌ها می‌توان از آنلاین بودن او مطلع شد. برای اطلاع از آنلاین بودن کاربران در اینستا به روش زیر عمل کنید:

  1. در صفحه‌ی Home در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه روی آیکون دایرکت کلیک کنید. لیست تمامی کسانی که تا به حال با آن‌ها چت کرده‌اید، برای شما نمایش داده خواهد شد.
  2. در صورتی که کاربران مورد نظر وضعیت آنلاین خود را مخفی نکرده باشند، این امکان برای شما فراهم است که بدانید هم اکنون آنلاین هستند یا نه.
  3. اگر آنلاین باشند، در کنار عکس پروفایل آن‌ها دایره‌ای سبزرنگ نمایش داده خواهد شد. همچنین آخرین زمان آنلاین بودن کاربران مورد نظر نیز مشخص خواهد بود. برای مثال اگر با عبارت Active 2h ago مواجه شدید، به این معنی است که آن شخص برای آخرین بار، دو ساعت قبل آنلاین بوده است.

تشخیص آنلاین بودن در اینستا با لایو اینستاگرام

یکی دیگر از روش های تشخیص آنلاین بودن در اینستا، لایو اینستاگرام می‌باشد. شما در هنگام ضبط ویدیوی لایو، می‌توانید بخشی از فالوورهای آنلاین خود را مشاهده کنید. زمانی که می‌خواهید یک ویدیوی لایو را آغاز کنید، لیستی از فالوورهای آنلاین برای شما نمایش داده می‌شود. برای آشنایی با نحوه‌ی گذاشتن لایو، پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی آموزش جامع لایو اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

⚠ تذکر: باز هم تأکید می‌کنیم در صورتی که کاربر وضعیت آنلاین خود را مخفی کرده باشد، تشخیص آنلاین بودن او در اینستاگرام تقریباً غیر ممکن است.

سوالات متداول

آیا تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام ممکن است؟

✅ اگر افراد مورد شما نظر وضعیت آنلاین خود را مخفی نکرده باشند، از طریق دایرکت و لایو میتوان از آنلاینی آن‌ها باخبر شد.

چگونه می‌توانیم وضعیت آنلاین خود را مخفی کنیم؟

✅ با غیرفعال کردن Activity Status از طریق بخش Privacy در تنظیمات اینستاگرام

اگر وضعیت آنلاین خودمان مخفی باشد، می‌توانیم زمان آنلاین دیگران را ببینیم؟

✅ خیر. در صورت مخفی بودن وضعیت آنلاین، زمان فعالیت دیگران نیز برای شما نمایش داده نخواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله، روش‌های تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستا مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین گفته شد برای اطلاع یافتن از وضعیت آنلاین بودن دیگران، چه شرایطی باید فراهم باشد. امیدواریم مقاله‌ی امروز برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال، پیشنهاد و انتقاد لطفاً ما را از نظرات ارزشمند خود بهره‌مند سازید.

از همراهی شما نهایت سپاس را داریم.

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
118 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments