نویسنده: علی محمدی
2022-02-05

تاثیر جادویی حذف فالوور فیک بر رفتن پست‌ها به اکسپلور اینستاگرام

حذف فالوور فیک چگونه می‌تواند باعث رفتن پست‌های پیجتان به اکسپلور اینستاگرام شود؟ تاثیرات حذف فالوورهای فیک بر رفتن پست‌ها به اکسپلور را اینجا بخوانید!

به دنبال پیج فعال‌ و با نرخ تعامل بالا هستید؟

وارد کانال تلگرام شوید و لیست تمامی پیج‌ها همراه با آمار بازدیدکننده فعال را مشاهده نمایید!

ربات اینستاگرام اینبو

ربات اینستاگرام اینبو دستیار هوشمند، اختصاصی و خستگی ناپذیر شما در اینستاگرام است!

شما درحال مطالعه قسمت 2 از 9 سری مقالات آموزش اکسپلور اینستاگرام هستید.

تقریباً همه کاربران اینستاگرام بر این باورند که تعداد فالوور زیاد نشان‌دهنده پیشرفت پیج است؛ اما آیا هر نوع فالووری می‌تواند این موضوع را تضمین کند؟ قطعاً نه!

خرید فالوور اینستاگرام

فالوورهای فیک در اینستاگرام نه تنها باعث پیشرفت پیج نمی‌شوند، بلکه مانعی هستند بر سر راه رسیدن پست‌های شما به اکسپلور اینستاگرام. به این ترتیب شما با داشتن تعدادی سنگ بی ارزش، یک معدن طلا را از دست خواهید داد!

در این مقاله اختصاصی از تیم اینبو می‌خواهیم بررسی کنیم که فالوورهای فیک چگونه مانع رسیدن پست‌های پیجتان به اکسپلور می‌شوند؛ همچنین خواهیم گفت که چگونه باید مثل یک دونده ماهر از روی این مانع بپرید.

نحوه عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای رساندن پست‌ها به اکسپلور

چارت تحلیل محتوا توسط الگوریتم اینستاگرام

برای اینکه بدانیم فالوورهای فیک چه مشکلی برای پست‌های شما به وجود می‌آورند و اجازه نمی‌دهند به اکسپلور برسند، ابتدا باید با عملکرد الگوریتم اکسپلور آشنا شویم. در این صورت خواهیم فهمید که وجود فالوور فیک در پیج کدام مرحله از رسیدن پست به اکسپلور را دچار اختلال می‌کند.

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام برای رساندن پست‌ها به اکسپلور 3 مرحلۀ اصلی را پشت سر می‌گذارد:

  1. پردازش محتوا و تشخیص موضوع آن
  2. بررسی نرخ تعامل
  3. تصمیم‌گیری برای نحوه قرار دادن پست در اکسپلور

بگذارید با یک داستان موضوع مقاله را پیش ببریم. شما یک پیج در زمینۀ ورزشی دارید و در آن تولید محتوا می‌کنید. فالوورهای زیادی دارید اما بیشتر آن‌ها فیک هستند. امروز طبق برنامۀ محتوایی پیجتان قرار است یک پست فوتبالی منتشر کنید. این کار را انجام می‌دهید و منتظر لایک و کامنت و … فالوورها می‌مانید. حالا نوبت الگوریتم اینستاگرام است که پست شما را بررسی کند. گفتیم که عملکرد الگوریتم اکسپلور 3 مرحله دارد:

  1. الگوریتم اینستا در مرحله 1 محتوای شما را پردازش می‌کند و به درستی موضوع آن را تشخیص می‌دهد. این یعنی قرار است پست شما در صفحۀ اکسپلور علاقه‌مندان به فوتبال قرار گیرد. اما هنوز دو مرحله دیگر باقی مانده است.
  2. نوبت به بررسی نرخ تعامل پست می‌رسد. اینستاگرام تقریباً پس از یک ساعت از انتشار پست آمار لایک‌ها، کامنت‌ها، سیوها و شیرها را بررسی می‌کند. متاسفانه چون بیشتر فالوورهای شما فیک هستند، آمار تعامل پستتان بسیار کم خواهد بود.
  3. خب! تصمیم الگوریتم اینستاگرام چیست؟ تقریباً مشخص است. از نظر اینستاگرام پستی که تعامل زیادی از سمت فالوورهای پیج دریافت نکرده است، نمی‌تواند رضایت کاربران اکسپلور را جلب کند. پس اکسپلور بی اکسپلور!

حتماً پس از خواندن ماجرای بالا متوجه شده‌اید که مشکل کار کجاست. فالوورهای فیک چون به صورت رباتیک ساخته شده‌اند و توسط اشخاص عادی اداره نمی‌شوند، نمی‌توانند هیچ تعاملی در پیجتان داشته باشند. پس نرخ تعامل را کاهش خواهند داد و مانع رسیدن پست‌ها به اکسپلور خواهند شد.

حالا که فالوور فیک داریم، برای رسیدن به اکسپلور چی کار کنیم؟

با توضیحات بالا اگر در پیجمان فالوور فیک داشته باشیم، دیگر راهی برای رسیدن به اکسپلور نیست؟

فالوورهای فیک شاید بتوانند مثل ویروس‌ها تکثیر شوند و پیجتان را بیمار کنند، اما خوشبختانه درمان آن‌ها خارج از دسترس نیست. البته سرعت عمل شما هم اهمیت زیادی در نجات پیدا کردن پیجتان دارد. باید هرچع سریعتر این مهمان‌های ناخوانده را پیدا کنید و با نهایت احترام به سمت درهای خروج هدایتشان کنید.

حذف فالوور فیک چگونه باعث رسیدن پست‌ها به اکسپلور می‌شود؟

مراحل تاثیر حذف فالوور فیک بر رفتن پست‌ها به اکسپلور اینستاگرام

در ابتدای مقاله خواندید که وجود فالوور فیک چه بلایی می‌تواند سر پیجتان بیاورد. اما حذف این فالوورها چه سودی برای پیج خواهد داشت؟ چگونه حذف فالوور فیک باعث می‌شود پست‌هایمان به اکسپلور بروند؟ حذف فالوور فیک 3 مزیت اصلی دارد که در رسیدن پست‌های پیجتان به اکسپلور ایفای نقش می‌کنند. این 3 مورد عبارتند از:

1. افزایش نرخ تعامل

باز هم همان 3 مرحله رسیدن پست‌ها به اکسپلور را به یاد بیاورید. گفتیم که پس از پردازش محتوا نوبت به بررسی نرخ تعامل می‌رسد. خب اگر فالوورهای فیکتان را حذف کنید، چه اتفاقی میفتد؟

برای محاسبۀ نرخ تعامل، تمامی تعاملات انجام شده را بر تعداد کل فالوورها تقسیم می‌کنند و آن را به درصد تبدیل می‌کنند. وقتی فالوورهای فیکتان را حذف می‌کنید، تعداد کل فالوورها کاهش می‌یابد و عددی که به عنوان نرخ تعامل به دست می‌آید، افزایش می‌یابد.

با حذف فالوورهای فیک، حتی اگر تعامل فالوورهای واقعی ثابت بماند، باز هم نرخ تعاملتان افزایشخواهد یافت. دقیقاً همان چیزی که مطابق سلیقۀ الگوریتم اینستاگرام است. به این ترتیب پست‌های پیجتان شانس بیشتری برای رسیدن به اکسپلور خواهند داشت.

خدمات پیشنهادی اینبو: خرید اکسپلور اینستاگرام

2. رهایی از جریمه‌های اینستاگرام

داشتن فالوور فیک علاوه بر این که باعث می‌شود الگوریتم اکسپلور اجازه ندهد پست‌های پیجتان به صفحه اکسپلور راه پیدا کنند، ممکن است حسابتان را با جریمه‌های دیگر هم مواجه کند. یکی از رایج‌ترین جریمه‌هایی که در این شرایط احتمال مواجهه با آن وجود دارد، شادوبن اینستاگرام است.

شادوبن (Shadowban) اجازه نمی‌دهد پست‌های پیج حتی برای تمامی فالوورهای پیج خودتان نمایش داده شود. به همین دلیل نرخ تعامل را به شدت پایین می‌آورد و اجازه نمی‌دهد پست‌ها به اکسپلور برسند. اگر از این جریمه و جریمه‌های مشابه در امان بمانید، احتمال بیشتری برای رسیدن به اکسپلور خواهید داشت.

3. کسب اعتماد مخاطبان پیج

مطمئناً تا به اینجا متوجه شده‌اید که کلید اصلی رسیدن به اکسپلور اینستاگرام، دریافت تعامل قابل قبول از سمت بازدیدکنندگان محتواهای پیج است. کاربران زمانی بیشترین تعامل را با پست‌ها و استوری‌های شما خواهند داشت که به پیج شما اعتماد داشته باشند.

داشتن فالوور فیک چیزی است که امروزه کاربران اینستاگرام به راحتی می‌توانند آن را تشخیص دهند. در حالت کلی اگر مخاطب بفهمد که طرف مقابل او قصد دارد اعتبار کاذب به دست بیاورد، به او اعتماد نخواهد کرد. بنابر این اگر در پیج خود فالوور فیک نداشته باشید و تمام سعی خود را روی تعاملات واقعی متمرکز کنید، اعتماد مخاطبان را کسب خواهید کرد. دقیقاً همان چیزی که برای تعامل بیشتر و رسیدن به اکسپلور نیاز دارید!

نکات مهم درباره حذف فالوور فیک برای رسیدن پست‌ها به اکسپلور اینستاگرام

فهمیدیم که حذف فالوورهای فیک مزایای به مراتب بیشتری نسبت به حفظ آن‌ها دارد. پس دیگر جای شک و تردید باقی نیست. اگر می‌خواهید به اکسپلور برسید باید همین حالا نسبت به حذف فالوورهای فیک پیجتان اقدام کنید. اما همیشه، تاکید میکنم همیشه، جزئیات مهم هستند. نکاتی را که در ادامه می‌گوییم، به دقت رعایت کنید تا پیجتان را به بهترین نحو به سمت اکسپلور پیش ببرید:

1. اگر بیشتر فالوورهایتان فیک هستند، آن‌ها را به تدریج حذف کنید!

فرض کنید پیجی با 10K فالوور دارید که 7 هزار تا از فالوورهای آن فیک هستند. حذف یکجای تمامی این فالوورهای فیک به هیچ عنوان منطقی نیست. چرا که کاهش زیاد فالوور در مدت کم به اعتبار پیجتان ضربه می‌زند و به احتمال زیاد باعث می‌شود حتی فالوورهای واقعی هم شروع به آنفالو کردن پیجتان کنند.

2. همزمان با حذف فالوورهای فیک، تعامل را افزایش دهید!

گفتیم که برای هموار شدن مسیر رسیدن پست‌ها به اکسپلور باید فالوورهای فیک پیجتان را حذف کنید. اما اگر این کار با افزایش تعاملات واقعی همراه نشود، عملاً سودی برای پیج نخواهد داشت و پیج شما در همان رکود قبلی خواهد ماند.

در صورتی که اقدام به حذف فالوورهای فیک پیجتان کرده‌اید، برای اینکه به نتیجه برسید باید به صورت همزمان تعاملات واقعی را افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی: افزایش تعامل در اینستاگرام

3. برای حذف فالوورهای فیک روش درست را انتخاب کنید!

برای حذف فالوورهای فیک در اینستاگرام ابتدا باید آن‌ها را از فالوورهای واقعی تشخیص داده و سپس اقدام به حذف آن‌ها نمایید. تشخیص فالوورهای فیک کار چندان سختی به نظر نمی‌رسد و میتوان با بررسی چند مورد مثل یوزرنیم، عکس پروفایل، بیو، تعداد محتواهای پیج به فیک یا واقعی بودن یک فالوور پی برد و سپس در صورت لزوم آن را حذف کرد.

گفتیم که شناسایی و حذف یک فالوور فیک کار راحتی است؛ اما حالا فرض کنید 10 هزار فالوور دارید. بررسی تک تک این فالوورها و شناسایی فالوورهای فیک از بین آن‌ها زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت. تا حدی که چند وقت زمانی برای تولید محتوا نخواهید داشت. اما این یک بن بست نیست!

مقاله پیشنهادی: روش‌های حذف فالوور فیک اینستاگرام

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید تا وقتی فالوورهای فیک زیادی در پیجتان حضور دارند، نمی‌توانید پست‌های خود را در اکسپلور ببینید. پس بهتر است هرچه زودتر با حذف آن‌ها مسیر پیش روی خود برای پیشرفت در اینستاگرام را هموار کنید. اگر هنوز نمی‌دانید فالوورهای فیک چه بلایی سر محتوای پیجتان می‌آورند، این مطلب را با دقت بیشتری بخوانید!

از تجربیات خود بگویید!

اگر تا به حال با حذف فالوورهای فیک سر و کار داشته‌اید و تاثیر آن را روی رفتن پست‌های پیجتان به اکسپلور تجربه کرده‌اید، خوشحال می‌شویم آن را برای ما و سایر کاربران اینبو بازگو کنید!

از همراهیتان صمیمانه سپاسگزاریم🙏

پنل شبکه های اجتماعی اینبو

پرسش و پاسخ

سوالتان را بپرسید و برای دریافت پاسخ، منتظر پیامک کارشناسان ما باشید!

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟
عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
جدیدترین
قدیمی ترین
Inline Feedbacks
نمایش همه کامنتها
نازنین

سلام من تو پیجم 4، 981دارم ولی 400تاشون فیک بود که از سایت فالور رایگان گرفتم دیشب از داخل پیجم حذف کردم میخام پستام وارد اکسپلور شه از کامنت زیردوتا پست که امروز گذاشتم 119 تا هست سیو پستم بالای 5 لایک از امروز تا امشب 200تا بالا بوده میشه بگین دیگه چکار کنم وارد اکسپلور شم هشتگ هم گذاشتم

0

برای ورود قطعی به اکسپلور اینستاگرام کلیک کنید!