نکات ریز و درشت برگرداندن اکانت اینستاگرام

abdi
نویسنده : abdi
تاریخ انتشار : 2019-01-29
برگرداندن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام برنامه پر طرفدار و محبوب این روز های فضای مجازی میباشد اما این برنامه نیز مشکلات زیادی را به همراه دارد چه از لحاظ امنیتی و چه از لحاظ ورودو خروج از اکانت ها که البته پیشتر در مورد هر دو این مشکلات که چگونه آنها را رفع کنیم صحبت کرده ایم اما بحث امروز ما به صورت کلی در مورد برگرداندن اکانت اینستاگرام خواهد بود که چه مشکلاتی کلا باعث میشوند دسترسی ما از اینستاگرام قطع شود.

از اساسی ترین مشکلاتی که میتواند شما را از ورود مجدد به اینستاگرام تان بازدارد فراموشی رمز اینستاگرام تان میباشد برای این که از این مشکل عبور کنید باید از راه هایی که اینستا پیش روی تان گذاشته استفاده کنید به صورت کلی برای برگرداندن اکانت اینستاگرام کار سختی پیش رو ندارید و اکثرا با چند اقدام ساده میتوان مشکل را حل کرد که چه بسا ما در این مقاله همه ی موارد مربوطه به برگرداندن اکانت اینستاگرام مربوط میشود را توضیح خواهیم داد.

چگونه رمز اینستاگرام را عوض کنم ؟

اینستاگرام راه های زیادی را برای تغییر رمز اکانت پیش روی کاربرانش گذاشته و از این رو شما میتوانید به راحتی و با استفاده از امکان های متنوع اینستاگرام برای ثبت پسورد جدید اقدام کنین که ما تمامی این روش ها را توضیح خواهیم داد.

بازگردانی اکانت اینستاگرام بدون ایمیل

ساده ترین راهی که شما میتوانید پسورد پیج خود را تغییر دهید مراجعه به بخش تنظیمات اینستاگرام میباشد برای این کار کافی است مراحل زیر را انجام دهید.

1_ وارد اکانت خود شده و سپس به صفحه پروفایل پیج رجوع میکنیم و در این صفحه آیکون سه خط در بالا گوشه صفحه را لمس و گزینه “setting”را لمس میکنیم.

2_ با ورود به تنظیمات اینستاگرام حال میتوانیم از قسمت account گزینه اول یعنی password را انتخاب کنیم که با انتخاب این گزینه برای شما صفحه ای باز خواهد شد که سه کادر برای وارد کردن رمز فعلی و رمز جدید پیج تان پیش رو خواهید داشت.

3_ در کادر اول که با رنگ خاکستری کم رنگ نوشه شده current password باید رمز فعلی خود یعنی پسووردی که میخواهید آن را تغییر دهید را وارد کرده و سپس در کادر های دوم و سوم رمز جدید برای پیج تان انتخاب و سپس وارد کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام با ایمیل

یکی از اساسی ترین راه های تغییر پسوورد اینستاگرام اقدام از طریق ایمیل ثبت شده داخل پیج میباشد. از این رو برای این کار میتوانید از چندین راه اقدام به برگرداندن اکانت اینستاگرام خود از طریق ایمیل کرده باشید، اولین راه اقدام از همان صفحه تغییر پسورد که از طریق تنظیمات اینستاگرام وارد آن شدیم اقدام کنیم.

اما در این صفحه چون ما از پسورد فعلی پیج با خبر نیستیم میتوانیم نوشته آبی رنگ forget password در همان صفحه را لمس کرده که در این صورت پیامی حاوی لینک تغییر پسورد به ایمیل ثبت شده داخل پیج از طرف اینستاگرام ارسال خواهد شد که میتوانید از طریق این لینک اقدام ثبت پسورد جدید برای اکانت خود کرده باشید.

دومین راه برای دریافت ایمیل لینک تغییر پسورد اقدام از طریق add account میباشد بدین صورت که شما با مراجعه به صفحه پروفایل پیج تان بر روی اسم پیج خود که در گوشه بالای صفحه قرار دارد را لمس و سپس گزینه add account را انتخاب کنید که در اینصورت وارد صفحه log in اینستاگرام خواهید شد.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- دکمه افزودن اکانت
برگرداندن اکانت اینستاگرام- دکمه افزودن اکانت

سپس یک نیم صفحه به شما نشان داده میشود که شما میبایست گزینه log into existing account را انتخاب نمایید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- ورود به اکانت قبلی
برگرداندن اکانت اینستاگرام- ورود به اکانت قبلی

نهایتا وارد صفحه ورود به ایسنتاگرام میشوید که شما میبایست گزینه get help signing in را انتخاب نمایید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- فراموش کردن
برگرداندن اکانت اینستاگرام- فراموش کردن

حال در صفحه بعدی که به شما نشان داده میشود شما میبایست نام اکانت و یا شماره تلفن خود را در کادر مربوطه وارد نمایید و بر روی دکمه next کلیک بفرمائید

برگرداندن اکانت اینستاگرام- وارد کردن ایمیل یا نام اکانت یا شماره تلفن
برگرداندن اکانت اینستاگرام- وارد کردن ایمیل یا نام اکانت یا شماره تلفن

در صفحه جدید، شما میبایست انتخاب فرمائید که از چه طریق میخواهید رمز خود را بازیابی نمایید . که در این قسمت ما گزینه Send email را انتخاب میکنیم

برگرداندن اکانت اینستاگرام- دسترسی به اکانت
برگرداندن اکانت اینستاگرام- دسترسی به اکانت

پس از انتخاب گزینه send an email یک پیام به شما نشان داده میشود. مبنی بر اینکه لینک فعالسازی اکانت شما به ایمیل ارسال شد. و کمی از آدرس ایمیل هم به شما نشان داده میشود.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- ارسال ایمیل
برگرداندن اکانت اینستاگرام- ارسال ایمیل

حال میبایست وارد ایمیل خود شوید و ایمیلی که از طرف اینستاگرام برای شما ارسال شده است را باز نمایید و بر روی لینک آبی موجود در متن ایمیل، کلیک نمایید

به سایت اینستاگرام منتقل میشوید که در آنجا میبایست رمز عبور جدید خود را دوبار در کادرهای مربوطه وارد نمایید.

نکته: در صورتی که در inbox ایمیل های خود ایمیل اینستاگرام را مشاهده ننمودید به فولدر spam مراجعه کنید. اگر در فولدر اسپم بود آن را باز کنید و دکمه report as non spam را کلیک نمایید تا ایمیل مربوطه از اسپم خارج شود و وارد اینباکس شما شود. سپس مراحل توضیح داده شده در بالا را دنبال نمایید.

بازیابی رمز اینستاگرام با شماره

همانطور که گفتیم بازیابی رمز اینستاگرام از طریق شماره موبایل نیز امکانپذیر میباشد به این صورت که میتوانید به مانند آموزش های قبلی از راه های مشابه برای تغییر رمز اقدام کنید چه از طریق تنظیمات از داخل خود پیج تان و چه از طریق بخش get help signing in که در آموزش قبلی به آن اشاره کردیم که تنها کافی است در مرحله آخر این روش به جای انتخاب گزینه اول یعنی send an email گزینه دوم  send an sms را انتخاب کنید.

حال کد تاییدی برای شماره شما (شماره ای که هنگام ایجاد اکانت ثبت نمودید) ارسال میگردد. که میبایست کد confirmation را در کادر مربوطه وارد نمایید

سپس میتوانید در صفحه جدید رمز عبور جدید خود را وارد و تایید نمایید.

تغییر رمز از طریق فیسبوک

برای استفاده از این امکان اینستاگرام، شما باید قبل تر اقدام به ثبت اکانت فیسبوک به پیج تان را کرده باشید و یا اگر فعلا داخل پیج تان هستید اکانت فیسبوک خود را از طریق قسمت تنظیمات گزینه link پیج تان وصل کرده تا از این طریق نیز بتوانید اقدام به تغییر رمز اکانت خود کرده باشید.

برای اقدام از این راه شما باید وارد صفحه log in اینستاگرام شده و نوشته آبی رنگ log in facebook  را لمس کرده و سپس باید اطلاعات اکانت فیسبوک خود را وراد کنید که در اینصورت به احتمال بالا به صورت مستیقم وارد اکانت اینستاگرامی خود خواهید شد.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- فراموش کردن
برگرداندن اکانت اینستاگرام- فراموش کردن

راه دیگر نیز اقدام از قسمت get help signing in میباشد که بعد از گذر از مراحل مربوط در صفحه انتخاب دریافت لینک باید گزینه سومی یعنی همان log in facebook را انتخاب کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام- وارد کردن ایمیل یا نام اکانت یا شماره تلفن
برگرداندن اکانت اینستاگرام- وارد کردن ایمیل یا نام اکانت یا شماره تلفن

وب سایت اینستاگرام برای بازیابی رمز

میتوانستیم سایت اینستاگرام را در موراد قبلی نیز گوشزد کنیم چون تمامی مواردی که در بالا توضیح دادیم از طریق سایت اینستاگرام نیز امکانپذیر میباشد برای این کار کافیست وارد سایت اینستاگرام شده و از بخش log in اقدام به برگرداندن اکانت اینستاگرام خود کرده باشید.

بازیابی اینستاگرام هک شده

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده راه های متفاوتی دارد که ما در مقاله دیگری با عنوان بازگردانی پیج هک شده مفصل تر توضیح داده ایم که میتوانید این مقاله را نیز مطالعه کنید اما موارد مربوط به این مشکل را در ادامه به صورت خلاصه گوشزد خواهیم کرد.

بازیابی اینستاگرام با ایمیل

اگر شما داخل پیج خودتان ایمیل معتبر ثبت کرده باشید در صورت بروز مشکلاتی چون هک شدن اینستاگرام به راحتی میتوانید وارد ایمیل خود شده و با استفاده از پیامی که حاوی لینک بازیابی اینستاگرام هک شده میباشد اقدام به برگرداندن اکانت اینستاگرام خود نمایید.

متخصصان اینبو، به شما پیشنهاد میدهند حتما از ایمیل معتبری برای اکانت خود استفاده نمایید.

بازگرداندن اکانت اینستاگرام بدون ایمیل

خب اگر پیج شما هک شده و شما ایمیلی داخل پیج تان ثبت نکرده باشید تکلیف شما چیست؟ اینجاست که شما باید از طریق پشتیبانی اینستاگرام اقدام کنید که ما راه های اقدام از این راه حل را داخل مقاله بازگردانی پیج هک شده توضیح داده ایم و میتوانید برای اطلاعات ببیشتر، این پست را مطالعه کنید.

از کجا بفهمیم اینستاگرام هک شده

اگر اتفاقی از پیج تان بیرون شوید احتمالا پیج تان هک شده و یا بنا به دلایلی اینستاگرام از شما میخواهد تا ثبت پسورد جدیدی را انجام دهید. برای مطمئن شدن از این موضوع لازم است بعد از بیرون شدن از پیج تان وارد بخش لوق این اینستاگرام شده و یوزر نیم و آخرین پسورد خود را وارد کنید.

اگر برای شما پیامی مشابه به این که اینستاگرام میخواهد پسورد جدید ثبت کنید جای نگرانی وجود ندارد و به مانند مراحل بالا که توضیح دادیم اقدام به ثبت پسورد جدید کنید اما اگر پیام خطای نمایش داده شده این باشد که پسورد شما تغییر کرده باید از قسمت get help signing in اقدام به بررسی دقیق تر کنید.

 • اگر از ربات افزایش فالوور استفاده نمیکنید ولی مدام از افراد ناشناس درخواست فالو شدن دارید یا لایک و کامنت ناشناس دریافت میکنید
 • اگر از طریق اکانت شما، مدام کامنت ها و لایک هایی برای دیگران گذاشته میشود
 • البه گاهی اوقات ممکن است شما نتوانید با اکانت خود کار کنید و بدلیل انجام عملیات بیش از حد توسط خودتان اینستاگرام شما را محدود کرده باشد. مثلا زیاد فالو و آنفالو کرده باشید یا زیاد لایک و کامنت داده باشید. که از طرف خود اینستاگرام برای مدت کوتاهی عملیات شما محدود میشود و هک شدن به حساب نمی آید.
 • اگر فکر میکنید که هک شدید و هنوز هم میتوانید با اکانت خود شوید در اولین قدم، رمز عبور خود را تغییر دهید

جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

برای جلوگیری و پیشگیری از هک شدن پیج تان میتوانید از ویژگی های موجود که اینستاگرام برای کاربرانش گذاشته و برخی از آنها را در ادامه ذکر میکنیم استفاده نمایید. چه بسا که میتوانید برای فعال کردن ویژگی های امنیتی اینستا و دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله جلوگیری از هک شدن اینستاگرام را مطالعه کنید

برخی از روش هایی که با آن میتوانید مانع از هک شدن اکانت اینستاگرام خود شوید:

 • رمز دوم اینستاگرام خود را فعال نمایید
 • اکانت خود را به اکانت فیسبوک تان متصل نمایید
 • رمز عبور سخت و غیر قبل پیش بینی برای اکانت خود قرار دهید
 • سعی کنید برای اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف از پسوردهای متفاوتی استفاده نمایید.
 • پس از هر بار ورود، هنگام خارج شدن حتما log out کنید
 • هر چند وقت یکبار سعی کنید رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • اگر به فالووری مشکوک شدید حتما او را بلاک کنید
 • مطمئن شوید که ایمیل تان رمز عبور مناسبی دارد و ایمن است
 • در هنگام نصب اپلیکیشن ها دقت کنید که به اینستاگرام شما دسترسی نداشته باشند و به هر نرم افزاری دسترسی به اکانت خود را ندهید.
 • سعی کنید هیچ وقت رمز عبور هایتان را ذخیره نکنید.
 • لینک های کوتاه شده خطر بزرگی هستند. اصلا بر روی چنین لینک هایی کلیک نکنید

دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

یکی از مسائل و مشکلات حال حاضر اینستاگرام که برای کاربرانش رخ میدهد دیسیبل شدن برخی اکانت ها میباشد که به دلیل نقض قوانین این برنامه رخ داده از این رو باید کمی با قوانین اینستا آشنایی داشته باشید تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید که باعث غیر فعال شدن اکانت اینستاگرام شما بشود.

اما در این بین برخی از پیج ها بی دلیل دیسیبیل شده بودند که مدیران اینستاگرام با توییتی که داخل شبکه اجتماعی توییتر اذعان کردن که در حال رفع این مشکل هستند اما اگر به هر دلیلی اکانت اینستاگرام شما دیسبیل شده باشد باید چه کاری انجام دهید.

جلوگیری از دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام

برای جلوگیری از دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام تان باید قوانین مربوطه به این اپلیکشن را رعایت کنین یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث میشود پیج شما دیسبیل شده و از طرف این برنامه غیر فعال شود داشتن فعالیت های اسپمی میباشد منظور از این نوع فعالیت ها این میباشد که برای مثال شما یک کاربر دیگر را مورد اذیت خود قرار داده و آن اکانت را هی فالو و انفالو کنید یا اقدام به کامنت گذاری به صورت مکرر کرده باشید حال میتواند محتوای این کامنت تبلیغاتی باشد یا هر متن دیگری پس از چنین فعالیت هایی دوری کنید.

در ادامه یکسری از فعالیت هایی که سبب دیسیبل شدن پیج شما در اینستاگرام میشود را عنوان میکنیم:

 • استفاده از فالوور فیک
 • استفاده از ربات ها :برخی ربات ها میتوانند باعث محدود شدن اکانت اینستاگرام شما شوند
 • استفاده از محتوایی که حق کپی رایت داشته باشد
 • استفاده از محتوای غیر اخلاقی
 • استفاده از محتوای تروریستی
 • استفاده از محتوایی که پیام خشونت را الغا کند
 • استفاده از محتواهایی در توهین به زنان
 • خرید و فروش داروهای پزشکی
 • استفاده از محتواهای نژادپرستانه یا تبعیض نژادی
 • استفاده از تصاویر و هویت سایر افراد

اكتيو كردن اينستاگرام دیسیبل شده

برای برگرداندن اکانت غیر فعال شده اینستاگرام باید با پشتیبانی اینستاگرام مکاتبه کنید تا اینستاگرام پیج تان را دوباره فعال کند و یا دلیل دیسیبیل شدن را به شما اطلاع دهد که برای این امر نیز میتوانید مقاله بازیابی اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

چند نکته

بازیابی اکانت دی اکتیو شده اینستاگرام

برای فعال کردن پیجی که شما آن را دی اکتیو و یا برای مدتی آن پیج را غیر فعال کرده اید کافیست وارد قسمت log in اینستاگرام شده و یوزر نیم و پسورد اکانت تان را وارد کنید تا همزمان پیج تان اکتیو شده و وارد پیج تان شوید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید پست دی اکتیو کردن اینستاگرام را مطالعه کنید.

برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام

یکی از مواردی که بسیار از ما سوال میشود موضوع برگرداندن اکانت حذف شده اینستاگرام میباشد که باید خدمتتان عرض کنیم متاسفانه اکانتی که حذف شده دیگر قابل بازگردانی نمیباشد البته برخی نیز فرق بین حذف اکانت اینستاگرام و دی اکتیو کردن اینستاگرام متوجه نشده اند که ما در مورد هر دو این ویژگی ها در مقاله های قبلی سایت توضیح داده ایم.

چگونه وارد اکانت قبلی اینستاگرام خود شویم ؟

اکثر افرادی که به هر دلیلی با مشکل ورود به اینستاگرام روبرو میشوند سوالی که برایشان پیش می آید این است که چگونه اکانت قبلی اینستاگرام را برگردانیم؟ اما باید گفت این سوال میتواند چند جواب مختلف داشته باشد که در موارد بالا گفته شده است، حل این مشکل میتواند بسیار ساده باشد و با ثبت پسورد جدید حل بشود و یا یکم پیچده تر مثل هک شدن پیج و یا دیبسیل شدن اکانت ختم شود که باید در اینصورت با پشتیبانی اینستاگرام مکاتبه کنید.

پادکست آموزش برگرداندن اکانت اینستاگرام

جمع بندی

هدف کلی ما از ارائه مقاله امروز نشان دادن راه های برگرداندن اکانت اینستاگرام بود حال میتوانست این امر از طریق تغییر رمز و یا ثبت پسورد جدید برای پیج مربوطه حل شود یا اینکه با مسدود شدن اینستاگرام یا همان disable شدن اکانت اینستاگرام شما نیاز به اکتیو کردن اینستاگرام تان از طریق ارتباط برقرار کردن با پشتیبانی اینستاگرام ختم شود.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
22 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب