نویسنده: علی محمدی
2020-10-13

چرا اینستا منو بلاک میکنه؟ دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

دلایل بلاشک شدن در اینستاگرام چیست؟ باید چه چیزهایی را رعایت کنیم تا در اینستاگرام بلاک نشویم؟ برای مشاهده دلایل بلاک شدن در اینستاگرام ...

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

چرا در اینستا بلاک می‌شویم؟ بلاک به چه معناست و دلایل بلاک شدن در اینستاگرام کدام‌ها هستند؟ به احتمال زیاد تا الان چندین بار با اصطلاح بلاک مواجه شده‌اید. بلاک شدن یکی از مواردی است که امنیت پیج اینستاگرام شما را تهدید می‌کند. Block در اینستاگرام به معنی مسدود شدن اکانت می‌باشد. وقتی شما توسط اینستاگرام بلاک می‌شوید، امکان لایک، فالو، آنفالو و … را نخواهید داشت. این محدودیت موقتی خواهد بود و پس از گذشت مدتی، در صورت عدم تکرار تخلف برطرف خواهد شد. اما سوالی که پیش می‌آید این است: “چرا اینستاگرام برخی اکانت‌ها را بلاک می‌کند؟” برای آشنایی با دلایل بلاک شدن در اینستاگرام با ما همراه باشید.

خرید فالوور اینستاگرام

راهنمای مطالعه

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام چیست؟

بلاک شدن در اینستاگرام می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ اما در حالت کلی، هر اکانتی که قوانین اینستاگرام را نقض کند، به احتمال زیاد مشمول جریمه خواهد شد. لازم به ذکر است در صورتی که تخلفات به صورت مداوم تکرار شوند، ممکن است پیج برای همیشه از دسترس خارج شود. دلایل بلاک شدن در اینستاگرام به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • بلاک شدن به دلیل تخلف‌های فنی
  • مسدود شدن به دلیل تخلفات مربوط به محتوا
  • گزارش تخلف از سوی کاربران

در ادامه به بررسی کامل دلایل بلاک شدن در اینستاگرام خواهیم پرداخت.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: تخلفات فنی

یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، تخلفات فنی می‌باشد. تخلفات فنی اینستاگرام به فعالیت‌هایی گفته می‌شود که اکانت‌های واقعی کمتر این کارها را انجام می‌دهند. فعالیت بیش از حد در اینستاگرام، باعث می‌شود که اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی کند و نسبت به مسدود کردن حساب کاربری شما اقدام کند. بنابر این بهتر است هنگام فعالیت در اینستاگرام، معیارهای استانداردی را رعایت کنید تا به عنوان ربات شناخته نشوید. از جمله تخلف‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاله پیشنهادی :‌ تشخیص فالوور فیک اینستاگرام

1. فیک بودن

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: فیک بودن اکانت

یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام در رابطه با تخلف‌های فنی، فیک بودن اکانت می‌باشد. همانطور که در قوانین اینستاگرام هم ذکر شده است، برای فعالیت در این شبکه‌ی اجتماعی باید واقعی باشید! الگوریتم‌های اینستاگرام به شدت با پیج‌های فیک مخالف هستند و در صورت تشخیص فیک بودن اکانت، به احتمال زیاد، پیج دیسیبل خواهد شد. کاربران روح (Ghost Users) نیز تقریباً چنین شرایطی دارند.

2. فالو و آنفالو کردن بیش از حد

فالو و آنفالو

برای هر فعالیت در اینستاگرام استانداردهایی در نظر گرفته شده است. یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، رعایت نکردن همین استانداردها می‌باشد. در صورتی که شما در طی یک زمان کوتاه، تعداد زیادی اکانت را فالو کنید، به احتمال زیاد اینستاگرام اکانت شما را بلاک خواهد کرد.

3. لایک و کامنت بیش از حد

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: لایک و کامنت بیش از حد

از دلایل عمده‌ی بلاک شدن در اینستاگرام، می‌توان لایک و کامنت بیش از حد معمول را نام برد. همانطور که در مورد قبلی گفته شد، اینستاگرام برای فعالیت‌های خود معیارهایی را در نظر گرفته است. خروج از محدوده‌ی این معیارها تخلف محسوب شده و موجب جریمه‌ی پیج شما می‌گردد. لایک‌ها و کامنت‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در صورتی که تعداد لایک و کامنت در یک زمان کوتاه بسیار زیاد باشد، اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی خواهد کرد. همانطور که اشاره شد، اینستاگرام بر واقعی بودن ادمین پیج حساسیت زیادی دارد. بنابر این اگر شما را به عنوان یک ربات بشناسد، احتمال بلاک شدن پیج شما بسیار بالا است.

4. انتشار پست بیش از اندازه

انتشار پست بیش از حد

از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که برای پیج‌های بیزینسی از اهمیت بییشتری برخوردار است، می‌توان به انتشار بیش از حد محتوا اشاره کرد. انتشار پست به تعداد زیاد، با قوانین اینستاگرام سازگار نیست و به عنوان یک فعالیت اسپم شناخته می‌شود. به صورت کلی، انتشار محتوا در پیج‌های اینستاگرامی باید با نظم و طبق یک برنامه صورت گیرد. این موضوع درباره‌ی پیج‌های شخصی از اهمیت زیادی برخوردار نیست؛ اما در پیج‌های بیزینسی که محتوای زیادی انتشار می‌یابد، باید به این مورد توجه ویژه‌ای صورت گیرد. بنابراین برای مصونیت از بلاک شدن در اینستاگرام، بهتر است طبق یک هارمونی خاص عمل کنید.

5. استفاده از ربات‌های اینستاگرامی

ربات های اینستاگرامی

یکی دیگر از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام که در دسته‌ی تخلفات فنی جای می‌گیرد، استفاده از ربات‌های اینستاگرامی می‌باشد. مدتی می‌شود که ربات‌های اینستاگرامی در مارکت‌های فضای مجازی به فروش می‌رسند. اینستاگرام بر استفاده‌ی کاربران حقیقی تأکید دارد و اداره‌ی پیج توسط ربات‌ها را به عنوان فعالیت اسپم می‌شناسد. بنابر این اگر قصد دارید که مدیریت پیج خود را به یک ربات اینستاگرامی بسپارید، باید دقت زیادی در انتخاب آن به خرج دهید. عملکرد ربات‌های اینستاگرامی باید به نوعی باشد که اینستاگرام متوجه ربات بودن ادمین پیج نشود.

معرفی ربات اینستاگرامی اینبو

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: تخلفات مرتبط با محتوا

قوانین مرتبط با محتوا

طبق گفته‌های قبلی، دلایل بلاک شدن در اینستاگرام به تخلفات فنی محدود نمی‌شوند و علاوه بر آن‌ها محتوای انتشاریافته در پیج نیز باید با قوانین اینستاگرام سازگاری داشته باشد. اینستاگرام برای محتوای منتشرشده توسط کاربران، چهارچوب‌هایی را در نظر گرفته است که در صورت عدم رعایت آن‌ها با جریمه مواجه خواهید شد. این قوانین برای سلامت جامعه‌ی بزرگ اینستاگرام و حفظ آرامش کاربران آن وضع شده است. بنابر این اگر می‌خواهید اکانت خود را از بلاک شدن در اینستاگرام دور نگه دارید، بهتر است این قوانین را رعایت کنید. موضوع‌هایی که از نظر محتوایی تخلف محسوب می‌شوند، زیاد هستند اما در ادامه به مهم‌ترین دلایل بلاک شدن در اینستاگرام از نظر محتوایی می‌پردازیم:

1. قانون کپی رایت

یکی از دلایل مهم بلاک شدن در اینستاگرام، عدم رعایت حق Copy Right می‌باشد؛ قانون کپی رایت به این معناست که تمامی حقوق مادی و معنوی یک اثر، متعلق به تولیدکننده‌ی آن است. افراد دیگر اجازه ندارند بدون دریافت مجوز از صاحب اثر، آن را به فروش برسانند یا به رایگان در اختیار همگان قرار دهند. این قانون دامنه‌ی گسترده‌ای دارد و شامل موارد زیادی از جمله انواع اختراعات، کتاب، مقاله، فیلم، موسیقی و … می‌شود. چنانچه کاربران اینستاگرام بدون کسب مجوز از صاحب اثر، اقدام به انتشار آن در اینستاگرام کنند، به عنوان متخلف شناخته شده و مشمول جریمه می‌شوند. در کشورهای پیشرفته، قوانین سخت‌تری راجع به این موضوع اتخاذ شده است. برای مثال انتشار یک آهنگ که حق نشر آن در اختیار خواننده‌ی آن است، پیگرد قانونی در پی دارد. در اینستاگرام انتشار هر محتوایی که حق پخش آن در انحصار یک فرد دیگر است، تخلف محسوب می‌شود.

2. انتشار محتوای جنسی

اینستاگرام به عنوان یک جامعه‌ی مجازی بسیار عظیم شناخته می‌شود و کاربران زیادی در آن مشغول فعالیت هستند. بازه‌ی سنی این کاربران بسیار گسترده است و تمامی افراد بالای 13 سال می‌توانند در این شبکه‌ی مجازی حضور داشته باشند. بنابر این حفظ سلامت این جامعه و تأمین یک فضای مناسب و امن برای تمامی گروه‌های سنی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انتشار محتوای جنسی در فضای اینستاگرام، می‌تواند به سلامت این جامعه آسیب بزرگی وارد کند. این نوع محتوا برای گروه سنی نوجوانان نامناسب است و موجب آسیب‌های اجتماعی می‌شود؛ به همین علت یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام به این موضوع اختصاص دارد.

3. تبلیغ تروریسم

از دیگر دلایل عمده‌ی بلاک شدن در اینستاگرام، تبلیغ جریان‌ها و یا گروهک‌های تروریستی است. اینستاگرام مکانی برای گذران اوقات فراغت و حتی کسب در آمد از راه‌های قانونی است و کسانی که بخواهند با استفاده از اینستاگرام فعالیت‌های غیرقانونی را به جریان بیندازند، به عنوان متخلف و مجرم شناخته می‌شوند. یکی از این فعالیت‌های غیرقانونی که باعث از بین بردن آرامش و امنیت کاربران اینستاگرام می‌شود، تبلیغ تروریسم است. اینستاگرام به شدت با تروریسم مخالف است و با اکانت‌های تبلیغ‌کننده‌ی آن برخورد می‌کند. کسانی که به هر نحوی تروریسم را تبلیغ می‌کنند و باعث ترویج آن می‌شوند، علاوه بر این که از طرف اینستاگرام مشمول جریمه می‌شوند، از طرف سیستم‌های اطلاعاتی کشورهای مرتبط نیز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

4. ترویج خشونت

از دیگر مواردی که می‌تواند باعث صدمه به محیط امن اینستاگرام شود و آرامش کاربران آن را به هم بزند، ترویج خشونت است. پس طبیعتاً این مورد نیز می‌تواند یکی از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام محسوب شود. پست و استوری کردن ویدیوهای دارای صحنه‌های خشن و زننده از جمله‌ی مواردی است که اینستاگرام نسبت به آن‌ها حساس است و تداوم انتشار چنین محتوایی، می‌تواند باعث بلاک شدن پیج در اینستاگرام شود.

5. نژاد پرستی

از دیگر دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، می‌توان به نژادپرستی اشاره کرد. انتشار محتوای نژادپرستانه و توهین‌آمیز نسبت به دیگر نژادها و قوم‌ها نه تنها از طرف اینستاگرام، بلکه از طرف مجامع بین المللی نیز تخلف و جرم محسوب می‌شود. پس بهتر است از تولید و انتشار چنین محتوایی جداً خودداری نمایید. عدم رعایت این موضوع، می‌تواند علاوه بر جریمه از طرف اینستاگرام، پیگرد قضایی نیز در پی داشته باشد.

6. نشر محتوای سیاسی

از دلایل مهم بلاک شدن در اینستاگرام، می‌توان به انتشار محتوای سیاسی اشاره کرد. نشر محتوای سیاسی که باعث ایجاد ناآرامی در جامعه و به وجود آمدن جریان‌های اعتراض آمیز شود، از طرف اینستاگرام تخلف محسوب می‌شود و در صورتی که این موضوع تأیید شود، می‌تواند بلاک شدن پیج را در پی داشته باشد. حتی در برخی موارد حساس، دیسیبل شدن دائمی پیج نیز دور از انتظار نیست.

7. تخریب شخصیت‌ها و اقوام

پست کردن عکس‌ها یا ویدیوهایی که باعث تخریب شخصیت یک فرد یا گروهی از افراد شود، از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام محسوب می‌شود. توهین به اقوام نیز در این دسته قرار می‌گیرد و هیچ کدام از کاربران اینستاگرام حق توهین به یک گروه یا قوم خاص را ندارد.

8. خرید و فروش کالای قاچاق

آخرین مورد از دلایل بلاک شدن در اینستاگرام، خرید و فروش کالای قاچاق می‌باشد. همانطور که پیشتر اشاره شد، اینستاگرام مخالف فعالیت‌های غیرقانونی توسط کاربران خود است و در صورت مشاهده، با این اکانت‌ها برخورد می‌کند. خرید و فروش کالای قاچاق نیز در این دسته قرار می‌گیرد و منجر به بلاک شدن در اینستاگرام می‌گردد.

دلایل بلاک شدن در اینستاگرام: گزارش تخلف از سوی کاربران

بلاک شدن در اینستاگرام می‌تواند نتیجه‌ی گزارش کاربران دیگر نیز باشد. کاربران اینستاگرام در صورت مشاهده‌ی تخلف از سوی دیگر کاربران، می‌توانند از طریق فرستادن گزارش، این تخلف را به اطلاع مجموعه‌ی اینستاگرام برسانند تا مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تأیید صحت گزارش، برخورد لازم با اکانت متخلف به عمل آید. برای آشنایی با نحوه ریپورت کردن در اینستا، می‌توانید مقاله‌ی نحوه ریپورت در اینستاگرام را مطالعه فرمایید.

توجه: اگر گزارش فرستاده شده توسط کاربران به واحد پشتیبانی اینستاگرام مبنی بر تخلف یک کاربر دیگر صحت نداشته باشد، به هیچ وجه منجر به بلاک شدن آن پیج در اینستاگرام نخواهد شد. به عبارتی، مبنای بلاک شدن در اینستاگرام، زیر پا گذاشتن قوانین است، نه گزارش کاربران دیگر.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم در اینستا بلاک شدیم؟

✅ از نشانه‌های بلاک شدن در اینستاگرام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. عدم امکان لایک کردن پست‌ها
2. عدم امکان فالو و آنفالو
3. عدم امکان گذاشتن کامنت

از کجا بفهمم اینستا منو ربات تشخیص داده؟

✅ اگر پیجتان بلاک شده و مطمئن هستید که محتوایی بر خلاف قوانین اینستاگرام منتشر نکرده‌اید، احتمال این مورد بالاست که به دلیل لایک، فالو و یا کامنت بیش از حد اینستاگرام شما را به عنوان یک ربات شناسایی کرده است.

جمع بندی

در این مقاله، تمامی دلایل بلاک شدن در اینستاگرام معرفی شده و مورد بحث و بررسی قرار گرفتند. این موارد را با دقت مطالعه نمایید تا بتوانید با رعایت آن‌ها از بلاک شدن پیج خود جلوگیری نمایید. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما کاربران گرامی مفید واقع شده باشد.

با سپاس از همراهی گرم شما

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
137 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
میلاد

من نمیتونم کسی رو آنفالو کنم بازم بلاک هستم؟یا تنظیمات خاصی داره؟

hamed

چندتا انفالو کردم بلاک شدم حالا که دورست میشه

Dnil

سلام من چندوقتیه این پیام میاد برام کtry again later (we restrict cartain activity to protect our community) قبلا هم برام میومد اما بعد ی روز یا حتی نصف روز میتونستم لایک فالو یا بک بدم ولی الان اصلا نمیتونم خواستم بدونم این مشکلم تاچندوقته همیشگیه یعنی؟

halimhe hayati

چگونه اکانت جدید نصب کنم

زرغام

اینستا منو بلاک کرده و پیجم پاک شده بالا نمیاد چطوری درستش کنم

فرزانه

سلام اینستای من بلاک شده چیکارکنم

حسین رحیمی

سلام من میخوام برم توی اینستا گرام بازنمیکنه مشکلش چیه

یاس

سلام من توی یک گروه حمایتی هستم هرشب یه ساعتی پستام مقدار زیادی لایک و کامنت میشن میشه گفت بخواطر اینه که بلاک شدم ؟

مهران

من کلا هر پیجی میزنم مینویسه پوشش خبری بازخوانی نمی‌شود و یک صفحه ی ربات میاره

مراضی

سلام
استوری های من خودکار حذف میشن، در لایک و کامنت مشکلی ندارم. دلیل چیست؟

آذر

سلام. چند ساعتی هست که یکی از پیجا رو که فالو میکنم ، وقتی باز میکنم ابن عبارت رو می بینم. No posts yet
این عبارت فیط برای من هست برای دوستانم نه. آیا بلاک شدم؟

مهیار

زمان محدودیت گذشت باز بلاک کرد بار بعدی همینجور ب یک روزم نکشید

نگین

سلام ببخشید باختم قاسمی حرف زدم میشه راهنمایی کنید کجا بشون پیام بدم

ازی

من بیش از حد انفالو و لایکو کامنت گزاشتم اینستا یبار بلاکم یبار از اینستا در اومدم دوباره رفتم شد ولی باز لایک و انفااو زیاد کردم دوباره بلاک شدم الان چی کنم ؟

setareh

سلام من نمیتونم استوری بذارم همش در مرحله پستینگه نتم مشکل نداره چون پیام ها ارسال میشن اگا استوری نه همچنین نمیتونم به پیچ دیگه ام سوییچ کنم این هم بلاک شدنه؟

مریم

سلام من پیج بیزینس دارم و دائم بلاک تاریخ دار میشم قبلا فالو آنفالو زیاد انجام می‌دادم ولی الان نه.. نمیدونم چرا بلاک شدم دوباره…. هیشکدوم از مواردم که گیتن رو انجام ندادم

فاطمه

سلام من یه مقدار فالو و انفالو زیاد کردم امروز و پیجم از دسترسم خارج شده منتها وقتی چک میکنم با پیج دیگه متوجه شدم فالور هام زیاد شده ینی پیج موجود هست منتها من دسترسی ندارم و پیغام your account Was compromised رو میاره باید چیکار کنم

عباس

سلام من چند وقتیه هر پیجی میزنم اینستا تو دو ساعت بلاک میکنه کلاف شدم ممنون میشم راهنمایی کنین

فاطمه موسوی

سلام من اکانتم بلاک شده بالای ۱۳سال هستم باید چیکارکنم ؟

لیا

سلام من پیج اینستام کار نمیکنه و وقتی واردش میشم فقط یه صفحه ی سیاه و اصلا بالا نمیاد دلیلش چیه ؟

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!