صفر تا صد ریپورت کردن و رفع ریپورت در اینستاگرام

تاریخ انتشار : 2018-11-01
نویسنده : نادر عبدی

ریپورت اینستاگرام

در نظر بگیرید شخصی شما را در اینستاگرام مدام اذیت یا در حال توهین کردن به شماست خب تکلیف شما با این اکانت چیست؟ در اینجاست که اینستاگرام ویژگی با عنوان ریپورت اینستاگرام را برای حل چنین مشکلاتی در دسترس شما قرار داده تا چنین افرادی را برای جریمه و یا بسته شدن اکانت مربوطه به اینستاگرام گزارش دهید. این تنها یک مثال برای استفاده ریپورت کردن در اینستاگرام میباشد. امروز میخواهیم آموزش جامع قابلیت ریپورت اینستاگرام را برای شما عزیزان بازگو کنیم که با مطالعه این مقاله شما میتوانید به راحتی افراد خاطی از جمله افرادی که پیام تبلیغاتی بیش از حد برای شما کامنت میکنند؛ پست‌های دلخراش و دور از اصول منتشر میکنند؛ اکانت‌هایی که پست های شما را کپی میکنند و… به اینستاگرام گزارش بدهید همچنین ارائه راه حل هایی برای خروج از ریپورت اینستاگرام در صورت ریپورت شدن اکانت خودتان را با خواندن و مطالعه کردن مقاله امروز به راحتی میتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

ریپورت اینستاگرام چه تفاوتی با بلاک کردن در اینستاگرام دارد؟

بسیاری از کاربران اینستاگرام تفاوت ریپورت در اینستاگرام با بلاک کردن در اینستاگرام را نمیدانند. این دو ویژگی بسیار پر کاربرد بوده اما تفاوت های زیادی با هم دارند در نظر بگیرید شما نمیخواهید اکانت خاصی در اینستاگرام پست ها و حتی پیج شما را ببیند و یا برعکس شما دیگر نمیخواهید اثری از یک اکانت خاص در اینستاگرام را مشاهده کنید در این مواقع باید شما آن اکانت را بلاک کنید اما شما با انجام ریپورت در اینستاگرام در واقع آن اکانت را بنا به دلایلی که در ادامه خواهیم گفت به اینستاگرام گزارش میدهید. اگر دلیل شما قانع کننده باشد قطعا به نتیجه خواهید رسید و اکانت مربوطه جریمه خواهد شد اما دلیل شما قانع کننده نباشد هیچ اتفاقی بر اکانت مربوطه نخواهد افتاد.

نکته: گاهی اوقات شما از طرف اینستاگرام بلاک میشوید که این نوع بلاک شدن میتواند فعالیت‌هایی چون لایک، فالو، آنفالوو و ارسال کامنت شما را برای مدتی غیر فعال کند که برای رفع بلاک در اینستاگرام کافیست برای چند روز از انجام این فعالیت‌ها خودداری کنید.

دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام

در تمامی شبکه های اجتماعی و پلتفرم هایی که عضو دارند، یکسری قوانین برای اعضا، وضع میشود که در حین ثبت نام به کاربر تاکید میشود و کاربر با انتخاب آن، و پذیرفتنش میتواند عضو آن شبکه و یا پلتفرم شود. اینستاگرام هم از این موضوع مستثنی نیست و یکسری قوانین و حقوق مشخص کرده که تخطی از این قوانین و یا نقض حریم شخصی سایر اعضای عضو آن سبب میشود که شما را محدود و یا کلا حذف نماید.

مواردی که باعث ریپورت شدن از شوی اینستاگرام میشود شامل:

 • ارسال بیش از حد دایرکت تبلیغاتی
 • جعل هویت افراد
 • جعل هویت افراد مشهور
 • استفاده بدون اجازه از مطالبی که دارای کپی رایت هست
 • انتشار تصاویر و متون غیر اخلاقی یا نامتعارف
 • مطالب نژادپرستانه
 • مطالبی در خصوص آزار و بی حرمتی به زنان
 • مطالبی راجع به مواد مخدر
 • مطالبی مربوط به موضوع های تروریستی
 • لایک کردن بیش از حد در اینستاگرام
 • کامنت گذاری بیش از حد معمول
 • فالو کردن بیش از حد در اینستاگرام
 • بلاک شدن پی در پی توسط چند کاربر

از کجا اکانتی را ریپورت کنم؟

خب بعد از این که تفاوت بین بلاک و ریپورت اینستاگرام را یاد گرفتیم حال برای افراد تازه کار که تازه در اینستاگرام عضو شده اند این سوال پیش می آید که از کدام راه ها و یا از کجا میتوانم اکانتی را ریپورت کنم؟ شما میتوانید از سه را اقدام به ریپورت یا همان اقدام به گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام کنید ریپورت کامنت، ریپورت یک پست حال عکس باشد یا ویدیو و ریپورت کردن خود اکانت که موارد ذکر شده را در ادامه مورد بررسی قرار میدهیم.

چگونه یک اکانت اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

اگر از یک نفر خوشتان نمی آید و میخواهید آن را به اینستاگرام گزارش دهید کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱_ وارد اکانت آن شخص شده و سپس در قسمت بالای صفحه آن اکانت آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را لمس کنید.

۲_ بعد از لمس این آیکون برایتان در همان صفحه کادری باز خواهد شد که گزینه های زیادی دارد اما هدف ما گزینه اول این کادر یعنی ” …report”  میباشد که انتخاب میکنیم.

۳_ بعد از انتخاب این گزینه دوباره یک کادر دیگر برایتان نمایان خواهد شد که این بار دو گزینه دارد گزینه اول “its spam” به معنی هرزنامه و یا اسپمر یا به قول خودمان مزاحم میباشد. برای مثال در نظر بگیرید شخصی اکانت شما را فالو آنفالو میکند و این کار را به صورت مداوم انجام میدهد در این شرایط شما میتوانید با استفاده از این گزینه به اینستاگرام پیج مربوطه را گزارش دهید حتی اکانت هایی که پیام های تبلیغاتی زیادی زیر پست شما کامنت کرده و یا پیام دایرکتی ارسال میکنند نیز شامل این مورد میشوند.

ریپورت اینستاگرام

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش اکانت مد نظر خود به اینستاگرام داشته باشید. با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که سه گزینه دارد (البته اگر اکانت مربوطه را قبلا فالو نکرده باشید دو گزینه خواهد داشت)

ریپورت اینستاگرام

i don t want to see this account s photos or videos in my feed:

اگر نمیخواهید دیگر عکس و یا ویدئوها و نیز استوری های منتشر شده توسط این اکانت را مشاهده کنید کافیست گزینه اول را لمس و سپس اکانت مربوطه را در صفحه باز شده آنفالو کنید.

i don t want this account to be able to see my photos or videos or search for me:

اگر میخواهید هم شما و هم ادمین اکانت مربوطه پست های یکدیگر را مشاهده نکنید کافیست گزینه دوم را انتخاب و سپس در صفحه باز شده اکانت مربوطه را بلاک نمایید.

i believe this account violates instagrams community guidelines:

به نوعی دو گزینه بالا را میتوانسیتد بدون ورود به بخش ریپورت اینستاگرام نیز در بخش های دیگر به راحتی انجام دهید اما این گزینه یعنی گزینه سوم برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام داشته باشید و یا به قولی میخواهید این اکانت از طرف اینستاگرام حذف شود که باید این گزینه را انتخاب کنید.

۵_ با انتخاب گزینه سوم در صفحه قبلی شما وارد صفحه ای خواهید شد که دو گزینه دارد.(تصویر بالا عکس دوم)

 report a photo, video comment :

با انتخاب گزینه اول شما دلیل گزارش تان را عکس یا ویدیو و یا کامنت های این اکانت نشان میدهید که بعد از لمس آن اینستاگرام شما را وراد صفحه ای میکنید که باید در آن صفحه گزارش خود را تکمیل کنید.

report account:

با انتخاب این گزینه شما هنوز مصر هستید که دلایل دیگر و محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام دارید.

۶_ خب با انتخاب گزینه دوم یعنی report account شما دوباره وارد صفحه دیگری خواهید شد که گزینه های مختلفی دارد این گزینه ها به ترتیب زیر میباشند.

ریپورت اینستاگرام

posting annoying content:

اکانت مربوطه، منتشر کننده مطالب آزار دهنده میباشد.

posting spam:

گزارش به عنوان یک اسپم که در حال مزاحمت شدید برای من میباشد.

posting inappropriate content:

اکانت مربوطه، محتوا و پست های نامناسب ارسال میکند.

this profile is pretending to be someone else:

اکانت مربوطه تظاهر به شخص دیگری میکند.

might be posting my intellectual property without authorization:

رعایت نکردن حق کپی رایت

با انتخاب یکی از گزینه های بالا شما اکانت مربوطه را بنا به دلایلی که در مطالب بالا توضیح دادیم به اینستاگرام گزارش دادید البته برخی از گزینه ها نیاز به شرح و توضیحات بیشتر دارد اما هنگامی که پیام thanks for reporting this را دریافت کردید که در تصویر بالا در عکس دوم این پیام را مشاهده میکنید با موفقیت توانسته اید فرد مذکور را ریپورت کنید.

چگونه یک عکس و یا ویدیو را گزارش بکنیم ؟

خب بعد از توضیحات کامل در مورد ریپورت اینستاگرام برای یک اکانت وقت آن رسیده در مورد ریپورت کردن یک عکس و یا ویدیو یا به صورت کلی ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام برسیم. برای ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام کافیست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

۱_ وارد پست مربوطه شده و سپس آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را انتخاب کنید تا به مانند آموزش قبل برایتان کادری باز شود.

۲_ در کادر باز شده گزینه اول یعنی report را انتخاب کرده و بعد در ادامه فرایند ریپورت اینستاگرام برای یک پست کادر دیگری باز خواهد شد که میتوانید در این کادر گزینه اول یعنی its spam را انتخاب کنید.

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل دیگری برای گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام را دارید از جمله این گزینه ها میتوان به انتشار پست های خشونت آمیز نژاد پرستی و… توسط اکانت مذکور نام برد.

ریپورت اینستاگرام

i just don t like it:

با انتخاب این گزینه دلیل شما برای گزارش، شخصی میباشد که در صورت انتخاب نیز وارد صفحه ای خواهید شد که اینستاگرام از شما میخواهد در صورت خواست اکانت مربوطه را بلاک کنید.

nudity or pornography:

تصویر و یا ویدیویی هایی که نشان از برهنگی و یا حرکات دور از اخلاق را رواج میدهد.

hate speech or symbols:

تصاویر و یا ویدویی هایی که نشان از نژادپرستی باشند و بیننده را تشویق به خشونت و نژادپرستی کند.

Violence or threat of violence:

به نمایش گذاشتن آزار و اذیت و همچنین رواج خشونت.

sale or promotion of firearms:

تبلیغ و یا فروش سلاح گرم و اسلحه

sale or promotion of drugs:

تبلیغ و یا فروش مواد مخدر و اعتیاد آور

harassment or bullying:

به نمایش گذاشتن آزار و اذیت دیگران

intellectual property violation:

رعیات نکردن مالکیت معنوی و کپی رایت

self injury:

ترویج خود زنی و یا انتشار پست هایی از خودکشی

ریپورت کردن کامنت در اینستاگرام

خب تا اینجای کار ما نحوه ریپورت اکانت اینستاگرام و ریپورت یک عکس و یا ویدیو را بررسی کردیم اما شما میتوانید کامنت های توهین آمیز و یا تبلیغاتی را در پست های خود و حتی در پست های دیگر اکانت ها به اینستاگرام گزارش دهید.

ریپورت اینستاگرام

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید برای ریپورت کردن یک کامنت در اینستاگرام کافیه وارد پست مربوطه ای بشید که پیام مد نظردر آن کامنت شده و برای ریپورت کردن کامنت مربوطه کافیه بر روی پیام لمس کرده و نگهه دارید تا کادری برایتان باز شود در کادر باز شده از شما سوال پرسیده میشود که دلیل گزارش این کامنت مد نظر شما چیست که شما میتوانید از بین دو گزینه حاضر یکی را انتخاب کنید اگر گزینه اول یعنی spam or scam را انتخاب کنید این کامنت را یک پیام مزاحم یا به قولی تبلیغاتی و یا یک پیام برای اهدافی نظیر کلاهبرداری به اینستاگرام گزارش میدهید اما اگر گزینه دوم یعنی abusive content انتخاب کنید دارید آن کامنت را به عنوان یک پیام توهین آمیز و یا نژادپرستی به اینستاگرام گزارش میدهید.

حتما بخوانید : کلاهبرداری در اینستاگرام را بشناسید تا در امان بمانید

چگونه یک استوری اینستاگرام را گزارش دهیم؟

در نظر بگیرید شما در حال اینستاگردی هستید تا این که یک استوری را در اینستاگرام مشاهده میکنید و بنا به دلیلی میخواهید این استوری منتشر شده را ریپورت کنید یا به قولی به اینستاگرام گزارش دهید، برای این کار کافیست وارد استوری مربوطه شده و سپس در کادر ارسال پیام، آیکون سه نقطه که در تصویر زیر نشان داده شده را انتخاب کرده و بعد از انتخاب به مانند آموزش قبلی که یک عکس یا ویدیو را ریپورت میکردیم گزینه های مربوطه را انتخاب کرده و سپس استوری مربوطه را ریپورت کنید.

ریپورت اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام در قسمت دایرکت

شما میتوانید در قسمت دایرکت اینستاگرام در صورت نیاز، پیام و حتی خود اکانت مربوطه را ریپورت کنید. اگر میخواهید پیامی را در دایرکت گزارش کنید کافیست بر روی پیام لمس کرده و نگهه دارید تا کادری باز شود در کادر باز شده گزینه اول یعنی report را انتخاب کنید که با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که باید نوع گزارش خود را انتخاب کنید و همان صفحه ای برایتان به نمایش در می آید که در ریپورت کردن یک پست نمایش داده میشد که میتوانید مطالب بالا را مطالعه کنید. شاید در چند گزینه با هم تفاوت داشته باشند اما در کل شما میتوانید نوع گزارش خود را در رابطه با پیام دریافتی به اینستاگرام انتخاب و ارسال کنید.

ریپورت اینستاگرام

اما اگر میخواهید خود اکانت مربوطه را از بخش دایرکت اینستاگرام ریپورت کنید کافیست در صفحه مکالمه بین خود و اکانت مربوطه اسم آن اکانت را که در بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کرده تا به قسمت جزئیات رجوع کرده باشید در این صفحه شما باید گزینه آخر یعنی report را انتخاب کنید و به مانند آموزش ریپورت کردن یک اکانت اقدام به گزارش کنید.

چند نکته در مورد ریپورت اینستاگرام

ریپورت کردن بی مورد هر چقدر هم زیاد باشد بدون تاثییر خواهد بود برای مثال اگر یک میلیون اکانت پیج شما را ریپورت کنند و دلیل موجه ای برای گزارش خود نداشته باشند هیچ خطری اکانت شما را تهدید نمیکند یا برعکس اگر شما اکانت دیگری را بی مورد ریپورت کنید طبیعتا اکانت مربوطه هیچ جریمه ای نخواهد شد

شاید شما هم پست هایی در اینستاگرام دیده باشید که ادمین انتشار دهنده آن پست از شما میخواهد پیام انگلیسی زیر پست آن کامنت کنید تا به قول خودش از ریپورتی در آید که اصلا این مشکل مربوط به ریپورت اینستاگرام نمیباشد و اکانت مذکور احتمالا از طرف اینستاگرام یکی از فعالیت هایش بلاک شده برای مثال فالو کردن، لایک کردن و…

در صورت ریپورت شدن اکانت تان، شما هیچ پیامی را دریافت نخواهید کرد فقط در چند موارد میتوانید ریپورت شدن خود را از طرف یک اکانت به خصوص احساس کنید.

اصلی ترین جریمه اینستاگرام برای پیج هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمیکنند و در پی ریپورت دیگر اکانت ها به اینستاگرام گزارش شده اند غیر فعال و یا همان دیسیبیل شدن اکانت آن ها میباشد که در صورت بروز چنین مشکلی میتوانید مقاله بازیابی اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

اما برای خروج از ریپورت اینستاگرام و جریمه نشدن باید فعالیت های قبلی خود را تغییر دهید تا در نهایت اکانت اینستاگرام شما دیسیبیل نشود.

مطالبی چون ربات رفع ریپورت اینستاگرام، نرم افزار رفع ریپورت اینستاگرام، دانلود برنامه ریپورت اینستاگرام، چند نفر ریپورت کنند اینستاگرام بسته میشه، چند نفر باید ریپورت کنن در اینستا و… مطالبی بیهوده نیستند و اگر میخواهید وقت تان را تلف کنید سراغ این نوع موارد بروید.

چگونه در اینستاگرام متوجه میشویم که ریپورت شده ایم؟

در صورتی که در فعالیت های خود در اینستاگرام همچون لایک کردن، فالو کردن و یا کامنت گذاشتن دچار محدودیت شده اید احتمال ریپورت شدن شما وجود دارد.

چگونه از ریپورت خارج شویم؟

 • راه اول: قرار دادن کامنت انگلیسی از سوی کاربران

در صورتی که هر کدام از فالوورهای شما 5 کامنت انگلیسی برای شما درج کنند اینستاگرام متوجه میشود که شما اسپم نیستید و شما را از محدودیت خارج میکند.

 • راه دوم : تغییر ایمیل و یا شماره تلفن اکانت

برای این موضوع وارد پروفایل خود شوید و ایمیل و یا شماره تلفن خود را تغییر دهید.

بخش ویرایش نمایه یا Edit profile
بخش ایمیل و شماره تلفن در اکانت اینستاگرام
 • راه سوم: عدم تکرار تخلف

در مدتی که محدود شده اید باید تلاش کنید که نقض قانون نکنید

 • راه چهارم: تماس با پشتیبان اینستاگرام

به ایمیل [email protected] پیام بفرستید و از آنها بخواهید تا اکانت شما را بازبینی نمایند.

-راه پنجم: رفع بلاک از طریق پیام Action block

در صورتی که ریپورت شده باشید در هنگام ورود به صفحه پروفایل خود پیام action block را دریافت میکنید. میبایست دکمه tell us را بزنید و از اینستاگرام درخواست بررسی مجدد نمایید.

پیام Action block در اینستاگرام

پس از آن اینستاگرام برای شما ایمیلی ارسال میکند و از شما میخواهد تا یک عکس برای آنها ارسال نمایید. پس از آن، تقریبا پس از چند روز از ریپورت خارج خواهید شد.

 • راه ششم: درخواست رفع بلاک از طریق تنظیمات اینستاگرام
 1. وارد صفحه پروفایل خود شوید
 2. بر روی علامت سه نقطه کلیک نمایید
 3. گزینه Settings یا آیکن چرخ دنده را انتخاب نمایید
 4. گزینه report a problem را انتخاب نمایید
 5. سپس از بین گزینه ها، something isn’t working را انتخاب نمایید.
 6. و فرم رفع بلاک را پر کنید و دکمه ارسال را بزنید.

?Hi, I’ve noticed that my Instagram account has been suspended. I don’t know the reason for this blockage, but you should know that I’m a realperson. Would you please recheck my suspension

 • راه هفتم: راه سریع رفع بلاک اینستاگرام
 1. وارد قسمت پروفایل شوید
 2. بر روی گزینه edit profile کلیک کنید
 3. تمامی اطلاعات بیوگرافی، وب سایت، نام، مشخصات و هر چیزی که نوشته اید را کاملا پاک کنید.
 4. عکس پروفایل خود را هم در صورت وجود، پاک نمایید
 5. بخش تنظیمات را باز نموده و از اکانت logout  کنید (دقت کنید که رمز عبور خود را حتما برای ورود مجدد نیاز دارید بدانید)
 6. اتصال اینترنت گوشی خود را قطع کنید
 7. گوشی را ریست کنید.
 8. حال وارد اکانت خود شوید، مشاهده میکنید که مشکل ریپورت شما مرتفع شده است
 • راه هشتم: صبر کردن تا اتمام زمان محدودیت

اگر هیچ راهی برای شما جواب نداد فقط باید صبر کنید تا مدت زمان محدودیت شما سپری شود.

جمع بندی:

داخل پیج شخصی خودم اکانتی بود که همیشه زیر پست های من کامنت تبلیغاتی میفرستاد اول ها کاری با پیام هاش نداشتم حتی پاک هم نمیکردم اما روزی رفتم به دایرکتش پیام دادم و گفتم اگه امکانش هست دیگه پیام تبلیغاتی نفرستید که با جوابی بسیار دور از اخلاق روبرو شدم و من با کمال رعایت ادب رفتم به راحتی زیر پست هایی که کامنت فرستاده بود یکی یکی کامنت هاش رو ریپورت و سپس خود اکانت رو ریپورت کردم که بعد از چند روز پیامی از اینستاگرام برام اومد و تشکر کرده بود بخاطر گزارش اکانتی که داشت به عنوان یک اسپم فعالیت میکرد و اینستاگرام اکانت مربلوطه رو غیر فعال کرده بود اگر شما هم با چنین افرادی روبرو هستید و یا در آینده روبرو شدید با رعایت ادب به راحتی هر چه تمام میتونید پیج مربوطه رو ریپورت کنید اگر چنین تجربه مشابه ای دارید میتونید زیر همین مقاله با ما در میون بزارید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
25 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب