قابلیت های مخفی در اینستاگرام

abdi
نویسنده : abdi
تاریخ انتشار : 2017-10-07

فهرست

قابلیت های مخفی در اینستاگرام

امروز میخواهیم در مورد چندی از قابلیت ها و باگ های اینستاگرام که با استفاده از این ویژگی ها میتوانید به راحتی اینستاگرام خود را مدیریت و از آن لذت ببرید. در مورد قابلیت های مخفی در اینستاگرام خواهیم گفت قابلیت هایی که شاید برخی از آنها را استفاده میکنید و برخی ازآنها را روزانه در داخل پیج خود مشاهده میکنید اما توجه خاصی نکرده اید.

قابلیت مخفی در اینستاگرام بسیار زیاد میباشد که در صورت استفاده از آنها و به خرج دادن خلاقیت خود میتوانید محیط دلخواه خود را در پیج خود تجربه کنید. از این رو امروز میخواهیم برخی از قابلیت های پنهان در اینستاگرام را برایتان نشان دهیم. البته در نظر داشته باشید همه ی ین موارد را ما در وبلاگ سایت به صورت کامل توضیح داده ایم.

چندی از قابلیت های مخفی در اینستاگرام

در این قسمت ما چندی از قابلیت های پنهان در اینستاگرام را برای شما نشان میدهیم و البته مثال های این موارد رو هم به صورت تصویری و هم به صورت ویدیویی توضیح خواهیم داد.

1. پست هایی که لایک کردید را ببیند

پست هایی که خودتان لایک کرده اید را میتوانید با ورود به قسمت تنظیمات پیج تان و سپس انتخاب قسمت account و در ادامه انتخاب گزینه posts you,ve liked لیست پست هایی که از طرف شما لایک شده اند را خواهید دید که میتوانید در صورت خواست خودتان اگر برای مثال اشتباهی پستی را لایک کرده اید و دیگر به آن پست دسترسی ندارید از این قسمت اقدام به آنلایک آن پست کرده باشید.

2. مخفی کردن پست هایی که در آنها اکانت شما تگ شده

همانطور که میدانید قسمتی در صفحه پروفایل هر پیجی وجود دارد که پست های تگ شده آن پیج، توسط پیج های دیگر را نشان میدهد. به اینصورت که وقتی اکانت دیگری در یک پست خودش پیج شما را تگ میکند نه تنها برای شما یک پیام مبنی بر تگ شدن شما در پست مربوطه ارسال میشود بلکه در قسمت صفحه پروفایل اینستاگرام تان به نمایش عموم در می آید اگر میخواهید فالوور ها و مخاطب هایتان آن پست ها را نبینند.

کافی است وارد قسمت پست های تگ شده خودتان شده و وارد پست مد نظر که نمیخواهید در این قسمت به نمایش عموم در آید رجوع کرده و در قسمت بالا سمت راست صفحه، آیکون سه نقطه را لمس کرده و گزینه post options انتخاب و در کادر بازشده کلید show on profile را خاموش کنید.

البته اگر بعد از خاموش کردن کلید مربوطه اگر قصد روشن ک ردن آن را داشتید باید وارد پیج منشتر کننده آن پست شده و دوباره مراحل مربوطه را طی کنید و کلید آنرا روشن کنید تا دوباره آن پست در قسمت پروفایل صفحه شما به نمایش عموم در آید.

تگ کردن در اینستاگرام

 

3. از پست های تبلیغاتی خلاص شوید

اگر برای شما در قسمت هوم پیج تان پست های تبلیغاتی و حتی استوری های تبلیغاتی زیادی دریافت میشود کافی است هنگام مواجهه با یکی از این پست ها آیکون سه نقطه در بالا سمت راست آن پست را انتخاب و بعد در کادر باز شده گزینه hide ad را انتخاب و بعد از تعیین کردن دلیل خود از شر پست های تبلیغاتی برای همیشه راحت شوید.

4. استوری های خود را بیش از 24 ساعت در معرض نمایش عموم قرار دهید

برای این کار کافی است از قابلیت جدید اینستاگرام یعنی هایلات کردن استفاده کنید تا استوری هایی که قبلا منتشر کرده اید و یا استوری هایی که در آینده انتشار خواهید داد را در قسمت بیو اینستاگرام خود به صورت دائمی و تا زمانی که خودتان بخواهید در معرض عموم قرار گیرد.

به همین منظور میتوانید در قسمت بیو خود، آیکون دایره مانندی که با نماد + و با نام ” highlights ” وجود دارد را لمس و سپس در صفحه باز شده استوری خود را انتخاب و بعد میتوانید ویرایش های مد نظر خود را اعمال و سپس در این قسمت منتشر کنید.

5. مدیریت 5 پیج در برنامه اینستاگرام

اگر شما بیش از یک پیج در اینستاگرام داشته و یا قصد ایجاد پیج های متعددی را دارید کافی است در قسمت پروفایل اکانت خود بر روی اسم پیج خود لمس کرده و در کادر باز شده گزینه add account را لمس کرده که در این صورت وارد قسمت log in یا همان ورود شده اید که حال میتوانید وارد پیج دوم خود شوید. البته گفتیم اگر اکانت دومی ندارید میتوانید از قسمت ثبت نام در اینستاگرام اقدام به ایجاد پیج جدید و دوم خود کرده باشید.

اضافه کردن اکانت دوم در اینستاگرام

 

6. فعالیت های دوستان خود را نظارت کنید

اگر میخواهید فعالیت های اخیر فالویینگ هایتان را زیر نظر بگیرید کافیست وارد قسمت فید اکانت خود شده و بعد وارد قسمت following شوید. در این قسمت آخرین فعالیت فالووینگ های شما به نمایش در آمده از جمله این فعالیت ها میتوان به لایک کردن فالو کردن ارسال کامنت و… اشاره کرد.

فید اینستاگرام

 

7. قسمت جستجوی اینستاگرام خود را پاک کنید

اگر اکانتها و هشتگ هایی که تا به حال در قسمت جستجوی اینستاگرام خودتان سرچ کرده اید و حال میخواهید آنها را پاک کنید. کافیه وار قسمت تنظیمات اینستاگرام شده و بعد به قسمت ” privacy and security ” رجوع کرده و گزینه ” clear search history ” را انتخاب و تایید کنید تا تمامی مواردی که در این قسمت قبلا جستجو شده بود پاک شود.

پاک کردن سرچ اینستاگرام

 

8. از انتشار پست و استوری افراد خاص با خبر شوید

اگر شما میخواهید از اولین افرادی باشید که پست برخی از پیج ها را قبل از همه لایک و کامنت ارسال کنید و یا اگر افراد خاصی مد نظرتان هست تا بلافاصله از انتشار پست توسط آنها با خبر شوید. کافیست وارد پیج مد نظر شده و آیکون سه نقطه در بالای صفحه را انتخاب و در کادر نمایش داده شده گزینه آخر یعنی ” manage notifications ” لمس کنید و در صفحه باز شده دو کلید مربوط به پست و استوری را لمس کنید.

قابلیت های پنهان در اینستاگرام

 

9. زمانبندی پست ها برای ارسال در زمان مقرر شده

شاید شما از آن دسته از افرادی باشید که روزانه بالای 5 پست در زمان های خاص در اکانت خود منتشر میکنید و شاید برخی از روز ها در زمان مد نظر خود قادر به ارسال پست و استوری نبوده اید. برای حل این مشکل میتوانید از ربات اینستاگرام اینبو استفاده کنید.

در ربات اینستاگرام اینبو شما قادر هستید با مراجعه به قسمت پست گذاری زمانبدی شده عکس و ویدیو های خود را به صورت پست و حتی استوری تا یکسال آماده و زمانبندی کنید تا ربات در زمان های تعیین شده پست های شما را با متحوای تعیین شده توسط خودتان به پیج تان ارسال شوند.

10. میتوانید از اینستاگرام برای تولید محتوا و ویرایش عکس های خود استفاده کنید

با امکاناتی که اینستاگرام برای ما در قسمت پست گذاری و به خصوص در قسمت استوری خود ارائه داده به راحتی میتوانیم عکس و ویدیو های خود را ویرایش و آنرا در گالری گوشی خود ذخیره کنیم. برای این کار کافی است وارد قسمت پست گذاری و یا استوری در پیج خود شده و از امکانت اینستاگرام از جمله فیلتر ها و رنگ ها و… استفاده کنید.

11. مدیریت کامنت های دریافتی

اینستاگرام در یکی از آپدیت های خود توانست این امکان را برای کاربران فراهم کند که به جز بستن قسمت کامنت گذاری پست های خودشان، با مدیریت کامنت های دریافتی از دریافت متن هایی که خود ادمین اکانت تعیین میکند اجتناب صورت بگیرید. برای تنظیم همین قابلیت کافی است وارد قسمت ” privacy and security ” و بعد با انتخاب گزینه ” comment controls ” کامنته های دیرایفتی خود را مدیریت کنید.

12. ترافیک سایت و یا کانال تلگرامی خود را افزایش دهید

شما میتوانید با گذاشتن لینک سایت خود و یا کانال تلگرامی تان در قسمت بیو اینستاگرام، ترافیک ورود به این صفحه ها را زیاد کنید. البته میتوانید از امکان لینک گذاری در استوری اینستاگرام نیز برای همین مورد استفاده کرد باشید که قطعا این مورد بازدید کننده زیادی را جذب هدف های شما خواهد کرد.

13. لایک پشت سر هم در دایرکت ارسال کنیم

شاید شما هم دیده اید که برخی از دوستان تان در قسمت دایرکت برای شما لایک یا همان آیکون قلب مانند را به صورت پشت سر هم ارسال میکنند اما شما تنها میتوانید یک قلب برای آنها ارسال کرده باشید. برای انجام این کار یک راه حل ساده وجود دارد و آن هم این است که شما بعد از ارسال یک آیکون قلب یک نشوته و یا یک نقطه ارسال کنید و سپس دومین لایک خود را بفرستید و دوباره یک نقطه دیگر ارسال کنید و به هیمن صورت تا ارسال چند آیکون قلب اقدام کنید و سپس نقطه های ارسالی را در دایرکت پاک کنید.

ارسال لایک پشت سر هم

جمع بندی

در مقاله قابلیت های مخفی در اینستاگرام سعی شد راهکارهایی را برای شما بازگو کنیم که با استفاده از آنها بتوانید محیط خوبی برای خود در اینستاگرام دست و پا کنید. البته در نظر داشته باشید قسمت هایی چون پست گذاری و قسمت ار ارسال استوری برای طراحی عکس و ویدیو بسیار ساده و پر کاربرد میباشد و شما میتوانید با استفاده از این امکانات برای زطرح های خود تولید محتوا کرده باشید.

نظرات کاربران

پیام شما می‌تواند شروع یک مکالمۀ سازنده باشد.

عضویت
اطلاع از
guest
0 کامنت
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست و چه وظایفی دارد؟

ادمین چیست؟ سوالی که عمده‌ی کاربران می‌پرسند این است که ادمین چیست؟ ادمین چه کاربردی دارد؟ آیا یک شخص است یا ربات؟ ادمین چه وظایفی دارد؟ یک ادمین خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ اینها سوالاتی است...

ادامه مطلب