آموزش کامل استوری اینستاگرام با جزئیات ویژه

abdi
تاریخ انتشار : 2018-05-09
نویسنده : abdi
استوری اینستاگرام 1

آموزش استوری اینستاگرام، یکی از آپدیت‌های سایت اینستاگرام که سال قبل آن را عملی کرد بخش استوری یا همان داستان‌ها که الهام گرفته از رقیب خود یعنی اسنپ چت بود و محبوبیت خیلی چشمگیری نیز در میان کاربران خود پیدا کرد، دلیل محبوبیت بالای استوری را میتوان در آسان بودن بازنشر مطالب در این بخش و به نمایش گذاشتن تجربیات روزانه دانست.

شما در نظر داشته باشید که با دوستانتان به کوهنوردی رفته‌اید و عکس‌های متعددی از خود و طبیعت موجود گرفته اید، اگر بخواهید این عکس و یا فیلم‌ها را در اینستاگرام به صورت پست بازنشر کنید، نهایتا خواهید توانست ده تا از این عکس‌ها را در یک پست منتشر کنید؛ اما حال در نظر بگیرید که میخواهید این عکس و یا فیلم‌ها را در بخش استوری منتشر کنید شما میتوانید به سادگی عکس‌های خود را ویرایش کنید و متن‌های خاص بر روی آنها بنویسید و به هر تعدادی که دلتان میخواهد میتوانید در قسمت استوری منتشر کنید. از لحظه اول که شامل بالا رفتن از کوه میشود و تا لحظه آخر که دارید با دوستانتان از کوه پایین میاید.

اما در این بین بسیاری از کاربران اینستاگرام درک مناسبی از این بخش ندارند و یا لااقل با قابلیت‌های جدید این بخش آشنایی کاملی ندارند که ما در این مطلب میخواهیم صفر تا صد بخش استوری را به شما عزیزان آموزش دهیم.

استوری اینستاگرام چیست؟

استوری اینستاگرام داستان کوتاهی در بخش پروفایل شماست که حداکثر ۲۴ ساعت پس از منتشر شدن آن خود به خود پاک میشود و همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم موضوع این بخش میتواند اتفاقات روزمره شما را در برگیرد و یا میتواند داستان‌های تبلیغاتی را نیز شامل شود.

اما این بخش امکانات بسیاری دارد که شما میتوانید با استفاده از آنها عکس‌ها و ویدیوهای خود را با افکت‌های دلخواه و شکلک‌های متناسب ویرایش کنید. میتوانید بر روی عکس و یا فیلم خود متن نوشته و یا میتوانید از کاربران خود نظرات خاصی را بپرسید و آن را منتشر کرده و بعد از انتشار تعداد بازدیدکننده‌های آن، داستان تان را مشاهده کنید، میتوانید به استوری خود هشتگ اضافه کنید و یا نظرسنجی بگذارید و حتی یک لینک خارجی به آن بدهید و ویژگی‌های زیادی که یکی یکی آنها را توضیح خواهیم داد.

به صورت کلی استفاده از این بخش دلچسب و ساده میباشد که شما را وامیدارد به صورت ناخوداگاه از این بخش به صورت مکرر استفاده کنید. در این بخش امکانات زیادی قرار داده شده که تنها باید کمی خلاقیت به کار ببرید. پخش زنده اینستاگرام نیز از این بخش فعال میشود که در ادامه به این موضوع و نحوه استفاده آن نیز خواهیم پرداخت.

چگونه وارد صفحه استوری اینستاگرام شوم؟

برای این که بتوانید وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام شوید؛ راه‌های مختلفی وجود دارد که در اینجا تمامی راه‌ها را به صورت کامل شرح میدهیم.

 • راه اول استفاده از نوار استوری هاست. زمانی که وارد صفحه‌ی هوم اینستاگرام می شوید؛ نوار استوری‌ها را در بالا مشاهده می کنید که می توانید با کلیک کردن بر روی پروفایلتان وارد استوری‌ها شوید.
 • روش دوم این است که زمانی که وارد صفحه‌ی هوم اینستاگرامتان می شوید؛ در گوشه‌ی بالا سمت چپ آیکون دوربین را مشاهده می کنید که با کلیک بر روی آن وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام می شوید.

روش سوم این است که انگشت خود را از چپ به راست و یا از راست به چپ بر روی صفحه‌ی اینستاگرام خود بکشید. علت تفاوت آن به زبان اینستاگرام مربوط است. اگر اینستاگرامتان به زبان فارسی است از راست به چپ بکشید و اگر به زبان انگلیسی است از چپ به راست بکشید.

چگونه استوری دیگران را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده کردن استوری دوستان تان و یا هر کاربر اینستاگرامی دیگر شما میتوانید وارد برنامه اینستاگرام شده و از بخش خانه و یا اکسپلور خود اقدام به مشاهده استوری‌های دیگران کنید.

نکته: البته در آپدیت جدید اینستاگرام نیز این امکان برای وب سایت برای کاربرانی که میخواهند از طریق مرورگر وارد اکانت اینستاگرامی خود شوند نیز فراهم شده است.

همانطور که گفتیم برای مشاهده استوری دیگران از دو راه میتوانید عمل کنید:

 • بخش خانه
 • اکسپلور (البته بخش اکسپلور اینستاگرام در آپدیت جدید خود تغییرات زیادی کرده و دیگر به صورت مستقیم قادر به دیدین استوری‌های کاربران اینستاگرام نیستید)
 • بعد از ورود به یکی از این بخش‌ها به فیلد بالایی صفحه خود دقت کنید. با مشاهده این قسمت صفحه خود عکس پروفایل فالوینگ‌هایتان در بخش خانه و عکس پروفایل دیگر کاربران اینستاگرام را که با حاشیه رنگی میباشد خواهید دید.

رنگی بودن پروفایل دوستانتان در بخش هوم نشانگر این میباشد که آنها داستان خود را انتشار کرده‌اند و شما نیز میتوانید با لمس پروفایل، داستان آنها را مشاهده و نظر خود را اعلام کنید.
که البته این رنگ‌ها برای برخی از فالوورها با هم متفاوت است.

 • رنگ سبز: گاهی اوقات دور دایره استوری برخی از کاربران رنگ سبز مشاهده می کنید، این نشان میدهد که آن کاربر استوری خود را تنها برای عده‌ی محدودی نمایش داده است و تنها عده‌ای محدود قادر به دیدن استوری آن فرد هستند و شما نیز عضوی از آن عده هستید.
 • رنگ نارنجی: نشان میدهد که تمامی کاربران می توانند این استوری را ببینند. البته این موضوع به این مورد بستگی دارد که آیا حساب کاربری آن فرد شخصی و یا بیزینسی است؟…

آیکون‌ها و ویژگی‌های نوار استوری

در صفحه‌ی هوم اینستاگرام نوار استوری‌ها در بالای صفحه وجود دارد. این بخش ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی دارد که تک به تک آن‌ها را توضیح می دهیم. زمانی که دیدید در حاشیه پروفایل یکی از کاربران یک دایره‌ی سبز رنگ قرار گرفت؛ بدانید که این استوری تنها برای افراد صمیمی قرار داده شده است و تمامی کاربران امکان مشاهده آن را ندارند.

 • در دایره ی رنگی برخی از پرووفایل‌ها کلمه‌ی لایو (live) دیده می شود. این کلمه نشان می دهد که این کاربر در حال حاضر در حال ضبط یک فیلم زنده است. و شما می توانید همین حالا آن را به صورت مستقیم مشاهده کنید.
 • با حرکت صفحه از سمت راست به سمت چپ می توانید سایر استوری‌ها را مشاهده کنید. زمانی که استوری‌های فالووینگ‌هایتان را تا آخر مشاهده می کنید؛ رنگ دایره‌ی آن خاکستری خواهد شد.
 • یکی از قابلیت‌های نوار استوری این است که استوری‌ها به صورت پشت سر هم نمایش داده خواهند شد. و شما برای نمایش هر کدام از آنها می توانید با لمس سمت راست و چپ صفحه‌ی گوشی، به استوری‌های بعدی و یا قبلی منتقل شوید.

چگونه در اینستاگرام استوری بذاریم؟

شاید بتوان گفت مهم‌ترین قسمت اینستاگرام استوری گذاشتن است. بسیاری از صاحبان کسب و کارها به این نتیجه رسیده اند که برای افزایش فالوور و بازدید در اینستاگرام باید تعداد استوری‌های خود را افزایش دهند. در بخش استوری اینستاگرام ابزارهای زیادی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها را به صورت جداگانه توضیح می دهیم و یک نمونه‌ی ساده‌ی آن را در پایین توضیح می دهیم.

 1. ابتدا وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام خود شوید.
 2. در گوشه‌ی سمت راست و پایین صفحه یک مربع وجود دارد که بر روی آن کلیک می کنید.
 3. وارد گالری تصاویر می شوید.
 1. یکی از تصاویر را انتخاب می کنید.
 2. بر روی گزینه‌ی send کلیک کنید.
 3. آیکون your story را انتخاب کنید.
 4. هم اکنون استوری شما منتشر شده است.

این یکی از راحت‌ترین و ساده‌ترین استوری‌هایی است که به راحتی می توانید آن را در 1 دقیقه منتشر کنید. خوب شاید بپرسید که ابزارهای استوری پس به چه دردی می خورند. ما قصد داریم که در ادامه‌ی مقاله تک تک ابزارها را به صورت جامع توضیح دهیم تا هر کدام از آن‌ها را خواستید در استوری خود استفاده کنید.

چگونه استوری اینستاگرام را دوباره ببینیم؟

زمانی که استوری فردی را دیده‌اید و حالا برای دومین بار می خواهید آن را ببینید؛ چند راه حل وجود دارد.

 • راه حل اول این است که ابتدا وارد پیج کاربر شوید و بر روی پروفایل (تصویر) کلیک کنید. اگر مدت زمان استوری تمام نشده باشد؛ استوری را دوباره می توانید مشاهده کنید.
 • راه حل دوم این است نوار استوری را به جهت عکس پروفایلتان حرکت دهید. می بینید که به آخرین استوری‌ها رسیده اید و در پایان می توانید استوری‌هایی را که دیده اید دوباره ببینید. در این حالت دایره‌ی رنگی به رنگ خاکستری تبدیل شده است.

نکته: شما هر چند بار که بخواهید می توانید یک استوری را مشاهده کنید. آنچه که مهم است این است که استوری‌ها بعد از 24 ساعت از بین می روند.

آیکون های ورود به استوری اینستاگرام

هنگام وارد شدن به بخش استوری قبل از همه چیز با صفحه ای این چنینی روبرو میشویم که در قسمت پایینی آن چند گزینه با نام‌های متفاوت را مشاهده میکنیم.

 • normal
  حالت معمولی همان حالتی ایست که به صورت معمول با گوشی خود به صورت مستقل در حال عکس گرفتن و یا ضبط فیلم هستیم میباشید که برای عکس گرفتن در حالت معمولی کافیست دایره سفید رنگ را انتخاب کنیم و برای ضبط فیلم نیز کافیست دایره سفید رنگ را نگه داریم تا حداکثر ۱۵ ثانیه از خود و یا محیط مورد نظر فیلم بگیریم.
 • boomrang
  این حالت در بخش استوری اینستاگرام بسیار محبوب و پرطرفدار میباشد. این قسمت در واقع حالت گیف مانندی میباشد که بیشتر اتفاقات جذاب روزمره شما را شامل میشود. در بومرنگ در نهایت می توانید یک فیلم سه ثانیه‌ای را ضبط کند و آن را به صورت گیف در اختیار شما قرار میدهد.
 • superzoom
  این بخش همچون اسمش قابلیت آن را دارد که جای مشخضی از فیلمبرداری را زوم کند و البته آهنگ خاصی نیز دارد که میتوانید آن را نیز غیرفعال کنید.
 • hands free
  این حالت نیز مشابه حالت نرمال میباشد اما در این قسمت دیگر نیازی برای نگه داشتن صفحه برای فیلمبرداری ندارید. فقط کافیست یکبار دکمه دوربین را فشار دهید و حتی با نگه داشتن چند لحظه‌ای دکمه دوربین، این قسمت شمارش معکوس سه ثانیه‌ای برای شما تنظیم میکند.
 • live
  قابلیت پخش زنده بعدها به قسمت استوری اضافه شد. در این قسمت شما می توانید به صورت زنده فیلمی را ضبط کنید و دیگران نیز به صورت زنده فیلم شما را ببینند.
 • type
  حالتی با طرح‌های مختلف برای حاضر کردن متن‌های متفاوت که می توانید بر روی استوری‌های خود قرار دهید.
  در ادامه هر کدام از این بخش‌ها به صورت کامل توضیح داده شده است.

نرمال استوری اینستاگرام

زمانی که وارد استوری اینستاگرام می شوید؛ به صورت خودکار در ابتدا بر روی حالت نرمال فعال است. در این حال یک دایره‌ی سفید رنگ برای شما نمایش داده می شود که با کلیک کردن بر روی آن می توانید عکس بگیرید و اگر انگشت خود را به مدت طولانی‌تری روی آن قرار دهید؛ فیلمبرداری می شود.
در این حالت افکت‌هایی وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • colored eyes from sophie: برای تغییر رنگ چشم به کار می رود.
 • doodle heart from instagram: افکت قلب متحرک در اینستاگرام
 • noir from instagram: تبدیل صفحه‌ی رنگی به صفحه ی سیاه و سفید
 • green screen from instagram: صفحه زمینه‌ی سبز رنگ
 • winter flurry from instagram: ساخت فضای زمستانی اینستاگرام

زمانی که بر روی دایره‌ی وسط کلیک می کنید، تصویری ثبت می شود که می توانید تغییراتی جدید را اعمال کنید. در ادامه تمامی این بخش‌ها به تفصیل توضیح داده خواهند شد.

create استوری اینستاگرام

این بخش بیشتر برای ساخت یک استوری ساده‌ی اینستاگرامی است. اولین گزینه‌ی روی صفحه نوشته ضربه بزنید برای نوشتن، به محض این که انگشت شما صفحه نمایش را لمس کند، آیکون تایپ کردن برای شما نمایش داده می شود. حال در این قسمت می توانید هر آنچه را که می خواهید یادداشت کنید. در این قسمت افکت‌های مختلفی وجود دارد که برخی از آنها را معرفی کنیم:

 • shoutouts: در این بخش می توانید هشتگ نام حساب هر که را می خواهید تایپ کنید. البته این بخش برای تبریک تولد است.
 • gifs: در این قسمت گیف‌های مختلف و زیادی وجود دارد که می توانید آنها را به استوری خود اضافه کنید. در مرکز صفحه کادری وجود دارد که با سرچ کردن یک کلمه می توانید گیف‌های مربوط به آن را پیدا کنید. توجه داشته باشد برای استفاده از گیف حتما باید فیلتر شکن خود را روشن کنید.
 • poll: دو گزینه‌ی بله و خیر به کاربران خود ارائه می دهد. مثلا می توانید بپرسید که از چهره‌ی خود راضی هستید یا نه؟ فالوورهای شما پاسخ شما را با جواب بله یا خیر پاسخ می دهند.
 • ask me a question: زمانی که این قابلیت را فعال می کنید از فالوورهایتان می خواهید که از شما سوالی بپرسند.
 • templates: تمپلیتس به شما قاب‌هایی را میدهد که می توانید برای استوری خود از آنها استفاده کنید.

در بالای صفحه آیکونی وجود دارد که دو تا تاس در کنار هم قرار گرفته‌اند. زمانی که بر روی این دو تا تاس کلیک می کنید، همان نوع افکت با حالتی دیگر برای شما نمایش داده می شود که می توانید از آن‌ها برای استوری استفاده کنید.

لایو استوری اینستاگرام

لایو استوری اینستاگرام چیست. با این که ویژگی لایو خیلی وقت است که در اینستاگرام فعال شده است با این حال بسیاری از افراد از این قابلیت بی خبر هستند. لایو اینستاگرام، فیلمی است که شما به صورت زنده ضبط می کنید و فالوورهای شما نیز به صوت زنده فیلم شما را می توانند ببینند. در لایو اینستاگرام قابلیت‌های بسیاری وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 • کاربران آنلاین
  زمانی که وارد صفحه‌ی لایو اینستاگرام می شوید، می توانید در بالای صفحه؛ پروفایل کاربرانی که در این لحظه آنلاین هستند را ببینید.
 • questions
   گوشه‌ی سمت چپ صفحه‌ی لایو اینستاگرام یک علامت سوال در داخل مستطیل می بینید که اگر بر روی آن کلیک کنید؛ می توانید سوالی که به خاطر آن لایو برگزار کرده اید را از کاربران بپرسید. این سوال در تمام مدت لایو برای کاربران نمایش داده می شود تا در هر لحظه که کاربری به لایو شما پیوست بتواند، موضوع لایو شما را ببیند و تصمیم به ماندن و رفتن بگیرد.
 • افکت‌ها
   در لایو اینستاگرام افکت‌هایی وجود دارد که دقیقا همانند افکت‌های بخش نرمال هستند. هنگامی که با کاربران صحبت می کنید می توانید از این افکت‌ها استفاده کنید.

چگونه لایو اینستاگرام بگیریم؟

همانگونه که از اسم این قابلیت نیز مشخص هست شما با استفاده از این ویژگی میتوانید از زمان حال خود برای کاربران‌تان ویدیو پخش کنید، ارتباط مستقیم با دوستان خود برقرار کنید که برای عموم نیز این ارتباط قابل دیدن میباشد و این بخش از استوری چند ویژگی اضافه هم دارد که باعث شده تا بین کاربران بسیار محبوب شود. برای شروع یک لایو کافیست مرال زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا وارد استوری اینستاگرام شوید.
 • به قسمت لایو اینستاگرام بروید.
 • آیکون دایره‌ای سفید رنگ را لمس کنید.
 • با توجه به سرعت اینترنت در آن لحظه به لایو اینستاگرام وصل خواهید شد.
 • برای قطع ارتباط لایو می توانید دکمه‌ی برگشت را لمس کنید.
 • از شما می پرسد مطمئن هستید که میخواهید لایو اینستاگرام خود را حذف کنید و شما با لمس آیکون yes آن را تایید می کنید.
 • در ادامه چند تا گزینه به شما نشان میدهد:
  1. share to igtv: به اشتراک گذاشتن لایو در آی جی تی وی
  2. download video: دانلود ویدئو لایو
  3. delet video: حذف ویدئو لایو

بعد از کمی صبر لایو شما شروع میشود و گزینه‌‌‌هایی در صفحه ظاهر میشود برای مثال:

 • یکی از این آیکون‌ها برای تغییر دوربین جلو و عقب میباشد که به شکل دو پیکان در حال چرخش نشان داده میشود.
 • در کنار این آیکون دو شکلک را میبینید که این آیکون نیز برای فراخواندن دوست و یا حاضرین موجود در لایو شما میباشد که میتوانید با زدن این آیکون از آنها درخواست کنید تا آنها نیز در لایو شما شرکت کنند که در این صورت لایو شما از یک پیچ به دو پیچ تغییر میکند، صفحه موبایل نصف میشود و در بالای صفحه شما و در پایین صفحه نیز طرف مقابل نشان داده میشود.

بومرنگ در استوری اینستاگرام

بومرنگ یکی دیگر از بخش‌های جذاب استوری اینستاگرام است؛ که افکت‌های جذابی را ارائه کرده است. در این بخش شما می توانید ویدئوهای کوتاه و جذاب تولید کنید و آن را با مخاطبانتان به اشتراک بگذارید. با توجه به این که افکت‌های بومرنگ با افکت‌های نرمال یکی هستند ما در اینجا آنها را توضیح نمی دهیم.
برای استفاده از قابلیت‌های بومرنگ به شرح زیر عمل می کنیم.

 1. ابتدا وارد استوری اینستاگرام شوید.
 2. در نوار پایین، نوشته‌ی boomrange را انتخاب کنید.
 3. یکی از افکت‌های بومرنگ را انتخاب کنید.
 4. انگشت خود را بر روی دایره‌ی سفید رنگ وسط قرار دهید و نگه دارید.
 5. حالا حرکتی را که می خواهید به صورت رفت و برگشتی اجرا شود؛ انجام دهید.

هم اکنون شما یک استوری بومرنگ ساخته‌اید. می توانید آن را در پیج خود منتشر کنید.

superzoom در استوری اینستاگرام

سوپرزوم یکی از بخش‌های مهم اینستاگرام است که افکت‌های مختلفی را به شما ارائه می دهد. با توجه به افکت‌های جذابی که در سوپرزوم وجود دارد، می توان آنها را جلوه‌های ویژه نامید. سوپرزوم همانطور که از نامش پیداست؛ برای زوم کردن بر روی قسمتی خاص هست.
با استفاده از این قسمت شما تنها می توانید فیلم‌هایی کوتاه با افکت‌هایی ویژه و زوم حاکثری ضبط کنید و آن را در استوری اینستاگرام خود منتشر کنید. برای ساخت سوپرزوم باید به روش زیر عمل کنید.

 • ابتدا وارد استوری اینستاگرام خود شوید.
 • در نوار پایین نوشته‌ی superzoom را کلیک کنید.
 • افکت‌های این نوشته در بالای دایره به صورت کامل نمایش داده شده اند. شما می توانید با انتخاب هر کدام، آن را به فیلم‌های خود اضافه کنید.
 • و در نهایت با انتخاب گزینه‌ی send آن را منتشر کنید.

tv show , bummer , tv show , dramatic و غیره افکت‌های رایج سوپر زوم هستند که شاید تا به حال برخی از آن‌ها را دیده باشید و برخی دیگر را ندیده باشید.

hands free در استوری اینستاگرام

hands free بخشی از اینستاگرام است که این امکان را می دهد که بدون استفاده از دست به راحتی فیلمبرداری کنید.

اینستاگرام توانایی انتشار فیلم را به مدت زمانی طولانی ندارد و برای این که فیلم طولانی را منتشر کند؛ آن را به ویدئوهای 15 ثانیه‌ای تقسیم می کند و این ویدئوها را در بخش‌های مختلفی از استوری اینستاگرام منتشر می کند.
یکی از قابلیت‌های این است که می توانید در نهایت هر قسمتی از استوری اینستاگرام را که نخواستید حذف کنید و یا بر روی هر قسمت آن تغییراتی اعمال کنید. برای ضبط فیلم از روش زیر استفاده کنید.

 • ابتدا اینستاگرام را بر روی گوشی خود باز کنید.
 • سپس وارد استوری اینستاگرام شوید.
 • در نوار پایین نوشته‌ی hands free را انتخاب کنید.
 • حال تنها یکبار انگشت خود را بر روی دایره‌ی سفید رنگ قرار دهید و بردارید.
 • هم اینک می توانید از هر کجا که می خواهید فیلمبرداری کنید.
 • پس از آن با اعمال تغییرات؛ آن را منتشر کنید.

type اسم اینستاگرام

این قابلیت که جدیدا در بخش استوری اضافه شده است برای آماده کردن عکس‌هایی با متن‌های دلخواه و با فونت‌های متفاوت تدارک دیده شده است. در این بخش در ادامه به صورت کامل‌تری موضوعات را بیان نموده‌ایم.

در بخش type ابتدا میتوانید پس زمینه مدنظر خودتون رو انتخاب و سپس متن خود را با فونت‌های موجود ارزیابی کنید و بعد یکی را انتخاب و به مرحله بعدی بروید در صفحه باز شده شما میتوانید با استفاده از قلم، برچسب‌ها و آیکون نوشتن، دوباره متن خود را تنظیم کنید. که یکی یکی این ویژگی‌ها را نشان خواهیم داد تا یک استوری جالب و پسندیده‌ای را آماده کنیم.

آموزش استوری اینستاگرام

برچسب ها

برچسب‌ها یکی از مهم‌ترین و پرکاربرد ترین ویژگی‌های بخش استوری میباشد. برای شروع لازم است صفحه را بالا بکشید و یا آیکون برچسب را که در عکس بالا نشان داده‌ایم لمس کنید تا صفحه‌ای بمانند عکس زیر برای شما نشان داده شود.

برچسب هشتگ

شما با استفاده از این برچسب میتوانید کلمه‌ای را هشتگ کرده که میتواند این کلمه مربوط به موضوع استوری شما باشد. با استفاده از هشتگ در استوری افرادی که این کلمه را در بخش اکسپلور اینستاگرام جستجو میکنند میتوانند استوری شما را نیز از این بخش ببینند. اما اگر پیج شما خصوصی یا پرایوت باشد، استوری‌تان در بخش اکسپلور نمایش داده نمی‌شود.

آموزش استوری اینستاگرام 1

برچسب مکان

شما با استفاده از این برچسب نشان میدهید که این استوری مربوط به کدام مکان میباشد و یا حتی خودتان در کدام منطقه زندگی و یا آن لحظه حضور داشتید، البته اگر از این برچسب استفاده میکنید برای شروع لازم است صفحه را بالا بکشید و یا آیکون برچسب را که در عکس بالا نشان داده‌ایم، لمس کنید تا صفحه‌ای بمانند عکس زیر برای شما نشان داده شود، استوری شما در قسمت جستجوهای مکانی برای عموم نشان داده خواهد شد.

آموزش استوری اینستاگرام 2

برچسب نظرسنجی

این استیکر یکی از پرکاربرد ترین استیکرهای استفاده شده در بخش استوری میباشد، شما با استفاده از این استیکر میتوانید از کاربران خود درمورد یک مسئله نظرسنجی کنید.

آموزش استوری اینستاگرام 3

برچسب پرسش

با استفاده از برچسب سوال، شما میتوانید از کاربران خود سوال خاصی را بپرسید و آنها بعد از جواب دادن نیز میتوانید پاسخ آنها را داده و دوباره آن پاسخ و سوال را استوری کنید.

آموزش استوری اینستاگرام 4

برچسب تایید

از این استیکر چند نوع وجود دارد که هر کدام در زمان خاص خود معنی خاصی میدهد اما به صورت کلی شما با استفاده از این استیکر از رضایتمندی کاربرانتان آگاه میشوید.

آموزش استوری اینستاگرام 5

این‌ها نمونه‌ای از برچسب‌ها و یا همان استیکرها بودند که نام بردیم. از دیگر استیکرها میتوان به استیکر ساعت، دما، روز و استیکر خود شما و… نام برد.

چگونه افراد را در استوری تگ کنیم

تگ کردن افراد همواره در همه جا با @ انجام میشود در استوری نیز به همین صورت میباشد و برای تگ کردن کافیست @ نوشته و سپس اسم پیچ مد نظر را وارد کنیم که در این لحظه اینستاگرام اسم‌های مشابه نزدیک را برای ما نمایان میسازد. به مانند تصویر زیر

آموزش استوری اینستاگرام 6

قلم نقاشی

استفاده از این ویژگی مانند این میماند که شما بخواهید کاغذ و یا عکسی را نقاشی کنید با این تفاوت که این بار در استوری این کار را میکنید. اگر شما در انجام نقاشی اشتباهی هم کنید مشکلی ندارد چون میتوانید به عقب برگردید و با استفاده از دکمه undo اشتباه خود را تصحیح کنید.

اینستاگرام در این بخش برای شما چند نوع قلم ریز و درشت با قابلیت‌های خاص در نظر گرفته و رنگ‌هایی که میتوانید انتخاب کنید، حتی میتوانید رنگ خاصی را نیز خودتان اندازه گیری و برای اینستاگرام تعریف کنید و ویژگی‌های دیگری که ما به صورت کامل آن را در فیلم آموزشی در پایین صفحه برای شما نشان داده‌ایم.

آموزش استوری گذاشتن 7

فیلترهای صورت

فیلترهای صورت نیز در بخش استوری طرفداران زیادی دارد وقتی شما به بخش استوری رفته و دوربین گوشی خود را نیز فعال میکنید اینستاگرام شروع به یافتن صورت شما میکند و بعد از تشخیص، صورت شما را در فیلتر انتخاب شده جاگذاری میکند. این فیلترها از عینک و کلاه گرفته تا گوش و چشم حیوانات صورت شما را کارتونی میکنند و مزیتی که این فیلترها دارند این است که شما میتوانید هنگام عکس و یا فیلمبرداری این فیلترها را اعمال کنید.

آموزش استوری اینستاگرام

در بخش استوری قابلیت های دیگری چون گذاشتن لینک در استوری و… وجود دارد که تنها لازم است خودتان را یکم درگیر کنید تا با امکانات جدید استوری آشنا و سپس استفاده کنید. البته ما در بخش آخر این مقاله برایتان فیلم آموزشی هم آماده کرده‌ایم تا به صورت عملی نیز با بخش استوری آشنا شوید. ما با استفاده از این امکانات یک استوری آماده کردیم که از استیکر نظرسنجی، مکان، هشتگ و یک متن نوشته به انگلیسی inbo.ir با فونت خاص آماده کرده‌ایم که البته یک لینک خارجی نیز به این استوری وصل کردیم. میتوانید این استوری آماده شده را در عکس زیر مشاهده کنید.

آموزش استوری گذاشتن

در این تصویر زیر یک نمونه ی ساده از بخش تایپ را می بینید که در نهایت برای انتشار آماده شده است.

آموزش استوری اینستاگرام

تنظیمات استوری اینستاگرام

زمانی که وارد صفحه‌ی استوری اینستاگرام می شوید. در گوشه‌ی سمت چپ و بالای صفحه یک آیکون چرخ دنده می بینید که به تنظیمات استوری اینستاگرام مربوط است. در این بخش گزینه‌های زیادی وجود دارد که تک تک آنها توضیح داده خواهند شد.

hide story from

در این بخش از شما می خواهد مشخص کنید که استوری‌هایتان از چه افرادی مخفی شوند. در واقع می خواهید چه افرادی استوری شما را نبینند. بر روی تعداد افراد کلیک کنید، لیستی از افراد برای شما نمایش داده می شود که با کلیک کردن بر روی هر کدام از آنها، آن فرد به مجموعه اضافه خواهد شد. در نهایت نیاز به هیچ گزینه‌ی تاییدی نیست.

close friends

در این بخش شما می توانید یک گروه صمیمی‌تر تشکیل دهید که می توانید استوری‌های خصوصی‌تر خود را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. برای انتخاب این افراد بر روی کلمه‌ی people کلیک کنید. خواهید دید که لیستی برای شما نمایش داده خواهد شد که هر فردی را که بخواهید می توانید در آن انتخاب کنید.

allow message replies

 1. every one: هر کسی می تواند در جواب استوری شما مطلبی را ارسال کند.
 2. people you follow: فالوورینگ‌های شما؛ یا به عبارتی هر کسی که او را فالو کرده اید.
 3. off: هیچ کسی نمی تواند در جواب استوری شما پاسخی ارسال کند.

saving

 1. save to gallery: استوری شما در گالری ذخیره شود.
 2. save to archive: در آرشیو ذخیره شود.

sharing

 1. allow resharing to stories: به دیگران اجازه می دهید که بتوانند پست‌ها و آی جی تی وی‌های شما را به صورت داستان منتشر کنند.
 2. allow sharing: به دیگران اجازه میدهید که عکس‌ها و فیلم‌های استوری شما را به اشتراک بگذارند.
 3. share your story to facebook: استوری شما را در حساب فیس بوکتان منتشر می کند.

مشاهده تعداد بازدید استوری اینستاگرام

بعد از انتشار یک استوری قطعا شما کنجکاو خواهید شد که چه تعداد استوری شما بازدید داشته و حتی میتوانید ببنید که چه کسانی استوری شما را دیده‌اند. برای مشاهده تنها کافیست بعد از انتشار استوری عکس پروفایل خود را در بخش هوم و یا پروفایل لمس کنید تا وارد استوری خود شده، سپس صفحه را بالا بکشید تا چنین صفحه‌ای برایتان ظاهر شود.

همانطور که میبینیم استوری منتشر شده ما تا آن لحظه 38 بازدید داشته است. در این قسمت ویژگی هایی منحصر به فرد نمایش میدهد که هر کدام از آنها اطلاعات خاصی را به شما میدهند و شما با استفاده از آنها می توانید فالوورهای خودرا بیشتر کنید.

آمار استوری اینستاگرام

در ابن قسمت به شما نشان میدهد که چه تعداد فرد برای اولین بار استوری شما را دیده اند و چه تعداد فرد چندین بار استوری شما را دیده اند. در این بخش اطلاعات ارزشمندی در اختیار شما قرار می گیرد که می توانید با استفاده از آنها اهداف دقیق تری را در پیج خود دنبال کنید.

بازدید کننده های استوری

در این بخش به شما نشان داده می شود که چه افرادی استوری شما را دیده اند و گزینه های بیشتری در مقابل نام هر یک از این افراد برای شما نمایش داده می شود که عبارتنداز:

 • block: می توانید فرد مورد نظر را بلاک کنید.
 • remove followers: او را از لیست فالوورهای خود حذف کنید.
 • hide your story: استوری خود را از دید او پنهان کنید که نتواند برای بار دوم آن را تماشا کند.
 • view profile: می توانید پروفایل او را تماشا کنید.

قابلیت promote در اینستاگرام

اگر اکانت شما بیزینسی باشد، شما شاهد کلمه promote در کنار پست هایتان خواهید بود. این کلمه در بخش استوری به شکل یک فلش کج و کوله نمایان شده. پروموت در واقع قابلیتی است که اینستاگرام در اختیار پیج‌های بیزینسی قرار داده و عملکرد آن بدبن ترتیب است که با پرداخت مبلغی به اینستاگرام، او استوری، پست و یا پیج شما را تبلیغ میکند.
علاوه بر قابلیت پروموت شما شاهد آیکون سطل زباله در استوری خود هستید که با کلیک بر روی اون می‌توانید استوری خود را پاک کنید.

به صورت کلی استوری اینستاگرام از بدو فعال شدن محبوبیت زیادی بین کاربران پیدا کرده و ما نیز همواره در مورد این قابلیت پست‌های زیادی گذاشته‌ایم، ویژگی‌های جالبی که بخش استوری همواره داشته و آپدیت‌هایی پی در پی که خود اینستاگرام در این بخش داده همه از اهمیت دار بودن این بخش صدق میکند. پس شما هم اگز بیزینس مجازی داخل اینستاگرام ایجاد کرده‌اید اصلا از این ویژگی بسیار مهم غافل نشوید.

سوالات متداول

1. من نمیتونم استوری بذارم، چیکار کنم؟⭐

برخی از کاربران با این مشکل واجه می شوند که امکان انتشار استوری ندارند، چندین دلیل ممکن است وجود داشته باشد.
ابنستاگرام شما قدیمی است و باید آن را به روز کنید.
از طرف اینستاگرام بلاک شده اید، که در این صورت باید روش های حل آن را انجام دهید.
توسط کاربران ریپورت شده اید و حالا اینستاگرام شما را محدود کرده است، در این صورت باید به اینستاگرام پیام بدهید و مشکل خود را حل کنید.

2. دلم نمی خواد استوری و لایو هامو همه ببینن، چیکار کنم؟⭐

شما باید از قسمت کلوز فرند که در بالا توضیح داده شده است، استفاده کنید. و یا آن افرادی را که نمیخواهید استوری و لایوهای شما را ببیند، از بخش تنظیمات استوری در قسمت hide story from وارد کنید.

3. من نمیتونم استوری هامو آپلود کنم. مشکل از کجاست؟⭐

ممکن است این اتفاق به خاطر ضعیف بودن اینترنت یا یک سری مشکلات نرم افزاری پیش بیاید. اگر از اینترنت خود مطمئن هستید بهتر است یک بار گوشی خود را ریسیت کرده و دوباره برای گذاشتن استوری تلاش کنید. اگر مشکلتان حل نشد، فایل‌های cash برنامه اینستاگرام را از بخش تنظیمات پاک کنید.

4. موقع گذاشتن استوری، اینستاگرامم هنگ کرد. چی کار کنم درست بشه؟⭐

برای رفع این مشکا باید اینستاگرام خودتان را کامل بسته و دوباره باز کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله استوری اینستاگرام به صورت کامل شرح داده شده است. با مطالعه ی این مقاله می توانید به راحتی در اینستاگرام خود استوری بگذارید و دیگران را به مصاحبت با خودتان دعوت کنید. استوری اینستاگرام تعداد بازدید کنندگان شما را افزایش خواهد داد.

ما در این مقاله به صورت کامل استوری اینستاگرام را با جزئیات کامل بیان کرده ایم با این حال اگر سوال و یا مسئله ای داشتید می توانید آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
11 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب