ثبت ایمیل در اکانت اینستاگرام

ایمیل در اینستاگرام یکی از اصول های امنیتی و ثبت نام در اینستاگرام می‌باشد درواقع شما با ایمیل شخصی‌تان می‌توانید به راحتی در اینستاگرام ثبت نام و ایجاد اکانت کنید اما ایمیل در اینستاگرام جنبه امنیتی نیز دارد برای مثال اگر اکانت اینستاگرامتان هک شده و یا در آینده این اتفاق بر روی اکانتتان بیافتد در صورت تایید کردن و یا همان کانفریم کردن ایمیل ثبت شده داخل اکانتتان به راحتی می‌توانید پیج هک شده تان را بازگردانی کنید اما جنبه امنیتی ایمیل در اینستاگرام فقط به مسائل هک در اینستاگرام مختص نمی‌شود.

مقاله پیشنهادی: ثبت نام در اینستاگرام

تصور کنید پسورد اکانت اینستاگرامتان را فراموش کرده‌اید. در صورت ثبت ایمیلتان داخل اکانت اینستاگرام، به راحتی هر چه تمام می‌توانید پسورد تازه برای اکانت اینستاگرامتان انتخاب کرده و تغییر پسورد اینستاگرام انجام دهید از این رو امروز می‌خواهیم مبحث ایمیل در اینستاگرام را برایتان توضیح دهیم.

ثبت ایمیل در اینستاگرام

ثبت ایمیل در اینستاگرام را می‌توانید به دو صورت انجام دهید اول این که هنگام ثبت نام در اینستاگرام ایمیل شخصی‌تان را وارد کرده و به قولی با ثبت ایمیل ثبت نام کنید و دوم اینکه بعد ثبت نام و یا هر موقعی که خودتان خواستید داخل اکانت اینستاگرامتان ایمیل ثبت کنید و یا با وارد کردن یک ایمیل دیگرایمیل ثبت شده در اکانتتان را تغییر دهید. برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید. البته برای موارد اضطراری همچون بازگردانی پیج هک شده در ثبت ایمیل خیلی مهم می‌باشد.

مقاله پیشنهادی: بازگردانی پیج هک شده اینستاگرام

  1. وارد صفحه پروفایل اکانتتان شده و کادر “edit profile” را لمس کنید البته این کادر در اینستاگرام به زبان فارسی “ویرایش نمایه” نشان داده می‌شود که بعد از لمس این کادر وارد صفحه‌ای خواهید شد که می‌توانید مشخصات اکانت اینستاگرامتان را در این صفحه تغییر دهید اما ما می‌خواهیم ایمیل شخصی‌مان را در اینستاگرام ثبت کنیم برای این کار به قسمت پایین صفحه می‌رویم.
  1. همانگونه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید کادری با عنوان “E-mail Address” وجود دارد که محل ثبت ایمیل در اینستاگرام می‌باشد و برای ثبت ایمیلتان داخل اینستاگرام کافیست این کادر را لمس کنید.
  1. بعد از لمس این کادر وارد این صفحه خواهید شد و حال می‌توانید ایمیلتان را داخل این کادر بنویسید که ما جیمیل شخصی خودمان را می‌نویسیم که بعد از تایپ ایمیل خود حال باید بر روی تیک آبی رنگ در بالای صفحه قسمت راست کلیک کنید.
  1. حال برای تایید ایمیلتان باید کدی که اینستاگرام به ایمیلتان فرستاده است را در کادر زیر وارد کنید.

تبریک می‌گویم. ایمیل شما با موفقیت برای اکانتتان ثبت شد.

ثبت ایمیل جدید در اینستاگرام

اگر قبلا ایمیلی برای اکانت اینستاگرامتان ثبت کرده‌اید و حال بنا به دلایلی قصد دارید ایمیلتان را تغییر دهید، می‌توانید به روش زیر عمل کنید.

مقاله پیشنهادی: ساخت ایمیل برای اینستاگرام از صفر تا صد

  1. مانند روش بالا به بخش Edit Profile رفته و بر روی Email Address کلیک کنید.
  2. ایمیل قبلی‌تان را پاک کرده و ایمیل جدیدتان را وارد کنید.
  3. پس از کلیک بر روی تیک آبی، با پیام زیر روبه‌رو خواهید شد.
  1. در این پیام اینستاگرام از شما می‌خواهد برای تایید آدرس ایمیل وارد ایمیلتان شده و بر روی لینک Confirm Email Address کلیک کنید.
  1. پس از کلیک بر روی این لینک شما وارد اینستاگرام شده و با پیام تشکر اینستا به خاطر ثبت ایمیل، روبه‌رو می‌شوید.

هم اکنون شما موفق شدید ایمیل ثبت شده در اکانتتان را تغییر دهید.

فیلم آموزشی ثبت ایمیل در اینستاگرام

جمع بندی

احتمالا شما هم از این مطلب با خبر هستید که در گذشته ثبت کردن ایمیل در اینستاگرام دو مرحله داشت. مرحله اول وارد کردن ایمیل و مرحله دوم تایید کردن ایمیل بود. در آن زمان بیشتر کاربران ایمیلشان را وارد اکانتشان می‌کردند اما فراموش میکردند |آن را تایید کنند. این موجب به وجود آمدن یک سری مشکلات برای کاربران میشد. زیرا بدون تایید ایمیل در اینستاگرام، اکانت ارزش امنیتی خود را از دست میداد.
اما حالا همان طور که در بالا دیدید، در آپدیت جدید اینستاگرام، پس از وارد کردن آدرس ایمیل در اکانت، بلافاصله اینستاگرام از شما می‌خواهد که با وارد کردن کد ارسال شده یا کلیک کردن بر روی لینک کانفیرم در ایمیل، آن را تایید کنید. این آپدیت اینستاگرام موجب افزایش امنیت اکانت کاربران شده است.

عضویت
اطلاع از
guest
10 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments