از سیر تا پیاز تگ کردن در اینستاگرام

تگ کردن در اینستاگرام یکی از ویژگی‌های پر کاربرد اینستاگرام می باشد و در نقاط مختلف اینستاگرام به کار گرفته می شود. از عکس و ویدیو گرفته تا زیر کامنت‌ها می توانید اکانت‌های مختلف و یا حتی اکانت خود را تگ یا به قولی منشن کنید. به صورت کلی تگ کردن در اینستاگرام راهی برای نشان دادن و خبردار کردن اکانت تگ شده و نمایش آن اکانت برای عموم می باشد.

شاید تا به حال یکی از دوستانتان را در یکی از پست‌های خود تگ کرده باشید که به احتمال زیاد باعث ایجاد صمیمت بین شما شده؛ منظور از این مثال این است که تگ کردن در اکثر موارد باعث ایجاد صمیمیت و دوستی می شود و یا اکانتی را در زیر یک پست خاص تگ می کنید و با این کار در واقع ادمین آن اکانت را که ممکن است دوستتان باشد را از آن پست خبردار می کنید. همانطور که گفتیم خبردار کردن دوستانتان از یک مسئله خاص را نیز میتوان با تگ کردن در اینستاگرام امکانپذیر کرد.

تگ یا منشن کردن چیست؟

خب توضیح مختصری در مورد کاربرد تگ برای شما در مطالب بالا گفتیم اما تگ کردن در اینستاگرام چیست و در کجا میتوان از آن استفاده کرد؟ نشانه دار کردن و یا همان برچسب کردن آی دی (اسم اکانت) در نقاط مختلف اینستاگرام را تگ کردن میگویند.

شما میتوانید دوستان و یا اکانت‌های خاصی را بر روی پست‌هایتان تگ کنید حال فرق نمیکند پست شما چه عکس باشد و یا ویدیو؛ البته قبلا تگ کردن در پست فقط برای عکس امکانپذیر بود. اما با آپدیت جدید اینستاگرام این امکان برای ویدیو نیز فراهم شد. اگر پستی که شما میخواهید در آن اکانتی را تگ کنید، عکس باشد بعد از تگ کردن اکانت مربوطه  بر روی عکس برچسب خواهد شد که بعد از آن هر شخص دیگر با لمس کردن آن برچسب به اکانت آن فرد هدایت خواهد شد.

اما اگر در یک ویدیو بخواهید اکانتی را تگ کنید به صورت دیگری برای دیگران به نمایش در خواهد آمد که برای مشاهده اکانت تگ شده کافی ایست آیکون کوچک آدمک مانندی که در پایین سمت چپ ویدیو قرار دارد را لمس کنید تا اکانت و یا اکانت های تگ شده را مشاهده کنید.

اما تگ کردن فقط به پست‌ها ختم نمیشود و شما می توانید در صفحه‌های دیگر اینستاگرام اکانت‌هایی را تگ کنید. برای مثال یکی از این نقاط استوری اینستاگرام می باشد، شما در این بخش می توانید با استفاده از کاراکتر @ اکانت‌های مختلفی را که میخواهید در استوری‌های خود تگ شوند را منشن کنید و یا با استفاده از همین کاراکتر قادر به منشن کردن اکانت‌های دیگر در زیر پست دیگر پیج‌ها می باشید، که در ادامه مقاله نحوه استفاده از تگ به تک موارد گفته شده را توضیح خواهیم داد.

مزایای تگ کردن در اینستاگرام

 • تگ کردن باعث بهبود نرخ تعاملات میشود

زمانی که شما یک برند را تگ می کنید. نوتیفیکیشنی برای او ارسال میشود و از تگ شدن روی تصویر شما مطلع میشود و باعث میشود بر روی پست شما لایک یا کامنت بگذارند.

 • تگ کردن باعث میشود شما بیشتر دیده شوید

هر زمانی که پستی را تگ می کنید. آن پست در قسمت “عکس های شما” یا photos of you در پروفایل آن شخص یا برند قرار میگیرد. و با هر بار مراجعه به آن قسمت، پست شما را خواهد دید.

 • تگ کردن باعث میشود بیشتر دیده شوید و لایک، کامنت و فالوورهایتان بیشتر شود

زمانیکه شخصی یا برندی را تگ می کنید فالوورهای آنها هم پست شما را خواهند دید و موجب افزایش لایک، کامنت و یا افزایش فالوور برای شما خواهد بود.

تگ کردن پست در اینستاگرام

 • لمس آیکون پست گذاری در منوی پایین صفحه : به بخش پست گذاری در اکانت اینستاگرام خود رفته و عکس مورد نظر را انتخاب کنید.
بخش پست گذاشتن در اینستاگرام
انتخاب عکس یا فیلم
 • ورود به قسمت tag prople: بعد از انتخاب عکس مدنظر و اعمال تغییرات ویرایشی و گرافیکی به آخرین قسمت انتشار پست یعنی قسمت کپشن نویسی و تگ گذاری میرسیم در این قسمت نوشه “tag people” را لمس کنید تا به بخش تگ گذاری وارد شده باشید.
بخش تگ کردن هنگام پست گذاری
پست گذاشتن
 • وارد کردن اسم پیج: در صفحه باز شده تصویر عکس خود را میبیند که برای تگ گذاری کافی ایست قسمتی از عکس خود را لمس کنید تا برای شما قسمت جستجو اکانت باز شود و آی دی یا همان اسم اکانت مدنظر که می خواهید آن را تگ کنید را در این بخش وارد می کنیم.
تگ کردن افراد در پست
تگ کردن افراد
انتخاب فردی که میخواهید تگ کنید

انتخاب و تگ گذاری: هنگام نوشتن آی دی اکانت مد نظر، اکانت‌های دیگری که مشابه اسم اکانت مدنظر شما هستند به نمایش در می آیند که با یافتن اکانت مدنظر خود کافی ایست بر روی آن اکانت لمس کنید تا اکانت مربوطه بر روی عکس شما تگ شود و این که تا ۲۰ اکانت را می توانید به این صورت تگ کنید.

مراحل تگ کردن عکسی که قبلا منتشر شده است

 • وارد پروفایل خود شوید.
بخش پروفایل در اینستاگرام
 • پست مورد نظر را انتخاب نموده و با زدن دکمه سه نقطه وارد تنظیماتش بشوید.
 • گزینه Edit را انتخاب نمایید.
ویرایش پست
 • بر روی tag people بزنید و محل تگ شدن افراد روی تصویر را مشخص نمایید.
ویرایش پست
 • بر روی عکس ضربه زده و آی دی اکانتی که می‌خواهید آن را تگ کنید وارد کنید.
تگ کردن افراد
انتخاب فردی که میخواهید تگ کنید
 • پس از اتمام بر روی علامت تیک آبی رنگ در بالای صفحه بزنید.

تگ کردن کپشن در اینستاگرام

بعد از تگ کردن اکانت‌های مد نظر حال میتوانید کپشن پست مربوطه را نوشته و در این قسمت نیز اکانت‌ها را به صورت عکس زیر و با استفاده از کاراکتر @ تگ کنید.

تگ کردن افراد در کپشن پست
تگ کردن افراد در کپشن پست

تگ کردن در اینستاگرام بر روی ویدیو

به مانند مراحل قبل بعد از انتخاب ویدیو مد نظر وارد قسمت تگ گذاری میشویم و ویدیو مدنظر که قرار است پست شود برای ما به مانند تصویر زیر نشان داده میشود که در پایین آن آیکون دایره مانندی که علامت + را نیز داراست را لمس میکنیم و سپس به مانند قبل اکانت‌های مد نظر را اضافه میکنیم و آیکون آبی رنگ تیک مانند را لمس میکنیم و سپس بقیه مراحل انتشار پست را ادامه میدهیم.

تگ کردن افراد در پست ویدئویی
تگ کردن افراد در پست ویدئویی

تگ کردن در استوری اینستاگرام

روش تگ کردن در استوری اینستاگرام نیز به مانند تگ کردن در کپشن می باشد؛ یعنی با استفاده از کاراکتر @ قبل از نوشتن اسم اکانت مورد نظر استفاده کنید تا اکانت آن شخص تگ شده باشد. البته باید در این مورد دقت داشته باشید چون در مواردی اکانت مدنظر شما تگ نمیشود که در موارد زیر راه صحیح تگ کردن روی استوری اینستاگرام را برایتان خواهیم گفت!

 1. وارد بخش استوری شوید و بعد از انتخاب عکس یا ویدیو مورد نظر بر روی صفحه لمس کرده و سپس با استفاده از کاراکتر @ اسم اکانت مدنظر را بنویسید.
 2. هنگام نوشتن به مانند قبل اکانت‌های مشابه برای شما به نمایش در می آید که بعد از نمایش اکانت مدنظر شما بر روی آن اکانت لمس کنید. دقت کنید که برای تگ شدن صحیح الزامی است که بر روی اکانت مدنظر که در پایین صفحه ظاهر میشود لمس کنید.
تگ کردن افراد در بخش متن استوری
تگ کردن افراد در استوری
 1. یک راه دیگر نیز برای تگ در استوری اینستاگرام وجود دارد برای این منظور کافی ایست صفحه را بالا کشیده و یا آیکون شکلک مانندی که در بالا سمت راست صفحه وجود دارد را انتخاب و سپس برچسب منشن (تگ) را به مانند گیف پایین انتخاب و بعد اکانت مد نظر را تایپ و آن را از اکانت های به نمایش آمده در پایین صفحه انتخاب کنید.
استیکرهای استوری
استیکر تگ کردن
تگ کردن افراد با استیکر تگ در استوری
تگ کردن افراد در استوری

تگ کردن در زیر پست دیگر اکانت‌ها

خب در نظر بگیرید هنگام اینستاگردی از یکی از پست‌ها خوش‌تان آمده و برای مثال میخواهید یکی از دوستان خود را هم از این پست با خبر کنید تا آن دوستتان هم این پست را ببیند. برای این کار کافی ایست اکانت دوست خود را زیر آن پست تگ کنید که برای تگ کردن باید از کاراکتر @ استفاده کرده و بعد از نوشتن این کاراکتر اسم اکانت دوست‌تان را بنویسید البته تگ کردن در زیر پست میتواند دلایل دیگری داشته باشد.

تگ کردن افراد در کامنت پست
تگ کردن افراد در کامنت ها

تگ کردن در بیو اینستاگرام

یکی از آپدیت‌های جدید اینستاگرام که امروزه نیز بیشتر به چشم میخورد امکان اضافه کردن هشتگ و یا تگ کردن یک اکانت در بخش بیو اینستاگرام میباشد. به این صورت که شما می توانید به راحتی کلماتی را هنگام نوشتن بیو اینستاگرام تان هشتگ کرده و یا اکانت‌های خاص و یا دوستان‌ خود را تگ کنید تا در این قسمت به نمایش عموم در آیند. برای تگ کردن یک اکانت در بیو اینستاگرام کافی ایست با استفاده از کاراکتر @ اکانت‌های دلخواه تان رو در این قسمت تگ کنید.

 • برای اینکار وارد پروفایل اکانت خود شوید.
 • بر روی دکمه Edit profile بزنید.
بخش ویرایش پروفایل در اینستاگرام
 • در پنجره نمایش داده شده گزینه bio را انتخاب نمایید.
تغییر بیو در اینستاگرام
 • در بخش bio میتوانید از علامت @  به همراه نام اکانت مورد نظرتان استفاده کنید.
 • برای ثبت تغییرات بر روی علامت تیک در بالای صفحه کلیک کنید.
تگ کردن افراد در بیو اینستاگرام
تگ کردن افراد در بیو اینستاگرام
 • حال نام اکانت مورد نظر در قسمت بیو نشان داده میشود. از این راهکار برای معرفی و اتصال به صفحه کاریتان میتوانید استفاده نمایید.

اجازه برای تگ شدن

شاید شما نخواهید اکانتی بدون اجازه خودتان اکانت شما را در پست‌هایش تگ کند. برای فعال کردن این ویژگی باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید.

 • ابتدا وارد قسمت تنظیمات حساب خود شوید
بخش تنظیمات در اینستاگرام
settings
 • گزینه ی privacy را لمس کنید
 • گزینه ی tag را انتخاب کنید
تنظیمات مربوط به تگ در اینستاگرام
تنظیمات تگ
 • حال در این صفحه گزینه‌های متعددی برای شما نمایش داده می شود که رد ادامه به توضیح آن ها میپردازیم.

allow tags from

در این بخش شما انتخاب می کنید که چه افرادی بتوانند شما را تگ کنند.

کسانی که میتوانند ما را تگ کنند
افرادی که میتوانند ما را تگ کنند
 • every one: هرکسی می تواند شما در زیر پست و استوری خود تگ کند.
 • people you follow: افرادی که شما آن ها را فالو کرده اید یا به عبارتی تنها فالووینگ های شما می توانند شما تگ کنند.
 • no one: هیچ کسی نمی تواند شما را تگ کند.

tagged posts

manually approve tags: با انتخاب این گزینه هر فردی که بخواهد شما را در پست و استوری خود تگ کند، برای شما پیامی ارسال می شود که حساب کاربری … شما را در این پست تگ کرده است.

اجازه گرفتن هنگام تگ شدن

اما برای پست هایی که قبلا تگ شده اید و حال میخواهید آن تگ را از روی پست مربوطه حذف کنید کافی ایست بر روی تگ ضربه بزنید و سپس از کادر باز شده گزینه “remove tag” را انتخاب کنید تا تگ مربوط به اکانت شما از روی آن عکس یا ویدیو حذف شود.اما اگر شما میخواهید تگ اکانت شما حذف نشود اما در گالری اینستاگرام تان پاک شود نیز کافی ایست به مانند قبل بر روی تگ مربوطه لمس کرده و گزینه “hide from profile” انتخاب کنید تا تگ شما در آن پست بماند اما در گالری پروفایل اینستاگرام شما برای عموم به نمایش در نیاید.

حذف کردن تگ ما از پست دیگران

آیا میتوان عکس خاصی را که در آن تگ شده ایم را از پروفایل خارج کنیم؟

 • وارد پروفایل خود شوید.
 • در قسمت photos of you عکس مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
پست هایی که در آنها تگ شده ایم
 • بر روی تگ خود در عکس ضربه بزنید.
 • گزینه hide from my profile را انتخاب نمایید.
مخفیس کردن پستی که در آن تگ شده ایم از پروفایل
مخفی کردن عکسی که در آن تگ شده ایم از پروفایل

فیلم آموزشی تگ کردن در اینستاگرام

سوالات متداول در مورد تگ کردن در اینستاگرام

1. در یک عکس میتوان همزمان چند نفر را تگ کرد؟ ⭐

شما از یک نفر تا 20 نفر را می توانید بر روی عکس‌ها تگ کنید.

2. آیا با تگ کردن امکان بلاک شدن وجود دارد؟ ⭐

اگر در مدت زمان کوتاهی، تعداد زیادی از افراد را تگ کنید امکان اینکه اینستاگرام شما را برای مدت محدودی بلاک کند وجود دارد.

3. آیا میتوانم از عکسی که تگ شده ام، تگ خودم را حذف کنم؟ ⭐

بله. شما میبایست در عکسی که تگ شده اید بر روی تگ تان کلیک نموده و گزینه remove tag را انتخاب کنید.

4. آیا میتوان کاری کرد که عکس تگ شده شما در گالری ایسنتاگرام تان دیده نشود؟ ⭐

بله. بر روی عکس مورد نظر، بر روی تگ تان کلیک نمایید و گزینه keep in photos of you را از حالت انتخاب خارج نمایید.

5. چگونه میتوانیم، کسی را که تگ کرده ایم حذف نماییم؟ ⭐

با انتخاب علامت ضربدر میتوان موارد انتخاب شده را حذف نمود.

6. آیا امکان حذف و تغییر تگ‌ها پس از اتشار تصویر وجود دارد؟ ⭐

بله؛ همانطور که در مقاله توضیح داده شده است شما می توانید حتی پس از انتشار تگ افرادی را حذف و یا اضافه کنید.

7. آیا میتوان در عکس‌های دیگران، خودمان یا افراد دیگری را تگ کنیم؟ ⭐

خیر؛ شما تنها می توانید تغییراتی را بر روی پست‌ها و استوری‌های خودتان اعمال کنید.

8. چه کسانی میتوانند در اینستاگرام ما را تگ کنند؟ ⭐

بستگی دارد که در قسمت تنظیمات چه افرادی را انتخاب کرده باشید.
every one: هرکسی می تواند شما در زیر پست و استوری خود تگ کند.
people you follow: افرادی که شما آن ها را فالو کرده اید یا به عبارتی تنها فالووینگ های شما می توانند شما تگ کنند.
no one: هیچ کسی نمی تواند شما را تگ کند.

پادکست آموزشی تگ در اینستاگرام

جمع بندی

کمتر کسی میتواند از ویژگی تگ کردن در اینستاگرام استفاده نکرده باشد چه آن کسی که میخواهد در پست خود اکانتی را تگ کند و یا آن شخصی که میخواهد در استوری خود اکانت‌هایی را تگ یا منشن کند ما در این مقاله انواع تگ کردن را برایتان توضیح دادیم. در این بین نباید در برخی از تگ کردن‌ها افراط به خرج داد برای مثال در منشن کردن زیر پست اگر زیادی افراد را تگ کنید احتمال اینکه بخش کامنت گذاری شما بلاک شود زیاد میباشد. در پست های قبلی در مورد رفع بلاک در اینستاگرام  توضیح داده ایم از این رو در این مورد افراطی برخورد نکنید.

امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و تمامی سوالات شما را در حوزه ی تگ کردن و منشن کردن پاسخ داده باشد، با این حال اگر سوالی داشتید می توانید سایر مقاله‌های اینبو را مطالعه کنید و یا در قسمت دیدگاه‌ها را آن را با ما مطرح کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
12 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments