رفع بلاک در اینستاگرام با آسان ترین روش های ممکن

تاریخ انتشار : 2020-10-17
نویسنده : نادر عبدی
رفع بلاک در اینستاگرام

رفع بلاک در اینستاگرام میتواند چالشی برای اکثر کاربران در اینستاگرام باشد. حتی ممکن است که الان این مقاله را میخوانید در فکر راه حلی برای رفع بلاک در اینستاگرام خود باشید. زیرا بنا به دلیلی که حتی خودتان هم از آن غافل هستید از طرف اینستاگرام بلاک و یا به قولی محدود شده اید. محدود شدن در اینستاگرام میتواند شامل فعالیت کامنت یا همان ارسال نظرات شما باشد به صورتی که بعد از تایپ نظر خود زیر یک پست و ارسال آن با پیامی مشابه action blocked روبرو شوید. البته بلاک شدن اکانت شما احتمال دارد تنها به کامنت گذاری مربوط نشود و به لایک ردن شما و فالوو و آنفالو شما نیز ختم شود. پس میتوان گفت رفع بلاک در اینستاگرام میتواند مشکل اذیت کننده ای باشد از همین رو ما امروز دلایل بلاک شدن و راه حل های موجود برای رفع بلاک در اینستاگرام را برای شما توضیح خواهیم داد.

رفع بلاک در اینستاگرام

بعد از توضیح در مورد مواردی که میتواند عامل بلاک شدن اکانت شما شود حال وقت آن رسیده تا در مورد چگونگی رفع بلاک در اینستاگرام و راه های موجود را براتان توضیح دهیم. اگر شما به هر دلیل بلاک شوید این محدودیت میتواند از دو ساعت تا سه هفته به طول بینجامد. برای رفع بلاک در اینستاگرام راه حل های موجود را بازگو خواهیم کرد. البته در مواردی اینستاگرام برخی از اکانت ها را غیر فعال و یا همان دیسیبیل میکند که اگر میخواهید پیج خودتان را از حالت دیسیبل در بیاورید از مقاله زیر میتوانید استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی: بازگردانی پیج دیسیبل شده در اینستا

۱. ایده آل بودن صفحه پروفایل اینستاگرام

ایده آل بودن صفحه پروفایل اینستاگرام

یکی از راه هایی که ربات های اینستاگرام اکانت شما را اسپم می کنند نداشتن صفحه پروفایل مناسب می باشد. میتواند شامل نداشتن عکس پروفایل اینستاگرام، نداشتن پست، نداشتن بیو و… باشد. مثلا از تصاویر گوگل کپی نکنیم زیرا کپی رایت محسوب می شود.

۱_ اسم اکانت

اسم اکانت

وقتی برای اکانت خود اسمی انتخاب میکنید باید علاوه بر سلیقه شخصی از اسم هایی که بی مفهوم و یا بسیار بلند هستند خودداری کنید زیرا ربات های اینستاگرام اکانت شما را اسپم خواهند شناخت پس اگر اسم اکانتی بی مفهوم و یا بسیار بلند دارید آن را اصلاح کنید.

۲_ گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

گذاشتن عکس پروفایل اینستاگرام

وقتی برای اکانت خود اسمی انتخاب میکنید باید علاوه بر سلیقه شخصی از اسم هایی که بی مفهوم و یا بسیار بلند هستند خودداری کنید زیرا ربات های اینستاگرام اکانت شما را اسپم خواهند شناخت پس اگر اسم اکانتی بی مفهوم و یا بسیار بلند دارید آن را اصلاح کنید.

۳_ بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام

بیو اینستاگرام یکی از مهم ترین بخش های صفحه پروفایل اینستاگرام میباشد، شما در این بخش میتوانید ماهیت اکانت خود را برای دیگر اکانت ها در اینستاگرام بازگو کنید و یکی از دلایلی که میتواند ربات های اینستاگرام را تحریک به بلاک کردن اکانت شما کند نداشتن بیو اینستاگرام میباشد پس برای اکانت خود یک بیو اینستاگرام مناسب آماده کنید.

۴_ در اکانت خود حتما پست داشته باشید

در اکانت خود حتما پست داشته باشید

همانطور که میدانید بخش پروفایل اینستاگرام شما میباشد که پست های منتشر شده شما را در خود جای میدهد از این رو نداشتن پست در اکانت خود میتواند از دلایل دیگر بلاک شدن اکانت شما توسط ربات های اینستاگرام باشد.

۵_ در پست های خود کپشن بنویسید

در پست های خود کپشن بنویسید

کپشن اینستاگرام همان متن و یا توضیح زیر پست ها میباشد که کاربر منتشر کننده هنگام انتشار پست مربوطه متن را نوشته که این متن میتواند شامل شکلک و هشتگ و حتی تگ اکانت های دیگر اینستاگرام باشد و میتواند به صورت کلی تا ۲۰۰۰ هزار کارکتر را در خود جای دهد.

به صورت کلی تمامی فعالیت های که باعث شود دیواری بین اکانت شما و اکانت های اسپمی و یا همان جعلی ایجاد کند میتواند از بلاک شدن اکانت شما جلوگیری کند، اکثر اکانت های جعلی و یا اسپمی حوصله گذاشتن پست و عکس پروفایل و یا حتی نوشتن بیو خود را ندارند و انجام دادن اعمال بالا قطعا باعث ایجاد تفاوت بزرگی بین اکانت شما و اکانت های جعلی خواهد شد.

۲_ ارسال درخواست رفع بلاک در اینستاگرام

ارسال درخواست رفع بلاک در اینستاگرام

همانطور که گفتیم بلاک شدن میتواند هر نوع فعالیت موجود در اینستاگرام را شامل شود میتواند از فعالیت لایک کردن شما گرفته یا کامنت گذاری شما را مختل کند که در صورت بلاک شدن یکی از فعالیت های موجود در اکانت شما اگر بعد از بلاک شدن اقدام به انجام آن فعالیت کنید با پیامی با عنوان action block روبرو خواهید شد که میتوانید به این پیام پاسخ داده و اطلاعات بعدی آن را تکمیل کنید که ما خیلی آن را توصیه نمیکنیم زیرا مدت زمان بلاک شدن این نوع فعالیت ها ( لایک، کامنت، فالو، آنفاو ) کم میباشد و تنها کاری که باید شما انجام دهید تا بلاک و محدودیت شما رفع شود این است که فعالیت بلاک شده را تا یک و یا سه روز تکرار نکنید تا ربات های اینستاگرام  محدودیت شما را بردارند.

۳_ بازگردانی اکانت غیر فعال شده ( دیسیبیل )

شدید ترین مجازاتی که اینستاگرام میتواند بر روی یک اکانت اینستاگرام اعمال کند غیر فعال کردن اکانت و یا همان disabled میباشد که در پی آن اکانت شما از طرف اینستاگرام غیر فعال شده و اکانت شما از اینستاگرام به صورت دائمی و یا موقتی ( در صورت اقدام و ارسال بازگردانی پیج ) پاک خواهد شد اما برای رفع این مشکل اول باید توضیح مختصری در این مورد بدهیم.

اگر اکانت شما دیسیبیل شود شما از اکانت غیر فعال شده به صورت خودکار خارج خواهید شد بعد از آن شما از طریق صفحه ورود به اینستاگرام هنگامی که میخواهید اقدام به ورود به اکانت خود کنید با پیام زیر مواجهه خواهید

برای رفع احتمالی این مشکل باید گزینه “learn more” را لمس کنید تا اینستاگرام شما را به صفحه مربوطه که در عکس زیر مشخص شده هدایت کند. سپس در صفحه مربوطه نوشته آبی رنگ “let us know” را لمس کنید تا کادر های مربوطه برایتان باز شود و سپس آن ها را پر کرده و ارسال را بزنید و بعد منتظر پیام های اینستاگرام در ایمیل خود باشد.

رفع بلاک در اینستاگرام

حا باید کادر های موجود را پر کنید بعد از پر کردن این صفحه باید گربنه ارسال را بزنید تا درخواست شما به پشتیبانی اینستاگرام ارسال شود و بعد از چند روز نتیجه آن بر روی ایمیل وارد کرده در همین صفحه ارسال خواهد شد. برای اطلاع کامل از نحوه پیگیری نیز میتوانید نوشته بازیابی اکانت اینستاگرام را بررسی کنید.

جمع بندی

سعی کنید از انجام فعالیت هایی که باعث شود شما را به بلاک شدن توسط اکانت های دیگر منجر شد دوری کنید البته در مورد رفع بلاک اکانت هایی که شما آن ها را بلاک کرده اید نیز در آینده مقاله ای منتشر خواهیم کرد اما در مورد همین مقاله باید عرض کنیم راه هایی که برای رفع بلاک در اینساگرام گفته شد همه ی این موارد بر صبوری دلالت دارند پس صبوری باشد البته در این میان برخی از سایت ها راه هایی چون حذف و نصب دوباره برنامه اینستاگرام داخل سیستم دستگاه ها میگویند که اصلا ربطی به رفع بلاک شدن ندارند پس خود را درگیر این موارد ها نکنید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
9 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب
جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛  مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

جامع ترین روش های تشخیص فالوور فیک؛ مچ غیرفعال‌ها را بگیرید!

اگر شما هم در بین فالوورهایتان در اینستاگرام با پیج هایی مواجه شده اید که نه نام مشخصی دارند، نه عکس پروفایلشان مشخص است و نه محتوای خاصی منتشر کرده اند، احتمالا با یک پیج فیک طرف هستید! بر اساس آخرین آمارها، تقریبا یکی از هر 20 اکانت موجود در اینستاگرام، فیک است. اما...

ادامه مطلب
فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست و چرا می‌تواند تله ای برای کسب و کار شما باشد؟ (2020)

فالوور فیک چیست؟ به طور خلاصه ، می‌توان گفت به حساب های کاربری که به صورت غیرواقعی در اینستاگرام وجود دارند و فاقد هویت هستند، فالوور فیک گفته می‌شود. همان طور که می دانید، برای حضور در اینستاگرام، اول باید برای خودتان حساب کاربری باز کنید. برای این کار لازم است نام...

ادامه مطلب