شیر کردن در اینستا

آموزش اشتراک گذاری پست و استوری در اینستاگرام

علی محمدی
2020-10-13

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

شیر در اینستا چیست؟ نحوه اشتراک گذاری محتوا در اینستاگرام چگونه است؟ در زبان انگلیسی، Share به معنای اشتراک گذاری بوده و در اینستاگرام هم با همین مفهوم به کار می‌رود. شیر کردن در اینستا، به معنای اشتراک گذاری پست‌ها، استوری‌ها و دیگر انواع محتوای تولیدشده می‌باشد. به اشتراک گذاشتن محتوا در اینستاگرام علاوه بر این که باعث سپری شدن اوقات فراغت می‌شود، می‌تواند برای برخی از پیج‌ها بسیار مفید و درآمدزا باشد. در این مقاله قصد داریم روش‌های شیر کردن محتوا در اینستاگرام را آموزش دهیم. لطفاً با ما همراه باشید!

چرا اشتراک گذاری در اینستاگرام مهم است؟

اشتراک‌گذاری در اینستاگرام یکی از فاکتورهایی است که در محاسبه‌ی نرخ تعامل پیج نقش مهمی دارد. نرخ تعامل شاخصی است که میزان تعامل کاربران یک پیج را مشخص می‌کند. عوامل متعددی در تعیین میزان نرخ تعامل موثر هستند که هر کدام به نوع خاصی از تعامل در اینستاگرام مربوط می‌شوند. برای آشنایی کامل با نرخ تعامل اینستاگرام و عوامل و موثر در محاسبه‌ی آن، مقاله‌ی نرخ تعامل چیست را مطالعه فرمایید.

روش‌های شیر در اینستا

روش شیر کردن در اینستا بر اساس نوع محتوا و نحوه اشتراک گذاری به چند دسته تقسیم می‌شود. در اینستاگرام محتوا در قالب‌های مختلفی همچون پست، استوری، IGTV و … تولید می‌شود. هر کدام از این موارد می‌توانند به اشتراک گذاشته شوند. همچنین اشتراک گذاری پیج اینستاگرام نیز از جمله‌ی قابلیت‌های این اپلیکیشن است. در ادامه به روش‌های اشتراک گذاری هر یک از این محتواها می‌پردازیم:

نحوه اشتراک گذاری پیج اینستاگرام

چگونه آدرس پیج اینستاگرام را به اشتراک بگذاریم؟ برخی اوقات پیش می‌آید که به جای شیر کردن پست و استوری در اینستا، قصد دارید خود پیج را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای اشتراک گذاری پیج اینستاگرام در دایرکت طبق روش زیر عمل کنید:

 1. وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید.
 2. به صفحه‌ی پروفایل پیج مورد نظر بروید.
 3. روی آیکون 3 نقطه در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
 1. در نیم پنجره‌ی بازشده، گزینه‌ی Share This Profile را انتخاب نمایید.
 1. در لیست بازشده، نام کاربری کسی را که می‌خواهید پروفایل را به او بفرستید، پیدا کنید.
 2. برای شیر کردن پیج مورد نظر در اینستا، روی گزینه‌ی Send در مقابل یوزرنیم کاربر مورد نظر بزنید.

شیر کردن پست در اینستا

یکی از انواع محتواهایی که در اینستاگرام منتشر می‌شوند، پست‌ها هستند. می‌شود گفت پست‌های اینستاگرامی قدیمی‌ترین قالب محتوا در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام هستند و دیگر قابلیت‌ها بعداً به آن اضافه شده‌اند. نحوه‌ به اشتراک گذاری پست‌ در اینستاگرام، بسیار آسان بوده و با چند کلیک امکان‌پذیر است. برای شیر کردن پست در اینستا طبق روش زیر عمل کنید:

 1. روی آیکون فوروارد در زیر پست مورد نظر کلیک کنید.
 1. همانند شیر کردن پروفایل، در لیست بازشده فردی را که می‌خواهید پست را به او ارسال کنید، بیابید.
 2. روی گزینه‌ی Send کنار یوزرنیم کاربر مورد نظر کلیک نمایید.
 3. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی Add Post to Your Story پست مورد نظر را به استوری خود اضافه کنید.

برای آشنایی کامل با نحوه شیر کردن پست در استوری، مقاله‌ی انتشار پست در استوری را مطالعه فرمایید.

اشتراک گذاری استوری در اینستاگرام

از دیگر مواردی که در اینستاگرام قابل اشتراک گذاری هستند، می‌توان به استوری‌ها اشاره کرد. در صورتی که ادمین اکانت اجازه دهد، بازدیدکنندگان استوری می‌توانند آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای شیر کردن استوری در دایرکت اینستا کافی است:

 1. وارد استوری مورد نظر شوید.
 2. روی آیکون فوروارد کلیک کنید.
 1. با زدن روی گزینه‌ی Send، استوری را به کاربر مورد نظر خود ارسال کنید.

همچنین اگر کسی نام کاربری شما را در استوری خود منشن کرده باشد، می‌توانید آن را در استوری خود به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات کامل‌تر در این موضوع، مطلب استوری کردن استوری دیگران را مطالعه نمایید.

شیر کردن IGTV در اینستا

IGTV اینستاگرام یکی از قابلیت‌هایی است که اخیراً به اینستاگرام اضافه شده است. این ویدیوها نیز قابلیت این را دارند که به اشتراک گذاشته شوند. برای شیر کردن IGTV در اینستا کافی است پس از باز کردن ویدیو، روی آیکون فوروارد کلیک کنید و آن را به شخص یا اشخاص مورد نظر خود ارسال نمایید.

IGTV هم مانند دیگر محتواهای اینستاگرام قابل اشتراک گذاری در استوری اینستاگرام است. برای این کار کافی است روی آیکون اشتراک گذاری کلیک کنید و گزینه‌ی Add Video to Your Story را انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری محتوای پیج‌های خصوصی (Private)

مواردی که از ابتدای این مطلب گفته شدند، همگی برای پیج‌های عمومی (Public) هستند و شیر کردن محتوای پیج‌های خصوصی (Private) در اینستا با محدودیت‌هایی مواجه است. مشاهده‌ی محتوای پیج‌های پرایوت فقط برای کسانی امکان‌پذیر است که آن را فالو کرده باشند. بدین ترتیب اگر شما استوری یا پستی را از یک صفحه‌ی پرایوت را با دوستان خود به اشتراک بگذارید، تنها در صورتی می‌توانند آن را مشاهده کنند که پیج مورد نظر را فالو کرده باشند. همچنین لازم به ذکر است شیر کردن پست‌های پیج‌های پرایوت در استوری اینستا امکان‌پذیر نیست.

سوالات شما

شیر در اینستا چیست؟

✅ به اشتراک گذاری محتوا با دیگران در اینستاگرام، شیر کردن گفته می‌شود.

چگونه آدرس پیج اینستاگرام را به اشتراک بگذاریم؟

✅ برای شیر کردن آیدی پیج در اینستا باید از طریق صفحه‌ی پروفایل اقدام نمایید. برای آشنایی با روش این کار، مقاله را مطالعه فرمایید.

در پایان …

اشتراک گذاری در اینستاگرام یکی از عوامل مهم در افزایش تعاملات بین کاربرها و پیشرفت پیج‌ها می‌باشد. در این مقاله روش‌های شیر کردن انواع محتوا در اینستا آموزش داده شدند. همچنین روش اشتراک گذاری محتوای پیج‌های خصوصی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

امیدواریم از مطالعه‌ی این مقاله استفاده‌ی لازم را برده باشید. در صورت داشتن هر گونه سوال، انتقاد و پیشنهاد، لطفاً از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

از همراهی شما سپاسگزاریم!

نظرات و سوالات

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

guest
64 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments