تنظیمات اینستاگرام

abdi
تاریخ انتشار : 2020-09-09
نویسنده : abdi

اینستاگرام شاید در آینده پرطرفدارترین شبکه اجتماعی در جهان شود که روزانه هزاران کاربر جدید را به خود جذب می‌کند در این مقاله تصمیم گرفتیم قسمت تنظیمات اینستاگرام را برایتان بازگو کنیم و امکانات این بخش را همراه با آموزش، برای کاربران جدید و قدیمی این برنامه محبوب، توضیح دهیم.

کمتر کاربری از ویژگی و کاربردهای بخش تنظیمات اینستاگرام خود اطلاع دارد و از آن استفاده می‌کند. شاید خود شما تا به حال از یک یا دو ویژگی موجود در تنظیمات اینستاگرام خود استفاده کرده باشید. برای مثال ممکن است فعال کردن رمز دوم و یا پرایویت کردن کانت که از شایع‌ترین ویژگی‌های مورد استفاده توسط کاربران در این قسمت می‌باشد را انجام داده باشید اما قطعا قابلیت‌های دیگر تنظیمات اینستاگرام بسیار جالب است و می‌تواند نیاز هر کاربر اینستاگرام از جمله خود شما را برطرف کند.

از کجا وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام شویم

 • برای ورود به تنظیمات اینستاگرامتان کافیست ابتدا وارد بخش پروفایل صفحه اینستاگرام خود شوید.
ورود به پروفایل اینستاگرام
 • و سپس از قسمت بالا سمت راست صفحه آیکون سه نقطه و یا سه خط را لمس کنید و وارد این بخش شوید. البته در آپدیت جدید اینستاگرام این آیکون از سه نقطه به سه خط تبدیل شده است.
 • و بعد از لمس این آیکون باید از قسمت پایین صفحه آیکون چرخ دنده با نوشته “settings” را لمس کنید تا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام خودتان شوید اما برای ورود به تنظیمات اینستاگرام در سیستم عامل آی او اس و مرورگر سیستم تان کافیست آیکون چرخ دنده را لمس کنید تا وارد این بخش شوید.
 • بعد از ورود به قسمت تنظیمات اینستاگرام با گزینه‌ها و بخش‌های مختلفی روبرو خواهید شد که مفهوم بیشتر آنها را نمی‌دانید یا شاید با برخی از آنها کار کرده‌اید اما نگران نباشید چون تمام بخش‌ها و ویژگی‌های تنظیمات اینستاگرام را به ترتیب در ادامه این مقاله خدمت شما عزیزان خواهیم گفت.

تنظیمات Follow and Invite Friends

Follow and Invite Friends و یا دنبال کردن و دعوت دوستان اولین قسمت تنظیمات اینستاگرام می‌‎باشد. شما می‌توانید با استفاده از زیر گزینه های آن، دوستان خود را به اینستاگرام دعوت کنید. این بخش پنج گزینه دارد.

تنظیمات Follow and Invite Friends
 1. follow contacts: با استفاده از این گزینه شما می‌توانید دوستان خود را که شماره موبایل آنها را در گوشی خود ذخیره کرده‌اید، در اینستاگرام پیدا کرده و آنها را فالو کنید.
 2. Invite Friends by WhatsApp: با فعال کردن این گزینه شما پیامی حاوی لینک دانلود و آیدی اینستاگرامتان را از طریق واتساپ به دوستانتان فرستاده و آنها را به اینستاگرام دعوت می‌کنید.
 3. Invite Friends by Email: با فعال کردن این گزینه پیامی که در بالا اشاره کردیم را می‌توانید از طریق ایمیل به دوستانتان ارسال کنید.
 4. Invite Friends by SMS: و همین طور با فعال کردن این گزینه همان پیام را می‌توانید از طریق پیامک به دوستانتان ارسال کنید.

تنظیمات Notifications

دومین قسمت تنظیمات اینستاگرام Notifications به معنی اعلانات است. شما می‌توانید در این قسمت اعلانات خود را تنظیم کنید. و انتخاب کنید چه مواردی از طریق اینستاگرام به شما اطلاع رسانی شود. و شامل هفت بخش به شرح زیر است.

تنظیمات Notifications
 1. Push Notifications
  • Pause All: با فعال کردن این گزینه صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که مدت زمان‌های مختلفی را نشان می‌دهد. با کلیک بر روی هر یک از آنها، اعلانات شما در آن مدت زمان بسته می‌شود.
 2. Posts, Stories and Followers: در این بخش شما می‌توانید اعلانات مربوط به لایک‌ها، کامنت‌ها، تگ شدن و اولین پست دوستانتان را تنظیم کنید.
 3. Following and Followers: و همینطور در این بخش شما می‌توانید اعلانات مربوط به فالو کردن، اکسپت (قبول) کردن، وارد شدن مخاطبانتان به اینستاگرام و تگ شدنتان در بیو را تنظیم کنید.
تنظیمات Notifications
 1. Direct Message: در این بخش شما اعللانات مربوط به دایرکت (پیام‌ها) را تنظیم می‌کنید. که مربوط به ارسال پیام به شما، وارد کردن افراد به گروه تان و درخواست تماس تصویری می‌شوند.
 2. Live and IGTV: و همینطور شما در این بخش می‌توانید اعلانات مربوط به آی جی تی وی خودتان و لایو دوستانتان را تنظیم کنید.

مقاله پیشنهادی: تنظیمات IGTV اینستاگرام

 1. From Instagram: با ورود به این بخش شما می‌توانید اعلانات ارسالی از طرف اینستاگرام را تنظیم کنید.
 2. Email and SMS: و در نهایت در این بخش شما می‌توانید انتخاب کنید چه اطلاعاتی از طرف اینستاگرام به ایمیل و شماره موبایل شما ارسال شود.

تنظیمات Privacy

قسمت Privacy از تنظیمات، شامل اطلاعات حریم خصوصی شما می‌شود و شما با شخصی سازی تنظیمات این قسمت، میزان دسترسی سایر کاربران به اطلاعات حریم خصوصی تان را تعیین می‌کنید. این قسمت شامل ده بخش به شرح زیر است.

تنظیمات Privacy
 1. Private Account: با فعال کردن این گزینه پیج شما به یک پیج خصوصی تبدیل می‌شود. و کاربران برای دیدن پست‌های شما باید شما را فالو کنند. سپس منتظر بمانند تا شما آنها را اکسپت کنید (بپذیرید).
 2. Comments: در این بخش شما افرادی را که می‌خواهید برایتان کامنت بگذارند یا نگذارند را انتخاب می‌کنید. و همین طور می‌توانید فیلتری برای کامنت هایتان انتخاب کنید. تا کلماتی که دوست ندارید در پیجتان کامنت شوند، مسدود شوند.
تنظیمات Privacy
 1. Tags: در این بخش شما می‌توانید افرادی که اجازه تگ کردن شما در پستشان دارند را انتخاب کنید.
 2. Mentions: و همینطور در این بخش می‌توانید افرادی که اجازه تگ کردن شما در کامنت یا کپشن دارند را انتخاب کنید.
 3. Storys: این بخش مربوط به تنظیمات استوری است. دو گزینه در این بخش وجود دارد که بسیار مهم و پرکاربرد است:
  • hide story from: شما می‌توانید افرادی را وارد این بخش کنید که نمی‌خواهید استوری‌هایتان را ببینند. و استوری‌هایتان از آنها مخفی می‌مانند.
  • close friends: با وارد کردن دوستان صمیمی تان به این بخش، می‌‍توانید برخی از استوری‌هایتان را به صورت اختصاصی با آنها به اشتراک بگذارید. در این صورت آن استوری از سایر فالوورهایتان مخفی می‌ماند.
 4. Activity Status: در صورت فعال بودن این گزینه سایر کاربران می‌توانند از زمان آنلاین و آفلاین بودنتان در اینستاگرام با خبر شوند.
تنظیمات Privacy
 1. Restricted Account: در این بخش اسامی اکانت‌هایی به شما نشان داده می‌شود که شما آنها را محدود کرده‌اید.
 2. Blocked Account: در این بخش اکانت‌هایی که قبلا آنها را بلاک کرده‌اید، قابل مشاهده هستند.
 3. Muted Account: و همین طور این بخش شامل اکانت‌هایی است که شما آنها را بی صدا کرده‌اید.
 4. Accounts You Follow: و در نهایت این بخش شامل اکانت‌هایی است که شما آنها را فالو کرده‌اید.

تنظیمات Security

و اما قسمت Security از تنظیمات به معنی امنیت است. شما با شخصی سازی این قسمت، میزان بالا یا پایین بودن امنیت پیجتان را مشخص می‌کنید.

تنظیمات Security
 1. Password: در این بخش شما می‌توانید رمز اکانتتان را تغییر دهید. لازم به ذکر است با تغییر دادن رمز اکانت، تمام سیستم‌هایی که قبلا وارد اکانت شما شده بودند، از پیجتان log out می‌شوند.
 2. Login Activity: با ورود به این بخش شما می‌توانید نام تمام دستگاه‌هایی که وارد اکانتتان شده‌اند را به همراه موقعیت مکانی شان، مشاهده کنید. و در صورت ناشناس بودن دستگاه و مکان، آن را از پیجتان log out کنید.
 3. Saved Login Info: با فعال کردن این بخش، شما با هر دستگاهی وارد اکانتتان شوید، آن دستگاه قادر خواهد بود اطلاعات ورود شما را در حافظه‌‎اش ذخیره کند. که شامل نام کاربری یا ایمیل یا شماره موبایل و رمز عبورتان است.
تنظیمات Security
 1. Two-Factor Authentication: از طریق این بخش می‌توانید احراز هویت دو مرحله‌ای را برای اکانتتان فعال کنید. با این کار هنگام ورود به اکانتتان، علاوه بر وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان باید کد فرستاده شده از طرف اینستاگرام به شماره موبایلتان را نیز وارد کنید.
  لازم به ذکر است که فعال کردن رمز دوم امنیت پیج شما را افزایش می‌دهد.
 2. Emails From Instagram: با ورود به این بخش می‌توانید مشاهده کنید اینستاگرام در چه زمانی و با چه موضوعی به شما ایمیل هشدار امنیتی ارسال کرده است.
 3. Access Data: در این بخش قادر هستید تمام اطلاعات مربوط به اکانتتان را مشاهده کنید.
تنظیمات Security
 1. Download Data: در این بخش با وارد کردن ایمیلتان و کلیک بر روی Request Download، تمامی اطاعات اکانت شما به ایمیلتان ارسال می‌شود. و شما قادر خواهید بود آنها را دانلود کنید.

مقاله پیشنهادی: دانلود دیتا و اطلاعات اینستاگرام

 1. Apps and Websites: این بخش به شما می‌گوید چه تعداد برنامه مجاز فعال یا منقضی شده یا حذف شده دارید.
 2. Search History: و در این بخش شما سابقه جستجوی اکانتتان را مشاهده می‌کنید. و می‌توانید آنها را به صورت تکی با کلیک بر روی آیکون ضربدر یا یک جا با کلیک بر روی Clear All، حذف کنید.

Ads

قسمت Ads از تنظیمات مربوط به تبلیغات خود اینستاگرام است. این قسمت شامل سه بخش زیر است.

 1. Ad Activity: در این بخش شما می‌توانید تبلیغاتی را که اخیرا با آنها تعامل داشته‌اید مشاهده کنید. و همینطور اطلاعات بیشتری درمورد برند آنها کسب کنید.
 2. Ad Topic Preferences: در این بخش سه موضوع زیر نمایش داده شده است. و شما با انتخاب هر کدام از آنها تبلیغات کمتری در آن موضوع مشاهده می‌کنید. اما این کار تاثیری بر تعداد تبلیغات‌هایی که برایتان نشان داده می‌شود، ندارد.
  • Alcohol: الکل
  • Parenting: فرزند پروری
  • Pets: حیوانات خانگی
 3. About Ads: با کلیک بر روی این گزینه شما وارد سایتی می‌شوید که اطلاعاتی از تبلیغات اینستاگرام، در اختیارتان قرار می‌دهد.

تنظیمات Account

قسمت Account، شامل همه تنظیمات مربوط به اکانت شماست و دارای 13 بخش به شرح زیر است.

تنظیمات Account
 1. Personal Information: این بخش شامل اطلاعات شخصی شما اعم از ایمیل، شماره موبایل، جنسیت و تاریخ تولدتان است.
 2. Your Activity: این بخش بیانگر میزان فعالیت شما در اینستاگرام است. و این امکان را به شما می‌دهد با تعیین کردن مدت زمان مشخصی برای فعالیت در اینستاگرام، زمانتان را مدیریت کنید.
 3. Saved: این بخش شامل تمام پست‌هایی است که آنها را ذخیره کرده‌اید. با ورود به این بخش می‌توانید دسته بندی پست‌های ذخیره شده تان را ویرایش کنید.
 4. Close Friends: همان طور که در بالا و در بخش Story توضیح دادیم، شما می‌توانید دوستان صمیمی تان را به این قسمت اضافه کنید.
تنظیمات Account
 1. Language: از این بخش شما قادرید زبان اینستاگرامتان را تغییر دهید.
 2. Contact Syncing: با فعال کردن این بخش، اطلاعات مخاطبانتان و تغییرات آنها اعم از اضافه یا حذف کردنشان در گوشی تان، هر از چند گاهی در سرور اینستاگرام ذخیره می‌شود. این کار موجب راحتی در پیدا کردن مخاطبانتان در اینستاگرام می‌شود.
 3. Linked Accounts: این بخش این امکان را به شما می‌دهد که اکانت اینستاگرامتان را به اکانت‌هایتان در سایر شبکه‌های اجتماعی متصل کنید.
 4. Cellular Data Use: با استفاده از این ویژگی می‌توانید حجم مصرفی اینستاگرام را کاهش دهید. برای این کار کافیست گزینه Use Less Data را فعال کنید. البته ما فعالسازی این ویژگی را توصیه نمی‌کنیم. زیرا عکس و فیلم‌ها را با کیفیت پایین برایتان نمایش خواهد داد.
 5. Original Posts: این بخش سه کلید دارد که با فعال کردن این کلیدها پس از آن با هر پست گذاری و یا منتشر کردن استوری، به صورت خودکار در گالری گوشی تان ذخیره خواهد شد. تا به عنوان یک ویرایشگر عکس از اینستاگرام استفاده کرده باشید.
تنظیمات Account
 1. Request Verification: اینستاگرام در این بخش فرمی برای تایید هویت کاربران خود آماده کرده است. تا کاربرانش در صورت خواست خود برای کارهایی مثل دریافت تیک آبی اقدام کنند.
 2. Posts You’ve  Liked: پست‌هایی که شما لایکشان کرده‌اید، در این بخش به صورت آلبوم نشان داده می‌شوند. و شما می‌توانید از این بخش استفاده‌های متنوعی بکنید. از جمله این که با بررسی این بخش می‌توانید موضوعات مورد علاقه خودتان را بررسی کنید. و یا لایکتان را از روی یک پست بردارید.
 3. Branded Content Tools: این بخش به معنی ابزار محتوای مارک دار است. و شامل محتوایی است که شما خالق آن اثر باشید و یا شریک تجاری در آن محتوا داشته باشید. این ابزار تنها برای اکانت هایی فعال است که از اینستاگرام تاییدیه گرفته باشند. یعنی تنها افرادی که دارای تیک آبی هستند می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.
 4. Switch to Professional Account: با کلیک بر روی این گزینه شما می‌توانید نوع کاربری اکانتتان را تغییر دهید. برای تغییر نوع کاربری دو گزینه زیر برایتان نمایش داده می‌شود:
  • Business: تبدیل اکانت به اکانت تجاری (بیزینسی) که شامل امکانات ویژه‌ای است. مثل مشاهده آمار پست‌ها و استوری‌ها و گرفتن تبلیغات اینستاگرام و قرار دادن اطلاعات تماستان برای برقراری ارتباط بهتر با مشتریان است.
  • Creator: تبدیل اکانت به اکانت Creator به معنی ایجاد کننده، همانند اکانت بیزینسی است اما ویژگی‌های بیشتری نیز دارد. که شامل آنالیز کردن میزان رشد پیجتان و مدیریت حساب کاربری و پیام‌هایتان است.

Help

قسمت Help در اینستاگرام برای کمک کردن به کاربران اینستاگرام در رفع مشکلات و سوالات مربوط به اینستا گذاشته شده است. و شامل سه بخش زیر است.

 1. Report a Problem: این بخش این امکان را به شما می‌دهد که درصورت مقابله با مشکلی در اینستاگرام، آن را به پشتیبانی اینستا گزارش دهید تا آنها برای رفع مشکلتان کمکتان کنند.
 2. Help Center: با کلیک بر روی این بخش وارد سایت Help اینستاگرام می‌شوید. و می‌توانید راهنمایی استفاده از بخش‌های مختلف اینستاگرام را در این سایت مطالعه کنید.
 3. Privacy and Security Help: این بخش شامل گزینه‌هایی است که شما را درمورد حریم خصوصی و امنیت پیجتان راهنمایی می‌کند.

About و Theme

قسمت About در تنظیمات مربوط به خود اینستاگرام است. و شامل بخش‌هایی مثل خط مشی، شرایط استفاده و سورس لایه باز اینستاگرام است.

و قسمت Theme در تنظیمات اینستاگرام در حال حاضر شامل دو تم است. که یکی به رنگ سفید و دیگری به رنگ مشکی است. و شما می‌تواند طبق سلیقه خودتان یکی از این تم‌ها را برای اینستاگرامتان انتخاب کنید.

Logins

همان طور که می‌دانید، Log In به معنی وارد شدن به تنظیمات است و قسمت Logins شامل تنظیمات ورود و خروج اکانت است و شامل بخش‌های زیر است:

 1. Set up Multi-Account Login: اگر شما جزوه افرادی هستید که چند اکانت اینستاگرام دارند، می‌توانید از طریق این بخش همه اکانت اینستاگرامتان را به یک اکانت اصلی متصل کنید. در این صورت با ورود به اکانت اصلی، به طور خودکار به سایر اکانت‌ها نیز وارد می‌شوید.
 2. Add Account: با کلیک بر روی این بخش می‌توانید به اکانت دیگری وارد شوید یا اکانت جدیدی بسازید.

مقاله پیشنهادی: آموزش کامل ساخت اکانت و ورود به اینستاگرام

 1. Log Out Account: با کلیک بر روی این گزینه شما از اکانتتان خارج می‌شوید.
 2. Log Out All Account: و همین طور با کلیک بر روی این گزینه از تمام حساب‌های اینستاگرامتان خارج می‌شوید.

جمع بندی

ما در این مقاله گزینه‌های مهم قسمت تنظیمات اینستاگرام را برایتان نشان داده و توضیح دادیم. که شما می‌توانید با استفاده از این ویژگی‌ها شرایط بهتری برای خود در اینستاگرام ایجاد کنید. تا از این برنامه محبوب لذت کافی را برده باشید.

نظرات کاربران

عضویت
اطلاع از
guest
72 کامنت
بیشترین امتیاز
جدیدترین قدیمی ترین
Inline Feedbacks
View all comments

مطالب مرتبط

آموزش کامل تغییر ایمیل و شماره اینستاگرام + ویدئوی آموزشی!

تغییر ایمیل اینستاگرام چگونه امکان پذیر است؟ چگونه ایمیل اینستاگرام را عوض کنیم؟ مراحل تغییر شماره در اینستاگرام به چه شکل است؟ برای ثبت ایمیل در اینستاگرام چه مراحلی را باید طی کنیم؟ بخشی از صفحه‌ی پروفایل شما در اینستاگرام به اطلاعات شخصی شما اختصاص دارد. از مواردی...

ادامه مطلب
نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

نحوه حذف پیام در دایرکت اینستاگرام (آپدیت 2021)

پاک کردن پیام دایرکت اینستاگرام چگونه ممکن است؟! چرا پیام دایرکت اینستا حذف نمیشود؟ هرچند ما اینستاگرام را بعنوان یک اپلیکیشن پیام رسان نمی‌شناسیم، اما به دلیل وجود حجم انبوهی از کاربران اینستاگرامی، و مطرح شدن این سوال برای تعداد زیادی از کاربران، تصمیم داریم در این...

ادامه مطلب

آموزش جامع گذاشتن پست در اینستاگرام با گوشی و کامپیوتر

می‌توان گفت انتشار پست، اصلی‌ترین فعالیت هر فردی در اینستاگرام است. اگر می‌خواهید در اینستاگرام فعالیت داشته باشید، باید قبل از هرچیزی نحوه‌ی گذاشتن پست را یاد بگیرید. با این که انتشار پست فرآیند ساده‌ای است، اما ممکن است برای کاربرانی که به تازگی عضو اینستاگرام...

ادامه مطلب