چرا اینستاگرام منو بلاک کرده ؟جامع ترین دلایل بلاک شدن در اینستاگرام

تاریخ انتشار : 2020-10-13
نویسنده : اکتای پاسبان
بلاک شدن توسط اینستاگرام

بلاک شدن توسط اینستاگرام زمانی رخ میدهد که شما قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده باشید. ما قبلا در مورد بلاک شدن در اینستاگرام و راه‌های رفع آن گفته ایم. اما با پیش آمدن مشکلات جدید خود اینستاگرام، این موضوع کمی جدی‌تر از قبل شده. کاربران زیادی را به مشکل انداخته که باید چاره‌ای برای حل آن پیدا کنیم. اگر فردی باشید که در اینستاگرام فعالیت زیادی میکنید. این روزها در استوری‌های مختلف دیده اید که بسیاری از کاربران اینستاگرام اعلام کردند، بدون هیچ دلیلی فعالیت‌هایشان بلاک شده. دیگر نمیتوانند اکانتی را فالو و یا پستی را لایک کنند.

حتما مشاهده کرده‌اید که اکثر این افراد از شما و دیگر مخاطب‌های خودشان میخواهند که در آخرین پست خود، پیام انگلیسی کامنت کنند. تا به قول خودشان رفع بلاک شوند. که این مورد خود جای بحث داشته که ما بیشتر در این مقاله به دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام میپردازیم. علاوه بر اینکه اینستاگرام پیج ما را بلاک میکند ما نیز میتوانیم فالوور های خودمان را بلاک کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد مسدود سازی پیج فالوورها میتوانید از مقاله زیر کمک بگیرید.

مقاله پیشنهادی: آموزش بلاک کردن در اینستاگرام

2 عواملی که موجب بلاک شدن در اینستاگرام میشود

در کل دو عامل در اینستاگرام تعیین میکند که فعالیت اکانت شما با محدودیت روبرو شود یا نه؟ اگر پیج شما با محدودیت اینستاگرام مواجه شده باشد باید منتظر رفع محدودیت در اینستاگرام باشید. به این مورد هم در ادامه مقاله میپردازیم. اما قبل از آن در مورد عامل‌های ایجاد محدودیت و آشنایی پیدا کردن با این موارد میپردازیم.

1. ریپورت شدن توسط فالوورها در اینستاگرام

 ریپورت شدن توسط فالوورها در اینستاگرام

اصلی‌ترین عامل ریپورت شدن در اینستاگرام توسط کاربران این برنامه صورت میگیرد.اگر میخواهید در مورد ریپورت شدن مطالعه زیادی کنید میتوانید از مقاله زیر کمک بگیرید.

مقاله پیشنهادی: ریپورت شدن و ر فع ان در اینستاگرام

کاربران بنا به دلایلی، خودشان تشخیص میدهند که برخی از فعالیت‌های شما قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته. بر این اساس فعالیت مربوطه شما را به اینستاگرام گزارش میدهند. گزارش شدن تخلف شما توسط دیگر کاربران زمانی باعث بلاک شدن توسط اینستاگرام میشود که واقعا شما مرتکب تخلف و نقض قوانین اینستاگرام شده باشید. یعنی به این شکل نیست که شما نگران این موضوع باشید که اگر شخصی و یا افرادی به صورت دسته جمعی شما را ریپورت کردند حتما شما از انجام فعالیت‌های خودتان محروم خواهید شد. اگر میخواهید در مورد الگوریتم اینستا اطلاعاتی به دست بیاورید میتوانید از مقاله زیر استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: الگوریتم اینستا

همانطور که گفتیم اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که فعالیت زیادی در اینستاگرام انجام میدهید. قطعا در کنار افرادی که از شما طلب کامنت انگلیسی برای رهایی از محدودیت اینستاگرام وجود داشته، پیج‌هایی هم هستند که برای خودشان گروه جمع کرده، سپس به صورت دسته جمعی بر روی یک پیج، به قول خودشان حمله ور شده و آن پیج را ریپورت میکنند، تا آن اکانت به طور کامل توسط اینستاگرام بسته شود نیز وجود دارند.

اما باید خدمت شما و خدمت این نوع افراد عرض کنیم که این نوع ریپورت کردن حتی اگر میلیون‌ها اکانت هم با شما و هم سو با شما یک پیجی را بدون دلیل و بدون تخلف ریپورت یا همان گزارش کنند، باز هم تاثیری بر روی اکانت مد نظر نخواهد داشت. اما در مقابل آن، اگر یک اکانت مرتکب یک تخلف و عامل نقض قوانین اینستاگرام شده باشد و شما آن را ریپورت کنید. قطعا ادمین آن پیج با محدودیت‌هایی در ارتباط با فعالیت خود مواجه خواهد شد.

2. ربات های تشخیص تخلف اینستاگرام

ربات های تشخیص تخلف اینستاگرام

به غیر از گزارش کردن کاربران و اطلاع دادن آنها به اینستاگرام، که یک پیج در حال تخلف میباشد. خود اینستاگرام ابزار و ربات‌هایی را دارد که به صورت مستقل در حال فعالیت و شناسایی تخلف‌هایی که توسط کاربران صورت میگیرد میباشند. بلاک شدن توسط اینستاگرام در بیشتر مواقع توسط ربات های اینستاگرام صورت می گیرد.

مشکل جدید محدود شدن بدون دلیل هم در ارتباط با همین ربات‌هاست. که به احتمال بالا این ربات‌ها به صورت صحیح تشخیص نمیدهند که یک اکانت واقعا تخلفی انجام داده است. اما همانطور که گفتیم اگر پیج شما بدون دلیل توسط اینستاگرام بلاک شود جای نگرانی نیست. راهایی برای رفع بلاک قرار داده ایم که میتوانید در مقاله زیر به مطالعه ی آن بپردازید.

مقاله پیشنهادی: رفع بلاک توسط اینستاگرام

دلایل بلاک شدن پیج ما توسط ربات اینستاگرام

اگر به صورت کلی بخواهیم دلیل بلاک شدن یک اکانت را توضیح دهیم باید بگوییم که هر زمانی ربات های اینستاگرام یک اکانت را اسپم ( تولید محتوا های هرز و ایجاد اذیت بر روی اکانت های دیگر اینستاگرام و ساختن اکانت هایی متعدد و جعلی با نام و نشان های مشابه و…)  شناسایی کنند در مرحله اول برخی از فعالیت های شما را محدود خواهند کرد و اگر این روند ادامه پیدا کند به احتمال بالا اکانت شما دیسیبل و یا همان غیر فعال خواهد شد. اگه پیج شما دیسیبل شده و میخواهید پیج خودتان بازگردانی کنید میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید.

مقاله پیشنهادی برای رفع دیسیبل اکانت اینستا

البته همانطور که گفتیم تشخیص این نوع اعمال اسپمی بر عهده ربات های اینستاگرامی میباشد و احتمال تشخیص اشتباهی بر روی این ربات ها نیز بالاست. از این رو احتمال این که شما هیچ فعالیت اذیت کننده ای نداشته باشید اما در یکی از فعالیت خود بلاک شده باشید وجود دارد. اما جای نگرانی وجود ندارد اگر این فعالیت بلاک شده شما را کامنت در نظر بگیریم در صورت تکرار نکردن کامنت گذاری بعد از چند روز از بلاک و محدودیت رها خواهید شد.

حال چندی از دلالیلی که میتواند منجر به بلاک شدن اکانت شما و در صورت تکرار بیش از حد آن که باعث شود اکانت شما غیر فعال یا همان دیسیبیل شود را بررسی کنیم.

1. فالو و آنفالو بیش از حد

فالو و آنفالو بیش از حد

از اصلی ترین عامل های بلاک شدن و اسپم شناخته شدن اکانت شما از طرف ربات های اینستاگرام میتواند فالو و آنفالو بیش از حد شما باشد. به این صورت که روزانه بیش از هزار اکانت را فالو کنید و بلافاصله و یا چند روز دیگر اکانت های فالو کرده را آنفالو کنید. قطعا از این نوع فعالیت ها خودداری کنید. در صورت انجام در ساعت بیش از ۲۲ فالو انجام ندهید. از فالو کردن تکراری یک اکانت خودداری کنید تا توسط آن اکانت بلاک و ریپورت نشوید. در مورد فالو کردن دیگر اکانت ها باید صبور باشید زیرا تا ۷۵۰۰ دیگر اکانت ها را میتوانید فالو کنید. که در پی آن فالووینگ های شما افزایش پیدا خواهد کرد.

2. ارسال کامنت های زیاد و یا لایک کردن بیش از حد

ارسال کامنت های زیاد و یا لایک کردن بیش از حد

همانطور که در مطالب بالا گفتیم از ارسال کامنت های زیاد و یا تکراری خودداری کنید. وارد بحث های حاشیه دار که بسیار قابل مشاهده است. در زیر پست های برخی اکانت ها وجود دارد به شدت خودداری کنید. همچنین از لایک کردن بیش از حد هم باید دوری کرد. زیرا در صورت بالا بودن لایک های شما اینستاگرام برای مدتی فعالیت لایک شما را بلاک خواهد کرد.

3. انتشار پست در اکانت، بیش از حد معمول

نتشار پست در اکانت، بیش از حد معمول

بله درست خوانده اید اگر بیش از حد در اکانت خود پست منتشر کنید ربات های اینستاگرام شما را یک اسپم شناسیی خواهند کرد. احتمال این که اکانت شما را غیر فعال کنند بالاست. پس از انتشار بیش از حد پست در اکانت خود، خودداری کنید.

4. تگ کردن بیش از حد اکانت های دیگر

تگ کردن بیش از حد اکانت های دیگر

اجازه دهید این مورد را از تجربه عملی که برای تیم برنامه نویسی اینبو پیش آمد توضیح دهیم. سال گذشته تیم برنامه نویس ربات اینستاگرام اینبو قابلیت جدیدی با عنوان تگ کردن اکانت در زیر پست ها اجرایی کرد. در مرحله اول بر روی اکانت های تستی که قبل از آپدیت عمومی تست میشوند به اجرا در آورد.

چیزی که شاهد آن بودیم بلاک شدن مکرر اکانت هایی بود که از این قابلیت استفاده میکردند. در واقع اکانت های دیگر را در زیر پست هایی تگ میکردند، که در پی آن از آپدیت دادن عمومی این ویژگی خودداری شد. نتیجه ای که از این تست برایمان نمایان شد بر این دلالت داشت که ربات های خود اینستاگرام بر تگ کردن و یا همان منشن کردن بیش از حد بسیار حساس هستند. پس شما نیز از تگ کردن بیش از حد اکانت های دیگر خودداری کنید. تا در آینده دنبال رفع بلاک در اینستاگرام نباشد.

5. از ربات های اینستاگرم معتبر استفاده کنید

از ربات های اینستاگرم معتبر استفاده کنید

اگر از ربات های اینستاگرام استفاده میکنید. یا قصد استفاده از آنها را دارید دقت کنید چون اکثر ربات های اینستاگرام موجود،  قوانین اینستاگرام را رعایت نمیکنند. همان فعالیت هایی را انجام میدهند که ربات های خود اینستاگرام به آن نوع فعالیت ها حساس هستند. اما ربات اینستاگرام اینبو از این قاعده مستثنا بوده. زیرا در این ربات تمامی قوانین اینستاگرام به دقت کامل رعایت شده است.

مقاله پیشنهادی: خرید بهترین ربات اینستاگرام

تا آنجایی که برخی اوقات نیز انتقاداتی را از طرف کاربران خود شاهد بودیم، که چرا نمیتوانیم به صورت دستی تعداد فالو و انفالو و دیگر فعالیت های ربات را تنظیم کنیم. دلیل اصلی آن پیشگیری از اسپم شدن اکانت شما دوستان میباشد. اگه میخوایید ربات خوب خریداری کنید که از تمام قوانین اینستا پیروی کند و اسپم نشود از لینک زیر استفاده کنید.

جمع بندی

بلاک شدن در اینستاگرام میتواند دلایلی متعددی را شامل شود که اکثر آنها به خود ما برمیگردد. رفتارهایی که در طی فعالیت در این برنامه انجام میدهیم. در این بین ناگفته نماند بلاک شدن توسط اینستاگرام میتواند به زودی رفع شود. پس خیلی حساس و نگران این موضوع نباشید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
9 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

همه آنچه که باید در مورد گاید اینستاگرام بدانید!

گاید اینستاگرام چیست؟ گاید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟ چطوری از قابلیت راهنمای اینستاگرام استفاده کنیم؟ چرا گاید اینستا برای من فعال نشده؟!اینستاگرام در سال 2020 قابلیت گاید اینستاگرام را برای کاربران خود ایجاد کرد. این قابلیت در ابتدای کار محدود به استفاده کاربران...

ادامه مطلب

آموزش نحوه تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام+ ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ آیا می‌شود از طریق اپلیکیشن اینستا اقدام به تغییر ایمیل و شماره تلفن اینستاگرام کرد؟ مراحل تغییر ایمیل اینستاگرام و تغییر شماره تلفن اینستا به چه شکل است؟ بخشی از امنیت صفحه اینستاگرامی شما وابسته به شماره تلفن و...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت جدید)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب