کسب درآمد در اینستاگرام

کسب درآمد در اینستاگرام

ما در این مقاله می خواهیم در مورد کسب درآمد در اینستاگرام صحبت کنیم. همانطور که می ‌دانید در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه ‌های اجتماعی در کشور ما اینستاگرام است. افراد بسیار زیادی در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. این افراد، انواع قشرهای جامعه را تشکیل می دهند‌. همین موضوع سبب شده است که اینستاگرام تبدیل به یک بستری برای کسب درآمد شود. همه افراد یعنی کاربران معروف اینستاگرامی و خانم های خانه دار که برای کسب و کار خود هیچ سرمایه ای ندارند می توانند از طریق اینستاگرام به راحتی کسب درآمد کنند.

در حال حاضر بسیاری از کاربران که از موبایل استفاده می کنند برای رفع نیازهای خود معمولاً به وب سایت‌های اینترنتی روی نمی آورند. و دوست دارند که نیاز خود را در شبکه ‌های اجتماعی رفع کنند. البته این بدان معنا نیست که کاربرانی که بیشتر از موبایل استفاده می کنند اصلاً به سراغ وب‌سایت‌های اینترنتی نمی روند. بلکه منظور این است که این کاربران به علت محبوبیت شبکه‌های اجتماعی وقت خود را بیشتر در اینستاگرام و تلگرام صرف می کنند.

درآمدزایی در اینستاگرام یک مسئله‌ای است که در بازار امروز بسیار باب شده و به نوعی دغدغه خیلی از کاربران به حساب می‌آید. ما در این مقاله می خواهیم روش های مختلف درآمدزایی از اینستاگرام را برای شما توضیح دهیم. اینکه هر کسی به چه شکل می تواند از طریقه اینستاگرام کسب درآمد داشته باشد. پس اگر شما هم تمایل دارید که بدانید چطور می توان از اینستاگرام پول بیشتری در آورد ما را همراهی کنید.

روش های کسب درآمد در اینستاگرام

روش های کسب درآمد در اینستاگرام

همانطور که گفته شد روش های پول در آوردن از اینستاگرام بسیار گسترده شده است. همچنین بسیاری از کاربران دوست دارند که از طریق اینستاگرام کسب درآمدی داشته باشند. ولی از روش ‌های انجام آن به خوبی مطلع نیستند. بعضی از کاربران این طور فکر می‌ کنند که برای بدست آوردن پول، فقط باید یک پیج را در اینستاگرام راه اندازی کنند که تعداد فالوور های بسیار زیادی داشته باشد. چنین افرادی کمیت فالوور را به کیفیت آن ترجیح می دهند.

این کاربران بعد از راه‌اندازی پیج با فالوور های بالا به فکر گرفتن تبلیغ می افتند. و از این طریق می‌خواهند کسب درآمد بالایی داشته باشند. البته به این نکته توجه کنید که این روش هم برای کسب درآمد در اینستاگرام قابل قبول است. ولی در بسیاری از مواقع ممکن است شما نتیجه مطلوبی نگیرید. در ادامه شما با انواع روش های در]مدزایی از اینستاگرام آشنا خواهید شد.

از طریق اینستاگرام محصولات و خدمات خود را به صورت مستقیم بفروشید

فروش مستقیم محصولات و خدمات کسب و کار شما یکی از روش‌هایی است که بسیاری از افراد از طریق آن به راحتی می‌توانند کسب درآمد داشته باشند. کاربرانی که برای درآمدزایی از طریق اینستاگرام از این روش بهره می‌برند، محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی می کنند.

این محصولات ممکن است دیجیتالی یا فیزیکی باشند. یا ممکن است شخصی بخواهد خدماتش را به دیگران ارائه دهد. مانند فروش انواع کیک خانگی یا تورهای لحظه آخری یا همه صفحه‌ هایی که در زمینه آرایشی و زیبایی فعالیت می کنند.

خیلی از بیزینس ها برای درآمدزایی از طریق اینستاگرام محصولات و خدمات خود را به صورت غیرمستقیم به فروش می ‌رسانند. اکثر افرادی که در پیج های خود فالوور های زیادی دارند به راحتی می‌توانند برای گرفتن تبلیغ بیزینس های دیگر از این روش پول درآورند. در حقیقت افراد معروف یا سلبریتی ها یا اینفلوئنسر ها به خاطر محبوبیت بالایی که دارند برای کسب و درآمد خود از این روش استفاده می کنند.

از طریق اینستاگرام محصولات و خدمات خود را به صورت غیر مستقیم بفروشید

در این روش افراد محصولات و خدمات کسب و کار خود را به صورت غیرمستقیم تبلیغ می کنند. در واقع برای تبلیغاتی که انجام می‌دهند محتوایی را تولید می‌ کنند. این روش جزئی از روش بازاریابی محتوا به حساب می آید.

برای مثال یک سری از این اینفلوئنسرها برای اینکه تبلیغات خود را جذاب تر کنند از کلیپ های خنده داری استفاده می کنند. در واقع این افراد می خواهند که یک محتوای سرگرم کننده را برای مخاطبان میلیونی خود تولید کنند. که هم برند را معرفی کرده باشند و هم از طریق اینستاگرام کسب درآمد کنند. گاهی اوقات ممکن است در این روش از از سلبریتی ها هم استفاده کنند. برای مثال برند مارال چرم عکس های بهنوش طباطبایی را منتشر و از همین طریق درآمد خود را هم چند برابر کرد.

به این روش بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار اینفلوئنسر مارکتینگ می گویند. بسیاری از بیزینس ها از این روش برای معرفی محصولات و خدمات خود و همچنین برند سازی استفاده می کنند.

مقاله مرتبط: استراتژی برندهای موفق در اینستاگرام

توجه داشته باشید که این نوع تبلیغات و فروش در اینستاگرام میتواند برای شما هزینه بر باشد اما در ادامه برای فروش محصولات شما تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت.

از طریق اینستاگرام برندسازی کنید

برندسازی یکی دیگر از روش هایی است که از طریق آن به راحتی می‌توان به صورت غیر مستقیم از اینستاگرام کسب درآمد داشت. بسیاری از کسب و کارها از این روش استفاده می کنند تا مخاطبان بسیار زیادی را با محصولات و خدمات خود آشنا کنند. سپس انواع روش های بازاریابی را انجام می دهند.

به عنوان مثال یک سری از کسب و کارها برای معرفی محصولات خود همایش ها، سمینارها و ورکشاپ های عملی بسیار زیادی برگزار می ‌کنند. و از مخاطبان دعوت می ‌کنند که در این جلسات شرکت کنند. در واقع از این روش برای برندسازی اینستاگرام خود استفاده می ‌کنند.

در واقع اگر کسب و کاری از این روش استفاده کند ممکن است مخاطبان بسیار زیادی را از طریق اینستاگرام روانه وب سایت خودشان کنند. از این طریق می توانند عملیات بازاریابی را، هم روی اینستاگرام و هم روی وبسایت انجام دهند. تا بتوانند مخاطبان را از این طریق جذب محصولات و خدمات خود کنند.

در واقع برندسازی یکی از بهترین روش های کسب درآمد در اینستاگرام به حساب می آید. به دلیل اینکه از این روش می توان روی مخاطبان خود مانور بیشتری داد. همچنین بازاریابی اینترنتی به روش غیر مستقیم در کشور ما بسیار فراگیر شده است که همه کسب و کارها می توانند از این روش استفاده کنند.

نحوه کسب درآمد در اینستاگرام

نحوه کسب درآمد در اینستاگرام

هر کسب و کاری که برای خود یک صفحه در اینستاگرام راه اندازی می کند باید سعی کند که فالوور های علاقمند را جذب کند. یعنی به این صورت که بیزینس ها باید به دنبال کاربرانی باشند که به محصولات و خدمات کسب و کار مورد نظر علاقه دارند. برند ها هم برای کسب درآمد می توانند از طریق سایت، اینستاگرام و تلگرام به راحتی درآمد زایی کنند.

اگر شما هم مدیریت یک صفحه کسب و کاری را بر عهده دارید برای درآمد بیشتر باید فالوور های زیادی داشته باشید. البته علاوه بر زیاد بودن فالوور، هدفمند بودن آن ها در اولویت است.

ما در ادامه روش هایی را به شما خواهیم گفت که با افزایش فالوور به راحتی بتوانید اقدام به کسب درآمد در اینستاگرام کرده باشید. این روش ها به برند سازی کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند. به طور حتم هر چقدر که شما در اینستاگرام دنبال کنندگان بیشتری داشته باشید درآمدزایی شما بیشتر خواهد شد.

البته توجه کنید که فالوورهای فیک اصلاً به درد نمی خورد. در واقع اینستاگرام هم مانند یک سایت است که هرچه ترافیک سایت بیشتر باشد کاربران به کسب و کار شما بیشتر علاقه نشان می دهند و در نهایت درآمد شما بیشتر خواهد شد.

از امکانات جدید اینستاگرام استفاده کنید:

امروزه اینستاگرام یکسری امکاناتی را برای کاربرانش فراهم کرده است که در مقابل رقبایش خود را به عنوان یک شبکه اجتماعی پیشتاز معرفی کرده است. با استفاده از امکانات جدید اینستاگرام به راحتی می توانید مخاطبان خود را افزایش دهید. اگر مخاطبان شما زیاد شوند کسب و کار شما رشد می کند.

از استوری اینستاگرام استفاده کنید:

استوری اینستاگرام قابلیت های بسیار زیادی دارد. که از آن جمله می‌توان به تگ کردن پروفایل دیگران اشاره کرد. بسیاری از افراد هستند که از این ویژگی استوری اینستاگرام استفاده می‌کنند تا کاربران را به پیج مورد نظر هدایت کنند.

در تبلیغاتی که شما در استوری می‌گذارید به راحتی می توانید متنی روی استوری بنویسید. این متن می تواند آدرس سایت یا تلفن شخص یا آدرس پیج مورد نظر باشد.

البته به این نکته توجه کنید که برای جذاب کردن استوری های خود می توانید از برنامه هایی مانند Inshot استفاده کنید.

از لایو اینستاگرام استفاده کنید:

یکسری از افراد برای معرفی کسب و کار خود از لایو اینستاگرام استفاده می‌کنند. در واقع یکی از مهمترین قابلیت های اینستاگرام لایو است. وقتی که شما به صورت زنده با فالوورهای خود صحبت می‌کنید قطعاً تاثیر بیشتری روی آنها خواهید گذاشت.

اگر لایو شما جذاب باشد بسیاری از افراد برای دیدن لایو شما ترغیب می‌شوند. به همین دلیل شما از این طریق به راحتی می توانید دنبال کنندگان خود را بیشتر کنید.

با توجه به حوزه کسب و کاری خود می توانید از لایو ‌اینستاگرام بهره ببرید. به عنوان مثال می توانید یک کلاس آموزشی برای پاسخ دادن به سوال های مخاطبانتان در لایو برگزار کنید.

می‌توانید لایو خود را تا ۲۴ ساعت ذخیره کنید. در حقیقت افرادی که نتوانستند لایو شما را ببینند می‌توانند نسخه ذخیره شده آن را مشاهده کنند.

از طریق لایو اینستاگرام شما به راحتی می توانید ایده های خود را در معرض دید عموم بگذارید. به عنوان مثال یک کتابی را به مخاطبان خود معرفی کنید. نحوه انجام کارهای روزمره را برای مخاطبان بیان کنید. درباره یک موضوع خاصی صحبت کنید و از فالورها بخواهید که آنها هم در بحث شرکت کنند. هرچقدر که لایو شما جذاب تر باشد تعامل کاربر با شما بیشتر شده و در نهایت باعث افزایش فروش در اینستاگرام کسب و کار شما خواهند شد.

محتوای با کیفیتی تولید کنید:

در ادامه مبحث کسب درآمد در اینستاگرام شما باید پست هایی را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید که مخاطب بتواند به شما اعتماد کند‌. پس توجه به این مسئله بسیار مهم است. حتی شما از این طریق به راحتی می توانید از فالوورها، یک مشتری بسازید.

شما باید سعی کنید محتوای مختص کسب و کار خود را در صفحه خود به اشتراک بگذارید. به دلیل اینکه یک سری از برند ها، عکس های دیگران را کپی می‌کنند و فقط لوگوی خود را روی آن قرار می دهند و در اینستاگرام خود منتشر می کنند. این کار به خودی خود اعتبار شما را کم می کند.

کپشن هم یکی از بهترین روش هایی است که می ‌توان از طریق آن هم اعتماد مخاطب را جلب کرد و هم فالوور های خود را افزایش داد. پس شما باید کپشن های مناسبی برای پست های خود انتخاب کنید. بسیاری از افراد بر این باورند که کپشن های طولانی را کسی نمی خواند. تا حدودی هم منطق این افراد درست است‌. ولی یکسری از اینفلوئنسرها با گذاشتن کپشن های طولانی در زیر پست های خود کاربران بسیار زیادی را جذب خود می کنند. به شرط اینکه محتوای آنها با کیفیت باشد.

در اشتراک گذاری پست ها خلاقیت به خرج دهید.

اینستاگرام یکی از شبکه‌ های اجتماعی است که بیشتر بر روی تصویر تمرکز دارد. و از همان ابتدا هم فقط برای اشتراک گذاری تصاویر استفاده می‌ شد. ولی در حال حاضر قابلیت های بسیار زیادی به آن اضافه شده است و می توان برای کاربران خود ویدیو های متنوعی هم تولید کرد.

حدالامکان از استفاده یک فرمت ثابت برای پست‌های خود دوری کنید. گاهی وقتها می توانید محتوای خود را در قالب یک استوری به اشتراک بگذارید. همچنین هر از چند گاهی به تولید محتوای ویدیویی بپردازید. شما با استفاده از یک سری اپلیکیشن ها مانند viva video به راحتی می توانید بر روی تصاویر خود صدا بگذارید. و تصاویر و در قالب یک ویدیو منتشر کنید.

در حقیقت شما باید برای تولید محتوای خود خلاقیت به خرج دهید. به عنوان مثال می‌توانید از دایرکت های مخاطبان خود اسکرین شات بگیرید و آن را در قالب یک استوری به نمایش بگذارید و در مورد آن صحبت کنید. همچنین از مشتریان بخواهید که اگر از محصولات شما خرید کرده‌اند عکسی از آن تهیه کنند و برای شما بفرستند. تا بتوانید عکس را در صفحه خود قرار دهید. رعایت موارد گفته شده میتواند کسب درآمد در اینستاگرام شما را به شدت بالا ببرد.

با فالوورها ارتباط برقرار کنید.

اگر شما یک پیج کسب و کاری دارید حتماً باید تعامل خود را با کاربرانتان بیشتر کنید. تا فالوور ها بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال به تمام کامنت ها پاسخ دهید. اگر فکر می کنید که مخاطبان سوال ساده پرسیده اند باز هم آنها را جواب دهید. به این شکل یک صمیمیت بین خود و مخاطبان تان ایجاد می کنید.

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید انجام دهید این است که از آنها سوال های مختلفی بپرسید. به عنوان مثال عکسی را از یک جاذبه گردشگری منتشر کنید و نظر مخاطبان راجع به آنان بپرسید. در واقع باید شرایطی را فراهم کنید که مخاطبان بتوانند در بحث شرکت کنند. در این صورت است که مخاطبان شما به کامنت گذاشتن ترغیب می‌شوند. که این مورد به خودی خود سبب تعامل شما با کاربر خواهد شد.

سعی کنید که دایرکت های خود را بدون جواب نگذارید. یعنی تا جایی که امکان دارد با مشتریان و فالوورهای خود از طریق دایرکت ارتباط برقرار کنید. حتی می‌توانید از فالورهای خود راجع به یک محصول خاص سوال کنید. آیا اصلاً از محصول شما راضی هستند یا نه. گاهی اوقات هم برای تعامل بیشتر می توانید به آنها هدیه دهید.

از هشتگ ها استفاده کنید

همانطور که کلمات کلیدی در بهینه سازی سایت مهم است. استفاده از هشتگ هم از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید هشتگ هایی را در حوزه کاری خود به کار ببرید که پرطرفدار هستند. برای انجام این کار می‌توانید از پیج رقبای خود کمک بگیرید و به شناسایی حرکت های پرطرفدار بپردازید.

اگر شما در پست های خود از هشتگ های پرطرفدار استفاده کنید ،محتوایی که منتشر کرده اید بیشتر در معرض دید علاقه مندان به کسب و کار شما قرار می گیرد. از این طریق نرخ تعامل پست های شما در اینستاگرام افزایش می یابد. پس اگر شما از روش اصولی برای استفاده هشتگ ها استفاده کنید در واقع به رونق کسب و کار خود کمک کرده اید. همچنین برای برند سازی در اینستاگرام حتماً از هشتگ های منحصر به فرد و مخصوص حوزه کاری خودتان و استفاده کنید. و آن را در تمام پست های ارسالی به کار ببرید.

با افراد تاثیرگذار رابطه برقرار کنید

یکسری از افراد از اینسفلونسرها برای کسب درآمد خود استفاده می‌ کنند. برای اینکه اعتبار برند شما افزایش یابد باید حتماً با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید. اگر برای شما چنین چیزی مقدور هست حتماً از آنها بخواهید که یک پستی به عنوان تبلیغ از کسب و کار شما در پیج خود قرار دهند. این کار به خودی خود به کسب و کار شما کمک می کند.

در واقع اینفلوئنسرها بر روی برند شما تاثیر مثبتی می‌گذارند و افراد زیادی را با برند شما آشنا می کنند. به دلیل اینکه محبوبیت این افراد بسیار بالا است و هر چه که راجع به برند شما به مخاطبان بگویند، آنها بیشتر جذب صفحه شما می شوند. پس یکی از بهترین روشها برای برندسازی استفاده از اینفلوئنسرها است.

در سایر شبکه ها، اینستاگرام خود را تبلیغ کنید

اگر در سایر شبکه‌های اجتماعی هستید سعی کنید که کاربران خود را به سمت اینستاگرام سوق دهید. حتی اگر کسب و کار شما دارای وبسایت است اینستاگرام خود را در آن تبلیغ کنید. یا اگر در تلگرام کانال دارید، پست های اینستاگرام خود را داخل کانال بگذارید.

یکسری از افراد در آپارات و یوتیوب هم اکانت دارند چنین کسانی می توانند ویدیوهای خود را در این دو سایت بگذارند. و از کاربران بخواهند که برای دیدن ادامه ویدئو به اینستاگرام مراجعه کنند. اگر شما در لینکدین هم عضو هستید، در پست‌های خود یک اشاره‌ای به اینستاگرام تان کنید تا افراد صفحه شما را ببینند.

به هیچ عنوان فالوور فیک نخرید

از خرید فالوور فیک و غیر واقعی برای افزایش کاربران خود در اینستاگرام دوری کنید. حتی در بسیاری از موارد خرید پیج اینستاگرام هم کار نادرستی است که جدیدا خیلی از کاربران این کار را انجام می دهند. بسیاری از افراد این طور فکر می‌کنند که کاربران فقط به خاطر تعداد فالوور یک پیج را فالو می کنند در صورتی که اصلا اینطور نیست. به همین دلیل سعی دارند که از هر روشی استفاده کنند تا فالورهای پیج اینستاگرام شان زیاد شود.

در حقیقت فالوور هایی که به بیزینس شما علاقه ای نشان نمی دهند قطعاً سودآور نیستند. همچنین به این نکته توجه کنید که قابلیت های اینستاگرام بسیار زیاد است و پیج هایی که دارای فالوور ها و لایک های فیک هستند را به راحتی تشخیص می‌دهد حتی ممکن است اکانت را برای همیشه ببندد.

یکی از ویژگی‌هایی که همه شبکه‌های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام دارد این است که هر کسی با هر شرایطی به راحتی می تواند برای کسب درآمد از این شبکه ها بهره ببرند. به دلیل این که طرفداران شبکه های اجتماعی در هر نقطه ای از جهان بسیار زیادند. همین مسئله باعث شده است که این شبکه های اجتماعی یک منبع بزرگ برای کسب درآمد تلقی شوند. همچنین بسیاری از بازاریابان محصولات خود را به راحتی می‌توانند از این طریق به فروش برسانند.

استفاده از برنامه های مختلف برای افزایش فالوور را ممنوع کنید

یک سری از برنامه ها و ربات هایی وجود دارند که فالوور را افزایش می‌دهند. به هیچ عنوان از این برنامه ها استفاده نکنید. به دلیل اینکه این برنامه ها امنیت صفحه شما را به خطر می ‌اندازند. حتی ممکن است در بسیاری از موارد صفحه اینستاگرام شما را ببندند و یا مسدود کنند.

بسیاری از اکانت هایی که از این برنامه‌ها برای افزایش فالوور استفاده کرده‌اند، اینستاگرام برای همیشه اکانت های آنها را بسته است. به دلیل اینکه شما با اکانت اصلی خود یک سری کارهایی مانند کامنت گذاشتن، لایک کردن، دایرکت فرستادن و غیره را انجام می دهید. که در بسیاری از مواقع این کارها طبیعی به نظر نمی رسد. به طور کلی اینستاگرام حساسیت بالایی نسبت موارد غیر واقعی دارد.

همانطور که گفته شد بسیاری از کاربران فقط می‌خواهند با هر روشی فالوور های اینستاگرام خود را افزایش دهند. ولی آیا به این موضوع فکر کرده اند که این افراد سبب رونق کسب و کارشان می شود یا خیر. پس اصلاً مهم نیست که تعداد فالوور های شما چقدر باشد. بلکه مهم است که چه تعداد از فالورها به کسب و کار شما علاقه مندند. و چه قدر جذب پیشنهاد های شما می شوند و شما را دنبال می کنند. پس شما به راحتی با استفاده از روش هایی که گفته شد می توانید کاری را انجام دهید که فالورها به شما اعتماد کنند. و در واقع از این طریق آنها به یک مشتری تبدیل شوند.

یک وب سایت راه اندازی کنید

بسیاری از افراد فقط از طریق اینستاگرام به درآمدزایی فکر میکنند که اشتباه بزرگی هم مرتکب می شوند. همچنین به خاطر آینده نامعلوم و شبکه‌های اجتماعی بهتر است که شما برای کسب و کار خود یک وب سایت راه اندازی کنید برند خود را در آنجا معرفی کرده باشید.

نتیجه گیری:

کسب درآمد در اینستاگرام اصلاً کار راحتی نیست و باید وقت زیادی را برای آن صرف کنید. همچنین برای موفقیت در چنین شبکه اجتماعی حتماً باید خلاقیت به خرج دهید و حوصله کافی داشته باشید. و به کسب و کارتان ارزش بدهید. در این مقاله یک سری از روش های گفته شده برای افزایش درآمدزایی در اینستاگرام و برندسازی را برای شما بیان کردیم. شما هم می توانید با استفاده از این روش ها هم کسب و کار خودتان را رونق ببخشید و هم درآمد خود را بیشتر کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments