نویسنده: فاطمه بخشی
2020-10-10

چرا فالوورام کم میشه؟ (علت ریزش فالوور در اینستاگرام)

اگر فالوورهای پیجتان ریزش می‌کنند و به دنبال راه حلی برای این مشکل هستید، در جای درستی هستید. دلایل و راه حل‌های ریزش فالوور اینستاگرام را در این مقاله بخوانید!

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

اینستاگرام فرصت بسیار مناسبی برای شناخته شدن و کسب درآمد است؛ پس طبیعی است که هیچکس نخواهد حتی یکی از فالوورهایش را از دست بدهد. اما دیده می‌شود که پیج‌های اینستاگرامی فالوورهای خود را به دلایل مختلفی از دست می‌دهند و نمی‌توانند در کوتاه مدت آن را جبران کنند. در این مقاله به بررسی دلایل ریزش فالوور و معرفی راه حل های آن می‌پردازیم!

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

ویدیوی بررسی علت ریزش فالوور اینستاگرام

آموزش ویدیویی بررسی دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام

در این ویدیو این موارد را مشاهده خواهید نمود:

  • دلایل از دست رفتن فالوور پیج اینستاگرام
  • نکاتی برای اینکه فالوور‌های اینستاگرامتان ریزش نداشته باشد.

چرا فالوورام کم میشه؟

چرا فالوورام کم میشه؟ همانطور که گفتیم علت ریزش فالوور در اینستاگرام صرفا محدود به یک مورد نمی‌باشد. ریزش فالوورهای اینستاگرام در کل به نوع فعالیت شما در اینستا و رعایت قواعد و قوانین اینستاگرام بستگی دارد. ما در ادامه به معرفی دلایل ریزش فالوور و بررسی این دلایل می‌پردازیم.

اینفوگرافی دلایل ریزش فالوور

1. اصلی ترین دلیل ریزش فالوور: فالوورهای شما فیک هستند!

بسیاری از پیج‌های اینستاگرام به دلیل داشتن فالوور فیک نه تنها روند افزایش فالورشان با مشکل مواجه می‌شود، بلکه فالوورهای فعلی پیجشان هم به شدت ریزش می‌کنند. چون الگوریتم اینستاگرام به شدت با این فالوورها مخالف است و پیج‌های دارای فالوور فیک را جریمه می‌کند. به همین دلیل اگر به زودی برای حذف آن‌ها اقدام نکنید، ممکن است پیج کسب و کار خود را برای همیشه از دست بدهید.

جذب بازدیدکننده و فالوور از اکسپلور یکی از بهترین روش‌ها برای جبران فالوورهاییست که از دست داده‌اید. اما ورود به اکسپلور روندی سخت و زمانبر دارد. با سرویس‌های خرید اکسپلور می‌توانید خیلی سریعتر از این صفحه هزاران بازدیدکننده و فالوور برای پیجتان جذب کنید.

پنل شبکه‌های اجتماعی اینبو بهترین و متنوع‌ترین خدمات خرید اکسپلور اینستاگرام را با مناسب‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

خرید اکسپلور اینستاگرام برای جبران ریزش فالوور

2. کپشن‌های شما جذاب و تاثیرگذار نیستند!

تصاویر عالی در پست های شما می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. اما کپشن های جذاب، مخاطبان شما را وادار به تعامل با شما خواهند کرد. اگر می‌بینید بعد از گذاشتن یک پست فالوور های شما ریزش می‌کنند، علت ریزش فالوور ممکن است در کیفیت کپشن باشد. برای رفع این مسئله می‌توانید در پست های بعدی خود، موارد زیر را رعایت کنید :

  • نظر خود را در مورد تصویری که انتشار داده‌اید بنویسید. آیا این تصویر چیزی است شما به آن علاقه دارید؟ آیا با تصویر منتشر شده ارتباط برقرار می‌کنید؟ آیا تصویری که پست کرده‌اید از عناصر اساسی کسب و کار شماست؟ نوشتن در مورد همه ی این موارد می‌تواند جذاب باشد.
  • مخاطبان خود را دعوت به فعالیت کنید. سوال بپرسید، از آنها بخواهید نظر خودشان را برای شما بنویسند. لایک کنند و یا دوستان خود را تگ کنند.

3. علت ریزش فالوور: عدم انسجام پیج و نداشتن قالب کلی!

تصاویر موجود در پست های شما به مخاطبتان یک شناخت کلی درباره‌ی شما و محتوایی که تولید می‌کنید، ارائه می‌دهد. اگر پیج شما دارای تصاویری نامرتبط، رنگهای ناسازگار و کیفیت متفاوت باشد، این مسئله عاملی برای ریزش فالوور های شما خواهد بود. از طرفی اگر پیج شما دارای پست هایی با کیفیت بالا باشد، به مرور خواهید دید که فالوور های شما روز به روز بیشتر می‌شوند.

4. علت ریزش فالوور: محتوای شما ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزشی نیست!

اگر می‌خواهید پیج شما رشد کند، مخاطبین خود را حفظ کنید و فالوورهای خود را راضی نگه دارید، باید مشکل و مسئله‌ی آنها را حل کنید! یا اصطلاحا خدماتی را برای آنها ارائه دهید.
آیا مخاطبان شما علاقمند به یادگیری زبان هستند؟ به آنها اصطلاحات جالب و جملات کوتاه و کاربردی معرفی کنید. آیا آنها به دنبال یک محتوای فان و سرگرم کننده هستند؟ تصاویر و متن های خنده دار و بامزه را با آنها به اشتراک بگذارید. بطور خلاصه نیاز مخاطبین خود را رفع کنید تا آنها را جذب کنید!

5. علت ریزش فالوور: شما درمعرض شادوبن (Shadowban) اینستاگرام قرار گرفته‌اید!

فعالیت بیش از اندازه و انجام حرکت های اسپم منجر به شادوبن شدن پیج شما خواهد شد. با اینکه ما در مطالب بالا، نکاتی را در خصوص فعال بودن در اینستاگرام گفتیم، اما این فعالیت ها نباید منجر به اسپم شناخته شدن پیج شما شود. در صورتی که فعالیت شما در اینستاگرام بصورت غیرطبیعی افزایش پیدا کند، اینستاگرام پیج شما را در معرض Shadowban قرار می‌دهد. با چنین جریمه ای دیگر نمی‌توانید از تاثیر هشتگ ها بهره مند شوید و راه یافتن به اکسپلور نیز برایتان غیرممکن ممکن می‌شود. در این صورت است که فالوور های شما راکد مانده و روز به روز کم خواهند شد. اگر گمان می‌کنید که برای پیجتان چنین اتفاقی افتاده است، مقاله‌ی زیر را مطالعه کنید:

مقاله پیشنهادی: خروج از شادوبن اینستاگرام

اگر مرتبا محصولات خود را بدون ارائه ی هیچ محتوای ارزشمندی تبلیغ می‌کنید، مخاطب شما خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید خسته خواهد شد.
تبلیغ محصول در اینستاگرام هیچ مشکلی ندارد. در اصل به همین دلیل است که ما به دنبال مخاطب جدید و بیشتر در اینستاگرام هستیم. اما بین فروش، و فروش بالا تفاوت وجود دارد.
اگر از بین 5 استوری اینستاگرام، 3 تای آنها را به تبلیغات اختصاص می‌دهید، انتظار نداشته باشید مخاطب در پیج شما بماند و جزو افرادی باشد که بازدهی تبلیغات شما را بالا می‌برد!

7. از هشتگ ها به درستی استفاده نمی‌کنید!

اگر بطور کلی از هشتگ ها استفاده نمی‌کنید، باید بگوییم متاسفانه دچار اشتباه بزرگی شده‌اید. هشتگ‌ها یکی از روش‌های توسعه پیج‌های اینستاگرامی و جذب بازدیدکننده رایگان هستند. اگر از این قابلیت استفاده نکنید، بازدیدکننده‌های زیادی را از دست خواهید داد.

توجه به این نکته ضروری است که اگر به صورت نامناسب از هشتگ‌ها استفاده کنید، توسط اینستاگرام جریمه می‌شوید و ممکن است فالوورهای فعلی خود را هم از دست بدهید. استفاده بسیار زیاد از هشتگ‌ها، استفاده از هشتگ‌های ممنوعه و اسپم و استفاده از هشتگ‌های تکراری در همه پست‌ها نمونه‌هایی از استفاده نادرست از هشتگ‌ها هستند.
برای یادگیری رایگان اصول استفاده از هشتگ ها، مقاله زیر را از دست ندهید:

مقاله پیشنهادی: راهنمای استفاده از هشتگ ها

8. علت ریزش فالوور: گذاشتن پست بصورت نامنظم و پرتعداد!

کاهش فالوورها با نحوه ‌پست گذاشتن شما در ارتباط است. اگر بصورت تصادفی و نامنظم پست می‌گذارید، این فرصت را به مخاطب نمی‌دهید تا در بین سایر پست هایی که در بخش feed نمایش داده می‌شود، با پست شما ارتباط برقرار کند. در نهایت وقتی پست‌های شما ظاهر می‌شوند، مخاطبتان بخاطر نمی‌آورد شما چه کسی هستید یا چرا شما را فالو کرده است! از طرفی اگر بیش از اندازه پست می‌گذارید، این کار در زمان کوتاهی فالوور های شما را آزرده خواهد کرد. این عمل در نهایت منجر به آنفالو شدن شما خواهد شد.

اگر به دنبال یک رقم متعادل برای پست گذاشتن هستید، 1 الی 2 عدد پست در روز، یا حداقل 5 پست در هفته می‌تواند مناسب باشد. وقتی روند پست گذاشتن شما از پیوستگی و تداوم خاصی برخوردار باشد، مخاطبان شما با هر پست، کمی بهتر شما را می‌شناسند. اگر محتوای شما جذاب و کپشن‌های پست هایتان جالب باشد، قطعا مورد استقبال مخاطبین قرار خواهد گرفت.

9. علت ریزش فالوور: به اندازه‌ی کافی فعال نیستید!

اگر انتظار دارید نمودار فالوورهای شما روند صعودی را طی کند، لازم است تا شما نیز دست به کار شوید و کمی خلاقیت را چاشنی فعالیت های اینستاگرامی خود کنید. صرف پست گذاشتن شما را به یک کاربر فعال در اینستاگرام تبدیل نمی‌کند. برای افزایش فالوور لازم است تا به تعامل با سایر کاربران بپردازید. روزانه زمانی را اختصاص دهید تا به پست‌های مخاطبان هدف خود سر بزنید. پست‌های آنها را لایک کنید، نظر خود را بنویسید و از این طریق تعامل خود را با مخاطبانتان بیشتر کنید.

سوالات متداول

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

✅ دلیل کم شدن فالوور در اینستاگرام دلایل مختلفی دارد. مثل هشتگ‌های اشتباه، فیک بودن فالوورها، فعالیت کم و … در متن مقاله با موارد بیشتری آشنا شوید!

آیا فالوور فیک موجب کاهش رشد فالوورها می‌شوند؟

✅ بله؛ فالوور های فیک نه تنها موجب کاهش رشد فالوورهای پیج شما می‌شوند، بلکه از رفتن پیج شما به اکسپلور هم جلوگیری می‌کنند. در این مقاله با راه رهایی از فالوورهای فیک آشنا شوید.

جمع بندی

در مقاله ای که مطالعه کردید، سعی کرده‌ایم دلایلی را که منجر به ریزش فالوور های اینستاگرام می‌شود را پوشش دهیم. علت های مختلفی برای ریزش فالوور وجود دارد و تنها یک اشتباه سبب کاهش و ریزش فالوور های پیج شما نخواهد شد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم به بررسی دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام بپردازیم و 9 دلیل تاثیر گذار در کاهش فالوور های اینستاگرامی را به شما معرفی کرده‌ایم. منتظر سوالات و نظرات شما در بخش کامنت ها هستیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
113 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
سیدجلال

۵۰۰فالور کم نمیشه ونخریدم ولی پستم نمیبین ازیک فیلم ۵الی ۱۰نفر دیدن

بهارک فرامرزی

درود. من هر روز فعالیت خوبی در پیج دارم روزی حداقل ۲۰ تا استوری دارم و روابط خوبی با فالورها دارم تمام امتیازات پیجم مثبت و بالا بود اما دو هفته ای هست که همه چی منفی شده و ریزش شدید دارم.خیلی ها نمی تونن دایرکت بدن بهم.ویو استوری هام خیلی اومده پایین.در صورتی که من پیج فعال نگه میدارم .پیج اقامتگاه بوم‌گردی دارم و در مورد سفر ها و آموزش رفتار با محیط زیست و بومی صحبت می کنم .اما ریزش عجیبی دارم و بازدید کم

مهسا

سلام
من پیجم چندماهیه بعد اینکه اینستا اهنگای کپی رایت و بلاک. میکرد افت کرد، چون من کارم ادیته بیشتر با اهنگ کار میکنم.
ولی ی مدته جدا از این بلاک شدنه ریزش شدید فالور دارم، حتی مثلا اگ در روز 20 نفر فالو کنن اینستا امار افزایش و نشون نمیده برعکس امار انفالو رو 2 برابر میزنه
خواهش میکنم اگ راهکاری دارین بدین من واسه پیجم خیلی زحمت کشیدممم

بهار

سلام پیجم فعالیتش خوب بود ولی من چون هی فالو وانفالو کردم و فالوور فیک هم خریده بودم امروز ریزش پیدا کرده میشه کمکم کنید پیجم کاریه میترسم بپره

الیا برهمندپور

سلام خسته نباشید
من پیجم پابلیک
همه فالورام هستن اما عددشو هی ۲۰ میزنه ۵۸ میزنه ۰ میزنه
منظورم اینه پایین میزنه اما کل فالورام هستن
دلیلش چیه؟!

رضا

باسلام و سپاس
من ۹۷۰۰ تا فالور داشتم و مدام داشت زیادتر میشد و هر بار که باز میکردم حدود صدنفر فالو میکنن ولی یه هو تعدادش اومد ۹۴۵۱ و الان یک روزه که تعدادش تکون نمیخوره با اینکه مدام فالو میکنن

ناصر شخمگر

سلام من چند روز خودبخود ریزش داره باز اضافه میشه باز کم میشه علت متوجه نمیشم

مقدم

سلام صبحتون بخیر ببخشید من تو یک شل ۴۰ تا فالور از دست دادم باید چکار کنم

هانیه اقدم

پستهای من خیلی کم لایک میشوند و فکر میکنم پیجم دیگر آنچنان کارایی ندارد

سارا

سلام شبخیر…الان چنوخت فالور کم میشه چرااا

پرهام

سلام من پیجم 6هزارو889فالاور داره بالاتر نمیره ولی وقتی پوست می‌زارم چنتا کم میشه وقتی پستی نمی‌زارم روزی چند تا فالوم میکنم ولی ب فالاور ها اضافه نمیشه ممکنه هم شده باشم

عسل

سلام من یکدفه ۱٠٠٠تا از فالور هام ریخت و الانم وقتی استوری میزارم خیلی کم میشه ساعتی ۵٠تا۱٠٠تا ولی زمانی که مثلا دو روز استوری نمیزارم ۵تا اضافه میشه ولی یهو سه برابرش کم میشه الان تعدای از اطرافیانم هم همین مشکلو دارن من شرایط استفاده از ربات اینستاگرام رو ندارم ممکنه مال باگ یا فالور های فیک باشه و خودش درست شه به مرور زمان؟

Hadirahmati

فالوورام فیک نیستندهرروز زیاد وکم میشه لطفا دلیش بگین

ژینا

سلام من پیچم ۲.۷میلیون فالور داش فالورهاهم کم نمیشدن ولی ی روز ۲هزار تا باهم کم شدن از اون روز به بعدهم مثلا۱٠ اضافه میشه۲٠٠تا کم فعالیتم مناسبه ممکنه اینستاگرام داره فالور های فیک رو پاک کنه؟ چون ریزشش خیلی زیاده ینی نمیشه ک واقعا انقدر انفالو کرده باشن چون یهو ۵٠٠تاکم میشه بعد یهو ۳تا اضافه میشه ۷٠٠تا کم

کبری

چرا فالورام خود ب خود کم میشه فک نمیکنم کسی انفالو کرده باشه

Neda.monfard

سعی میکنم مطالب جالب وشنیدنی بگذارم .از تنوع هم استفاده میکنم . مدت زیادی هست این کانال دارم یک دفعه تعداد فالورهام به بالای ۹۰۰ رسید بعد متوقف شد الان به سرعت درحال ریزش هست . چرا

Alan

سلام وقت بخیر
من حدود یک ۷فته اس که فالورام رو یه عددی گیر کرده و تکون نمیخوره یا حتی کمترم میشه در صورتی که تعداد زیادی دارن فالوم میکنن ولی بازم تغییری نمیکنه
و چکم کردم آنفالوم نمیکنه کسی که بگم به خاطر آنفالوم
شنیدم باگ جدید اینستاگرامه میتونین کمکم کنید چیکار کنم؟

مریم

سلام پیج من چند روز هست با اینکه فالو میکنند ولی افزایش پیدا نمیکنه علتش چی میتونه باشه؟

ابوالحسن شهریاری

روشهای خروج از شادوبن چیست

زهرا احمدی

سلام من یک ساله پیجم رک که ۲۰ کا بود بستم . بعد یک سال باز کردم در عرض یک هفته ۵ هزارتا ریزش فالوور داشته . و ۱۰۰ کا ۱۰۰ کا پایین میاد هر روز . دلیلش چیه ؟ ولی تعاملم خوبه . سیو و شیر میشه پست هام . چه کار باید بکنم ؟ راهنمایی کنید .

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!