ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام

استفاده از شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام بسیار در میان مردم جهان افزایش یافته از این رو هر شخصی که قصد ایجاد اکانت برای شروع کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام را دارد نیاز به دیده شدن هر چه بیشتر و افزایش فالوور داشته تا محصولات خود را بفروش برساند و یا آن کاربری که در فضای مجازی اکانت های شخصی برای خود باز کرده و عکس های شخصی خود را در فضای مجازی منتشر میکند نیز علاقه دارد فالوور های خود به صورت واقعی افزایش یابد.

در این میان نباید از افزایش روز افزون کاربران اینستاگرام چشم پوشی کرد و باید برای خود با هر موضوعی در اینستاگرام اکانت باز کرده و به فعالیت پرداخت اما خب اگر شما یکی از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید خواهان بالا رفتن فالوور هایتان هستید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم ترفندهای اینستاگرام برای افزایش بازدید و فالوور را برایتان گوشزد کرده تا با استفاده از این ترفندها شاهد افزایش فالوور های خود در روزهای آتی باشید.

11 ترفند برای مدیریت اینستاگرام  :

امروز ۱۱ روش از ترفندهای اینستاگرام که باعث مدیریت هر چه آسان اینستاگرام  و بالا رفتن بازدید و در پی آن افزایش فالوور اینستاگرام شما منجر میشود را برایتان توضیح میدهیم همچنین کمی هم درباره قسمت استوری و قابلیت های آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

۱_در زمان مناسب پست بگذارید

یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن پست های منتشر شده، زمان مناسب آن برای اشتراک گذاری میباشد. در نظر بگیرید شما در ساعات مختلفی در روز پست منتشر میکنید، با بررسی بازدید و لایک این پست ها شما به راحتی میتوانید زمان مناسب برای انتشار پست هایتان را یافته و فعالیت خود را در آن بازه زمانی افزایش دهید. البته زمان فعالیت و انتشار پست خود را تنها در یک زمان از روز انجام ندهید زیرا هر زمانی مخاطب های خاص خودش را دارد. حداقل ۳ زمان پر مخاطب برای اشتراک گذاری پست هایتان انتخاب کنید.

در این بین شما میتوانید از زمان منتشر شدن پست های یک پیچ خاص با خبر شوید در نظر بگیرید برای شما یک اکانت در اینستاگرام از اهمیت ویژه ای برخوردار است و میخواهید از اولین کسانی باشید که هنگام منتشر شدن پست در آن اکانت با خبر شوید.

برای عملی کردن این ترفند کافی ایست به اکانت مورد نظر رفته و آیکون سه نقطه در آن صفحه را لمس و سپس گزینه “turn on post notifications” لمس کنید و اگر میخواهید از استوری های منتشر شده آن اکانت هم بلافاصله خبر دار شوید گزینه پایینی آن یعنی ” turn on story notifications” را روشن کنید اگر غیر فعالسازی این ویژگی را هم در نظر دارید دوباره آیکون سه نقطه را لمس کرده و “off post notifications” را انتخاب کنید تا اعلان مربوطه برایتان نماش داده نشود.

ترفندهای اینستاگرام

۲_اکانت خود را بیزینسی کنید!

از دیگر ترفندهای اینستاگرام که بسیار مهم و استفاده از آن برای اکانت های با موضوع بیزینسی واجب است بیزینس کردن اینستاگرام میباشد. اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ این قابلیت را برای پیچ های با موضوع فورشگاهی فعال کرد تا راه های ارتباط در این اکانت ها را با مشتری هایشان بیشتر و راحت تر کند در این بین قابلیت های زیادی از جمله ارائه آمار های مختلف و نیز بالا بردن امنیت اینستاگرام را میشود با فعال کردن ویژگی بیزینس در اینستاگرام پیاده سازی کرد.

فعال شدن راه های ارتباطی بیشتر در بخش پروفایل اینستاگرام

با تبدیل صفحه پروفایل به بیزینس پروفایل شکل صفحه پروفایل شما تغییر کرده و سه کادر با نوشته آبی رنگ در این بخش نمایان میشود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید کادر “call”,”email”,”directions” اضافه خواهد شد که میتوانید از یک یا دو و یا از هر سه مورد آن برای ارتباط بیشتر و راحت تر بین خود و کاربران تان استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

ارائه آمار های مختلف

بعد از بیزینسی کردن اکانت خود چند روز لازم است تا اینستاگرام برای شما  آمار هایی چون تعداد بازدید اکانت و پست هایتان، آمار افزایش و یا کاهش لایک، کامنت، فالوور ها در مدت یک هفته ارائه دهد و همچنین آمار برتری جنسیتی در بین فالوور هایتان آمار برتری منطقه ای در بین فالوور هاتان و آمار های دیگری که در تصاویر زیر مشاهده میکنید.

ترفندهای اینستاگرام

امنیت اینستاگرام

قابلیت دیگری که با بیزینس پروفایل کردن اکانت تان اضافه خواهد شد بحث امنیت و ورود از طریق فیسبوک میباشد در نظر بگیرید پسورد اکانت خود را فراموش کرده اید و از طرفی به اکانت خود دسترسی ندارید اما از اطلاعات فیسبوک خود که به اکانت اینستاگرام خود وصل کرده اید مطلع هستید پس میتوانید وارد پیچ خود شوید. این امکان وقتی ارزشمند تر میشود که اگر به هر دلیلی پیچ شما مورد هک قرار گرفته باشد نیز میتوانید از این طریق وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. البته میتوانید با مطالعه مقاله بازگردانی پیج هک شده راه های دیگر برای جلوگیری از نفوذ دیگران به پیج خودتان جلوگیری کرده باشید.

۳_ برای خود آلبوم بسازید

از دیگر ترفندهای اینستاگرام میتوان به بخش آلبوم ها اشاره کرد، اینستاگرام در آپدیت هایی که پیشتر ارائه داد بخشی برای جمع آوری پست های مورد علاقه شما که میخواهید همیشه در دسترس تان باشد را فعالسازی کرد تا در پی آن برای خود آلبوم های متفاوتی با موضوع متفاوتی بسازید. برای مثال در نظر بگیرید در حال اینستا گردی هستید و در این بین از پست یک اکانت دیگر خوشتان آمده و میخواهید آن را نشانه گذاری کرده تا در صورت خواست خود به راحتی وارد آن پست شده و دوباره آن را مشاهده و یا به دوستانتان نشان دهید همانطور که گفتیم اینستاگرام چنین ویژگی را فعال کرده برای بهره مندی از آن کافی ایست وارد یک پست شده و آیکون بوکمارکی که در عکس زیر مشخص شده را لمس کنید تا آن پست مد نظر در بخش آلبوم های شما ذخیره شود.

حال برایتان سوال پیش آمده که بخش آلبوم در اینستاگرام کجاست؟

برای ورود به این بخش کافی ایست وارد بخش پروفایل اینستاگرام تان شده و سپس آیکون بوکمارکی را لمس کرده تا عکس های ذخیره شده توسط خودتان را مشاهده کنید این بخش دارای دو گزینه “all” و “collections” میباشد. برای دانستن  تفاوت این دو کافی ایست تصور کنید که شما تا به حال ۱۰ پست در این بخش ذخیره کرده اید که سه تا از پست ها مربوط به موضوع آشپزی مربوط میشود با لمس کردن علامت + در بالای صفحه این سه پست را آلبوم کرده و نام متناسبی برای این آلبوم انتخاب میکنید البته میتوانید هنگام ذخیره یک پست در اینستاگرام با نگه داشتن علامت بوکمارکی آن، مستقیما وارد آلبوم مد نظر خود کنید.

ترفندهای اینستاگرام

۴_از لینک های بیشتری در بخش بیو اینستاگرام تان استفاده کنید

یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام که لازم است هر کاربر اینستاگرام از آن استفاده کند استفاده از لینک متعدد در بیو اینسنتاگرام خود میباشد، تا به حال خواسته اید که در بخش بیو اینستاگرام به جای یک لینک از لینک های متعددی استفاده کنید؟ اما این امکان به صورت مستقیم از طریق خود اینستاگرام وجود ندارد و تنها میتوانید یک لینک در این بخش اضافه کنید برای حل این مشکل تیم اینبو با آپدیتی با عنوان لینک ساز اینستاگرام ویژگی فراهم ساخته تا شما لینک های متعدد خود را در یک لینک متمرکز کرده و آن را در بیو پیچ تان جاگذاری کنید تا فالوور هایتان با لمس لینک مرجع با لینک های شما مواجهه شوند.

۵_ پست های لایک کرده خود را مشاهده کنید

وقتی پستی را داخل اینستاگرام لایک میکنید در بخش تنظیمات با عنوان “posts you,ve liked” ذخیره شده و میتوانید با مراجعه به این بخش، وارد آن شده و از آخرین لایک کردن خود تا انتها نگاه و بررسی کنید. برای این کار کافی ایست وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شده و سپس آیکون سه نقطه در سمت بالا سمت راست را لمس کرده و سپس از قسمت “account” گزینه “posts you,ve liked” را لمس کنید و تمامی پست هایی که در یک روز و روز های قبل لایک کرده اید را میتوانید مشاهده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

در این بخش نیز میتوانید پستی را unlike کنید و در واقع اگر پشیمان از لایک کردن یک پست شده اید آنلایک کنید که در صورت این کار آن پست مد نظر نیز از این صفحه حذف خواهد شد.

۶_پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام

برای شروع کار به پروفایل خود رفته سپس آیکون سه نقطه در اندروید و آیکون چرخ دنده در  iOS  کنار گزینه Edit Profile قرار گرفته را لمس کنید.

بعد از ورود به بخش تنظیمات پیچ، گزینه “search history” را لمس کنید تا وارد صفحه ای شوید که نوشته آبی رنگی با عنوان “clear search history” را نشان میدهید که به معنای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام میباشد. بعد از انتخاب این نوشته آبی رنگ، اینستاگرام از شما دوباره سوال میپرسد که آیا قصد حذف تاریخچه را دارید که شما در صورت مطمئن بودن از قصد خود باید گزینه اول یعنی “yes, i,m sure” را انتخاب کنید تا تاریخچه شما پاک شود و بعد از آن برای مطئن شدن از این اتفاق میتوانید به بخش اکسپلور اینستاگرام رفته تا تغییرات مربوطه را مشاهده کنید.

۷_ کاربرد بخش feed

feed به معنی خوراک یا همان مورد علاقه نیز میتوان خطاب کرد این بخش در منوی پایین با آیکون قلب نشان داده میشود با ورود به صفحه ذکر شده با دو بخش روبرو میشوید که در بخش اول یعنی “you” اعلانهایی چون اضافه شدن فالوور به پیچ شما، لایک شدن پست شما و کامنت های دریافتی را میتوانید مشاهده کنید اما ویثژگی جالب بخش feed  را میتوان به گزینه دوم آن یعنی “following” ها ربط  دهید زیرا در این بخش شما میتوانید فعالیت فالوینگ های خود را مشاهده کنید البته اگر فالووینگ شما بخش گزارش مربوط به feed  را نبسته باشند شما در این بخش میتوانید فعالیت افرادی را که فالو کرده اید را مشاهده کنید و به قولی آن ها را زیر نظر داشته باشید.

ترفندهای اینستاگرام

۸_میتوانید از اینستاگرام به عنوان یک ویرایشگر عکس و ویدیو استفاده کنید؟

قطعا اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام هستید میدانید که چه آپدیت هایی که اینستاگرام برای ویرایش عکس و ویدیو در دسترس کاربران خود قرار داده از فیلتر ها گرفته تا برچسب ها و… از هر کدام این ویژگی ها در بخش پست گذاری و نیز در بخش استوری میتوانید در گالری حافظه گوشی خود ذخیره کنید برای مثال در نظر بگیرید عکسی را داخل اینستاگرام ویرایش کرده اید و حال میخواهید آن را ذخیره کنید چند راه برای ذخیره کردن آن وجود دارد و چون ما میخواهیم در حافظه موبایل مان ذخیره کنیم کافی ایست آن را داخل اکانت خود منتشر کنیم تا به صورت مستقیم در حافظه گوشی مان ذخیره شود البته باید از فعال بودن بخش ذخیره عکس و ویدیو ها در تنظیمات اکانت خود مطمئن شویم.

برای مطمئن شدن از این موضوع کافی ایست وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شویم و سپس آیکون سه نقطه در بالای صفحه قسمت راست را لمس کنیم تا وارد تنظیمات اینستاگرام خود شویم و سپس در قسمت account گزینه original photos را انتخاب کنید تا برایتان صفحه ای باز شود که در آن سه کلید با عنوان های مختلف را مشاهده میکنید که توصیه ما فعال کردن هر سه آن هاست برای فعال کردن آن ها کافی ایست کلید آن ها را روشن کنید .

ترفندهای اینستاگرام

۹_ ثبت و مدیریت بیش از یک پیچ در برنامه اینستاگرام

از ترفندهای اینستاگرام که باعث استفده راحت شما از اینستاگرام منجر میشود بخش add account میباشد. شاید شما بیش از یک پیچ در اینستاگرام داشته باشید و برایتان سخت باشد از پیچ فعلی خود خارج و وارد پیچ دوم خود شوید برای حل این مشکل اینستاگرام ویژگی add account را اضافه کرده بدین صورت که وار بخش پروفایل خود میشوید و بر روی اسم پیچ خود که در بالا قسمت چپ صفحه قرار دارد را لمس کرده و سپس نوشته add account را لمس میکنید تا اینستاگرام شما را به بخش log in خود هدایت کند که پس از وارد کردن اطلاعات پیچ دوم تان وارد پیچ تان شده و بعد از آن به راحتی میتوانید از پیچ اول به دوم خود رفت و آمد داشته باشید از این امکان تا ۵ پیچ را میتوانید استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

۱۰_پست های تگ شده مربوط به خودتان را پنهان کنید

اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید تا به حال دوستان تان در اینستاگرام در پست های خودشان شما را نیز تگ کرده اند و همانگونه که مطلع هستید این گونه پست ها در بخش تگ های پیچ تان به نمایش عموم در می آید برای پنهان کردن پست های تگ شده و یا یک پست خاص کافی ایست وارد بخش تگ شده ها شده و بر روی پست مورد نظر لمس کرده و بعد از آن آیکون سه نقطه در بالای پست را انتخاب و سپس گزینه “post options” و بعد از آن کلید گزینه “keep in photos of you” را خاموش کنید تا پست مد نظر از بخش تگ شده ها پنهان شود.

ترفندهای اینستاگرام

۱۱_ استفاده از ربات اینستاگرام

استفاده از ربات اینستاگرام مثل ربات اینستاگرام اینبو قطعا فعالیت اکانت شما را بالا برده و این بالا رفتن فعالیت پیچ میباشد که باعث بالا رفتن بازدید اکانت و پست های شما شده و در نتیجه بالا رفتن فالوور ها و لایک پست هایتان منجر خواهد شد یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام که میتوان با استفاده از آن از دیگر اکانت های موجود در اینتساگرام پیشی گرفت استفاده از ربات اینستاگرام اینبو میباشد.

ترفند های استوری اینستاگرام :

همانگونه که میدانید اینستاگرام چند ماه قبل با آپدیت جدید خود قسمت جدیدی را اضافه کرد. که ایده اصلی این بروز رسانی را از رقیب سنتی خود یعنی اسنپ چت الهام گرفت و حال میتوان این اپدیت را به یکی از نقطه های عطف اینستاگرام تعلق داد. در ادامه میخواهیم از چند ترفند در استوری بپردازیم.

1_ در اختیار داشتن رنگها

شما می توانید از بین رنگ های موجود در پایین صفحه قابل دسترس است.رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

سوال : اگر بخواهید به تمامی رنگها دسترسی داشته باشید تا بتوانید رنگ دقیق مورد علاقه خود را پیدا کنیدچه کاری باید انجام داد؟

برای اجرای این ترفند کافی است Aa یا ایکون pen را فشار داده تا ابزار افزودن متن یا قلم برای استفاده باز شوند.در این مرحله رنگ های مختلفی باز می شوند که می توانید انتخاب کنید.

2_ استفاده از پس زمینه با رنگ یکدست

برای شروع پس از گرفتن عکس به طور معمول آیکون خودکار مانند در بالای صفحه را لمس کنید. رنگی را که میخواهید یر تمام صفحه اعمال شود را انتخاب و سپس قسمتی از صفحه را لمس برای لحظه ای نگهه داشته و سپس به یک سمت بکشید. میبینید که صحه کاملا یک دست همان رنگ مد نظر شده است.

3_ اضافه کردن موسیقی بر روی تصویر

برای این کار داخل قسمت استوری کافی ایست تصویر مد نظر را انتخاب و سپس آهنگ مد نظر را باز کرده و همزمان در این شرایط در قسمت استوری خود از محیط خود فیلم بگیرید. البته میتوانید از اماکن جدید اینستاگرام در این بخش به نام موزیک استفاده کنید.

4_ استفاده از عکس های گالری

برای استفاده از تصاویر موجود در گالری خود کافی ایست بعد از ورود به قسمت استوری صفحه را لمس و به بالا بکشید تا ویدیو ها و عکس های موجود در گالری تان برای شما به نمایش و قابل استفاده در بیاید.

نتیجه گیری

هنگام نوشتن این مقاله ترفندهای اینستاگرام زیادی برای ارائه وجود داشت که ما خواستیم بهترین آن ها را خدمتتان عرض کنیم چه بساء در آینده این مقاله را آپدیت خواهیم کرد و ترفندهای اینستاگرام جدید و دیگری را برای شما عزیزان بازگو خواهیم کرد از صبر شما ممنونیم.

,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از