علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ چرا فالوورام کم میشه؟ (2021)

فاطمه بخشی
تاریخ انتشار : 2020-10-10
نویسنده : فاطمه بخشی
علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ اگر شما هم مشغول توسعه دادن یک پیج اینستاگرامی هستید، این سوال ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که چرا فالوور های اینستاگرام کاهش پیدا می‌کنند! ریزش فالوور پدیده ایست که اگر کیفیت عملکرد شما در اینستاگرام کاهش پیدا کند، حتما با آن مواجه خواهید شد. اخیرا به دلیل افزایش تولیدکنندگان محتوا، اینفلوئنسر ها و پیج های فروشگاهی، جو رقابتی سنگینی در اینستا ایجاد شده است. به همین دلیل است که مخاطب با طیف گسترده ای از مطالب مواجه است و چنین جوی به او حق انتخاب می‌دهد تا آنچه را که برایش بهترین گزینه است، دنبال کند. در چنین اتمسفری اگر شما اندکی غفلت کنید، مخاطب خود را از دست خواهید داد. ما در این مقاله 9 علت ریزش فالوور را برای شما معرفی کرده و توضیح داده‌ایم. می‌توانید از این قواعد پیروی نمایید و معجزه ای که برای پیجتان اتفاق می‌افتد را مشاهده کنید.

علت کاهش فالوور ها در اینستاگرام چیست؟

چرا فالوور هام کم میشن؟ همانطور که گفتیم علت ریزش فالوور در اینستاگرام صرفا محدود به یک مورد نمی‌باشد. ریزش فالوور های اینستاگرام در کل به نوع فعالیت شما در اینستا و رعایت قواعد و قوانین اینستاگرام بستگی دارد. ما در ادامه به معرفی دلایل ریزش فالوور و بررسی این دلایل می‌پردازیم.

1.علت ریزش فالوور: گذاشتن پست بصورت نامنظم و پرتعداد!

نامنظم بودن نحوه‌ی پست گذاشتن

کاهش فالوور ها با نحوه ی ‌پست گذاشتن شما در ارتباط است. اگر بصورت تصادفی و نامنظم پست می‌گذارید، این فرصت را به مخاطب نمی‌دهید تا در بین سایر پست هایی که در بخش feed نمایش داده می‌شود، با پست شما ارتباط برقرار کند. در نهایت وقتی پست های شما ظاهر می‌شوند، مخاطبتان بخاطر نمی‌آورد شما چه کسی هستید یا چرا شما را فالو کرده است! از طرفی اگر بیش از اندازه پست می‌گذارید، این کار در زمان کوتاهی فالوور های شما را آزرده خواهد کرد. این عمل در نهایت منجر به آنفالو شدن شما خواهد شد. اگر به دنبال یک رقم متعادل برای پست گذاشتن هستید، 1 الی 2 عدد پست در روز، یا حداقل 5 پست در هفته می‌تواند مناسب باشد. وقتی روند پست گذاشتن شما از پیوستگی و تداوم خاصی برخوردار باشد، مخاطبان شما با هر پست، کمی بهتر شما را می‌شناسند. اگر محتوای شما جذاب و کپشن های پست هایتان جالب باشد، قطعا مورد استقبال مخاطبین قرار خواهد گرفت.

2. علت ریزش فالوور: عدم انسجام پیج و نداشتن قالب کلی!

نبودن قالب کلی دلیل ریزش فالوور

تصاویر موجود در پست های شما به مخاطبتان یک شناخت کلی درباره‌ی شما و محتوایی که تولید می‌کنید، ارائه می‌دهد. اگر پیج شما دارای تصاویری نامرتبط، رنگهای ناسازگار و کیفیت متفاوت باشد، این مسئله عاملی برای ریزش فالوور های شما خواهد بود. از طرفی اگر پیج شما دارای پست هایی با کیفیت بالا باشد، به مرور خواهید دید که فالوور های شما روز به روز بیشتر می‌شوند.

3. علت ریزش فالوور: کپشن های شما جذاب و تاثیربرانگیز نیستند!

نبودن کپشن جذاب علت ریزش فالوور

تصاویر عالی در پست های شما می‌توانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند. اما کپشن های جذاب، مخاطبان شما را وادار به تعامل با شما خواهند کرد. اگر می‌بینید بعد از گذاشتن یک پست فالوور های شما ریزش می‌کنند، علت ریزش فالوور ممکن است در کیفیت کپشن باشد. برای رفع این مسئله می‌توانید در پست های بعدی خود، موارد زیر را رعایت کنید :

  • نظر خود را در مورد تصویری که انتشار داده‌اید بنویسید. آیا این تصویر چیزی است شما به آن علاقه دارید؟ آیا با تصویر منتشر شده ارتباط برقرار می‌کنید؟ آیا تصویری که پست کرده‌اید از عناصر اساسی کسب و کار شماست؟ نوشتن در مورد همه ی این موارد می‌تواند جذاب باشد.
  • مخاطبان خود را دعوت به فعالیت کنید. سوال بپرسید، از آنها بخواهید نظر خودشان را برای شما بنویسند. لایک کنند و یا دوستان خود را تگ کنند.

4. علت ریزش فالوور: از هشتگ ها به درستی استفاده نمی‌کنید!

هشتگ گذاری نامناسب علتی برای ریزش فالوور

اگر بطور کلی از هشتگ ها استفاده نمی‌کنید، باید بگوییم متاسفانه دچار اشتباه بزرگی شده‌اید. برای توسعه پبج در اینستاگرام، هشتگ یکی از ضروریات است. زیرا محتوای شما را در طول روز در معرض دید مخاطبان جدید قرار می‌دهد. اگر از آنها استفاده نمی‌کنید، لزوما فالوور های خود را از دست نخواهید داد. اما فالوور های جدیدی را نیز بدست نمی‌آورید.
برای اطلاعات بیشتر در خصوص هشتگ ها می‌توانید به مقاله ی راهنمای استفاده از هشتگ ها مراجعه کنید!

5. علت ریزش فالوور: شما درمعرض شادوبن (Shadowban) اینستاگرام قرار گرفته‌اید!

شادوبن علت ریزش فالوور

فعالیت بیش از اندازه و انجام حرکت های اسپم منجر به شادوبن شدن پیج شما خواهد شد. با اینکه ما در مطالب بالا، نکاتی را در خصوص فعال بودن در اینستاگرام گفتیم، اما این فعالیت ها نباید منجر به اسپم شناخته شدن پیج شما شود. در صورتی که فعالیت شما در اینستاگرام بصورت غیرطبیعی افزایش پیدا کند، اینستاگرام پیج شما را در معرض Shadowban قرار می‌دهد. با چنین جریمه ای دیگر نمی‌توانید از تاثیر هشتگ ها بهره مند شوید و راه یافتن به اکسپلور نیز برایتان غیرممکن ممکن می‌شود. در این صورت است که فالوور های شما راکد مانده و روز به روز کم خواهند شد. اگر گمان می‌کنید که برای پیجتان چنین اتفاقی افتاده است، مقاله‌ی روش های خروج از شادوبن برایتان مفید خواهد بود.

6. علت ریزش فالوور: به اندازه‌ی کافی فعال نیستید!

فعال نبودن شما علت ریزش فالوور است

اگر انتظار دارید نمودار افزایش فالوور های شما روند صعودی را طی کند، لازم است تا شما نیز دست به کار شوید و کمی خلاقیت را چاشنی فعالیت های اینستاگرامی خود کنید. صرف پست گذاشتن شما را به یک کاربر فعال در اینستاگرام تبدیل نمی‌کند. برای افزایش فالوور لازم است تا به تعامل با سایر کاربران بپردازید. روزانه زمانی را اختصاص دهید تا به پست های مخاطبان هدف خود سر بزنید. پست های آنها را لایک کنید، نظر خود را بنویسید و از این طریق تعامل خود را با مخاطبانتان بیشتر کنید.
البته می‌توانید این کار را برعهده‌ی ربات اینبو بگذارید تا به جای شما بیشترین فعالیت را با بهترین عملکرد انجام دهد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقاله ی ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور مراجعه کنید.

7. علت ریزش فالوور: محتوای شما ارزشمند، سرگرم کننده یا آموزشی نیست!

محتوای نامناسب

اگر می‌خواهید پیج شما رشد کند، مخاطبین خود را حفظ کنید و فالوورهای خود را راضی نگه دارید، باید مشکل و مسئله‌ی آنها را حل کنید! یا اصطلاحا خدماتی را برای آنها ارائه دهید.
آیا مخاطبان شما علاقمند به یادگیری زبان هستند؟ به آنها اصطلاحات جالب و جملات کوتاه و کاربردی معرفی کنید. آیا آنها به دنبال یک محتوای فان و سرگرم کننده هستند؟ تصاویر و متن های خنده دار و بامزه را با آنها به اشتراک بگذارید. بطور خلاصه نیاز مخاطبین خود را رفع کنید تا آنها را جذب کنید!

8. علت ریزش فالوور: بیش از حد محصولات خود را تبلیغ می‌کنید!

تبلیغات زیاد دلیلی برای ریزش فالوور

اگر مرتبا محصولات خود را بدون ارائه ی هیچ محتوای ارزشمندی تبلیغ می‌کنید، مخاطب شما خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید خسته خواهد شد.
تبلیغ محصول در اینستاگرام هیچ مشکلی ندارد. در اصل به همین دلیل است که ما به دنبال مخاطب جدید و بیشتر در اینستاگرام هستیم. اما بین فروش، و فروش بالا تفاوت وجود دارد.
اگر از بین 5 استوری اینستاگرام، 3 تای آنها را به تبلیغات اختصاص می‌دهید، انتظار نداشته باشید مخاطب در پیج شما بماند و جزو افرادی باشد که بازدهی تبلیغات شما را بالا می‌برد!

9. علت ریزش فالوور: فالوور های شما فیک هستند!

فالوور های فیک دلیلی برای کاهش فالوور اینستاگرام

بسیاری از پیج های اینستاگرام در ابتدای کار، با خرید فالوور فیک تمایل دارند تا اعتباری را برای پیج خود ایجاد کنند که واقعی نیست. زمانی که شما به پیج خود فالوور فیک اضافه می‌کنید، میان تعداد فالوور های صفحه‌ی شما و تعداد لایک و کامنت های پست هایتان بالانس و تعادلی وجود ندارد. زمانی که یک کاربر واقعی به پیج شما سر می‌زند و با چنین اتفاقی روبرو می‌شود، اعتمادش نسبت به شما و پیجتان از دست می‌رود. به همین دلیل است که ما استفاده از ربات اینستاگرام را برای افزایش فالوور واقعی به شما پیشنهاد می‌کنیم! از طرفی حتی اگر مخاطب شما متوجه فیک بودن فالوورهای شما نشود، اینستاگرام روزی مچ شما را می‌گیرد. بنابراین تا حد ممکن از گرفتن دنبال کننده‌‌ی غیرواقعی دوری کنید.

سوالات متداول

علت ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟

✅ دلیل کم شدن روز به روز فالوور های شما در اینستاگرام به عوامل مختلفی می‌تواند بستگی داشته باشد. شما برای داشتن یک پیج خوب که نرخ رشد فالوورهای آن نزولی نیست، باید به محتوای تولید شده، زمان آپلود محتوا و … توجه داشته باشید. ما در این مقاله 9 فاکتور مهم و اساسی را معرفی نموده‌ایم که با در نظر داشتن آنها می‌توانید از کم شدن فالوورهای پیج خود جلوگیری نمایید.

علت کم و زیاد شدن فالوور های اینستاگرام چیست؟

✅ نرخ افزایش فالوورهای اینستاگرام نوسانی است. اما اگر این نوسانات موجوب رکود پیج شود، لازم است عواملی را بررسی و مشکل را ریشه یابی کنید. در واقع اگر شما بتوانید ریزش فالوور را به حداقل برسانید، می‌توانید مشکل خود را تا حدی حل کنید. برای جلوگیری از ریزش فالوور می‌توانید از همین مقاله کمک بگیرید!

آیا فالوور های فیک موجب کاهش رشد فالوور ها می‌شوند؟

✅ بله؛ فالوور های فیک نه تنها موجب کاهش رشد فالوورهای پیج شما می‌شوند، بلکه از راه پیدا کردن پیج شما به اکسپلور نیز جلوگیری می‌کنند. شما می‌توانید راه خلاص شدن از شر فالوورهای فیک را در همین مقاله پیدا کنید!

جمع بندی

در مقاله ای که مطالعه کردید، سعی کرده‌ایم دلایلی را که منجر به ریزش فالوور های اینستاگرام می‌شود را پوشش دهیم. علت های مختلفی برای ریزش فالوور وجود دارد و تنها یک اشتباه سبب کاهش و ریزش فالوور های پیج شما نخواهد شد. ما در این مقاله سعی کرده‌ایم به بررسی دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام بپردازیم و 9 دلیل تاثیر گذار در کاهش فالوور های اینستاگرامی را به شما معرفی کرده‌ایم. منتظر سوالات و نظرات شما در بخش کامنت ها هستیم. از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم!

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

15 روش شگفت انگیز برای افزایش کامنت در اینستاگرام

15 روش شگفت انگیز برای افزایش کامنت در اینستاگرام

احتمالاً شما هم می‌دانید که مهم‌ترین عامل برای پیشرفت پیج‌های اینستاگرامی، زیاد بودن نرخ تعامل پیج است. میزان نرخ تعامل در اینستاگرام به موارد متعددی بستگی دارد. این موارد عبارتند از لایک، ذخیره کردن، فوروارد کردن، کلیک روی لینک‌ها و ...یکی از مواردی که در محاسبه‌ی...

ادامه مطلب

چگونه خطای Challenge required را رفع کنیم؟ 3 روش متفاوت

این روزها با افزایش میزان استفاده از تکنولوژی در جوامع، ارتباطات از طریق کانال‌های الکترونیکی بیش از پیش رواج یافته است. با بیشتر شدن محبوبیت شبکه‌های مجازی در بین افراد، حفظ سلامت و امنیت این شبکه‌ها به دغدغه‌ی مالکان آن‌ها تبدیل شده است. شبکه‌ی مجازی اینستاگرام با...

ادامه مطلب
14 روش موثر برای افزایش Save در اینستاگرام

14 روش موثر برای افزایش Save در اینستاگرام

در حال حاضر کمتر کسی را میتوان پیدا کرد که با کسب و کارهای آنلاین سر و کار نداشته باشد. تقریباً تمامی افراد جامعه به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم از بیزینس‌های آنلاین استفاده می‌کنند. حمل و نقل، انجام معاملات، کارهای اداری، خرید محصولات، ارتباط با دیگر افراد جامعه و ......

ادامه مطلب