اشتراک گذاری در اینستاگرام ( جامع ترین مقاله اینستاگرام )

abdi
تاریخ انتشار : 2020-10-13
نویسنده : abdi

اشتراک گذاری در اینستاگرام یک امر اجتناب ناپذیر میباشد. هر کاربری در اینستاگرام هنگام مشاهده یک پست حال چه عکس باشد و چه یک ویدیو ترغیب میشود تا آن پست را به اشتراک بگذارد. این موضوع برای استوری های منتشر شده در اینستاگرام نیز صدق میکند.اشتراک گذاری در اینستاگرام تنها مربوط به این نمیشود که شما برای مثال یک پست را دانلود و سپس در پیج خود منتشر کنید، بلکه اشتراک گذاری از طرف شما میتواند به صورت ارسال دایرکت به دوستان تان باشد. از همین رو امروز میخواهیم در مورد انواع و نحوه اشتراک گذاری در اینستاگرام صحبت کنیم. اشتراک گذاری فعالیت های متفاوتی در اینستاگرام را شامل میشود از اشتراک یک استوری گرفته تا به اشتراک گذاشتن یک پست در گروه های اینستاگرم که ما در ادامه توضیح مختصری در این مورد خواهیم داد.

اشتراک گذاری فیلم در اینستاگرام

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید فیلمی را در اینستاگرام برای دیگران بفرستید. اگر فیلم در یک پیج پرایویت باشد، عملا ارسال آن اصلا کاربردی نیست، چرا که گیرنده فیلم نمی تواند آن را ببیند مگر این که پیج را فالو کند. اما اگر فیلم مربوط به یک پیج بیزینسی و یا عمومی بود، به راحتی می توانید آن را برای دیگران ارسال کنید. برای اشتراک گذاری فیلم در اینستاگرام مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • در ابتدا فیلمی که می خواهید آن را ارسال کنید، انتخاب کنید. در گوشه سمت راست آن فیلم (پست) یک آیکون سه نقطه وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.
 • یک صفحه ی کوچک برای شما باز می شود که گزینه ی سوم آن share to (اشتراک گذاشتن) می باشد. بر روی آن کلیک کنید.

نکته: گزینه ی دوم copy link است که به شما کمک می کند تا فیلم را ذخیره کنید. در مقاله ای دیگر آن را به صورت کامل بیان کرده ایم.

 • حال صفحه ی کوچکی در پایین ایجاد می شود، که باید انتخاب کنید این فیلم را در چه جایی به اشتراک بگذارید. اگر فرض کنیم که می خواهید فیلم را در دایرکت دیگران ارسال کنید، بخش دایرکت اینستاگرام را انتخاب می کنید.
 • حال به صفحه ی دایرکت ها در اینستاگرام منتقل می شوید. در این صفحه کسانی که قبلا با آن ها گفت و گو کرده بودید، برای شما نشان داده می شوند. پیج مورد نظر را انتخاب کنید.
 • اگر فردی که می خواهید فیلم را برای او ارسال کنید، در بخش دایرکت ها نبود، در بخش search نام پیج مورد نظر را جستجو کنید. در نهایت در هر دو حالت گزینه ی send را بزنید.
 • در ادامه باید گزینه ی done را بزنید.

به اشتراک گذاشتن پیج اینستاگرام

خیلی از اوقات پیش آمده که مطالب پیجی را پسند کرده ایم و می خواهیم آن پیج را با دوستانمان به اشتراک بگذاریم. اینستاگرام برای انجام این کار راه حلی را در اختیار ما قرار داده است که به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

 • ابتدا وارد اینستاگرام شوید. بر روی پیجی که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید، بروید. در واقع وارد صفحه پروفایل آن پیج شوید.

نکته: دقت داشته باشید که اگر پیج پرایویت باشد، گیرنده پیام نمی تواند آن را مشاهده کند، مگر این که آن را فالو کرده باشد.

 • حال یک پنجره کوچک برای شما باز می شود، گزینه ی آخر یعنی share this profile را انتخاب کنید.
 • حال به صفحه دایرکت خود در اینستاگرام منتقل می شوید. در این قسمت باید یکی از مخاطبان خود را انتخاب کنید. اگر فرد مدنظر پیامی ارسال نکرده است، در قسمت search می توانید نام پیج فرد را جستجو کنید.
 • در نهایت بر روی گزینه ی send کلیک کنید.
 • گزینه ی done را بزنید.

اشتراک گذاری پست در اینستاگرام ( در دایرکت )

زمانی پیش می آید که می خواهید پستی را برای دوستان خود ارسال کنید. در این گونه مواقع چندین راه وجود دارد که از ساده ترین آنها شروع می کنیم.

 • در ابتدا بر روی پست مورد نظر که می خواهید آن را شِیر ( share ) کنید، بروید. همانگونه که دیده اید زیر هر پست آیکون پیکان مانندی وجود دارد درست شبیه به ایکون قسمت دایرکت در اینستاگرام. اگر شما این آیکون را لمس کنید برایتان کادری باز میشود.
 • در کادر باز شده که در تصویر زیر مشاهده میکنید، صفحه دایرکت شما نشان داده می شود. پیجی که می خواهید پست خود را برای آن ارسال کنید، انتخاب کنید. آیکون آبی رنگ send در روبروی آن پیج را کلیک کنید.

نکته: همچنین در نظر بگیرید هنگامی که کادر آبی رنگ send را لمس میکنید چند لحظه فرصت دارید ارسال را متوقف کنید.

 • البته میتوانید با بالا کشیدن کادر باز شده و انتخاب گزینه مربوطه گروهی را از همین قسمت ایجاد و پست مربوطه را برای گروه ایجاد شده ارسال کنید.

به اشتراک گذاشتن استوری دیگران

اگر روزی خواستید استوری را برای یکی ارسال کنید. به راحتی از طریق دایرکت می توانید این کار را انجام دهید.

مقاله پیشنهادی: چگونه استوری دیگران را استوری کنیم ؟

 • در ابتدا وارد استوری مدنظر شوید. در پایین صفحه یک علامت موشک می بینید، بر روی آن کلیک کنید.
 • وارد صفحه دایرکت ها می شوید. دایرکت مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه ی send را بزنید.
 • بر روی گزینه done کلیک کنید.
 • هم اکنون استوری مدمنظر ارسال شده است.

شر (share) کردن پست در استوری

اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام نیز میتواند یک چالش خوب و جذابی باشد. اینکه شما بتوانید پست های خود و دیگر پیج ها را بدون دغدغه در استوری تان منتشر کنید و یا حتی استوری دیگر پیج ها را اشتراک گذاری کنید جالب است! برای اشتراک گذاری پست در اینستاگرام راه بسیار ساده ای وجود دارد.

نکته: اصلا تفاوتی وجود ندارد که این پست مال شما باشد و یا متعلق به دیگران باشد. در هر دو صورت راه حل همان است.

مقاله مرتبط: چگونه پست را استوری کنیم ؟

 • وارد پست مربوطه شوید. آیکون موشک مانندی در زیر پست وجود دارد. بر روی آن کلیک کنید.
 • صفحه ی جدیدی برای شما باز می شود. گزینه ی add post to your story را انتخاب کنید.
 • به صفحه ی استوری منتقل می شوید. هر تغییراتی که بخواهید می توانید انجام دهید و در نهایت گزینه ی send to را بزنید.
 • هم اکنون به راحتی توانسته اید پست خود و دیگران را در استوری خود با دیگران به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

امروز در مورد نحوه ارسال و اشتراک گذاری در اینستاگرام صحبت کردیم که با مطالعه این پست میتوانید به راحتی تعامل زیادی با دوستان و دیگر کاربران اینستاگرام برقرار کرده و حتی در صورت خواست خودتان استوری و پست های دلخواه خود را در پیج تان نیز به انتشار عموم در آورید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
27 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش کامل تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام + ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل اینستاگرام را عوض کنیم؟ مراحل تغییر شماره در اینستاگرام به چه شکل است؟ برای ثبت ایمیل در اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کنیم؟ بخشی از صفحه‌ی پروفایل شما در اینستاگرام به اطلاعات شخصی شما اختصاص دارد. از مواردی...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب