آموزش کامل ریپورت اینستاگرام

آموزش کامل ریپورت اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام

در نظر بگیرید شخصی شما را در اینستاگرام مدام اذیت یا در حال توهین کردن به شماست خب تکلیف شما با این اکانت چیست؟ در اینجاست که اینستاگرام ویژگی با عنوان ریپورت اینستاگرام را برای حل چنین مشکلاتی در دسترس شما قرار داده تا چنین افرادی را برای جریمه و یا بسته شدن اکانت مربوطه به اینستاگرام گزارش دهید این تنها یک مثال از استفاده ریپورت کردن در اینستاگرام میباشد امروز میخواهیم آموزش جامع قابلیت ریپورت اینستاگرام را برای شما عزیزان بازگو کنیم که با مطالعه این مقاله شما میتوانید به راحتی افراد خاطی از جمله افرادی که پیام تبلیغاتی بیش از حد برای شما کامنت میکنند پست های دلخراش و دور از اصول منتشر میکنند اکانت هایی که پست های شما را کپی میکنند و… به اینستاگرام گزارش بدهید همچنین ارائه راه حل هایی برای خروج از ریپورت اینستاگرام در صورت ریپورت شدن اکانت خودتان را با خواندن و مطالعه کردن مقاله امروز به راحتی میتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

ریپورت اینستاگرام چه تفاوتی با بلاک کردن در اینستاگرام دارد؟

بسیاری از کاربران اینستاگرام تفاوت ریپورت در اینستاگرام با بلاک کردن در اینستاگرام را نمیدانند این دو ویژگی بسیار پر کاربرد بوده اما تفاوت های زیادی با هم دارند در نظر بگیرید شما نمیخواهید اکانت خاصی در اینستاگرام پست ها و حتی پیج شما را ببیند و یا برعکس شما دیگر نمیخواهید اثری از یک اکانت خاص در اینستاگرام را مشاهده کنید در این مواقع باید شما آن اکانت را بلاک کنید اما شما با انجام ریپورت در اینستاگرام در واقعه آن اکانت را بنا بر دلایلی که در ادامه خواهیم گفت به اینستاگرام گزارش میدهید اگر دلیل شما قانع کننده باشد قطعا به نتیجه خواهید رسید و اکانت مربوطه جریمه خواهد شد اما دلیل شما قانع کننده نباشد هیچ اتفاقی بر اکانت مربوطه نخواهد افتاد.

نکته: گاهی اوقات شما از طرف اینستاگرام بلاک میشوید که این نوع بلاک شدن میتواند فعالیت هایی چون لایک، فالو، آنفالوو و ارسال کامنت شما را برای مدتی غیر فعال کند که برای رفع بلاک در اینستاگرام کافی ایست برای چند روز از انجام این فعالیت ها خودداری کنید.

از کجا اکانتی را ریپورت کنم؟

خب بعد از این که تفاوت بین بلاک و ریپورت اینستاگرام را یاد گرفتیم حال برای افراد تازه کار که تازه در اینستاگرام عضو شده اند این سوال پیش می آید که از کدام راه ها و یا از کجا میتوانم اکانتی را ریپورت کنم؟ شما میتوانید از سه را اقدام به ریپورت یا همان اقدام به گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام کنید ریپورت کامنت، ریپورت یک پست حال عکس باشد یا ویدیو و ریپورت کردن خود اکانت که موارد ذکر شده را در ادامه مورد بررسی قرار میدهیم.

چگونه یک اکانت اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

اگر  از یک نفر خوشتان نمی آید و میخواهید آن را به اینستاگرام گزارش دهید کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

۱_ وارد اکانت آن شخص شده و سپس در قسمت بالای صفحه آن اکانت آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را لمس کنید.

۲_ بعد از لمس این آیکون برایتان در همان صفحه کادری باز خواهد شد که گزینه های زیادی دارد اما هدف ما گزینه اول این کادر یعنی ” …report”  میباشد که انتخاب میکنیم.

۳_ بعد از انتخاب این گزینه دوباره یک کادر دیگر برایتان نمایان خواهد شد که این بار دو گزینه دارد گزینه اول “its spam” به معنی هرزنامه و یا اسپمر یا به قول خودمان مزاحم میباشد. برای مثال در نظر بگیرید شخصی اکانت شما را فالو آنفالو میکند و این کار را به صورت مداوم انجام میدهد در این شرایط شما میتوانید با استفاده از این گزینه به اینستاگرام پیج مربوطه را گزارش دهید حتی اکانت هایی که پیام های تبلیغاتی زیادی زیر پست شما کامنت کرده و یا پیام دایرکتی ارسال میکنند نیز شامل این مورد میشوند.

ریپورت اینستاگرام

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش اکانت مد نظر خود به اینستاگرام داشته باشید. با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که سه گزینه دارد (البته اگر اکانت مربوطه را قبلا فالو نکرده باشید دو گزینه خواهد داشت)

ریپورت اینستاگرام

i don t want to see this account s photos or videos in my feed:

اگر نمیخواهید دیگر عکس و یا ویدیو ها و نیز استوری های منتشر شده توسط این اکانت را مشاهده کنید کافی ایست گزینه اول را لمس و سپس اکانت مربوطه را در صفحه باز شده آنفالو کنید.

i don t want this account to be able to see my photos or videos or search for me:

اگر میخواهید هم شما و هم ادمین اکانت مربوطه پست های یکدیگر را مشاهده نکنید کافی ایست گزینه دوم را انتخاب و سپس در صفحه باز شده اکانت مربوطه را بلاک نمایید.

i believe this account violates instagrams community guidelines:

به نوعی دو گزینه بالا را میتوانسیتد بدون ورود به بخش ریپورت اینستاگرام نیز در بخش های دیگر به راحتی انجام دهید اما این گزینه یعنی گزینه سوم برای زمانی ایست که شما دلایل محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام داشته باشید و یا به قولی میخواهید این اکانت از طرف اینستاگرام حذف شود که باید این گزینه را انتخاب کنید.

۵_ با انتخاب گزینه سوم در صفحه قبلی شما وارد صفحه ای خواهید شد که دو گزینه دارد.(تصویر بالا عکس دوم)

 report a photo, video comment :

با انتخاب گزینه اول شما دلیل گزارش تان را عکس یا ویدیو و یا کامنت های این اکانت نشان میدهید که بعد از لمس آن اینستاگرام شما را وراد صفحه ای میکنید که باید در آن صفحه گزارش خود را تکمیل کنید.

report account:

با انتخاب این گزینه شما هنوز مصر هستید که دلایل دیگر و محکم تری برای گزارش این اکانت برای اینستاگرام دارید.

۶_ خب با انتخاب گزینه دوم یعنی report account شما دوباره وارد صفحه دیگری خواهید شد که گزینه های مختلفی دارد این گزینه ها به ترتیب زیر میباشند.

ریپورت اینستاگرام

posting annoying content:

اکانت مربوطه، منتشر کننده مطالب آزار دهنده میباشد.

posting spam:

گزارش به عنوان یک اسپم که در حال مزاحمت شدید برای من میباشد.

posting inappropriate content:

اکانت مربوطه، محتوا و پست های نامناسب ارسال میکند.

this profile is pretending to be someone else:

اکانت مربوطه تظاهر به شخص دیگری میکند.

might be posting my intellectual property without authorization:

رعایت نکردن حق کپی رایت

با انتخاب یکی از گزینه های بالا شما اکانت مربوطه را بنا به دلایلی که در مطالب بالا توضیح دادیم به اینستاگرام گزارش دادید البته برخی از گزینه ها نیاز به شرح و توضیحات بیشتر دارد اما هنگامی که پیام thanks for reporting this را دریافت کردید که در تصویر بالا در عکس دوم این پیام را مشاهده میکنید با موفقیت توانسته اید فرد مذکور را ریپورت کنید.

چگونه یک عکس و یا ویدیو را گزارش بکنیم ؟

خب بعد از توضیحات کامل در مورد ریپورت اینستاگرام برای یک اکانت وقت آن رسیده در مورد ریپورت کردن یک عکس و یا ویدیو یا به صورت کلی ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام برسیم. برای ریپورت کردن یک پست در اینستاگرام کافی ایست مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید

۱_ وارد پست مربوطه شده و سپس آیکون سه نقطه در بالا قسمت راست صفحه را انتخاب کنید تا به مانند آموزش قبل برایتان کادری باز شود.

۲_ در کادر باز شده گزینه اول یعنی report را انتخاب کرده و بعد در ادامه فرایند ریپورت اینستاگرام برای یک پست کادر دیگری باز خواهد شد که میتوانید در این کادر گزینه اول یعنی its spam را انتخاب کنید.

۴_ اما گزینه دوم یعنی “its inappropriate” برای زمانی ایست که شما دلایل دیگری برای گزارش اکانت مربوطه به اینستاگرام را دارید از جمله این گزینه ها میتوان به انتشار پست های خشونت آمیز نژاد پرستی و… توسط اکانت مذکور نام برد.

ریپورت اینستاگرام

i just don t like it:

با انتخاب این گزینه دلیل شما برای گزارش، شخصی میباشد که در صورت انتخاب نیز وارد صفحه ای خواهید شد که اینستاگرام از شما میخواهد در صورت خواست اکانت مربوطه را بلاک کنید.

nudity or pornography:

تصویر و یا ویدیویی هایی که نشان از برهنگی و یا حرکات دور از اخلاق را رواج میدهد.

hate speech or symbols:

تصاویر و یا ویدویی هایی که نشان از نژادپرستی باشند و بیننده را تشویق به خشونت و نژادپرستی کند.

Violence or threat of violence:

به نمایش گذاشتن آزار و اذیت و همچنین رواج خشونت.

sale or promotion of firearms:

تبلیغ و یا فروش سلاح گرم و اسلحه

sale or promotion of drugs:

تبلیغ و یا فروش مواد مخدر و اعتیاد آور

harassment or bullying:

به نمایش گذاشتن آزار و اذیت دیگران

intellectual property violation:

رعیات نکردن مالکیت معنوی و کپی رایت

self injury:

ترویج خود زنی و یا انتشار پست هایی از خودکشی

ریپورت کردن کامنت در اینستاگرام

خب تا اینجای کار ما نحوه ریپورت اکانت اینستاگرام و ریپورت یک عکس و یا ویدیو را بررسی کردیم اما شما میتوانید کامنت های توهین آمیز و یا تبلیغاتی را در پست های خود و حتی در پست های دیگر اکانت ها به اینستاگرام گزارش دهید.

ریپورت اینستاگرام

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید برای ریپورت کردن یک کامنت در اینستاگرام کافیه وارد پست مربوطه ای بشید که پیام مد نظردر آن کامنت شده و برای ریپورت کردن کامنت مربوطه کافیه بر روی پیام لمس کرده و نگهه دارید تا کادری برایتان باز شود در کادر باز شده از شما سوال پرسیده میشود که دلیل گزارش این کامنت مد نظر شما چیست که شما میتوانید از بین دو گزینه حاضر یکی را انتخاب کنید اگر گزینه اول یعنی spam or scam را انتخاب کنید این کامنت را یک پیام مزاحم یا به قولی تبلیغاتی و یا یک پیام برای اهدافی نظیر کلاهبرداری به اینستاگرام گزارش میدهید اما اگر گزینه دوم یعنی abusive content انتخاب کنید دارید آن کامنت را به عنوان یک پیام توهین آمیز و یا نژادپرستی به اینستاگرام گزارش میدهید.

چگونه یک استوری اینستاگرام را گزارش دهیم؟

در نظر بگیرید شما در حال اینستاگردی هستید تا این که یک استوری را در اینستاگرام مشاهده میکنید و بنا به دلیلی میخواهید این استوری منتشر شده را ریپورت کنید یا به قولی به اینستاگرام گزارش دهید، برای این کار کافی ایست وارد استوری مربوطه شده و سپس در کادر ارسال پیام، آیکون سه نقطه که در تصویر زیر نشان داده شده را انتخاب کرده و بعد از انتخاب به مانند آموزش قبلی که یک عکس یا ویدیو را ریپورت میکردیم گزینه های مربوطه را انتخاب کرده و سپس استوری مربوطه را ریپورت کنید.

ریپورت اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام در قسمت دایرکت

شما میتوانید در قسمت دایرکت اینستاگرام در صورت نیاز، پیام و حتی خود اکانت مربوطه را ریپورت کنید. اگر میخواهید پیامی را در دایرکت گزارش کنید کافی ایست بر روی پیام لمس کرده و نگهه دارید تا کادری باز شود در کادر باز شده گزینه اول یعنی report را انتخاب کنید که با انتخاب این گزینه شما وارد صفحه ای خواهید شد که باید نوع گزارش خود را انتخاب کنید و همان صفحه ای برایتان به نمایش در می آید که در ریپورت کردن یک پست نمایش داده میشد که میتوانید مطالب بالا را مطالعه کنید. شاید در چند گزینه با هم تفاوت داشته باشند اما در کل شما میتوانید نوع گزارش خود را در رابطه با پیام دریافتی به اینستاگرام انتخاب و ارسال کنید.

ریپورت اینستاگرام

اما اگر میخواهید خود اکانت مربوطه را از بخش دایرکت اینستاگرام ریپورت کنید کافی ایست در صفحه مکالمه بین خود و اکانت مربوطه اسم آن اکانت را که در بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کرده تا به قسمت جزئیات رجوع کرده باشید در این صفحه شما باید گزینه آخر یعنی report را انتخاب کنید و به مانند آموزش ریپورت کردن یک اکانت اقدام به گزارش کنید.

چند نکته در مورد ریپورت اینستاگرام

ریپورت کردن بی مورد هر چقدر هم زیاد باشد بدون تاثییر خواهد بود برای مثال اگر یک میلیون اکانت پیج شما را ریپورت کنند و دلیل موجه ای برای گزارش خود نداشته باشند هیچ خطری اکانت شما را تهدید نمیکند یا برعکس اگر شما اکانت دیگری را بی مورد ریپورت کنید طبیعتا اکانت مربوطه هیچ جریمه ای نخواهد شد

شاید شما هم پست هایی در اینستاگرام دیده باشید که ادمین انتشار دهنده آن پست از شما میخواهد پیام انگلیسی زیر پست آن کامنت کنید تا به قول خودش از ریپورتی در آید که اصلا این مشکل مربوط به ریپورت اینستاگرام نمیباشد و اکانت مذکور احتمالا از طرف اینستاگرام یکی از فعالیت هایش بلاک شده برای مثال فالو کردن، لایک کردن و…

در صورت ریپورت شدن اکانت تان، شما هیچ پیامی را دریافت نخواهید کرد فقط در چند موارد میتوانید ریپورت شدن خود را از طرف یک اکانت به خصوص احساس کنید.

اصلی ترین جریمه اینستاگرام برای پیج هایی که قوانین اینستاگرام را رعایت نمیکنند و در پی ریپورت دیگر اکانت ها به اینستاگرام گزارش شده اند غیر فعال و یا همان دیسیبیل شدن اکانت آن ها میباشد که در صورت بروز چنین مشکلی میتوانید مقاله بازیابی اکانت اینستاگرام را مطالعه کنید.

اما برای خروج از ریپورت اینستاگرام و جریمه نشدن باید فعالیت های قبلی خود را تغییر دهید تا در نهایت اکانت اینستاگرام شما دیسیبیل نشود.

مطالبی چون ربات رفع ریپورت اینستاگرام، نرم افزار رفع ریپورت اینستاگرام، دانلود برنامه ریپورت اینستاگرام، چند نفر ریپورت کنند اینستاگرام بسته میشه، چند نفر باید ریپورت کنن در اینستا و… مطالبی بیهوده نیستند و اگر میخواهید وقت تان را تلف کنید سراغ این نوع موارد بروید.

فیلم آموزشی ریپورت اینستاگرام:

صوت در مورد ریپورت اینستاگرام:

جمع بندی:

داخل پیج شخصی خودم اکانتی بود که همیشه زیر پست های من کامنت تبلیغاتی میفرستاد اول ها کاری با پیام هاش نداشتم حتی پاک هم نمیکردم اما روزی رفتم به دایرکتش پیام دادم و گفتم اگه امکانش هست دیگه پیام تبلیغاتی نفرستید که با جوابی بسیار دور از اخلاق روبرو شدم و من با کمال رعایت ادب رفتم به راحتی زیر پست هایی که کامنت فرستاده بود یکی یکی کامنت هاش رو ریپورت و سپس خود اکانت رو ریپورت کردم که بعد از چند روز پیامی از اینستاگرام برام اومد و تشکر کرده بود بخاطر گزارش اکانتی که داشت به عنوان یک اسپم فعالیت میکرد و اینستاگرام اکانت مربلوطه رو غیر فعال کرده بود اگر شما هم با چنین افرادی روبرو هستید و یا در آینده روبرو شدید با رعایت ادب به راحتی هر چه تمام میتونید پیج مربوطه رو ریپورت کنید اگر چنین تجربه مشابه ای دارید میتونید زیر همین مقاله با ما در میون بزارید.

, ,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از