نویسنده: فاطمه بخشی
2019-07-04

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

چگونه فیلم را استوری کنیم؟ نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام چیست؟ چگونه کلیپ های اینستا را استوری کنیم؟ گذاشتن فیلم بیشتر از 15 ثانیه در استوری...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چگونه فیلم را استوری کنیم؟ نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام چیست؟ چگونه کلیپ های اینستا را استوری کنیم؟ گذاشتن فیلم بیشتر از 15 ثانیه در استوری اینستاگرام ممکنه؟ چگونه پست فیلم را استوری کنیم؟ چرا فیلم کامل استوری نمیشه؟ چرا نمیتونم فیلم استوری کنم؟

خرید فالوور اینستاگرام

امروزه کاربران زیادی از اینستاگرام سوالات ذکر شده در بالا را می‌پرسند. آموزش گذاشتن فیلم در استوری، گذاشتن فیلم بیشتر از 15 ثانیه، گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام، نحوه‌ی گذاشتن پست فیلم در استوری و مشکلات آپلود فیلم در استوری از مواردی هستند که بصورت متعدد مورد سوال قرار می‌گیرند و ما قصد داریم در این مقاله به آنها بپردازیم. همراه ما باشید!

راهنمای مطالعه

چگونه فیلم را استوری کنیم؟

اگر شما با استوری اینستاگرام آشنایی کامل داشته باشید، این بخش از مقاله چندان مناسب شما نخواهد بود. اما اگر با استوری و امکانات داخل آن آشنا نیستید، پیشنهاد ما به شما این است که از مقاله‌ی نحوه‌ استوری گذاشتن در اینستا برای آموزش کامل قابلیت استوری اینستاگرام استفاده نمایید.

اگر با استوری در اینستا آشنایی دارید و صرفا می‌خواهید نحوه گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام را آموزش ببینید، به راهنمای متنی-تصویری زیر توجه فرمایید. ما در این بخش با دو روش نحوه گذاشتن فیلم در استوری را شرح می‌دهیم.

گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام از طریق ضبط کردن

 1. برای استوری گذاشتن فیلم در اینستاگرام از طریق ضبط کافیست به بخش استوری مراجعه کنید و دایره‌ی سفید رنگ موجود در پایین صفحه را انتخاب نمایید. (تا زمانی که ویدئوی شما در حال ضبط است باید دست شما روی علامت دایره باشد.)
ضبط کردن ویدئو از طریق بخش استوری
 1. پس از ضبط ویدئو اگر ویدئوی شما چند قسمتی است، گزینه‌ی Next را انتخاب کنید.
انتخاب گزینه Next
 1. سپس برای انتشار ویدئو در استوری گزینه‌ی Share را انتخاب کنید.
انتشار استوری
 1. با انتخاب گزینه‌هایی همچون Boomerang می‌توانید ویدئوهای متفاوتی بسازید.
 2. برای اینکه ویدئوهای خود را بدون نگه داشتن دست روی علامت دایره‌ی سفید ضبط نمایید، می‌توانید از گزینه‌ی Handsfree کمک بگیرید.
انتخاب Boomerang و Hands-Free
 1. دقت داشته باشید ویدئوی ضبط شده بیشتر از یک دقیقه نباشد، چرا که پس از گذشت یک دقیقه ضبط ویدئو بصورت خودکار قطع می‎‌شود.

گذاشتن ویدئو در استوری اینستاگرام از طریق گالری

 1. برای گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام ابتدا وارد اپلیکیشن شوید.
 2. در صفحه‌ی باز شده، وارد بخش استوری شوید و آیکون گالری را انتخاب کنید.
انتخاب آیکون گالری
 1. ویدئوی مورد نظر خود را انتخاب کنید و گزینه‌ی Next را بزنید.
انتخاب ویدئو و زدن گزینه Next
 1. برای افزودن افکت روی ویدئو می‌توانید از آیکون افکت‌ها کمک بگیرید و افکت مورد نظر خود را روی ویدئوی استوری اعمال کنید.
انتخاب فیلتر و زدن گزینه‌ی Done
 1. پس از اعمال تغییرات لازم می‌توانید گزینه‌ی Your Story را انتخاب نمایید.
انتخاب گزینه‌ی Your Story

چرا استوری فیلم کامل نمیشه گذاشت؟

با توجه به اینکه استوری اینستاگرام برای گذاشتن ویدئو در این بخش محدودیت‌هایی دارد، شما نمی‌توانید یک فیلم طولانی(بیش از یک دقیقه) را در استوری خود منتشر کنید. البته برای اینکه ویدئوهای طولانی را بتوانید در استوری خود منتشر کنید ترفندهایی وجود دارد که در ادامه‌ی مقاله به آن می‌پردازیم.

نحوه گذاشتن فیلم طولانی(بیشتر از یک دقیقه) در استوری اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام محدودیت 15 ثانیه‌ای برای هر بخش از استوری قرار داده است. به طوری که ویدئوی یک دقیقه‌ای شما هنگام آپلود در استوری به 4 قسمت تقسیم می‌شود.

با توجه به گفته‌های فوق شما باید شرایط زیر را در آپلود استوری رعایت کنید تا بتوانید نسبت به گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام اقدام نمایید.

 • در صورتی که فیلمی که قصد آپلود آن را دارید بیشتر از یک دقیقه است، آن را به بخش‌های یک دقیقه‌ای تقسیم کنید.
 • برای کات کردن ویدئو و تقسیم آن به چند قسمت، می‌توانید از نرم افزارهای مختلف مثل StoryCutter استفاده نمایید، همچنین می‌توانید از ابزار ادیت داخل گوشی نیز استفاده کنید.
 • بعد از تقسیم ویدئو برای آپلود سریع و آسان فیلم خود می‌توانید از طریق گزینه‌ی استوری اسلایدی همه‌ی ویدئوهای یک دقیقه‌ای را انتخاب و نسبت به آپلود یک‌جای آنها اقدام نمایید.

چگونه کلیپ های اینستا را استوری کنیم؟

برای استوری کردن کلیپ‌ های موجود در اینستاگرام یا اصطلاحا استوری کردن پست دیگران می‌توانید از روش‌های مختلف زیر استفاده نمایید:

 • دانلود پست و انتشار آن در استوری
 • استوری کردن ویدئوی مورد نظر از طریق گزینه‌ی Add Story اینستاگرام
 • گرفتن اسکرین ریکوردر، اعمال تغیرات بر روی ویدئو و انتشار مجدد آن
 • توضیحات بیشتر

گذاشتن فیلم بیشتر از 15 ثانیه در استوری اینستاگرام ممکنه؟

از آنجایی استوری‌های اینستاگرام دارای محدودیت زمانی هستند و شما در یک استوری تا ظرف 15 ثانیه می‌توانید فیلم بگذارید، گذاشتن فیلم بیشتر از 15 ثانیه در یک استوری غیرممکن است، اما راه حل این مسئله گذاشتن استوری چند قسمتی است.

اگر ویدئوی شما بیشتر از یک دقیقه نیست؛ فقط کافیست ویدئوی مورد نظرتان را انتخاب و در بخش استوری آپلود کنید. فیلم شما بصورت خودکار به 4 قسمت 15 ثانیه‌ای تقسیم می‌شود و با انتخا گزینه‌ی Send می‌توانید آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. اما در صورتی که ویدئو بیش از یک دقیقه باشد لازم است از آموزش گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام که در ابتدا ذکر کرده‌ایم کمک بگیرید.

چرا فیلم کامل استوری نمیشه؟

فیلم کامل به دلیل زیاد بودن مدت زمان آن بصورت مستقیم در استوری قابل انتشار نیست و شما برای گذاشتن فیلم طولانی در استوری می‌بایست از آموزش‌های موجود در ابتدای مقاله کمک بگیرید.

آموزش گذاشتن فیلم استوری پشت سر هم

اگر تعداد قسمت‌های استوری ویدئویی شما زیاد است و برای گذاشتن فیلم استوری بصورت پشت سر هم راه حلی سراغ ندارید، به آموزش متنی-تصویری زیر توجه فرمایید!

 1. وارد بخش استوری شوید و به گالری خود مراجعه نمایید.
 2. گزینه‌ی استوری اسلایدی را انتخاب نموده و ویدئوهای مورد نظر خود را که قصد دارید آنها را بصورت پشت سرهم انتشار دهید، مشخص کنید و گزینه‌ی Next را بزنید.
انتخاب گزینه استوری اسلایدی و انتخاب ویدئوها
 1. دقت داشته باشید که ویدئوهای انتخابی بیشتر از یک دقیقه نباشند؛ چرا که ویدئوهای بیشتر از یک دقیقه در قسمت استوری آپلود نمی‌شوند و در صورت آپلود فقط یک دقیقه‌ی اول را شامل می‌شوند.
 2. پس از آپلود ویدئوها، مجددا گزینه‌ی Next را بزنید.
انتخاب گزینه Next
 1. برای انتشار ویدئو در استوری گزینه‌ی Share را انتخاب کنید.
گذاشتن فیلم در استوری

چرا ویدئو استوری نمیشه؟

برخی از کاربران سوالاتی راجع به بروز مشکل در استوری نشدن ویدئو مطرح می‌کنند که امکان گذاشتن فیلم در استوری را برای آنها مختل کرده است. این گونه مشکلات معمولا سراسری نبوده و صرفا برای عده‌ی کمی از یوزرهای اینستا پیش می‌آید. عده‌ای علت اصلی این مسئله را مربوط به باگ‌های اینستاگرامی می‌دانند و عده‌ی دیگری گوشی موبایل کاربران را در این امر دخیل می‌دانند.

آموزش گذاشتن فیلم و عکس در یک صفحه استوری

برای گذاشتن فیلم و عکس بصورت همزمان در یک استوری می‌توانید از استیکر افزودن عکس استفاده کنید. استیکر عکس یکی از امکانات جدید استوری اینستاگرام محسوب می‌شود که به شما قابلیت افزودن چند عکس را به استوری تصویری و ویدئویی فراهم می‌کند.

مراحل افزودن فیلم و عکس در یک استوری:

 1. وارد بخش استوری شوید و ویدئوی خود را ضبط و یا از گالری انتخاب کنید.
 2. سپس آیکون استیکر موجود در بالای صفحه را انتخاب کنید.
انتخاب آیکون استیکر
 1. از میان استیکر‌های موجود، استیکر افزودن عکس را انتخاب کنید.
انتخاب استیکر افزودن عکس
 1. اکنون عکس مورد نظر خود را که قصد دارید آن را به ویدئوی خود اضافه کنید، انتخاب نمایید.
گذاشتن فیلم و عکس روی یک استوری
 1. می‌توانید در تعداد مورد نظرتان عکس‌ها را از این طریق انتخاب و روی استوری خود اضافه کنید. همچنین می‌توانید اشکال مختلف تصویر انتخابی را با تپ کردن روی تصویر مشاهده نمایید.

سوالات متداول

چگونه یک فیلم را در اینستا استوری کنیم؟

✅ برای استوری کردن فیلم در اینستاگرام کافیست به بخش استوری مراجعه کرده، ویدئوی مورد نظر خود را از گالری انتخاب کنید و سپس گزینه‌ی Next را بزنید تا ویدئو آپلود شود.

چگونه پست فیلم را استوری کنیم؟

✅ برای استوری کردن یک پست ویدئویی کافیست آیکون موشک کنار پست را انتخاب کنید و سپس روی گزینه‌ی Add This to Your Story ضربه بزنید تا پست به استوری شما منتقل شود.

چرا نمیتونم فیلم استوری کنم؟

✅ این مشکل ممکن است از طرف گوشی شما باشد یا یک باگ از سمت اینستاگرام باشد. جهت حل این مسئله می‌توانید با یک دستگاه دیگر به پیج خود Login شوید یا اپلیکیشن را به آخرین نسخه‌ی موجود آپدیت نمایید.

گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام ممکنه؟

✅ گذاشتن فیلم طولانی بصورت مستقیم در اپلیکیشن ممکن نیست و شما برای این کار نیاز دارید فیلم را به چند قسمت یک دقیقه‌ای تقسیم کرده و در استوری خود آپلود نمایید.

سخن آخر

نحوه‌ی گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که کاربران اینستاگرامی در مورد آن می‌پرسند. ما در این مقاله به آموزش گذاشتن فیلم بیشتر از یک دقیقه در استوری اینستاگرام پرداخته‌ایم و همچنین به سوالات متعدد در زمینه‌ی مشکل گذاشتن فیلم در استوری اینستا پاسخ داده‌ایم.

در صورتی که در این زمینه سوالی برایتان پیش آمده باشد می‌توانید آن را در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
18 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
Asra

چطوری میشه مثلا یه استوری ۱۵ دقیقه ای رو توی یک اسلاید استوری کرد یعنی دوتا نشه

زهرا

سلام، من گوشیم ایفون ۶ هستش و مدتیه اصلا نمیتونم کلیپ استوری بذارم، اینستا رو پاک کردم و دوباره نصب کردم، با فیلترشکنم امتحان کردم نشد اما با گوشی دیگه امتحان کردم شد.. مشکل چیه؟؟ چرا با گوشی خودم نمیشه کلیپ استوری کنم؟؟

Abbas

سلام یک چیز جالبی من با ویدئو های با رزولوشن 608*480 pix به راحتی آپلود میکنه هیچ مشکلی نداره

فاطمه

سلام وقت بخیر
چه طوری میشه پستی که ویدئو هست رو در حال پلی شدن استوری کرد؟؟؟؟!!!

Abbas

سلام من poco x3 nfc دارم و همه این کار ها رو انجام دادم ولی نشد استوری قسمت می‌کنه و فقط قسمت اول کیلپ بارگذاری میشود

vida

سلام من با خود اپ اینستا نمیتونم پست و و استوری بزارم میخواستم با گوگل پست بزارم ولی فقط عکس های گالری رو میاره و ویدیو ها رو نشون نمیده که پستش کنم

مهسا

سلام من کلیپی ک استوری میکنم فقط ی اسلایدش نمایش داده میشه بقیه رو میگه آپلود نشد میشه راهنمایی کنین لطفا

محبوبه

سلام اینستا من در قسمت استوری ویدیو رو خودکار به ۱۵ثانیه تبدیل نمیکنه مثلا ویدیویی ۳۰ثانبه رو فقط ۱۵ثانیه اول رو استوری می‌کنه و خود به خود برش نمی‌ده

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!