فلاپ چیست؟ عوامل موثر بر فلاپ شدن پست اینستاگرام

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2021-11-10
فلاپ شدن پست در اینستاگرام

اگر برای مدتی در فضای مجازی تولید محتوا کرده باشید، احتمالاً با اصطلاح فلاپ شدن پست در اینستاگرام مواجه شده‌اید. فلاپ شدن یکی از جریمه‌هایی است که ممکن است اینستاگرام بر روی پیج‌های متخلف اعمال کند. پیج‌هایی که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند، احتمالاً باید منتظر اینگونه جریمه‌ها باشند. در ادامه به معرفی ویژگی فلاپ شدن پست در اینستاگرام و راه‌های جلوگیری از آن می‌پردازیم.

فلاپ شدن پست اینستاگرام چیست؟

فلاپ (Flop) در لغت به معنی شکست می‌باشد. فلاپ شدن پست در اینستاگرام نیز به معنای شکست و یا افت پست است. در صورتی که پست شما توسط اینستاگرام فلاپ شود، برای تعداد کمی از فالوورهای پیج شما نمایش داده خواهد شد. به دلیل همین بازدید کم، لایک، کامنت و به طور کلی تعامل پست مورد نظر به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

چرا پست‌های پیج ما فلاپ می‌شوند؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، یکی از دلایل اصلی فلاپ شدن پست توسط اینستاگرام عدم رعایت قوانین این شبکه‌ی اجتماعی می‌باشد. در نتیجه اگر می‌خواهید که پست‌های خود را از فلاپ شدن دور نگه دارید و از کاهش تعامل محتواهای پیج خود جلوگیری کنید، می‌بایست قوانین اینستاگرام را رعایت نمایید.

روش‌های جلوگیری از فلاپ شدن در اینستاگرام

در حالت کلی دریافت تعامل زیاد از سوی کاربران می‌تواند از فلاپ شدن پست‌های پیج جلوگیری کند. در صورتی که فالوورهای شما پست‌های شما را لایک کنند، برای آن کامنت بگذارند، آن را برای دیگران ارسال کنند و سایر فعالیت‌های تعاملی را انجام دهند، پست‌های شما از خطر فلاپ شدن دور خواهند بود.

روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم، می‌توانند با تأثیر مثبت روی تعامل کاربران پیج باعث جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ها شوند.

1. کپشن مناسب و هدفمند بنویسید!

نوشتن کپشن مناسب

اهمیت نوشتن کپشن خوب و هدفمند روز به روز در حال افزایش است. کپشن پست فرصت بسیار مناسبی را برای ادمین پیج فراهم می‌کند تا توجه مخاطبان را به هدف خود جلب کند.

اگر می‌خواهید از کپشن پست برای جلوگیری از فلاپ شدن پست‌های خود استفاده کنید، بهتر است در متن کپشن با استفاده از عبارت‌ها و جملات جذاب، با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. اگر در برقراری ارتباط با فالوورهای خود موفق باشید، مطمئناً با دریافت تعامل زیاد از خطر فلاپ شدن در امان خواهید بود.

2. به صورت منظم تولید محتوا کنید!

تولید محتوای منظم برای جلوگیری از فلاپ شدن پست در اینستاگرام

برای هر پیجی ضروری است که بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام را پیدا کند. این زمان برای پیج‌های مختلف، متفاوت خواهد بود چرا که پیج‌ها گروه‌های دنبال‌کننده‌ی متفاوتی دارند.

پس از پیدا کردن زمان مناسب پست گذاشتن در اینستاگرام بهتر است تمامی پست‌های خود را به صورت منظم و برنامه‌ریزی‌شده در همان زمان منتشر کنید. در این صورت علاوه بر این که درصد بیشتری از فالوورهای شما پست را مشاهده خواهند کرد، اینستاگرام نیز متوجه منظم بودن تولید محتوای شما خواهد شد. بر اساس الگوریتم اینستاگرام این موضوع می‌تواند گام بزرگی به سمت راه یافتن پست‌های شما به اکسپلور باشد.

هرچه کاربران بیشتری پست شما را مشاهده کرده و با آن تعامل برقرار کنند، شانس فلاپ شدن پست مورد نظر کاهش خواهد یافت. از طرفی اینستاگرام نیز پیج‌های منظم و با برنامه را به ندرت جریمه می‌کند. به همین دلیل انتشار محتوای زمانبندی شده می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از فلاپ شدن پست‌های پیج شما داشته باشد.

3. فالوورهای واقعی داشته باشید!

داشتن فالوورهای واقعی

اینستاگرام همیشه بر وجود تعاملات واقعی بین کاربران تأکید داشته است. کاربرانی که قصد دارند با استفاده از فالوورهای فیک، تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش دهند، با پای خود به سمت تله‌ی فلاپ شدن پست‌ها حرکت می‌کنند. به این دلیل که فالوورهای فیک نمی‌توانند در پست‌های شما تعامل داشته باشند، باعث فلاپ شدن پست‌های شما می‌شوند.

🔗 حذف فالوورهای فیک

برای دور ماندن از خطر فلاپ شدن پست‌ها در اینستاگرام حذف فالوورهای فیک امری ضروری به شمار می‌رود. اگر در لیست فالوورهای خود اکانت‌های فیک زیادی را مشاهده می‌کنید و قصد حذف آن‌ها را دارید، ما در مقاله‌ی حذف فالوور فیک، بهترین روش‌های انجام این کار را به صورت کامل آموزش داده‌ایم.

4. پس از انتشار پست آنلاین بمانید!

آنلاین ماندن برای مدتی

پس از این که پستی را در پیج اینستاگرام خود منتشر کردید، بهتر است بلافاصله پس از آن آفلاین نشوید. سعی کنید حدوداً یک ساعت آنلاین بمانید و در این مدت به کامنت‌های فالوورها پاسخ دهید؛ از کسانی که پست شما را استوری می‌کنند، تشکر کنید؛ با پیج‌های هم‌زمینه برای افزایش فالوور همکاری کنید (تبادل شات) و …

کارهایی که باعث فلاپ شدن پست‌های شما می‌شوند!

همانطور که اشاره شد، انجام فعالیت‌های اسپم می‌تواند منجر به فلاپ شدن پست‌های پیج اینستاگرام شما شود. در ادامه به فعالیت‌هایی اشاره می‌کنیم که در صورت انجام آن‌ها پست‌های شما به احتمال زیاد توسط اینستاگرام فلاپ خواهند شد.

1. ارسال پست‌های پیج در دایرکت به صورت اسپم

ارسال دایرکت اسپم

به هیچ وجه پست‌های خود را در دایرکت اینستاگرام به صورت یکجا برای افراد زیادی ارسال نکنید. حتی اگر دریافت‌کنندگان پست آن را لایک کنند، باز هم ارسال پست به تعداد زیاد از سمت اینستاگرام کاملاً اسپم شناخته شده و مطمئناً تأثیر منفی روی عملکرد پیج شما خواهد داشت.

چنانچه پست‌های ارسالی شما در دایرکت توسط دریافت‌کنندگان لایک نشوند، نمره‌ی منفی بیشتری به پیج شما تعلق خواهد گرفت. اما بدترین وضعیت زمانی است که چت شما قبل از باز شدن توسط دریافت‌کننده‌ی پیام حذف شود. در این صورت اکانت شما به عنوان “مزاحم” شناخته شده و علاوه بر فلاپ شدن پست، احتمال دیسیبل شدن پیج نیز وجو دارد.

2. متصل بودن به آنفالویاب‌های متعدد

اتصال به آنفالویاب‌های زیاد و دسترسی برنامه‌های زیاد به اکانت اینستاگرام باعث خواهد شد اینستاگرام متوجه فعالیت غیرعادی در پیج شما شده و آن را جریمه کند. یکی از جریمه‌های محتمل، فلاپ شدن پست‌های پیج می‌باشد. پس سعی کنید تا حد امکان از آنفالویاب‌ها و سایر برنامه‌های شخص ثالث (Third Party) استفاده نکنید.

اگر هم اکنون در حال استفاده از برنامه‌های شخص ثالث هستید، می‌توانید به سادگی و با تغییر رمز اکانت اینستاگرام خود دسترسی آن‌ها را به اکانت خود قطع کنید.

3. ویرایش پست پس از انتشار

فلاپ شدن پست اینستاگرام بر اثر ویرایش پست پس از انتشار

زمانی که پستی را منتشر می‌کنید، ابتدا در صفحه‌ی اصلی (Feed) برای فالوورهای شما نمایش داده می‌شود و در صورتی که بتواند تعامل خوبی از سوی آن‌ها دریافت کند، به صفحه‌ی اکسپلور و هشتگ‌ها راه پیدا خواهد کرد.

چنانچه پس از انتشار پست، افراد تگ‌شده، لوکیشن، کپشن یا Alt Text آن را ویرایش کنید، آمار تعامل‌های صورت گرفته پاک شده و دوباره از صفر شروع خواهد شد. بنابر این، ویرایش پست مانع پیشرفت آمار تعامل و باعث فلاپ شدن پست در اینستاگرام خواهد شد.

4. عدم تعامل با فالوورها

عدم تعامل با فالوورها

برقراری ارتباط با فالوورها مزایای زیادی برای ادمین پیج و همچنین فالوورها دارد. در برخی پیج‌ها اهمیت و حساسیت این موضوع بیشتر از سایر پیج‌ها احساس می‌شود. برای مثال صاحبان پیج‌های فروشگاهی باید در کامنت‌های پست‌ها پاسخگوی سوالات مشتریان خود باشند.

علاوه بر پاسخگو بودن به سوالات کاربران در پیج‌های فروشگاهی، برای جلوگیری از فلاپ شدن پست‌ها صاحبان همه‌ی پیج‌ها باید در کامنت‌ها با فالوورهای خود در ارتباط باشند. پس شما هم سعی کنید تا جایی که می‌توانید پاسخگوی سوالات فالوورهای خود باشید. همچنین پین کردن کامنت‌های جالب نیز می‌تواند راهکار مناسبی برای برقراری ارتباط با مخاطبین پیج باشد.

5. انتشار پست‌های زیاد به صورت پشت سر هم

فلاپ شدن پست در اینستاگرام بر اثر انتشار پست‌های زیاد به صورت پشت سر هم

انتشار چند پست به صورت پشت سر هم ممکن است برای کاربران جذابیت نداشته و خسته‌کننده باشد. به همین دلیل ممکن است بسیاری از آن‌ها پست شما را لایک نکنند. در حالت کلی تعامل زیادی از سوی کاربران دریافت نخواهید کرد و اینستاگرام به این نتیجه خواهد رسید که پست‌های شما برای کاربران جذابیت زیادی ندارند. تمامی این عوامل منجر به فلاپ شدن پست شما در اینستاگرام خواهد شد. بنابر این، برای جلوگیری از فلاپ شدن پست، سعی کنید پست‌های خود را در فاصله‌های زمانی بسیار کم منتشر نکنید.

6. وجود ایموجی‌های زیاد در کامنت‌ها

ممکن است در نگاه اول وجود کامنت‌های زیاد برای یک پست خوب و حتی عالی به نظر برسد و نشانه‌ی تعامل بالای کاربران باشد، اما باید به این نکته‌ی مهم توجه داشت که علاوه بر تعداد کامنت، محتوای کامنت نیز حائز اهمیت است. کامنت‌هایی که فقط از ایموجی تشکیل شده‌اند و هیچ متنی ندارند، به عنوان کامنت اسپم شناخته می‌شوند. وجود تعداد زیادی از این کامنت‌ها برای پست مضر است و باعث شناسایی آن پست به عنوان اسپم می‌شود. در نتیجه این پست از سمت اینستاگرام فلاپ شده و فقط برای درصد کمی از فالوورهای شما نمایش داده خواهد شد.

تفاوت فلاپ شدن پست با شادوبن شدن اکانت اینستاگرام

فلاپ شدن پست و شادوبن شدن اکانت در اینستاگرام دو مورد از جریمه‌هایی هستند که اینستاگرام برای پیج‌های نقض‌کننده‌ی قوانین در نظر می‌گیرد. به دلیل معنی نزدیک این دو مورد، برخی کاربران در تشخیص آن‌ها از همدیگر دچار اشتباه می‌شوند. در این بخش از مقاله به معرفی تفاوت‌های این دو ویژگی می‌پردازیم:

فلاپ شدن به این معنی است که پست‌هایی از پیج شما که توسط اینستاگرام جریمه می‌شوند، فقط برای تعداد محدودی از فالوورهای پیج نمایش داده می‌شوند؛ در حالی که وقتی اکانت شما شادوبن می‌شود پست‌های شما برای تمامی فالوورها نمایش داده می‌شوند، اما در صورت استفاده از هشتگ در پست‌ها، پست‌های شما در نتایج جستجوی آن هشتگ‌ها در صفحه‌ی اکسپلور نمایش داده نمی‌شوند.

پرسش‌های شما

فلاپ شدن پست یعنی چه؟

✅ اگر پست‌های شما به تمام فالوورهایتان نمایش داده نشود، با کم شدن بازدید، لایک و کامنت پست‌ها روبرو می‌شوید. یعنی پست شما فلاپ شده است.

در پایان

همانطور که در متن مقاله به طور مفصل به آن پرداخته شد، فلاپ شدن پست در اینستاگرام یکی از جریمه‌هایی است که ممکن است کاربران در صورت نقض قوانین اینستاگرام، با آن مواجه شوند.

فلاپ شدن پست ویژگی که خواسته یا ناخواسته برخی از پیج‌های اینستاگرامی با آن مواجه می‌شوند، با روش‌های گفته شده در مقاله برطرف می‌شود. ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا فلاپ شدن پست و راه‌های جلوگیری از آن را به طور کامل شرح دهیم. در صورت داشتن هر گونه سوال، نظر و یا انتقادی در رابطه با فلاپ شدن پست، در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. از اینکه وقت خود را برای مطالعه‌ی این مقاله گذاشتید، متشکریم!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
6 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

گذاشتن پست مشترک اینستاگرام با قابلیت جدید Collabs!

گذاشتن پست مشترک اینستاگرام با قابلیت جدید Collabs!

سال‌هاست که اینستاگرام به دنبال این است که کاربران تعاملات خود را در بستر این شبکه‌ی اجتماعی افزایش دهند. میتوان گفت که پروژه‌های اینستاگرام برای افزایش ارتباطات در این شبکه‌ی اجتماعی تا حدود زیادی...

ادامه مطلب