نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام

استوری گذاشتن در اینستاگرام

استوری اینستاگرام یکی از بخش های چالش برانگیز اینستاگرام میباشد که از سال قبل توسط مدیران این برنامه افتتاح شد و استقبال خوبی نیز از طرف کاربران از این امکان جالب صورت گرفت و از آن روز هم آپدیت های متعددی توسط اینستاگرام از جمله گذاشتن لینک در استوری و یا ثبت نظرسنجی در استوری اینستاگرام  و … که ما در مقاله های دیگر در مورد همه ی این آپدیت ها و امکانات این قسمت توضیحاتی داده ایم.

موضوع امروز مقاله ما در مورد نحوه استوری گذاشتن در اینستاگرام میباشد که چگونه میتوانیم یک عکس و یا ویدیو را در قسمت استوری اینستاگرام پیج خودمان آماده و منتشر کنیم البته چگونه استوری گذاشتن در اینستاگرام یک مسئله پیش پا افتاده میباشد اما در این بین احتمالا کاربرانی هستند که هنوز با این بخش کار نکرده اند از همین رو امروز در این مورد صحبت خواهیم کرد.

مراحل استوری گذاشتن در اینستاگرام :

همانطور که گفتیم برای گذاشتن استوری در اینستاگرام کار سختی پیش رو ندارید وتنها با چند لمس میتوانید اولین استوری خود را انتشار دهید تا فالوور ها و بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام شما را ببنیند که ما در ادامه نحوه گذاشتن فیلم و عکس در استوری اینستاگرام را توضیح خواهیم داد به همین منظور برای ارسال اولین استوری مراحل زیر را انجام دهید.

1_ از طریق برنامه اینستاگرام وارد اکانت خود شده که در صفحه باز شده که همان صفحه هوم میباشد از چندین راه میتوانیم به قسمت استوری اینستاگرام رجوع کنیم.

2_ در صفحه هوم شما میتوانید با لمس صفحه و کشیدن آن به سمت چپ و یا لمس آیکون دوربین مانندی که در قسمت بالا گوشه صفحه قرار دارد وارد قسمت استوری اینستاگرام خودتان شوید البته با لمس عکس پروفایل در همان صفحه نیز میتوانید وارد این قسمت شوید به این شرط که در آن لحظه استوری برای نمایش منتشر نکرده باشید.

3_ از طریق یکی از این راه ها وارد قسمت استوری میشویم حال میتوانیم از چندین راه دیگر اقدام به گرفتن عکس و یا فیلم برای ارسال و انتشار استوری خود اقدام کنیم.

4_ خب اگر میخواهید همان لحظه از محیط فعلی خودتان عکس و یا ویدیو ضبط کنید میتوانید با لمس آیکون دایره مانندی که در صفحه ظاهر شده از محیط مربوطه عکس بگیرید و یا در صورت ضبط کردن ویدیو میتوانید این آیکون را نگهه دارید.

اما اگر میخواهید از گالری خودتان عکس و یا ویدیو هایی که قبلا گرفته اید را آماده ارسال کنید کافی ایست صفحه را لمس و به بالا بکشید و یا کادر کوچکی که در قسمت پایین وجود دارد را لمس کرده تا گالری سیستم تان در قسمت استوری باز شود.

بعد از انتخاب یک و یا چندین عکس و ویدیو حال میتوانید آنها را آماده انشتار در استوری خود کرده باشید البته میتوانید قبل از منتشر کردن، ویرایش ها و یا قابلیت هایی از جمله استفاده از برچسب ها و شکلک ها و یا … استفاده کنید که در تصویر زیر میتوانید این قابلیت ها را به صورت کلی مشاهده کنید.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

بعد از اماده سازی نهایی حال وقت منتشر کردن استوری میرسد که فقط کافی ایست عکس پروفایل کوچکی که در پایین صفحه با نوشته your story وجود دارد را لمس کنید تا استوری مد نظرتان ارسال شود همانطور که دیدید استوری گذاشتن در اینستاگرام کار ساده ای میباشد.

چینش بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام !!!

بعد از انتشار استوری شما میتوانید از صفحه پروفایل اینستاگرام تان بر روی عکس پروفایل خود لمس کرده تا استوری خود را دوباره مشاهده کنید و با بالا کشیدن همان صفحه میتوانید افراد مشاهده کننده استوری های خودتان را مشاهده کنید. اگر از برچسب هایی چون برچسب نظر سنجی و یا سوال پرسیدن و… استفاده کرده اید میتوانید افراد شرکت کننده را در همان صفحه مشاهده و ارزیابی کنید.

اما یکی از مسائلی که میتواند برای شما جالب برانگیز شود، ترتیب بازدیید کنندگان استوری اینستاگرام تان میباشد شاید در روز های اول ارسال استوری به نظر تان نیاید اما بعد از چند روز که میخواهید پیج های مشاهده کننده استوری هایتان را نظاره گر باشید خود به خود خواهید خواست در اول صف بازدیکنندگان استوری تان افرادی را مشاهده کنید که به شما نزدیکترند و با انها بیشتر تعامل داشته اید.

استوری گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام برای همین منظور الگوریتمی را توسعه داده که علاقمندان به اینستاگرام آن را الگورتیم ترتیب دهنده بازدیدکنندگان استوری اینستاگرام مینامند. تا اینستاگرام از طریق این الگوریتم افرادی را در صف اول بازدید کنندگان استوری شما قرار دهد که به شما نزدیکتر هستند.

اما این الگورتیم چگونه کار میکند خود جای سوال دارد چون اینستاگرام از نحوه چگونگی کار این الگوریتم چیزی نگفته اما علاقمندان به اینستاگرام طبق تست هایی که انجام داده اند، گفته اند آن پیج هایی که با شما بیشتر در تعامل هستند و یا برعکس، شما با انها بیشتر در تعامل هستید برای مثال پیج و پست ها و حتی استوری های آنها را به مکرر مشاهده میکنند در صف اول بازدید کنندگان قرار خواهید گرفت.

جمع بندی

همانگونه که مشاهده کردید استوری گذاشتن در اینستاگرام کار چندان سختی نیست چه بسا که اگر بخواهید استوری هایتان جذاب باشد باید خلاقیت به کار ببرید البته میتوانید ازعکس های آماده استفاده کنید که برای همین منظور میتوانید مقاله عکس برای استوری را مشاهده کنید.

عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
Inline Feedbacks
View all comments