معرفی ریپورت اینستاگرام و 5 روش ساده برای ریپورت کردن

علی محمدی
نویسنده : علی محمدی
تاریخ انتشار : 2018-11-01
ریپورت اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام یعنی چه؟ report در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ اکثر کاربران مبتدی اینستاگرام با این سوال‌ها روبرو هستند؛ اما به احتمال زیاد، بعد از این که با مفهوم ریپورت در اینستاگرام آشنا شدند، تمایل خواهند داشت تا نحوه‌ی کار با آن را یاد بگیرند. ریپورت در اینستاگرام، قابلیتی برای برقراری نظم و اعمال کنترل بر فعالیت کاربران این شبکه است. شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام که با بیش از 1 میلیارد کاربر، یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی در سطح جهانی است، برای حفظ امنیت و تأمین آرامش کاربران در محیط خود، قوانینی را وضع کرده است که اگر کاربران از آن فراتر روند، موجب بلاک شدن آن‌ها توسط اینستاگرام خواهد شد.

جهت آشنایی با قوانین اینستاگرام برای ریپورت شدن اکانت‌ها، پیشنهاد می‌شود مقاله‌ی دلایل ریپورت شدن در اینستاگرام را مطالعه فرمایید. در مقاله‌‌ای که هم اکنون در حال مطالعه‌ی آن هستید، قصد داریم نحوه‌ی ارسال report به اینستاگرام را آموزش دهیم. از این که ما را همراهی می‌کنید، متشکریم!

ریپورت یعنی چه؟

همانطور که اشاره شد، ریپورت اینستاگرام قابلیتی است که به منظور جلوگیری از فعالیت افراد متخلف طراحی شده است. اکانت‌هایی که برای دیگر کاربران ایجادِ مزاحمت می‌کنند، محتوای غیراخلاقی منتشر می‌کنند و یا هر گونه فعالیتی خلاف قوانین اینستاگرام انجام می‌دهند، با استفاده از ریپورت اینستاگرام قابل رسیدگی و کنترل هستند. کاربران اینستا در صورت مشاهده‌ی تخلف، می‌توانند با استفاده از Report اینستاگرام، این موضوع را جهت بررسی به مجموعه‌ی اینستاگرام اطلاع دهند.

آموزش ارسال ریپورت به اینستاگرام

ریپورت محتوا در اینستاگرام به 5 بخش تقسیم می‌شود: ریپورت پروفایل، پست، استوری، پیام دایرکت و کامنت.

✔ ریپورت پست در اینستاگرام

 1. ابتدا پست را باز کنید و روی آیکون 3 نقطه‌ی موجود در گوشه‌ی بالا و سمت راست کلیک کنید.
 2. گزینه‌ی Report را انتخاب کنید.
 1. در این مرحله از report پست در اینستاگرام، دو گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر گزینه‌ی Spam را انتخاب کنید، گزارش شما ثبت خواهد شد. اما اگر گزینه‌ی Inappropriate را انتخاب نمایید، باید دلیل خود را از گزارش این پست شرح دهید. برای مثال در صورت فیک بودن پیج، می‌توانید گزینه‌ی اطلاعات اشتباه (False information) را انتخاب کنید.

✔ ریپورت استوری در اینستاگرام

 1. برای report استوری در اینستاگرام ابتدا وارد استوری مورد نظر شوید. سپس روی آیکون 3 نقطه کلیک کنید.
 2. گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.
ریپورت استوری
 1. روی گزینه‌ی It’s Inappropriate بزنید. سپس همانند روش report پست در اینستاگرام، دلیل گزارش خود را بنویسید.

✔ ریپورت پیام دایرکت در اینستاگرام

 1. برای report پیام دایرکت در اینستاگرام روی پیامی که قصد ریپورت آن را دارید، لمس کرده، نگه دارید و گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.
 2. دلیل ارسال گزارش را انتخاب کنید.
ریپورت پیام دایرکت

✔ ریپورت کامنت در اینستاگرام

 1. برا report کامنت در اینستاگرام، روی کامنت مورد نظر لمس کرده و نگه دارید.
 2. روی آیکون موجود در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه لمس کنید.
ریپورت کامنت
 1. گزینه‌ی Report this comment را بزنید. همچنین می‌توانید با گزینه‌ی …. Block، اکانت مربوط به آن کامنت را بلاک کنید.
 2. در صورت زدن گزینه‌ی It’s Spam، ریپورت کامنت در اینستاگرام با موفقیت انجام خواهد شد. اما در صورت کلیک روی گزینه‌ی It’s inappropriate، باید یک دلیل خاص برای ریپورت کامنت انتخاب کنید. اکنون باز هم مثل روش report پست، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام، لازم است دلیل ارسال گزارش را مشخص کنید.

✔ ریپورت پروفایل در اینستاگرام

 1. در اپلیکیشن اینستاگرام، به صفحه‌ی پروفایل اکانت مورد نظر بروید.
 2. روی آیکون 3 نقطه در گوشه‌ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.
 3. در نیم‌پنجره‌ی بازشده گزینه‌ی Report را انتخاب نمایید.
 4. روی گزینه‌ی It’s inappropriate کلیک کنید.
ریپورت پروفایل
 1. گزینه‌‌ی Report Account را بزنید.
 2. برای تکمیل فرایند report در اینستاگرام، یکی از گزینه‌ها را به عنوان دلیل خود برای گزارش این اکانت انتخاب کنید.

چه زمانی باید برای اینستاگرام گزارش ارسال کنیم؟

همانطور که گفته شد، در جریان ریپورت یک پست، کامنت، استوری و پیام دایرکت در اینستاگرام باید یک دلیل برای ارسال گزارش مشخص نمایید. عدم رعایت هر کدام از قوانین اینستاگرام، می‌تواند دلیلی برای ارسال report به اینستاگرام باشد. در ادامه به توضیح این دلایل می‌پردازیم:

موارد ارسال گزارش برای اینستاگرام

1. Nudity or sexual activity

برهنگی یا فعالیت جنسی

چنانچه مشاهده کردید، اکانتی در اینستاگرام انتشار محتوای جنسی یا برهنگی را رواج می‌دهد، می‌توانید با ارسال report به اینستاگرام، باعث ریپورت اکانت مورد نظر توسط اینستاگرام شوید.

2. Hate speech or symbols

گفتار یا نمادهای نفرت پراکنی

در صورت مشاهده‌ی اکانتی که اقدام به تخریب شخصیت افراد یا سازمان‌های دیگر می‌کند این گزینه برای ارسال report در اینستاگرام مناسب خواهد بود.

3. Violence or dangerous organizations

سازمان‌های خطرناک و ترویج‌دهنده‌ی خشونت

چنانچه متوجه شدید سازمان‌هایی به طور خطرناک و خشونت‌بار در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، می‌توانید برای بررسی بیشتر آن را به اینستاگرام ریپورت دهید. گروهک‌های تروریستی، فاشیستی و … مثال‌هایی از این سازمان‌ها هستند.

4. Sale of illegal or regulated goods

فروش کالاهای غیرقانونی یا تحت نظارت دولت

اگر با محتوایی برخورد کردید که قصد خرید و فروش کالاهای غیرمجاز را از طریق اینستاگرام دارد، می‌توانید با انتخاب این گزینه اینستاگرام را از آن مطلع سازید.

5. Bullying or harassment

زورگویی یا آزار و اذیت

اینستاگرام برای حفظ آرامش کاربران خود قوانینی را به منظور مبارزه با آزار و اذیت کاربران خود وضع کرده است. در صورت مشاهده‌ی رفتارهای آزاردهنده از سوی کاربران دیگر، می‌توانید این مورد را با استفاده از قابلیت ریپورت در اینستاگرام، اطلاع رسانی کنید.

6. Intellectual property violation

نقض مالکیت معنوی

همانطور که گفته شد، کاربران اینستاگرام باید قانون کپی رایت را رعایت کنند. اگر شخصی بدون رضایت صاحب یک اثر، آن را منتشر کند، با report اینستاگرام مواجه خواهد شد. برای مثال می‌توانید آهنگ‌هایی را که دارای حق پخش انحصاری هستند و به صورت غیرقانونی در اینستاگرام منتشر شده‌اند، گزارش دهید.

7. Suicide, self-injury or eating disorders

خودکشی، خودزنی یا اختلالات تغذیه‌ای

انتشار این گونه پست‌ها برای سلامت جامعه مضر است و می‌تواند باعث مشکلات اجتماعی فراوانی شود. به همین دلیل اینستاگرام از کاربرانش می‌خواهد در صورت مشاهده‌ی چنین محتوایی، آن را سریعاً گزارش دهند.

8. Scam or fraud

کلاه‌برداری

این گزینه نیز برای جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و کلاه‌بردار قرار داده شده‌است. برای ریپورت افراد کلاهبردار در اینستاگرام از این گزینه استفاده کنید.

9. False information

اطلاعات اشتباه

اینستاگرام با انتشار شایعات و اخبار دروغین مخالف است. به همین علت، در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی می‌توانید گزارش آن را برای اینستاگرام ارسال کنید.

10. I just don’t like it

این پست را نپسندیدم

در صورتی که علاقه‌ای به مشاهده‌ی چنین محتوایی ندارید، می‌توانید از این گزینه استفاده نمایید.

11. Spam

اسپم

از این گزینه برای ریپورت فعالیت‌های اسپم در اینستاگرام استفاده کنید.

توجه: 3 مورد بعدی فقط در ریپورت اکانت های اینستاگرامی کاربرد دارند و در report پست، کامنت، استوی و پیام دایرکت در اینستاگرام کاربرد ندارند.

12. It’s posting content that shouldn’t be on Instagram

این اکانت محتوایی را منتشر می‌کند که نباید در اینستاگرام وجود داشته باشد.

برای ریپورت کردن اکانتی که محتوایی بر خلاف قوانین اینستاگرام منتشر می‌کند، می‌توانید از این گزینه استفاده نمایید.

13. It’s pretending to be someone else

این اکانت تظاهر می‌کند که شخص دیگری است.

برای ریپورت اکانت‌های فیک و غیرواقعی در اینستاگرام می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

14. It may be under the age of 13

ممکن است این فرد زیر 13 سال سن داشته باشد.

برای report افراد زیر 13 سال در اینستاگرام می‌توانید این گزینه را به کار ببرید.

مدت زمان ریپورت اینستاگرام چقدر است؟

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، هنگام ریپورت شدن یک اکانت توسط اینستاگرام، برخی محدودیت‌ها روی پیج ریپورت‌شده اعمال می‌شوند. حتماً می‌دانید که در طول این زمان نمی‌توانید کسی را فالو کنید، پستی را لایک کنید و …
اما سوال مهمی که پیش می‌آید این است که این محدودیت تا چه زمانی ادامه دارد؟ در پاسخ باید گفت مدت زمان ریپورت اینستاگرام بسته به شرایط پیج و تخلفی که پیج مرتکب شده است، متفاوت است. به این نکته نیز باید توجه شود که وقتی برای اولین بار ریپورت می‌شوید، برای مدتی با محدودیت مواجه هستید؛ اما در دفعات بعدی ریپورت شدن توسط اینستا، این مدت زمان افزایش خواهد یافت.

💡 نکته: توجه داشته باشید که تعداد بلاک، برای ریپورت شدن در اینستاگرام مهم نیست. گزارش بدون دلیل، هر چقدر هم که تعداد آن زیاد باشد، باعث بلاک شدن اکانت نمی‌شود. اکانتی که همه‌ی قوانین اینستاگرام را رعایت می‌کند، حتی اگر تعداد زیادی گزارش برای ریپورت اکانت مربوطه ارسال شود، تأثیری در بلاک شدن آن ندارد.

فرق ریپورت با بلاک در اینستا چیست؟

ریپورت و بلاک در اینستاگرام هرچند شباهت‌هایی باهم دارند، اما در واقع دو مفهوم جداگانه هستند. به دلیل همین شباهت‌ها، برخی کاربران تفاوت‌های این دو اصطلاح را نمی‌دانند. وقتی اکانتی را در اینستاگرام بلاک می‌کنید، او دیگر نخواهد توانست به محتوا و سایر اطلاعات پیج شما (فالوورها، فالووینگ‌ها و پست‌های تگ‌شده) دسترسی داشته باشد. همچنین امکان ارسال پیام دایرکت به شما نیز برای او فراهم نخواهد بود. اما همانطور که گفته شد، ریپورت به معنی ارسال گزارش به اینستا مبنی بر تخلف کاربران دیگر است. به طور خلاصه، بلاک کردن به معنی قطع دسترسی اکانت‌های دیگر به اکانت خود و ریپورت به معنی گزارش دادن پیج‌های متخلف به اینستاگرام است.

سوالات متداول

ریپورت یعنی چه؟

✅ به گزارش نقض قوانین توسط کاربران در اینستاگرام، ریپورت گفته می‌شود.

چگونه کسانی را که در اینستاگرام ریپورت کردیم پیدا کنیم؟

✅ 1. به تنظیمات اینستاگرام بروید.
2. روی گزینه‌ی Privacy کلیک کنید.
3. گزینه‌‌ی Blocked Accounts را بزنید تا لیست بلاک‌شده‌ها برای شما نمایش داده شود.

چند نفر باید ریپورت کنن تا پیج اینستا بسته شه؟

✅ در صورتی که اکانت مورد نظر قوانین اینستاگرام را رعایت کند، حتی اگر تعداد زیادی گزارش ارسال شود، آن پیج ریپورت نخواهد شد.

چگونه در اینستا ریپورت کنیم؟

✅ ریپورت پروفایل، پست، استوری، کامنت و پیام دایرکت هر کدام روش جداگانه‌ای دارند. برای یادگیری آن‌ها لطفاً به متن مقاله مراجعه نمایید.

چگونه پیجی که ریپورت کردیم را برگردانیم؟

✅ طبق قوانین جدید اینستاگرام ریپورت و بلاک دو مورد متفاوت و جداگانه هستند؛ بنابر این پس از ریپورت کردن یک اکانت، بدون مشکل می‌توانید مثل قبل به محتوای آن دسترسی داشته باشید.

your post goes against our community guidelines یعنی چه؟

✅ این پیام به این معنی است که پست منتشرشده توسط شما با قوانین اینستاگرام سازگار نیست و باید از پیج حذف شود.

اگه کسیو تو اینستا ریپورت کنیم میفهمه؟

✅ خیر؛ در صورت گزارش دادن یک پیج در اینستا، پیغامی مبنی بر این که چه کسی آن را ریپورت کرده است برای او ارسال نمی‌شود.

جمع بندی

متخلف‌ها را ریپورت کنید! در این مقاله به آموزش ریپورت کردن اکانت‌های متخلف با روش‌های متفاوت پرداخته شد و مواردی که ریپورت اینستاگرام شامل آن‌ها می‌شود، معرفی شدند. همچنین برخی موارد مهم درباره بلاک شدن در اینستاگرام نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. امیدواریم از مقاله‌ی report در اینستاگرام، نهایت استفاده را برده باشید. لطفاً در بخش نظرت ما را از سوال‌ها، پیشنهادات و انتقادات خود مطلع سازید.

سپاس از همراهی شما!

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
127 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب