نویسنده: علی محمدی
2022-03-06

آموزش اکسپلور خور کردن پیج متنی در اینستاگرام

چطور میتوانیم پیج متنی را به اکسپلور ببریم؟ اکسپلور خور کردن پست‌ها و پیج های متنی چطور ممکنه؟روش هایی که برای بردن پیج متنی به اکسپلور وجود دارند...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

شما درحال مطالعه قسمت 1 از 9 سری مقالات آموزش اکسپلور اینستاگرام هستید.

می‌دانیم که اینستاگرام از زمان شروع به کارش یک رسانه اجتماعی مبتنی بر محتوای تصویری بوده است و کاربران هم معمولاً آن را با همین ویژگی می‌شناسند. به همین دلیل پیج‌هایی که به جای عکس و ویدیو، محتوای متنی منتشر می‌کنند، کار سخت‌تری برای رفتن به اکسپلور و جذب مخاطب از این صفحه دارند.

خرید فالوور اینستاگرام

با توجه به گفته‌های بالا باید تقریباً همه پست‌هایی که در اکسپلور اینستاگرام می‌بینیم عکس یا ویدیو باشند؛ اما همچنان محتوای متنی هم به تعداد زیاد در این صفحه دیده می‌شود. حالا این سوال پیش می‌آید که با این محدودیت‌ها چگونه پست‌های متنی به اکسپلور راه پیدا می‌کنند؟ در ادامه خواهیم دید!

روش های بردن پیج متنی به اکسپلور اینستاگرام

با وجود محدودیت‌هایی که برای محتوای متنی وجود دارد، اما باز هم روش‌های بسیار موثری برای بردن پیج متنی به اکسپلور وجود دارد. با این مقاله همراه شما هستیم تا روش‌های بردن پست‌های متنی به اکسپلور را آموزش دهیم!

1. از کلمات مرتبط با موضوع پیجتان به اندازه کافی استفاده کنید!

عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای بردن پست‌های متنی به اکسپلور به این شکل است که با مشاهده کلمات مرتبط با هر زمینه‌ای، پست مربوطه را در صفحه اکسپلور علاقه‌مندان به همان زمینه قرار می‌دهد.

فرض کنید در متن پست خود از کلمات گل، درخت، دریا و عبارات مرتبط استفاده کرده‌اید. الگوریتم اینستاگرام پست شما را در صفحه اکسپلور علاقه‌مندان به موضوع طبیعت قرار خواهد داد. استفاده از کلمات مرتبط با زمینه کاری پیج به این شکل باعث می‌شود که پست‌های متنی شما به صورت هدفمند به اکسپلور راه پیدا کنند!

🔗 با الگوریتم اکسپلور اینستاگرام سریعتر پیشرفت کن!

آشنایی با الگوریتم اکسپلور بهتون کمک میکنه بهترین محتوای ممکن رو برای پیجتون بسازین!

2. محتوای متنی دنباله دار پست کنید!

محتوای دنباله دار محتوایی است که کاربر پس از خواندن متن در اسلاید اول پست، برای خواندن ادامه آن ترغیب شود. برای این کار باید در نوشتن متن خلاقیت به خرج بدهید تا کاربر دلیل قانع کننده‌ای برای دیدن ادامه داستان داشته باشد.

عبارت‌هایی مثل “ورق بزنید” یا “اسلاید بعدی را ببینید” معمولاً نمی‌توانند همه کاربران را برای دیدن اسلایدهای بعدی قانع کنند. بهترین روش برای تشویق کاربران به دیدن ادامه محتوا این است که انتهای متن هر اسلاید را طوری بنویسید که حس کنجکاوی کاربر را برای اطلاع از ادامه داستان تحریک کند.

3. پست‌های آلبومی انتشار دهید!

یکی از معیارهای اینستاگرام برای بردن پست‌ها به اکسپلور مدت زمانی است که کاربران مشغول بازدید از پست شما هستند. استفاده از پست‌های آلبومی و قرار دادن محتواهای متنی مرتبط در اسلایدهای مختلف باعث بالا رفتن زمان بازدید پستتان می‌شود و راه را برای رفتن پست‌ها به اکسپلور هموار می‌کند. گذاشتن پست آلبومی در اینستاگرام یکی از ساده‌ترین کارهاییست که می‌توان برای اکسپلور خور کردن پیج متنی انجام داد.

4. تبلیغات را فراموش نکنید!

در هر کسب و کاری باشید، برای پیشرفت نیاز به تبلیغات خواهید داشت. پیج‌های اینستاگرامی هم دقیقاً همین شرایط را دارند؛ برای همین است که اگر همین الان پیج‌های بیزینسی اینستاگرام را چک کنید، پست‌های تبلیغاتی را کم و بیش پیدا خواهید کرد. برای رفتن به اکسپلور و جذب بازدیدکننده هدفمند باید یک سری اصول را در تبلیغات رعایت کنید. جالب است بدانید پیج‌های متنی که با محدودیت محتوایی مواجه هستند، بیشتر از سایر پیج‌ها به تبلیغات نیاز دارند!

🔗 بهترین تبلیغات اینستاگرامی برای رسیدن به اکسپلور

اینجا یاد میگیری کدوم تبلیغات برای بردن پست‌ها به اکسپلور اینستاگرام مفیدترن!

5. متن پست را با فونت خوانا و مناسب برای موضوع پیجتان بنویسید!

فونت متن یکی از موارد مهمی است که در جذب بازدیدکننده و راضی نگه داشتن فالوورها نقش مهمی دارد. اگر اندازه فونت متن‌هایتان به اندازه کافی بزرگ نباشد که به راحتی خوانده شود، فالوورهای زیادی را از دست خواهید داد. فونت‌های بیش از حد بزرگ هم دقیقاً همین عیب را دارند.

علاوه بر اندازه فونت، نوع فونت هم تاثیر زیادی در کیفیت پست‌های متنی پیجتان دارد. استفاده از فونت مناسب یکی از اصول موفقیت پیج‌های متنی به شمار می‌رود.
برای مثال فونت نستعلیق نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای فونت یک پیج آموزش برنامه نویسی باشد. پس اگر می‌خواهید رضایت و تعامل کاربران را جلب کنید و به اکسپلور بروید، در انتخاب فونت متن‌هایتان دقت زیادی به خرج دهید!

6. از رنگ مناسب برای متن و بکگراند پستتان استفاده کنید!

رنگ مناسب متن و بکگراند یکی دیگر از مواردی است که در زیبایی و خوانایی پست‌هایتان تاثیر بسزایی دارد. سعی کنید برای متن و پس زمینه متن‌هایتان از رنگ‌هایی استفاده کنید که چشم کاربران را اذیت نکنند تا کاربران برای خواندن متن‌های طولانی مشکلی نداشته باشند.

رنگ متن و پس زمینه را طوری انتخاب کنید که:

  1. به اندازه‌ای متفاوت باشند که متن به راحتی خوانده شود!
  2. حالت نئونی نداشته باشند! (مثلا ترکیب رنگ آبی و قرمز حالت نئونی دارد و چشم خواننده را اذیت می‌کند)
  3. کاربر متوجه نکات مهم متن شود! (می‌توانید عبارت‌های مهم را با رنگ دیگری بنویسید)

7. برای پست خود عنوان جذاب بنویسید!

یکی از ترفندهایی که این روزها پیج‌های موفق بسیاری از آن استفاده می‌کنند، نوشتن عنوان جذاب برای پست است. اهمیت عنوان در جذب کاربر به اندازه‌ای است که حتی برخی پیج‌ها یک اسلاید از پست‌های آلبومی خود را فقط به نوشتن عنوان اختصاص می‌دهند. اگر بتوانید با عنوان‌نویسی حرفه‌ای کاربران را به بازدید از پستتان ترغیب کنید، نصف راه را برای رسیدن به اکسپلور رفته‌اید.

🔗 عنوان‌های جذابت رو خودت بنویس!

اینجا یاد میگیری چطوری مثل اینستاگرامرهای حرفه‌ای عنوان بنویسی!

8. محتوای تولیدشده توسط کاربران را به اشتراک بگذارید! (UGC)

استفاده از محتواهای تولیدشده توسط کاربران مدتی هست که مورد استفاده بسیاری از پیج‌ها قرار می‌گیرد و کاربران هم از این محتواها به خوبی استقبال می‌کنند.

مثال بارز محتواهای ارسالی از سمت کاربران در زمینه پیج‌های متنی، پست‌هایی هستند که در واقع از توییت‌ها اسکرین شات گرفته شده‌اند و کاربران هم نسبت به آن‌ها واکنش نشان داده‌اند. اگر به دنبال نرخ تعامل بالا هستید، این نوع محتواها را در زمینه فعالیت خود پیدا کنید و در پیجتان انتشار دهید. مطمئناً به رفتن پیج متنی شما به اکسپلور کمک زیادی خواهد کرد.

9. برای پست‌ها Alt Text بنویسید!

نوشتن آلت تکست برای رفتن پست متنی به اکسپلور اینستا

اینستاگرام روش‌های مختلفی برای فهمیدن موضوع محتوای پست‌ها دارد. یکی از معیارهایی که اینستاگرام بر اساس آن موضوع محتوا را تشخیص می‌دهد، آلت تکست پست است. وقتی برای پستتان Alt Text می‌نویسید، در واقع موضوع آن را به اینستاگرام اعلام می‌کنید. پس برای بردن پست‌های متنی خود به اکسپلور حتماً از اکسپلور استفاده کنید. توجه کنید که متنی که برای آلت تکست تنظیم می‌کنید باید دقیقاً انعکاس‌دهنده محتوای پست باشد؛ در غیر اینصورت نه تنها پستتان را به اکسپلور نخواهد برد، مانع پیشرفت پیجتان خواهد شد.

10. از لیست‌ها استفاده کنید!

تقریباً تمامی پیج‌ها در هر زمینه‌ای که باشند، می‌توانند از محتواهایی که حالت لیست دارند، استفاده کنند. برای مثال اگر در زمینه کتاب و کتابخوانی فعالیت دارید، می‌توانید لیست کتاب‌ها را در زمینه‌های مختلف پست کنید. مثلاً “بهترین رمان‌های عاشقانه سال 2021”

لیست‌ها معمولاً آمار Save بالایی دارند و از این نظر می‌توانند برای افزایش تعامل و رفتن پست‌های متنی به اکسپلور بسیار مفید باشند.

11. فالوورهای پیج را به تعامل تشویق کنید!

افزایش تعامل برای بردن پیج متنی به اکسپلور اینستاگرام

فعالیت پیجتان در هر قالب محتوایی که باشد، چه متنی چه تصویری، کلید اصلی رسیدن پست‌هایتان به اکسپلور این است که تعامل زیادی از سمت کاربران دریافت کنند. هرچقدر بتوانید لایک، کامنت، سیو و اشتراک‌گذاری بیشتری از سمت مخاطبین پیجتان دریافت کنید، شانس پست‌هایتان برای حضور در اکسپلور افزایش خواهد یافت. پس باید به دنبال راهی باشید که این فاکتورها را در محتواهایتان بالاتر ببرید!

🔗 خرید پکیج اکسپلور اینستاگرام

با این سرویس اینبو می توانید سریعا پست های خود را وارد اکسپلور اینستاگرام کنید!

جمع بندی

پیج‌های متنی به سبب داشتن ماهیت متفاوت از سایر پیج‌های اینستاگرام کمی در رسیدن به اکسپلور دچار چالش می‌شوند. در این مقاله تلاش کردیم روش‌هایی به شما معرفی کنیم تا کار ساده‌تری در رسیدن به موفقیت داشته باشید. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشند.

به نظر شما موثرترین ترفند پیج‌های متنی برای رسیدن به اکسپلور اینستاگرام چیست؟ خلاقانه‌ترین ترفندی که از یک پیج متنی دیدید را هم برای ما بنویسید.

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
نازنین

ببخشید یه سوال داشتم چطوری ربات پیجم وفعال کنم برنامه ربات inbo ریختم امایک قسمت هست که اکانت پیج فالورا میاره امابرای من نیاورد باید چکار کردن قندشکن لازمم

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!