چگونه فیلم را استوری کنیم ؟

اکتای پاسبان
نویسنده : اکتای پاسبان
تاریخ انتشار : 2019-07-04
گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام

گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام کار سختی نبوده و اکثر کاربران اینستاگرام به راحتی میتوانند از قسمت استوری اینستاگرام استفاده کنند. اما برای افراد مبتدی که هنوز با اینستاگرام کامل آشنا نشده‌اند، شاید این مشکل برای آنها وجود داشته باشد که با قسمت‌های مختلف اینستاگرام آشنایی کافی نداشته باشند.

✔ توجه: چنانچه با قسمت استوری اینستاگرام آشنایی ندارید و از قابلیت‌های آن مطلع نیستید، مقاله‌ی آموزش کامل استوری اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا اطلاعات لازم در این زمینه را به دست آورید.

آموزش جامع استوری اینستاگرام

در مقاله امروز به ترفندهایی که باعث میشود تا استوری‌های ایده آل را به انتشار بگذاریم اشاره خواهیم کرد. یکی از مشکلات اساسی در آپلود کردن ویدئو، مدت زمان آن میباشد که تمام کاربران در اینستاگرام را به مشکل میکشاند. اما در ادامه، به نحوه گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام نیز اشاره خواهیم کرد.

در این میان میتوانید با استفاده از آموزش گذاشتن چند استوری در اینستاگرام نیز استفاده کرده و استوری‌های متعددی را به صورت همزمان در پیج خود به انتشار در آورید.

آموزش گذاشتن ویدئو (کلیپ) در استوری اینستاگرام

به صورت کلی اگر ما بخواهیم داخل پیج خودمان یک استوری به انتشار در آوریم میتوانیم از قسمت‌های مختلف وارد قسمت استوری گذاشتن در اینستاگرام شویم. برای مثال ما از صفحه هوم، آیکون دوربین که در بالا گوشه صفحه وجود دارد را لمس میکنیم تا وارد این قسمت شویم.

بعد از ورود به این قسمت حال میتوانیم با استفاده از ابزارهای متفاوت در این قسمت، اقدام به گرفتن عکس یا ضبط ویدئو کنیم. در مورد موضوع امروز اگر ما بخواهیم از محیط خود فیلم ضبط کنیم میتوانیم از منوی پایین که انواع مختلفی از حالت‌های ضبط ویدئو را در اختیار ما قرار میدهد استفاده کرده باشیم.

برای مثال ما از همان حالت normal استفاده میکنیم برای اینکه شروع به ضبط ویدئو کنیم. کافی است با لمس و نگه داشتن آیکون مربوطه تا وقتی که قصد ضبط ویدئو داریم از محیط خود فیلم بگیریم. البته چون هر ویدیو در استوری با محدودیت 15 ثانیه ای روبرو است تا زمانی که ضبط ویدیو شما از 15 ثانیه گذشت دومین استوری شما برای انتشار آماده میشود.

گذاشتن ویدیو در استوری اینستاگرام

همانطور که گفتیم در این صفحه شما میتوانید با تغییر گزینه‌های منوی پایین از حالت‌ها و از کاورهای مختلف استفاده کنید. اما اگر شما در حافظه سیستم خودتان ویدیویی دارید و میخواهید آن را به انتشار در آورید. کافی است بعد از ورود به قسمت استوری، با لمس و بالا کشیدن صفحه و یا با لمس آیکون گالری در همین صفحه وارد گالری گوشی خود شده و بعد از انتخاب ویدیو مدنظر خود، آن را به انتشار در آورید.

آموزش گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

اگر شما با گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام مشکل نداشتید و تنها مشکل‌تان دسته و پنچه نرم کردن با محدودیت 15 ثانیه‌ای اینستاگرام بوده جای نگرانی ندارد. چون با راه حل‌هایی که در ادامه برای شما میگوییم میتوانید به راحتی فیلم‌های موجود در گالری خودتان را به ترتیب در استوری خود به انتشار درآورید.

ضبط ویدیو بالای 15 ثانیه از طریق قسمت استوری

در این روش شما از ویدیوهای گالری استفاده نمیکنید بلکه برای مثال با پلی کردن آهنگ و ضبط ویدیو از محیط خود، به راحتی ویدیوهای چند قسمتی برای استوری خود آماده میکنید.

استفاد از برنامه‌های دیگر برای گذاشتن ویدئو در استوری اینستا

همانگونه که میدانید هر استوری نمیتواند بیش از 15 ثانیه باشد و اگر ما ویدیو ضبط کنیم بیش تر از این زمان طول بکشد به صورت خودکار ادامه ویدیو به دومین استوری منتقل خواهد شد. همان مورد که در قسمت بالاتر توضیح دادیم اما اگر ما از قبل فیلمی از گالری خود داشتیم که حال میخواهیم آن را منتشر کنیم چاره چیست؟

برای حل این مشکل میتوانید از دو برنامه که یکی برای گوشی‌های اندروید و دیگری برای کامپیوتر میباشد که در ادامه توضیح خواهیم داد استفاده کنید. قبل‌تر نیز در این مورد آموزش‌هایی را داده‌ایم اما باز هم توضیح دادن در این مشکلی ندارد.

استفاده از برنامه inshot در گوشی برای استوری گذاشتن فیلم در اینستا

برای استفاده از این برنامه بعد از دانلود و نصب آن از گوگل پلی inshot وارد این برنامه میشویم و در صفحه باز شده آیکون مربوط به ویدیو را لمس کرده و در ادامه از گالری خود فیلم مد نظر خود را برای گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام انتخاب میکنیم.

گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

بعد از انتخاب ویدیو در قسمت ویرایش این برنامه ویدیوهای را به قسمت‌های 15 ثانیه‌ای تقسیم کرده و سپس آن را ذخیره میکنیم و بعد از طریق قسمت استوری اینستاگرام خودمان آن را به انتشار میرسانیم.

گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

استفاده از برنامه Camtasia در کامپیوتر

اگر دسترسی به کامپیوتر دارید توصیه ما برای شما استفاده از برنامه Camtasia میباشد. استفاده از این برنامه به قدری ساده و رابط کاربری فوق العاده آسانی دارد که اگر اولین بار اقدام به استفاده از آن کنید دیگر برای گذاشتن فیلم چند قسمتی در استوری اینستاگرام و یا پست کردن، از این برنامه استفاده خواهید کرد.

برای دانلود بر روی Camtasia کلیک کنید و بعد از دانلود آن را نصب کرده و برای گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام اولین ویدیو خود را در قسمت مربوطه که در تصویر زیر مشاهده میکنید وارد کرده و سپس تصویر مد نظر خود را اضافه کنید و بعد با استفاده از ابزار مربوطه، ویدیوها را آماده و برش داده و در آخر آن را انتشار دهید.

گذاشتن فیلم طولانی در استوری اینستاگرام

نکته: البته اندازه تصویری که در این برنامه استفاده میکنید باید با اندازه استاندارد خود قسمت استوری کیسان باشد. که در غیر اینصورت تصویر مربوطه به صورت ناقص در داستان‌های شما به نمایش در خواهد آمد.

گذاشتن فیلم زنده در استوری اینستاگرام

شاید برای شما سوال باشد که چگونه فیلم‌های زنده طولانی را در استوری اینستاگرام آپلود کنیم؟ برای آپلود آنها باید به روش زیر عمل کنیم.
زمانی که می خواهید شما فیلمی طولانی را در اینستاگرام آپلود کنید نیاز است تا ابتدا وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

 • پس از ورود به اینستاگرام باید وارد قسمت استوری شوید.
 • برای ورود به استوری اینستاگرام چند روش متفاوت وجود دارد. روش اول از طریق دوربینی است که در گوشه‌ی سمت راست و بالا وجود دارد می توانید وارد بخش استوری اینستاگرام شوید.
 • روش دوم از طریق پروفایل حساب است. اگر نوار استوری‌ها را ببینید؛ اولین پروفایل اینستاگرام مربوط به خود حساب است. شما می توانید با کلیک کردن بر روی آن وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام شوید.
 • سومین روش این است که انگشت خود را از سمت چپ به سمت راست بکشید.
 • البته باید به این نکته توجه داشت که بستگی دارد اینستاگرام شما به چه زبانی باشد. مثلا اگر اینستاگرام فارسی داشته باشید؛ باید انگشت خود را از سمت راست به سمت چپ بکشید.

حال که وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام شدید؛ در پایین صفحه گزینه‌هایی را می بینید که باید حالت استوری خود را بر روی گزینه‌ی normal فعال کنید.

 • پس از آن می توانید فیلم‌های 15 ثانیه‌ای بگیرید. تعداد آنها متغیر است اما با توجه به تجربه‌ی کاربران که با ما در میان گذاشته اند؛ فعلا محدودیتی برای تعداد فیلم‌ها مطرح نشده است.
 • برای این کار انگشت خود را بر روی دایره‌ی سفید رنگ قرار دهید و فیلمبرداری کنید. در این حالت نباید انگشت خود را از روی دایره‌ی سفید رنگ بردارید.
 • هر 15 ثانیه فیلم به صورت خودکار به قسمت دوم استوری خواهد رفت.
 • پس از آن که فیلم‌های مدنظر خود را گرفتید؛ می توانید آن‌ها را در نوار پایین استوری ببینید.

ادامه ی مراحل

 • حال می توانید با ابزارهای استوری بر روی آن تغییراتی ایجاد کنید؛ نوشته‌ای اضافه کنید و یا قسمتی را حذف کنید.
 • همچنین می توانید بر روی آن هشتگ و تگ گذاری انجام بدید.
 • و در نهایت آنها را منتشر کنید.

گذاشتن فیلم از گالری در استوری اینستاگرام

حتما برای شما هم پیش آمده که قبلا فیلمی را ضبط کرده‌اید و حالا می خواهید آن را در استوری اینستاگرام خود آن را منتشر کنید. صرف نظر از این که فیلم شما چه مدت زمانی دارد؛ اینستاگرام خود الگوریتیمی دارد که در این حوزه به شما کمک می کند. برای انجام این کار مراحل پایین را به ترتیب طی کنید.

 • ابتدا اینستاگرام خود را بر روی گوشی باز کنید.
 • وارد بخش استوری اینستاگرام خود شوید. برای ورود سه راه حل در بالا گفته شده است که می توانید از طریق هر کدام از آنها به بخش استوری اینستاگرام خود بروید.
 • در صفحه‌ی اینستاگرام در پایین صفحه یک آیکون مربعی شکل کوچک در سمت چپ وجود دارد که با کلیک بر روی آن وارد بخش گالری تصاویر و ویدئوهای آرشیوی می شوید.
 • در آنجا می توانید ویدئو مدنظر خود را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.
 • در این قسمت الگوریتم اینستاگرام به صورت خودکار فیلم آرشیوی را به قسمت‌های 15 ثانیه ای تقسیم خواهد کرد. به عنوان مثال اگر فیلم شما 43 ثانیه باشد، اینستاگرام آن را در سه استوری نمایش خواهد داد که استوری اول 15 ثانیه و در استوری دوم 15 ثانیه و در استوری سوم 13 ثانیه نمایش داده می شود.
 • حال می توانید بر روی فیلم در هر ثانیه و در هر قسمت مطلب دلخواه خود را بنویسید و یا هر تغییری را اضافه کنید. به عنوان مثال می توانید در هر قسمت که بخواهید تگ‌ها و هشتگ‌ها را اضافه کنید.
 • در نهایت می توانید آنها را منتشر کنید. حتی می توانید هر قسمت از فیلم را که خواستید؛ حذف کنید!!!

گذاشتن فیلم کوتاه در استوری اینستاگرم

یکی از راه‌های جدید برای گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام استفاده از گزینه ی Hands Free است. این گزینه به شما این امکان را می دهد که بدون استفاده از دست به راحتی فیلم بگیرید و در استوری خود منتشر کنید. برای این کار به ترتیب زیر عمل می کنیم.

 • ابتدا وارد اینستاگرام خود شوید.
 • دقیقا همانند دو روش بالا وارد بخش استوری اینستاگرام شوید. در بخش گذاشتن فیلم زنده در استوری اینستاگرام به صورت کامل توضیح داده ایم که برای ورود به استوری اینستاگرام از چه روش‌هایی می توانید استفاده کنید.
 • حال که وارد استوری اینستاگرام شدید؛ در نوار پایین گزینه‌هایی را مشاهده می کنید. آخرین گزینه از سمت راست که به نام گزینه ی hands free را انتخاب کنید.
 • در این قسمت شما تنها بر روی دایره‌ی سفید رنگ کلیک می کنید. در آن زمان به صورت خودکار اینستاگرام شروع به فیلمبرداری می کند.
 • الگوریتم اینستاگرام باز هم فیلم‌ها را به صورت 15 ثانیه ای ضبط می کند. و به شما این امکان را می دهد که هر قسمت را که خواستید حذف کنید!!!
 • شما می توانید هر گونه تغییری را که مایل هستید بر روی این فیلم‌ها ایجاد کنید.
 • و در نهایت آن‌ها را منتشر کنید.

گذاشتن فیلم افکت دار در استوری اینستاگرام

اگر می خواهید فیلم افکت دار بر روی استوری اینستاگرام خود قرار دهید. می توانید از روش زیر استفاده کنید.
یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که برای قرار دادن هر فیلمی بر روی استوری اینستاگرام نیاز است تا حتما وارد حساب اینستاگرام خود شوید.

 • ابتدا وارد استوری اینستاگرام خود شوید. برای ورود میتوانید از هر کدام از روش‌های گفته شده در بخش گذاشتن فیلم زنده در استوری اینستاگرام استفاده کنید.
 • حال در نوار پایین گزینه‌های متعددی وجود دارد که باید بر روی گزینه ی superzoom بروید.
 • در این قسمت افکت‌های مختلفی وجود دارد که می توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید. نکته ای که وجود دارد این است که نیاز نیست برای فیلمبرداری انگشت خود را بر روی آیکون دایره‌ای رنگ سفید قرار دهید. بلکه می توانید به راحتی تنها بر روی آن کلیک کنید.
 • در همین حین یکی از افکت‌ها را انتخاب کنید.
 • ما در ادامه تصویری ازافکت‌ها قرار داده ایم که شناخت شما را نسبت به آنها افزایش می دهد.
 • زمان این فیلم‌ها از 15 ثانیه بسیار کمتر است و در واقع فیلم‌هایی هستند که تنها برای جلوه‌های ویژه استفاده می شوند. شما می توانید هر تعداد که می خواهید از این فیلم‌ها استفاده کنید.

فیلم های بومرنگ در استوری اینستاگرام

قسمتی دیگر از استوری اینستاگرام است که در آن جا می توانید فیلم‌های خیلی خیلی خیلی کوتاه منتشر کنید. در این قسمت که به نام بومرنگ معروف است بیشتر برای زوم کردن بر روی یک چیز است. مثلا زمانی که می خواهید تنها بر روی یک نقشی از ساختمان کلیک کنید و در واقع آن را بیشتر نمایان کنید از بومرنگ استفاده می کنید.

برای استفاده از بومرنگ به روش زیر عمل می کنید.

 • ابتدا اینستاگرام را بر روی گوشی اجرا می کنید.
 • پس از آن وارد بخش استوری اینستاگرام می شوید.
 • در نوار پایین گربنه ی Boomrang را انتخاب می کنید.
 • با انتخاب هر کدام از افکت‌ها می توانید فیلم‌هایی کوتاه بگیرید.
 • برای ضبط هر فیلم انگشت خود را یک بار بر روی دایره‌ی سفید رنگ قرار دهید.
 • حال می بینید که فیلم ضبط شده است و برای انتشار آماده است.
 • شما می توانید هم اکنون فیلم مدنظر خود را منتشر کنید.

جمع بندی

سعی بر این شد که شما بتوانید به راحتی ویدیو‌های مد نظر خود را به صورت کامل در استوری انتشار دهید. اما در این بین در برخی از گوشی‌های آیفون دیده شده که استوری‌های ویدیویی بدون هیچ مشکلی اقدام به انتشار فیلم بالای 15 ثانیه در یک استوری شده اند.
احتمالا نیز این محدودیت برای همه در آینده برداشته شود اما تا آن وقت میتوانید با روش‌هایی که در مقاله گذاشتن فیلم در استوری اینستاگرام گفتیم استفاده کنید.

در این زمینه اگر سوال و یا مشکلی داشتید با پشتیبانی ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
6 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب