آموزش استوری اینستاگرام

آموزش استوری اینستاگرام

آموزش استوری اینستاگرام، یکی از آپدیت های سایت اینستاگرام که سال قبل آن را عملی کرد بخش استوری یا همان داستان ها که الهام گرفته از رقیب خود یعنی اسنپ چت بود و محبوبیت خیلی چشمگیری نیز در میان کاربران خود پیدا کرد، دلیل محبوبیت بالای استوری را میتوان در آسان بودن بازنشر مطالب در این بخش و به نمایش گذاشتن تجربیات روزانه دانست.

شما در نظر داشته باشید که با دوستانتان به کوهنوردی رفته اید و عکس های متعددی از خود و طبیعت موجود گرفته اید اگر بخواهید این عکس و یا فیلم ها را در اینستاگرام به صورت پست بازنشر کنید نهایتا خواهید توانست یک و یا دو تا از این عکس ها را منتشر کنید اما حال در نظر بگیرید که میخواهید این عکس و یا فیلم ها را در بخش استوری منتشر کنید شما میتوانید به سادگی عکس های خود را ویرایش کنید و متن های خاص بر روی آن ها بنویسید و به هر تعدادی که دلتان میخواهد میتوانید در قسمت استوری منتشر کنید از لحظه اول که شامل بالا رفتن از کوه میشود و تا لحظه آخر که دارید با دوستانتان از کوه پایین میاید.

اما در این بین بسیاری از کاربران اینستاگرام درک مناسبی از این بخش ندارند و یا لااقل با قابلیت های جدید این بخش آشنایی کاملی ندارند که ما در این مطلب میخواهیم صفر تا صد بخش استوری را به شما عزیزان آموزش و گوشزد کنیم.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام داستان کوتاهی در بخش پروفایل شماست که حداکثر ۲۴ ساعت پس از منتشر شدن آن خود به خود پاک میشود و همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم موضوع این بخش میتواند اتفاقات روزمره شما را در برگیرد و یا میتواند داستان های تبلیغاتی را نیز شامل شود.

اما این بخش امکانات بسیاری دارد که شما میتوانید با استفاده از آن ها عکس ها و ویدیو های خود را با افکت های دلخواه و شکلک های متناسب ویرایش کنید میتوانید بر روی عکس و یا فیلم خود متن نوشته و یا میتوانید از کاربران خود نظرات خاصی را بپرسید و آن را منتشر کرده و بعد از انتشار تعداد بازدیدکننده های آن داستان تان را مشاهده کنید، مینوانید به استوری خود هشتگ اضافه کنید و یا نظرسنجی بگذارید و حتی یک لینک خارجی به آن بدهید و ویژگی های زیادی که یکی یکی آن ها را توضیح خواهیم داد.

آموزش استوری اینستاگرام

به صورت کلی استفاده از این بخش دلچسب و ساده میباشد که شما را وا میدارد به صورت ناخوداگاه از این بخش به صورت مکرر استفاده کنید. در این بخش امکانات زیادی قرار داده شده که تنها باید کمی خلاقیت به کار برد.پخش زنده اینستاگرام نیز از این بخش فعال میشود که در ادامه به این موضوع و نحوه استفاده آن نیز خو.اهی

مشاهده استوری های دیگران:

برای مشاهده کردن استوری دوستان تان و یا هر کاربر اینستاگرامی دیگر شما میتوانید وارد برنامه اینستاگرام شده و از بخش خانه و یا اکسپلور خود اقدام به مشاهده استوری های دیگران کنید البته در آپدیت جدید اینستاگرام نیز این امکان برای وب سایت خود برای کاربرانی که میخواهند از طریق مرورگر وارد اکانت اینستاگرامی خود شوند نیز فراهم شده است.

همانطور که گفتیم برای مشاهده استوری دیگران از دو راه میتوانید عمل کنید بخش خانه و یا اکسپلور(البته بخش اکسپلور اینستاگرام در آپدیت جدید خود تغییرات زیادی کرده و دیگر به صورت مستقیم قادر به دیدین استوری های کاربران اینستاگرام نیستید) بعد از ورود به یکی از این بخش ها به فیلد بالایی صفحه خود دقت کنید با مشاهده این قسمت صفحه خود عکس پروفایل فالوینگ هایتان در بخش خانه و عکس پروفایل دیگر کاربران اینستاگرام را که با حاشیه رنگی میباشد خواهید دید. همانند تصویر زیر

رنگی بودن پروفایل دوستانتان در بخش هوم نشانگر این میباشد که آن ها داستان خود را انتشار کرده اند و شما نیز میتوانید با لمس پروفایل، داستان آن ها را مشاهده و نظر خود را اعلام کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

انتشار یک استوری در پیچ مان :

حال به مهم ترین بخش این پست مان رسیدیم چگونه در پیچ خود استوری بگذاریم، قبل از همه باید شما به بخش استوری خود بروید برای رفتن به این بخش چندین راه وجود دارد آسان ترین راه لمس کردن عکس پروفایل خود در بخش پروفایل پیچ تان میباشد، با لمس کردن عکس پروفایلتان که در گوشه ی خود نیز آیکون + را دارد مستقیم وارد بخش استوری خود میشوید دومین راه مراجعه به بخش خانه پیچ تان میباشد در این بخش شما از دو طریق میتوانید وارد بخش استوری شوید اول این که میتوانید صفحه را به سمت راست بکشید و یا در قسمت بالای این صفحه در قسم چپ آیکون دوربین را لمس کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

خب حال شما وارد بخش استوری خود شده اید در این بخش شما میتوانید عکس و یا ویدیو هایی که از قبل در حافظه گوشی تان ذخیره شده رامنتشر کنید (البته عکس ها و فیلم های ۲۴ ساعت اخیر) برای این کار کافی ایست تنها صفحه را به بالا هدایت کنید تا لیست موجود برایتان باز شود و یا پنچره کوچک در سمت چپ را لمس کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

بعد از انتخاب یکی از عکس و یا ویدیو هایتان میتوانید افکت های مورد نظر خود را بدهید یا میتوانید یک متن به دلخواه اضافه کنید یا از شکلک ها استفاده کنید و از ویژگی هایی چون هشتگ، نظرسنجی، گیف و اضافه کردن منطقه جغرافیایی نیز در استوری خود بکار بگیرید
حال میتوانید استوری خود را منتشر کنید برای انتشار کافیست در قسمت پایین your story را لمس کنید.بعد از انتشار تا ۲۴ ساعت دیگر استوری شما برای فالور هایتان قابل مشاهده خواهد بود.

آموزش استوری اینستاگرام

خب تا اینجا ما عکس یا ویدیو از قبل آماده شده را ویرایش و تغییرات لازمه را دادیم و سپس منتشر کردیم اما اگر بخواهیم به صورت مستقیم از خود و یا محیط خود عکس و یا ویدیو ضبط کنیم چه باید کرد؟

هنگام وارد شدن به بخش استوری قبل از همه چیز با صفحه ای این چنینی روبرو میشویم که در قسمت پایینی آن چند گزینه با نام های متفاوت را مشاهده میکنیم که به شرح زیر میباشد.

آموزش استوری اینستاگرام

 

 

 

normal :

حالت معمولی همان حالتی ایست که به صورت معمول با گوشی خود به صورت مستقل در حال عکس گرفتن و یا ضبط فیلم هستیم میباشد که برای عکس گرفتن در حالت معمولی کافیست دایره سفید رنگ را انتخاب کنیم و برای ضبط فیلم نیز کافی ایست دایره سفید رنگ را نگهه داریم تا حداکثر ۱۵ ثانیه از خود و یا محیط مورد نظر فیلم بگیریم.

boomrang :

این حالت در بخش استوری اینستاگرام بسیار محبوب و پرطرفدار میباشد این قسمت در واقعه حالتی گیف مانندی میباشد که بیشتر از اتفاقات سرگرم کننده روزمره شما را شامل میشود.

superzoom :

این بخش همچون اسمش قابلیت آن را دارد که جای مشخضی از فیلمبرداری را زوم کند و البته آهنگ خاصی نیز دارد که میتوانید آن را نیز غیر فعال کنید.

hands free :

این حالت نیز مشابه حالت نرمال میباشد اما در این قسمت دیگر نیازی برای نگه داشتن صفحه ندارید تا ویدی مورد نظرتان ضبط شود فقط کفیست یکبار دکمه دوربین را فشار دهید و حتی با نگهه داشتن چند لحظه ای دکمه دوربین این قسمت شمارش معکوس سه ثانیه ای برای مشا تنظیم میکند.

rewing :

همانند حالت normal بوده اما تفاوتی که دارد در این است که فیلم ضبط شده را از آخر به اول نمایش داده میشود.

live :

قابلیت پخش زنده بعد ها به قسمت استوری اضافه شد و طرفداران بسیاری نیز دارد:

type :

حالتی با طرح های مختلف برای حاضر کردن متن های متفاوت

در مورد قالبیت های live و type بیشتر توضیح خواهیم داد.

چگونه پخش زنده بگذاریم؟

همانگونه که از اسم این قابلیت نیز مشخص هست شما با استفاده از این ویژگی میتوانید از زمان حال خود برای کاربران تان ویدیو پخش کنید، ارتباط مستقیم با دوستان خود برقرار کنید که برای عموم نیز این ارتباط قابل دیدن میباشد و این بخش از استوری چند ویژگی اضافه هم دارد که باعث شده تا بین کاربران بسیار محبوب شود. برای شروع یک لایو کافیست وارد بخش استوری شده و در فیلد پایین به قسمت Start Live Video رفته و دکمه آن را زده تا کاربران و حتی جهانیان لایو شما را مشاهده کنند.

خب بعد از ورود به بخش استوری و سپس لمس کردن گزینه live حال شما میتوانید با زدن کادر سفید رنگ “start live video” لایو خود را شروع کنید، بعد از کمی صبر لایو شما شروع میشود و گزینه هایی در صفحه ظاهر میشود برای مثال یکی از این آیکون ها برای تغییر دوربین جلو و عقب میباشد که به شکل دو پیکان در حال چرخش نشان داده میشود یا در کنار این آیکون دو شکلک را میبیند که این ایکون نیز برای فراخواندن دوست و یا حاضرین موجود در لایو شما میباشد که میتوانید با زدن این ایکون از آن ها درخواست کنید تا آن ها نیز در لایو شما شرکت کنند که در این صورت لایو شما از یک پیچ به دو پیچ تغییر میکند، و صفحه موبایل نصف میشود در بالای صفحه شما و در پایین صفحه نیز طرف مقابل نشان داده میشود.

آموزش استوری اینستاگرام

قابلیت جدید type :

این قابلیت ک جدیدا در بخش استوری اضافه شده است برای آماده کردن عکس هایی با متن های دلخواه و با فونت های متفاوت تدارک دیده شده است.

آموزش استوری اینستاگرام

در بخش type ابتدا میتوانید پس زمینه مد نظر خودتون رو انتخاب و سپس متن خود را با فونت های موجود ارزیابی کنید و بعد یکی را انتخاب و به مرحله بعدی بروید در صفحه باز شده شما میتوانید با استفاده از قلم، برچسب ها و آیکون نوشتن، دوباره متن خود را تنظیم کنید. که یکی یکی این ویژگی ها را نشان خواهیم داد تا یک استوری جالب و پسندیده ای را آماده کنیم.

آموزش استوری اینستاگرام

 

برچسب ها :

برچسب ها یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین ویژگی های بخس استوری میباشد، شما در این بخش قادر هستید از هر برچسبی که میخواهید استفاده کنید.برای شروع لازم است صفحه را بالا بکشید و یا آیکون برچسب را که در عکس بالا نشان داده ایم لمس کنید تا صفحه ای بمانند عکس زیر برای شما نشان داده شود.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب هشتگ: شما با استفاده از این برچسب میتوانید کلمه ای را هشتگ کرده که میتواند این کلمه مربوط به موضوع استوری شما باشد. با استفاده از هشتگ در استوری افرادی که این کلمه را در بخش اکسپلور اینستاگرام جستجو میکنند میتوانند استوری شما را نیز از این بخش ببینند.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب مکان: شما با استفاده از این برچسب نشان میدهید که این استوری مربوط به کدام مکان میباشد و یا حتی خودتان در کدام منطقه زندگی و یا آن لحظه حضور داشتید، البته اگر از این برچسب استفاده میکنید برای شروع لازم است صفحه را بالا بکشید و یا آیکون برچسب را که در عکس بالا نشان داده ایم لمس کنید تا صفحه ای بمانند عکس زیر برای شما نشان داده شود استوری شما در قسمت جستجو های مکانی برای عموم نشان داده خواهد شد.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب نظرسنجی: این استیکر یکی از پرکاربرد ترین استیکر های استفاده شده در بخش استوری میباشد شما با استفاده از این استیکر میتوانید از کاربران خود درمورد یک مسئله نظرسنجی کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب پرسش: با استفاده از برچسب سوال، شما میتوانید از کاربران خود سوال خاصی را بپرسید و آن ها بعد از جواب دادن نیز میتوانید پاسخ آن ها را داده و دوباره آن پاسخ و سوال را استوری کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب تایید: از این استیکر چند نوع وجود دارد که هر کدام در زمان خاص خود معنی خاصی میدهد اما به صورت کلی شما با استفاده از این استتیکر از رضایتمندی کاربرانتان آگاه میشوید.

آموزش استوری اینستاگرام

این ها نمونه ای از برچسب ها و یا همان استیکر ها بودند که نام بردیم از دیگر استیکر ها میتوان به استیکر ساعت، دما، روز و استیکر خود شما و… نام برد.

چگونه افراد را در استوری تگ کنیم:

تگ کردن افراد همواره در همه جا با @ انجام میشود در استوری نیز به همین صورت میباشد و برای تگ کردن کافی ایست @ نوشته و سپس اسم پیچ مد نظر را وارد کنیم که در این لحظه اینستاگرام اسم های مشابه نزدیک را برای ما نمایان میسازد. به مانند تصویر زیر

آموزش استوری اینستاگرام

قلم نقاشی:

استفاده از این ویژگی مانند این میماند که شما میخواهید کاغذ و یا عکسی را نقاشی کنید با این تفاوت که این بار در استوری این کار میکنید. اگر شما در انجام نقاشی اشتباهی هم کنید مشکلی ندارد چون میتوانید به عقب برگردید و با استفاده از دکمه undo اشباه خود را تصحیح کنید.

اینستاگرام در این بخش برای شما چند نوع قلم ریز و درشت با قابلیت های خاص در نظر گرفته و رنگ هایی که میتوانید انتخاب کنید جتی میتوانید رنگ خاصی را نیز خودتان اندازه گیری و برای اینستاگرام تعریف کنید و ویژگی های دیگری که ما به صورت کامل آن را در فیلم آموزشی در پایین صفحه برای شما نشان داده ایم.

آموزش استوری گذاشتن

فیلتر های صورت :

فیلتر های صورت نیز در بخش استوری طرفداران زیادی دارد وقتی شما به بخش استوری رفته و دوربین گوشی خود را نیز فعال میکنید اینستاگرام شروع به یافتن صورت شما میکند و بعد از تشخیص، صورت شما را در فیلتر انتخاب شده جاگذاری میکند این فیلتر ها از عینک و کلاه گرفته تا گوش و چشم حیوانات صورت شما را کارتونی میکنند. و مزیتی که این فیلتر ها دارند این است که شما میتوانید هنگام عکس و یا فیلمبرداری این فیلتر ها را اعمال کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

در بخش استوری قابلیت های دیگری چون گذاشتن لینک در استوری و… وجود دارد که تنها لازم است خودتان را یکم درگیر کنید تا از امکانات جدید استوری آشنا و سپس استفاده کنید البته ما در بخش آخر این مقاله برایتان فیلم آموزشی هم آماده کرده ایم تا به صورت عملی نیز با بخش استوری آشنا شوید. ما با استفاده از این امکانات یک استوری آماده کردیم که از استیکر نظرسنجی، مکان، هشتگ و یک متن نوشته به انگلیسی inbo.ir با فونت خاص آماده کرده ایم که البته یک لینک خارجی نیز به این استوری وصل کردیم میتوانید این استوری آماده شده را در عکس زیر مشاهده کنید.

آموزش استوری گذاشتن

مشاهده تعداد بازدید استوری:

بعد از انتشار یک استوری قطعا شما کنجکاو خواهید شد که چه تعداد استوری شما بازدید داشته و حتی میتوانید ببنید که چه کسانی استوری شما را دیده اند. برای مشاهده تنها کافی ایست بعد از انتشار استوری عکس پروفایل خود را در بخش هوم و یا پروفایل لمس کنید تا وارد استوری خود شده سپس صفحه را بالا بکشید تا چنین صفحه ای برایتان ظاهر شود.

آموزش استوری گذاشتن

همانطور که میبینیم استوری منتشر شده ما تا آن لحظه ۱۰ بازدید داشته که ۵ بازدید کننده نیز در نظر سنجی ما شرکت کرده اند.

به صورت کلی استوری اینستاگرام از بدو فعال شدن محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده و ما نیز همواره در مورد این قابلیت پست های زیادی گذاشته ایم ویژگی های جالبی که بخش استوری همواره داشته و آپدیت هایی پی در پی که خود اینستاگرام در این بخش داده همه از اهمیت دار بودن این بخش صدق میکند پس شما هم اگز بیزینس مجازی داخل اینستاگرام ایجاد کرده اید اصلا از این ویژگی بسیار مهم غافل نشوید.

عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments