صفر تا 100 ترفندهای اینستاگرام برای مبتدی ها و حرفه ای ها

abdi
نویسنده : abdi
تاریخ انتشار : 2017-10-04

فهرست

ترفندهای اینستاگرام

ترفندهای اینستاگرام .استفاده از شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام در میان مردم جهان بسیار افزایش یافته است. از این رو هر شخصی که قصد ایجاد اکانت برای شروع کسب و کار اینترنتی در اینستاگرام را دارد نیاز به دیده شدن هر چه بیشتر و افزایش فالوور داشته تا محصولات خود را بفروش برساند. یا آن کاربری که در فضای مجازی اکانت های شخصی برای خود باز کرده و عکس های شخصی خود را در فضای مجازی منتشر می کند، نیز علاقه دارد فالوور های خود به صورت واقعی افزایش دهد.

در این میان نباید از افزایش روز افزون کاربران اینستاگرام چشم پوشی کرد و باید برای خود با هر موضوعی در اینستاگرام اکانت باز کرده و به فعالیت پرداخت. اما خب اگر شما یکی از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید خواهان بالا رفتن فالوور هایتان هستید. از این رو ما در این مقاله قصد داریم ترفندهای اینستاگرام برای افزایش بازدید و فالوور را برایتان گوشزد کرده تا با استفاده از این ترفندها شاهد افزایش فالوور های خود در روزهای آتی باشید.

11 ترفند برای مدیریت اینستاگرام 

امروز ۱۱ روش از ترفندهای اینستاگرام که باعث مدیریت هر چه آسان اینستاگرام و بالا رفتن بازدید و در پی آن افزایش فالوور اینستاگرام شما منجر می شود را برایتان توضیح می دهیم. همچنین کمی هم درباره قسمت استوری و قابلیت های آن توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

۱_ در زمان مناسب پست بگذارید

یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن پست های منتشر شده، زمان مناسب آن برای اشتراک گذاری می باشد. در نظر بگیرید شما در ساعات مختلفی در روز پست منتشر می کنید، با بررسی بازدید و لایک این پست ها شما به راحتی می توانید زمان مناسب برای انتشار پست هایتان را یافته و فعالیت خود را در آن بازه زمانی افزایش دهید. البته زمان فعالیت و انتشار پست خود را تنها در یک زمان از روز انجام ندهید زیرا هر بازه ی زمانی مخاطب های خاص خودش را دارد. حداقل ۳ زمان پر مخاطب برای اشتراک گذاری پست هایتان انتخاب کنید.

در این بین شما می توانید از زمان منتشر شدن پست های یک پیچ خاص با خبر شوید. در نظر بگیرید برای شما یک اکانت در اینستاگرام از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می خواهید از اولین کسانی باشید که هنگام منتشر شدن پست در آن اکانت با خبر می شوید.

برای عملی کردن این ترفند کافی است به اکانت مورد نظر رفته و آیکون سه نقطه در آن صفحه را لمس و سپس گزینه “turn on post notifications” را لمس کنید و اگر می خواهید از استوری های منتشر شده آن اکانت هم بلافاصله خبر دار شوید، گزینه پایینی آن یعنی ” turn on story notifications” را روشن کنید. اگر غیر فعالسازی این ویژگی را هم در نظر دارید دوباره آیکون سه نقطه را لمس کرده و “off post notifications” را انتخاب کنید تا اعلان مربوطه برایتان نماش داده نشود.

ترفندهای اینستاگرام

۲_ اکانت خود را بیزینسی کنید!

از دیگر ترفندهای اینستاگرام که بسیار مهم و استفاده از آن برای اکانت های با موضوع بیزینسی واجب است بیزینس کردن اینستاگرام می باشد. اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ این قابلیت را برای پیچ های با موضوع فورشگاهی فعال کرد تا راه های ارتباط در این اکانت ها را با مشتری هایشان بیشتر و راحت تر کند. در این بین قابلیت های زیادی از جمله ارائه آمار های مختلف و نیز بالا بردن امنیت اینستاگرام را میشود با فعال کردن ویژگی بیزینس در اینستاگرام پیاده سازی کرد.

فعال شدن راه های ارتباطی بیشتر در بخش پروفایل اینستاگرام

با تبدیل صفحه پروفایل به بیزینس پروفایل شکل صفحه پروفایل شما تغییر کرده و سه کادر با نوشته آبی رنگ در این بخش نمایان می شود. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید کادر “call”,”email”,”directions” اضافه خواهد شد که می توانید از یک یا دو و یا از هر سه مورد آن برای ارتباط بیشتر و راحت تر بین خود و کاربران تان استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

ارائه آمار های مختلف

بعد از بیزینسی کردن اکانت خود چند روز لازم است تا اینستاگرام برای شما  آمار هایی چون تعداد بازدید اکانت و پست هایتان، آمار افزایش و یا کاهش لایک، کامنت، فالوور ها در مدت یک هفته ارائه دهد و همچنین آمار برتری جنسیتی، منطقه ای و آمار های دیگری در بین فالوورهایتان را ارائه دهد که نمونه ها ی آن را در تصاویر زیر مشاهده می کنید.

ترفندهای اینستاگرام

امنیت اینستاگرام

قابلیت دیگری که با بیزینس پروفایل کردن اکانت تان اضافه خواهد شد بحث امنیت و ورود از طریق فیسبوک می باشد. در نظر بگیرید پسورد اکانت خود را فراموش کرده اید و از طرفی به اکانت خود دسترسی ندارید اما از اطلاعات فیسبوک خود که به اکانت اینستاگرام خود وصل کرده اید مطلع هستید پس می توانید وارد پیچ خود شوید. این امکان وقتی ارزشمند تر می شود که اگر به هر دلیلی پیچ شما مورد هک قرار گرفته باشد، نیز می توانید از این طریق وارد اکانت خود در اینستاگرام شوید. البته می توانید با مطالعه مقاله بازگردانی پیج هک شده راه های دیگر برای جلوگیری از نفوذ دیگران به پیج خودتان را یاد بگیرید.

۳_ برای خود آلبوم بسازید

از دیگر ترفندهای اینستاگرام میتوان به بخش آلبوم ها اشاره کرد. اینستاگرام در آپدیت هایی که پیشتر ارائه داد بخشی برای جمع آوری پست های مورد علاقه شما که می خواهید همیشه در دسترس تان باشد را فعالسازی کرد، تا در پی آن برای خود آلبوم های متفاوتی با موضوع متفاوتی بسازید. برای مثال در نظر بگیرید در حال اینستا گردی هستید و در این بین از پست یک اکانت دیگر خوشتان آمده و میخواهید آن را نشانه گذاری کرده تا در صورت خواست خود به راحتی وارد آن پست شده و دوباره آن را مشاهده و یا به دوستانتان نشان دهید. همانطور که گفتیم اینستاگرام چنین ویژگی را فعال کرده برای بهره مندی از آن کافیست وارد یک پست شده و آیکون بوکمارکی که در عکس زیر مشخص شده را لمس کنید تا آن پست مد نظر در بخش آلبوم های شما ذخیره شود.

حال برایتان سوال پیش آمده که بخش آلبوم در اینستاگرام کجاست؟

برای ورود به این بخش کافی است وارد بخش پروفایل اینستاگرام تان شده و سپس آیکون بوکمارکی را لمس کرده تا عکس های ذخیره شده توسط خودتان را مشاهده کنید این بخش دارای دو گزینه “all” و “collections” می باشد. برای دانستن  تفاوت این دو کافی است تصور کنید که شما تا به حال ۱۰ پست در این بخش ذخیره کرده اید که سه تا از پست ها مربوط به موضوع آشپزی مربوط میشود. با لمس کردن علامت + در بالای صفحه این سه پست را آلبوم کرده و نام متناسبی برای این آلبوم انتخاب می کنید. البته می توانید هنگام ذخیره یک پست در اینستاگرام با نگه داشتن علامت بوکمارکی آن، مستقیما آن را وارد آلبوم مد نظر خود کنید.

ترفندهای اینستاگرام

۴_ از لینک های بیشتری در بخش بیو اینستاگرام تان استفاده کنید

یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام که لازم است هر کاربر اینستاگرام از آن استفاده کند استفاده از لینک متعدد در بیو اینسنتاگرام خود می باشد. تا به حال خواسته اید که در بخش بیو اینستاگرام به جای یک لینک از لینک های متعددی استفاده کنید؟ اما این امکان به صورت مستقیم از طریق خود اینستاگرام وجود ندارد و تنها میتوانید یک لینک در این بخش اضافه کنید. برای حل این مشکل تیم اینبو با آپدیتی با عنوان لینک ساز اینستاگرام ویژگی فراهم ساخته تا شما لینک های متعدد خود را در یک لینک متمرکز کرده و آن را در بیو پیچ تان جاگذاری کنید تا فالوور هایتان با لمس لینک مرجع با لینک های شما مواجه شوند.

۵_ پست های لایک کرده خود را مشاهده کنید

وقتی پستی را داخل اینستاگرام لایک می کنید در بخش تنظیمات با عنوان “posts you,ve liked” ذخیره شده و می توانید با مراجعه به این بخش، وارد آن شده و از آخرین لایک کردن خود تا انتها نگاه و بررسی کنید. برای این کار کافیست وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شده و سپس آیکون سه نقطه در سمت بالا سمت راست را لمس کرده و سپس از قسمت “account” گزینه “posts you,ve liked” را لمس کنید و تمامی پست هایی که در یک روز و روز های قبل لایک کرده اید را می توانید مشاهده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

در این بخش نیز میتوانید پستی را unlike کنید و در واقع اگر پشیمان از لایک کردن یک پست شده اید آنلایک کنید که در صورت این کار آن پست مد نظر نیز از این صفحه حذف خواهد شد.

۶_ پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام

در جدیدترین آپدیت اینستاگرام بعد از ورود به بخش تنظیمات پیچ، باید وارد قسمت Privacy شوید، گزینه “search history” را لمس کنید تا وارد صفحه ای شوید که نوشته آبی رنگی با عنوان “clear search history” را نشان میدهید که به معنای پاک کردن تاریخچه جستجوی اینستاگرام میباشد. بعد از انتخاب این نوشته آبی رنگ، اینستاگرام از شما دوباره سوال میپرسد که آیا قصد حذف تاریخچه را دارید که شما در صورت مطمئن بودن از قصد خود باید گزینه اول یعنی “yes, i,m sure” را انتخاب کنید تا تاریخچه شما پاک شود و بعد از آن برای مطئن شدن از این اتفاق می توانید به بخش اکسپلور اینستاگرام رفته تا تغییرات مربوطه را مشاهده کنید.

۷_ کاربرد بخش feed

feed به معنی خوراک یا همان مورد علاقه نیز میتوان خطاب کرد این بخش در منوی پایین با آیکون قلب نشان داده میشود. با ورود به صفحه ذکر شده با دو بخش روبرو میشوید که در بخش اول یعنی “you” اعلان هایی چون اضافه شدن فالوور به پیچ شما، لایک شدن پست شما و کامنت های دریافتی را میتوانید مشاهده کنید. اما ویژگی جالب بخش feed  را میتوان به گزینه دوم آن یعنی “following” ها ربط دهید؛ زیرا در این بخش شما می توانید فعالیت فالوینگ های خود را مشاهده کنید. البته اگر فالووینگ شما بخش گزارش مربوط به feed را نبسته باشد، شما در این بخش می توانید فعالیت افرادی را که فالو کرده اید را مشاهده کنید و به قولی آن ها را زیر نظر داشته باشید.

ترفندهای اینستاگرام

۸_ میتوانید از اینستاگرام به عنوان یک ویرایشگر عکس و ویدیو استفاده کنید

قطعا اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام هستید میدانید که چه آپدیت هایی که اینستاگرام برای ویرایش عکس و ویدیو در دسترس کاربران خود قرار داده؛ از فیلتر ها گرفته تا برچسب ها و… از هر کدام این ویژگی ها در بخش پست گذاری و نیز در بخش استوری میتوانید در گالری حافظه گوشی خود ذخیره کنید: برای مثال در نظر بگیرید عکسی را داخل اینستاگرام ویرایش کرده اید و حال میخواهید آن را ذخیره کنید چند راه برای ذخیره کردن آن وجود دارد و چون ما میخواهیم در حافظه موبایل مان ذخیره کنیم کافیست آن را داخل اکانت خود منتشر کنیم تا به صورت مستقیم در حافظه گوشی مان ذخیره شود البته باید از فعال بودن بخش ذخیره عکس و ویدیو ها در تنظیمات اکانت خود مطمئن شویم.

برای مطمئن شدن از این موضوع کافیست وارد بخش پروفایل اینستاگرام خود شویم و سپس آیکون سه نقطه در بالای صفحه قسمت راست را لمس کنیم تا وارد تنظیمات اینستاگرام خود شویم و سپس در قسمت account گزینه original photos را انتخاب کنید تا برایتان صفحه ای باز شود که در آن سه کلید با عنوان های مختلف را مشاهده میکنید که توصیه ما فعال کردن هر سه آن هاست برای فعال کردن آن ها کافیست کلید آن ها را روشن کنید .

ترفندهای اینستاگرام

۹_ ثبت و مدیریت بیش از یک پیچ در برنامه اینستاگرام

از ترفندهای اینستاگرام که باعث استفاده راحت شما از اینستاگرام منجر میشود بخش add account میباشد. شاید شما بیش از یک پیچ در اینستاگرام داشته باشید و برایتان سخت باشد از پیچ فعلی خود خارج و وارد پیچ دوم خود شوید برای حل این مشکل اینستاگرام ویژگی add account را اضافه کرده بدین صورت که وارد بخش پروفایل خود میشوید و بر روی اسم پیچ خود که در بالا قسمت چپ صفحه قرار دارد را لمس کرده و سپس نوشته add account را لمس میکنید تا اینستاگرام شما را به بخش log in خود هدایت کند که پس از وارد کردن اطلاعات پیچ دوم تان وارد پیچ تان شده و بعد از آن به راحتی میتوانید از پیچ اول به دوم خود رفت و آمد داشته باشید از این امکان تا ۵ پیچ را میتوانید استفاده کنید.

ترفندهای اینستاگرام

۱۰_ پست های تگ شده مربوط به خودتان را پنهان کنید

تگ پینهان را یاد بگیرید تا بر جدیدترین ترفندهای اینستاگرام مسلط شوید. اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید تا به حال دوستان تان در اینستاگرام در پست های خودشان شما را نیز تگ کرده اند و همانگونه که مطلع هستید این گونه پست ها در بخش تگ های پیچ تان به نمایش عموم در می آید. برای پنهان کردن پست های تگ شده و یا یک پست خاص کافیست وارد بخش تگ شده ها شده و بر روی پست مورد نظر لمس کرده و بعد از آن آیکون سه نقطه در بالای پست را انتخاب و سپس گزینه “post options” و بعد از آن کلید گزینه “keep in photos of you” را خاموش کنید تا پست مد نظر از بخش تگ شده ها پنهان شود.

ترفندهای اینستاگرام

12_ مدت زمان استفاده از اینستاگرام را مدیریت کنید

ترفندهای اینستاگرام را در حوزه ی زمان خود جدی بگیرید. حتما برای شما هم پیش آمده که برای آپلود یک عکس وارد اینستاگرام شده اید، ما زمانی که به ساعت نگاه کردید، متوجه شدید که ساعت هاست اینستاگردی می کنید و همین مورد باعث ناراحتی 😔 شما شده است. با این حال باز هم این اتفاق بارها برای شما پیش آمده واین مسئله ناراحتی شما را چندبرابر کرده است. اینستاگرام با علم به این موضوع، قابلیتی را ایجاد کرده است که می توانید با استفاده از آن زمان حضور خود را مدیریت کنید.

برای فعالسازی مدیریت زمانی، ابتدا وارد پروفایل اکانت خود شوید. در گوشه ی بالا، سمت راست سه خط را مشاهده می کنید. با لمس آن صفحه ای مانند شکل سمت چپ برای شما باز می شودکه بر روی گزینه ی “your activity (فعالیت شما)” را باید انتخاب کنید.

در تصویر دوم در کادر قرمز نشان داده شده، میانگین فعالیت روزانه شما را نشان می دهد. در کادر بنفش گزینه ی “set daily reminder (تنظیم یادآوری روزانه)” نمایش داده می شود که با لمس آن پیجره ای دیگر در کادر سوم برای شما باز می شود.

حال در تصویر می بینید که می توانید میزان زمان حضور در اینستاگرام را تنظیم کنید. از این پس با خیال راحت تری اینستاگردی کنید. 😊

نکته: پس از پایان رمان مشخص، اینستاگرام تنها به شما هشدار حضور می دهد و مشکلی برای اینستاگرام شما پیش نخواهد آمد.

13_ آنلاین بودن خود در اینستاگرام را از دیگران مخفی کنید

ترفندهای اینستاگرام خیلی وقت ها به کمک ما اومده. خیلی وقت ها پیش اومده که نخواستیم پیامی رو جواب بدیم، اما فرستنده پیام متوجه شده که ما آنلاین هستیم و این موجب شده که ما احساس ناراحتی بکنیم و نتونیم جواب اون پیام رو ندیم. الان با قابلیت جدید اینستاگرام می تونید هر زمان که خواستید وارد اینستاگرام بشید، بدون این که دیگران متوجه ی حضور شما بشن.

از قسمت پروفایل پیجتون، علامه سه نقطه یا خط را کلیک کنید. از برگه ی نمایش داده شده، وارد بخش “setting (تنظیمات) ” بشید.

آیکون “privacy (خصوصی)” لمس کنید.

وارد بخش “activity status (وضعیت فعالیت)” شوید. گزینه ی “show avtivity status (نمایش وضعیت فعالیت)” را می بینید. با فعال کردن این گزینه به دیگران اجازه می دهید که زمان حضور شما را مشاهده کنند و همینطور شما نیز می توانید زمان حضور آن ها را ببینید.

نکته: این ویژگی دوو طرفه است. اگر می خواهید که وضعیت فعالیت دیگران را ببینید، باید اجازه دهید تا دیگران نیز وضعیت فعالیت شما را ببینند. در غیر این صورت برای هیچ کس نمایش داده نمی شود.

14_ بلاک کردن دردسر داره اما ریستریک کردن نه

برای همه ی ما پیش اومده که از وجود فردی در پیجمون نارحتیم، اما خب به دلایل مختلف مثلا این که کارفامونه نمی تونیم بلاکش کنیم و این ما رو ناراحت می کنه. اینستاگرام در آپدیت های جدید خودش قابلیت ریستریک کردن رو اضافه کرده که می تونه در این مسئله راهگشا باشه. با ریستریک کردن، دیگه کسی نمیتونه کامنت هاش رو زیر پست های شما بخونه و این در صوردتیکه خود شخص متوجه نمیشه که شما ریستریکش کردید. این یکی از ترفندهای اینستاگرام که ی جورایی بلاک کردن مخفیه تا کار شما را راحت کنه. حالا با خیال راحت تری تو اینستاگرام کار کنید.🙃

برای ریتسریک کردن، باید وارد پیج فرد مورد نظر بشید. آیکون سه نقطه سمت راست رو کلیک کنید.

پنجره ای باز میشه که در اون گزینه ی restrict دیده میشه. با انتخاب اون گزینه به صفحه ی دوم منتقل میشید و با لمس آیکون آبی پایین صفحه، اون پیج restrict یا به عبارتی محدود میشه.

اگر دوباره همین مرحله رو انجام بدید، میتونید پیج رو از ای حالت خارج کنید که با نام unrestrict نوشته شده.

15_ آخرین نفری که وارد پیج اینستاگرام شما شده، کی بوده

امنیت اینستاگرام خیلی برای ما مهمه، خصوصا اگر پیج کسب و کار باشیم و یا این که در پیجمون اطلاعات شخصیمون رو به اشتراک گذاشته باشیم. حالا با یکی از ترفندهای اینستاگرام می تونیم بفهمیم که آیا اخرین نفر که وارد پیج اینستاگرام من شده، خودم بودم یا نه؟ با این روش میتونی از دست هکرها در امان بمونی.

برای فعال کردن این قابلیت باید وارد پیج خودتون بشید، آیکون سه نقطه یا سه خط رو انتخاب کنید، وارد بخش setting میشید.

بعد از اون وارد بخش secutity بشید و در صفحه ی باز شده گزینه ی login activity رو انتخاب کنید.

در صفحه جدید 5 زمان قبلی شما برای ورود به پیج مشخص شده، که می تونید اون ها رو با زمان های خودتون تطبیق بدید.

نکته: دقت داشته باشید که برای چک کردن حتما به زمان دقت کنید. مکان بسیار متغیر خواهد بود، چرا که با توجه به سرعت اتصال، هر آن ممکن است اینترنت شما را به یک آی پی از شهری دیگر وصل کند.

16_ به کامنت هات سریع پاسخ بده

اگر یک پیج کسب و کاری هستید، مسلما روزانه کامنت های زیادی از طرف مشتریان خود خواهید داشت که در اکثر آن ها سوالی یکسان پرسیده اند و درنتیجه جواب آنها نیز یکسان خواهد بود. یکی از جدیدترین ترفندهای اینستاگرام در پاسخ دادن به این گونه سوال هاست که به کامنت سریع معروف است و در ادامه توضیح داده شده است.

ابتدا وارد قسمت پیام های پیج مورد نظر بشید، در قسمت پایین آیکونی نمایش داده شدهاست که در تصویر شماره ی 1 می بینید. روی آیکون مورد نظر کلیک کنید.

اگر تا به حال پاسخ سریعی رو نساختید، الان باید یک بسازید. برای این کار آیکون + رو لمس کنید.

در صفحه ی جدید از شما متن سریع با همراه کی ورد مورد نظر رو میخواد. ما رد ایمجا حرف a رو قرار دادیم. با لمس این حرف پاسخ سریع نمایش داده می شود.

در قسمت بعد می بیند که حرف a تایپ شده و با لمس آیکون آبی رنگ پاسخ سریع نمایش داده میشه و میتونید به راحتی اون رو ارسال کنید.

17_ پست های اضافی را به جای حذف کردن، مخفی کنید

خیلی از اوقات پیش اومده که در یک دوره ی زمانی پست هیا زیادی در صفحه ی اینستاگرام خودتون قرار دادید، حالا میخوایید که کاربران اون ها رو نبینند. یا این که زمانی که کاربرد پیج خودتون رو تغییر دادید، می خواهید که پست های قدیمی دیده نشن، برای این کار می تونید به روش زیر عمل کنید. حالا با ترفندهای اینستاگرام می تونید ی پیج جذاب تر و به مراتب زیباتر داشته باشید.

ابتدا بر روی پست مورد نظر خودتون برید. در گوشه ی سمت راست آیکون سه نقطه رو مشاهده می کنید. آیکون رو لمس کنید. صفحه ای باز میشه که از داخل اون گزینه ی archives رو انتخاب کنید. حالا این پست از نگاه دیگران مخفی شده اما شما اون رو در پیج خودتون دارید.

18_ کامنت ها را به راحتی غیرفعال کنید

برای همه ی ما پیش امده است که نمی خواهیم دیگران در مورد پست ما نظر بدهند و ما نمی توانیم از تک تک فالوور های خود بخواهیم که نظر ندهند. اما با بستن کامنت ها، آن ها را از این کار باز میداریم. ترفندی که می تواند در بعضی مواقع به کمک ما بیاید.

19_ اینترنت کمتری مصرف کنید

مصرف اینترنت اینستاگرام یکی از مشکلات رایج همه ی کاربران است. حالا با ترفندهای اینستاگرام می تونیم راحت اون رو کنترل کنیم. وقتی صفحه ی اینستاگرام رو باز می کنید، سریعا تمامی تصاویر و فیلم ها برای شما لود می شن. شما می تونید سرعت لود اون ها رو کمتر کنی و در نتیجه اینترنت کمتری رو مصرف کنید.

در آپدیت جدید اینستاگرام برای کاهش مصرف اینترنت، گزینه ی account (حساب) رو انتخاب کنید.

در زیر مجموعه ی اون گزینه ی Cellular Data Use را انتخاب کنید.

در ادامه گزینه ی Use Less Data را انتخاب کنید و می تونید انتخاب کنید که در چه حالتی مصرف اینترنت شما کم شود. حالا با خیال راحت تری اینستاگردی کن😉

20_ از چندین فیلتر اینستاگرام استفاده کنید

خیلی از اوقات برای همه ی ما پیش آمده است که مایلیم از چند فیلتر استفاده کنیم اما خود اینستاگرام این اجازه را به ما نمی دهد. حال در این جا یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام را بیان می کنیم که می توانید با استفاده از آن چندین فیلتر را بر روی هم استفاده کنید.

برای این کار ابتدا عکس خود را پست کنید. عکس پست شده را حلا قبل از انتشار دخیره کنید. برای بار دوم عکس را آپلود کنید. بازهم می توانید فیلتری را بر روی عکس اجرا کنید. جالب ایت که بدانید از این فیلتر تا هر ند هزار بار که بخواهید می توانید استفاده کنید و هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

نکته: ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما عک خام را در گوشی داشته باشید، چرا که برای خیلی از ما پیش آمده است که در نهایت فیلتر مور نظر را نمی پسندیم. با داشتن عکس خام دیگر هیچ گونه نگرانی نخواهیم داشت.

21_ بدون نگرانی از لایک، همه ی عکس ها را نگاه کنید

برای همه ی ما پیش آمده است که می خواهیم پست ها و استوری های فردی را بدون نگرانی ببینیم. حتی دوست دارین استوری ها را ببینیم بدون این که ادمین پیج متوجه شود. برای این کار نیز ترفندی وجود دارد که می توانید باخیال راحت تری استوری ها و پست ها را ببینید. شما می توانید اینترنت خود را روشن کنید و پس از آپلود شدن استوری ها و پست ها، گوشی همراه خود را در حالت Air plain (هواپیما) قرار دهید. پس از تنظیم گوشی در این حالت به مشاهده ی عکس ها و ویدئوها بپردازید.

22_ فیلتر عکس ها را گزینش کنید

اگر از کاربران پرو پا قرص اینستاگرام باشید، حتما شما هم عادت کرده اید که عکس ها و یا استوری های خود را با فیلتر خاصی قرار دهید. حال در یکی از جدیدترین آپدیت های اینستاگرام، شما می توانید فیلتر مورد علاقه ی خود را در اولویت قرار دهید و یا از هر فیلتری که ناراضی هستید، آن را حذف کنید.

زمانی که تصویری را آپلود می کنید، تعدادی فیلتر برای شما نمایش می دهد. پس از آخرین فیلتر، گزینه ی Manage را می بیند. آن را کلیک کنید.

در صفحه ی جدیدی که برای شما باز می شود، تمامی فیلتر ها نمایش داده شده اند. با برداشتن تیک هر کدام آن فیلتر برای شما غیرفعال می شود. در کنار هر فیلتر یک آیکون دو خطی دیده می شود که با نگه داشتن آن می توانید آن را به سمت بالا و یا پایین بکشید و اولویت آن را در نمایش تغییر دهید.

23_ پیش از تگ شده تاییدیه بدهید

خیلی پیش آمده که دوستان ما را در انواع مختلفی از فیلم ها و عکس ها تگ می کنند و انجام این کار در بعضی از موارد ما را ناراحت می کند. حال در یک ترفند جدید اینستاگرامی شما می توانید دیگران را مجبور کنید که ابتدا از شما اجازه بگیرند و سپس شما را تگ کنند و پس از اجازه ی😏 شما آن تصویر در مجموعه پرفایل شما ثبت می شود. راه حل ساده ای که در ادامه به صورت کامل شرح داده شده است.

در ابتدا وارد پروفایل پیج خود شوید. به بخش تگ ها (همانند تصویر) مراجعه کنید. بر روی آیکون نمایش داده شده کلیک کنید.

پست مورد نظر را انتخاب کنید. گزینه ی edit در بالای صفحه را انتخاب کنید. تصویر سوم برای شما نمایش داده می شود.

با فعالسازی گزینه ی Manually Approve Tages می توانید این قابلیت را فعال کنید.

24_ جستجویی هدفمند داشته باشید

یکی از ترفندهای اینستاگرام استفاده از فیلترهای جستجوست که کار شما را هدفمند تر و راحت تر می کند. به عنوان مثال شما می توانید زمانی که می خواهید با افراد یک منطقه ارتباط بگیرید، از فیلتر جستجوی مکانی استفاده کنید. به هنگام استفاده از این فیلتر، دو حالت وجود دارد. حالتی که به صورت دستی مکان را وارد می کنید و حات دوم حالتی است که لوکیشن گوشی خود را روشن می کنید و به صورت خودکار پیج های مربوط به مکان شما را نمایش می دهد.

25_ تصاویر یکبار مصرف برای دوستان خود ارسال کنید

حتما شما هم متوجه شده اید که خیلی از مواقع ارسال تصویر یکبار مصرف بهتر از حالت دائمی آن است. ما به شما پیشنهاد می کنم که با استفاده از این ترفند های اینستاگرام کار خود را راحت تر کنید.

در صفحه ی هوم اینستاگرام خود یک حالت هوایپما می بینید، آیکون آن را لمس کنید.

پس از آن وارد صفحه ی پیام هیا خود می شوید و در پایین ترین قسمت پیج کلمه ی camera را می بینید. آن را انتخاب کنید و یک تصویر جدید بگیرید.

پس از عکاسی تصویر مورد نظر و انجام ویرایش های آن، آیکون send to را کلیک کنید.

پیج مورد نظر خود را انتخاب کرده و در نهایت آیکون send و Done را لمس کنید.

26_ کلوز فرند داشته باشید

برای همه ی ما پیش آمده که دوست داریم برخی از استوری ها را برخی از افراد ببینند و مایل نیستیم که استوری خود را در معرض دید همگان قرار دهیم. این موضوع یکی از ترفندهای اینستاگرام است که می توانید از آن استفاده کنید. استفاده از کلوز فرند ها همان راه حل خوب است که در ادامه شرح داده شده است.

27_ با کلید واژه های مشخص، کامنت ها را فیلتر کنید

حتما برای شما هم پیش آمده زمانی که پستی را آپلود کنید، در جواب پستتان کامنت هایی دریافت می کنید که دیدن ان ها ما را ناراحت می کند. حالا با راه حل ساده ای می توانید این گونه کامنت ها را فیلتر کرده و دیگر نگران کامنتها نامربوط و توهین آمیز زیر پست خود نباشید.

28_ تصاویر را با جزئیات بیشتر ببینید

برای همه ی ما پیش امده که دلمان خواسته تصویر را با جزئیات بیشتر ببینیم. گاه دیدن یک شی در تصویر می تواند برایمان بسیار جذاب تر و لذت بخش تر باشد. حالا با یکی از ترفندهای اینستاگرام این موضوع را حل می کنیم.

به راحتی می توانید دو انگشت خود را بر روی تصویر مدنظر قرار دهید و انگشتان خود را از هم فاصله دهید. خواهید دید که تصویر بزرگ تر می شور و شما می توانید جزئیات بیشتری را ببینید.

نکته: دقت داشتته باشید که به محض برداشتن انگشتان خود از روی تصویر، سایز تصویر به حالت قبل بر می گردد.

29_ بیوگرافی خود را در چند خط مجزا بنویسید

نوشتن بیوگرافی در چند خط مجزا یکی از زیبایی های ظاهری پیج شما محسوب می شود. بیشتر کاربران در تلاش اند تا زیبایی های پیج خود را بیشتر کنند. حالا با یک ترفند ساده شما نیز می توانید زیبایی پیج خود را دو چندان کنید.

بیوگرافی مورد نظر خود را در قسمت یادداشت های گوشی با مدل دلخواه خود بنویسید. حتی شما می توانید متن مورد نظر خود را در نوت لپتاب یادداشت کنید. در نهایت متن را کپی کرده و د قسمت بیو پیج خود، آن را کپی کنید.

30_ استفاده از ربات اینستاگرام

استفاده از ربات اینستاگرام مثل ربات اینستاگرام اینبو قطعا فعالیت اکانت شما را بالا برده و این بالا رفتن فعالیت پیچ میباشد که باعث بالا رفتن بازدید اکانت و پست های شما شده و در نتیجه بالا رفتن فالوور ها و لایک پست هایتان منجر خواهد شد. یکی از مهم ترین ترفندهای اینستاگرام که میتوان با استفاده از آن از دیگر اکانت های موجود در اینستاگرام پیشی گرفت استفاده از ربات اینستاگرام اینبو میباشد.

ترفند های استوری اینستاگرام

همانگونه که میدانید اینستاگرام چند ماه قبل با آپدیت جدید خود قسمت جدیدی را اضافه کرد. که ایده اصلی این بروز رسانی را از رقیب سنتی خود یعنی اسنپ چت الهام گرفت و حال میتوان این آپدیت را به یکی از نقطه های عطف اینستاگرام تعلق داد. در ادامه میخواهیم به چند ترفند در استوری اینستاگرام بپردازیم.

1_ در اختیار داشتن رنگها

شما می توانید از بین رنگ های موجود در پایین صفحه قابل دسترس است.رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

سوال : اگر بخواهید به تمامی رنگها دسترسی داشته باشید تا بتوانید رنگ دقیق مورد علاقه خود را پیدا کنیدچه کاری باید انجام داد؟

برای اجرای این ترفند کافی است Aa یا ایکون pen را فشار داده تا ابزار افزودن متن یا قلم برای استفاده باز شوند.در این مرحله رنگ های مختلفی باز می شوند که می توانید انتخاب کنید.

2_ استفاده از پس زمینه با رنگ یکدست

برای شروع پس از گرفتن عکس به طور معمول آیکون خودکار مانند در بالای صفحه را لمس کنید. رنگی را که می خواهید بر تمام صفحه اعمال شود را انتخاب و سپس قسمتی از صفحه را لمس برای لحظه ای نگه داشته و سپس به یک سمت بکشید. می بینید که صفحه کاملا یک دست همان رنگ مد نظر شده است.

3_ اضافه کردن موسیقی بر روی تصویر

برای این کار داخل قسمت استوری کافیست تصویر مد نظر را انتخاب و سپس آهنگ مد نظر را باز کرده و همزمان در این شرایط در قسمت استوری خود از محیط خود فیلم بگیرید. البته میتوانید از اماکن جدید اینستاگرام در این بخش به نام موزیک استفاده کنید. برای اموزش بیشتر می توانید به مقاله ی گذاشتن موسیقی در استوری را مطالعه کنید.

4_ استفاده از عکس های گالری

برای استفاده از تصاویر موجود در گالری خود کافیست بعد از ورود به قسمت استوری صفحه را لمس و به بالا بکشید تا ویدیو ها و عکس های موجود در گالری تان برای شما به نمایش و قابل استفاده در بیاید.

5_ ویژگی بومرنگ را جدی بگیرید

ویژگی بومرنگ می تواند استوری های شما را بسیار جذاب کند. سعی کنید از این ویزگی برای کار های ویژه استفاده کنید. این ویزگی به شما قدرت می دهد تا گیف های سه ثانیه ای بسازید. با خلاق بودن به راحتی می توانید مجموعه ای از این گیف ها بسازید و پیج خود را محبوب کنید. در پایین صفحه ی استوری، نوشته های ریزی وجود دارد که انتخاب هر کدام از آن ها قابلیت های بی نظیری را در اختیار شما قرار می دهد.

6_ از سلفی های خود استیکر بسازید

استیکر ساخت از ترفندهای اینستاگرام است که در گذشته بسیار رواج داشت. هم اکنون استفاده از این قابلیت کم شده است. اما به یاد داشته باشید که نو بودن قابلیت مهم است اما وجود خلاقیت حرف اول را میزند. اگر در استوری های خود استیکرهای واقعی و خلاق بسازید. استوری هایی بسیار زیبا و جذاب خواهید داشت.

7_ استوری های خود را هایلایت کنید

به صفحه ی پیج خود در اینستاگرام بروید. در زیر بیو خود دایره هایلایت را می بینید. با انتخاب آن می توانید استوری های خود را به قسمت هایلایت اضافه کنید و آن ها را برای همیشه در اختیار داشته باشید.

8_ ایموجی های درخشان بسازید

یکی از ترفندهای اینستاگرام در بخش استوری هاست که می تواند همه را شگفت زده کند. برای ساخت ایموجی های درخشان، در هنگام نوشتن حالت نئون را فعال کنید. با فعال کردن حالت نئون، ایموجی های شما درخشان خواهند شد و استوری های شما را جذاب تر خواهند کرد.

9_ در یک استوری چندین پاسخ از فالوور ها قرار دهید

اسکرین شات همواره کار ما را راحت کرده است. به راحتی می توانیم هر چیزی را که می خواهیم بسازیم و کوچکترین نگرانی نداشته باشیم. یکی از پاسخ ها را در صفحه قرار دهید و از آن اسکرین شات بگیرید. سری دوم دوباره عکس گرفته شده را آپلود کنید و از آن لسکرین بگیرد. بدین نحو می توانید چندین پاسخ را در یک صفحه قرار دهید و زیبایی و حرفه ای بودن را نشان دهید.

10_ بدون استفاده از دست در استوری فیلمبرداری کنید

در نسخه ی قدیمی اینستاگرام برای فیلمبرداری حتما باید دست خود را روی دکمه ضبط نگه می گذاشتی، اما در آپدیت جدید می توانی از گزینه ی Hands-Free استفاده کنی. دست آزاد از جدیدترین ترفندهای اینستاگرام که می تونی با بروزرسانی به این قابلیت برسی وراحت فیلمبرداری کنی.🙃

11_ زوم کردن ویدئو در استوری تنها با یک انگشت

برای شما هم اتفاق افتاده که می خواهید ویدئو خود در استوری را زوم کنید. در جدیدترین ترفندهای اینستاگرام، انجام این کار بسیار راحت شده است. به راحتی می توانید انگشت خود را بر روی دکمه ی ضبط قرار داده و زمانی که انگشت خود را به سمت بالا بکشید، زوم استوری فعال می شود و زمانی که انگشت خود را به سمت پایین بکشید، خواهید دید که حالت زوم غیرفعال می شود.

جمع بندی

استفاده ار ترفندهای اینستاگرام کمک می کند تا شما پیجی قوی و معتبر داشته باشید. در این مقاله اکثر ترفندهای اینستاگرام آمده است که می توانید با استفاده از هر کدام از آن ها پیجی جذاب تر و به روز تر داشته باشید. دوستان ما همواره در تلاش اند تا جدیدترین ترفندها را به این مقاله اضافه کنند. از این رو می توانید پس از هر آپدیت اینستاگرام، توضیحات جدید و مربوط به آن را از سایت اینبو دنبال کنید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
2 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب