اینستاگرام چیست

اینستاگرام چیست

اینستاگرام چیست

اینستاگرام چیست میتواند نام مقاله امروز ما باشد با افزایش روزانه کاربران اینستاگرام شاید برای اکثر کاربران اینستاگرام این موضوع پیش خواهد آمد که اینستاگرام چیست و نحوه استفاده از آن به چه صورت میباشد همانطور که مطلع هستید کاربران اینستاگرام مرز یک میلیارد را شکسته و حال میتوان اینستاگرام را از پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی حال حاضر جهان نامید.

کاربرد اصلی اینستاگرام اشتراک گذاری عکس و ویدیو های مد نظر یک کاربر در این برنامه میباشد اما با وجود گذشت زمان و آپدیت هایی پیاپی اینستاگرام باعث شد قابلیت های زیاد و جذابی چون بخش استوری و یا پخش زنده و… اینستاگرام را محبوب تر از همیشه کند در این میان علامت ها و آیکون ها و اصطلاعات زیادی وجود دارد که میتواند هر کاربر اینستاگرام چه جدید و چه قدیمی را به چالش بکشد به همین دلیل ما در این مقاله تصمیم گرفتیم اصطلاعات و علامت های اینستاگرام را برای شما نشان داده و به صورت کلی اینستاگرام چیست را برای شما توضیح دهیم.

اصطلاعات اولیه و مهم اینستاگرام

اسم پیچ ” username ” :

اولین نوشته در صفحه پروفایل اینستاگرام شما را اسم اکانت تشکیل میدهد که در قسمت بالا سمت چپ صفحه قرار دارد و همانگونه که گفتیم اسم اکانت به عنوان یک  آدرس خصوصی برای یافتن دیگر کاربران به کار میرود. برای تغییر آن کافی ایست در همان صفحه وارد بخش edit profile شده و username فعلی را تغییر دهید.

پست ” post ” :

عکس و یا ویدیو هایی که شما در اکانت خود منتشر میکنید یک پست میباشد و در صورت پست کردن یک عدد به مجموعه پست های شما در اکانت تان اضافه میشود و پست های منتشر شده نیز در صفحه پروفایل شما به نمایش عموم در می آید و برای مشاهده پست های فالووینگ های خود کافی ایست به صفحه هوم در اینستاگرام خود رفته و برای دیدن پست های تمامی کاربران اینستاگرام به صورت اتفاقی کافی ایست به صفحه اکسپلور یا همان جستجو اینستاگرام تان رجوع کنید.

فالوور ها ” followers ” :

هر اکانت دیگری در اینستاگرام که پیچ شما را فالو کرده به این قسمت یعنی به followers های شما اضافه خواهد شد و برعکس اگر شما اکانت دیگری را در اینستاگرام فالو کنید به قسمت followers های آن اکانت اضافه خواهید شد به صورت کلی مفهوم followers در لغت انگلیسی به معنای تعقیب کننده میباشد.

فالووینگ ” following ” :

در ادامه مقاله اینستاگرام چیست میتوان به قسمت فالووینگ ها پرداخت. هنگامی که شما اکانت دیگری را در اینستاگرام به هر دلیلی فالو میکنید یک عدد به بخش following اکانت تان اضافه خواهد شد و در واقع شما تعیقب کننده آن اکانت در اینستاگرام خواهید بود و در آینده هر پست و استوری که آن اکانت منتشر کند در بخش هوم شما نیز به نمایش در خواهد آمد معنی کلمه following در لغت انگلیسی به معنای پیروی و یا تعقیب کردن میباشد.

قسمت ” edit profile ” :

قسمت edit profile و یا همان ویرایش نمایه بخشی میباشد که شما میتوانید تنظیمات مربوطه به بخش بیو اینستاگرام خود را انجام دهید اعم از تغییر عکس پروفایل، تغییر اسم پیچ اکانت، تغییر و تایید ایمیل و یا شماره موبایل ثبت شده و…. در این بخش قابل اعمال میباشد.

اینستاگرام چیست

فالو ” follow ” :

فالو کردن و یا همان دنبال کردن در اینستاگرام زمانی رخ میدهد که شما علاقمند به تعقیب کردن یک اکانت خاص در اینستاگرام باشید حال این اکانت میتواند یکی از دوستان شما و یا یک اکانت معروف در اینستاگرالم باشد بعد از فالو کردن یک اکانت در اینستاگرام  پست های منتشر شده توسط آن اکانت در بخش هوم شما به نمایش در خواهد آمد.

منوی صفحات

یکی از مهم ترین بخش های اینستاگرام چیست را میتوان به بخش منوی صفحات نسبت داد. در پایین صفحه اینستاگرام منو وجود دارد که دارای ۵ بخش به شکل آیکون های مختلف از جمله آیکون قلب، خانه(هوم)، آدمک و…  که هر کدام از اینها صفحات مختلفی با قابلیت های مختلفی را برای شما به نمایش میگذارند.

۱_صفحه هوم

صفحه هوم و یا خانه بخشی از اینستاگرام میباشد که شما هنگام ورود به اینستاگرام از طریق برنامه اینستاگرام مستقیما وارد این بخش میشوید و همانگونه که در مطالب بالا توضیح دادیم این صفحه پست ها و استوری های منتشر شده توسط فالووینگ های شما را نشان میدهد در واقع اکانت هایی را که شما فالوو کزده اید میتوانید پست های منتشر شده توسط آن ها را در این صفحه از اینستاگرام مشاهده و لایک کنید.

۲_صفحه اکسپلور

صفحه اکسپلور و یا همان صفحه جستجو یکی از مهم ترین صفحات اینستاگرام میباشد زیرا شما در این صفحه از اینستاگرام میتوانید با اکانت های دیگر اینستاگرام در ارتباط باشید و پست های تمامی اکانت ها اینستاگرامی را به صورت اتفاقی مشاهده کنید اما این صفحه در قسمت بالای خود داراری آیکون ذره بین میباشد که در صورت لمس کردن برایتان صفحه ای دیگری باز میشود که دارای ۴ بخش میباشد.

۱_ جستجو بر اساس top

این بخش اکانت هایی را برای شما نمایش میدهد که بیشترین جستجو را داشته اید.

۲_جستجو بر اساس people

در این بخش میتوانید از کلمه های تجاری گرفته تا اسم یک شخص را جستجو کنید تا اکانت های مربوطه برای شما نمایان شود.

۳_ جستجو بر اساس tag

در این بخش شما قادر هستید هشتگ های مختلفی را وارد کنید تا اینستاگرام برای شما پست های مربوط به هشتگ انتخابی نمایش دهد.

۴_جستجو بر اساس places

برای استفاده از این بخش باید جی پی اس سیستم تان را روشن کنید تا بتوانید افراد مد نظر خود را بر اساس یک منطقه جغرافیای جستجو کنید.

اینستاگرام چیست

۳_ بخش پست گذاری

مهم ترین بخش مقاله اینستاگرام چیست را میتوان به بخش پست گذاری ربط داد. بخش پست گذاری که با آیکون + مانندی برای شما نشان داده میشود، با انتخاب این صفحه از منو شما وارد بخشی خواهید شد که اینستاگرام از شما عکس و یا ویدیو درخواست میکند تا انتخاب کنید حال این عکس و یا ویدیو میتواند از دوربین شما همان لحظه ضبط شده باشد و یا از گالری خودتان انتخاب و سپس پست مد نظر خود را منتشر کنید.

بعد از انتخاب عکس و یا ویدیو مد نظر در مراحل بعدی عکس خود را ویرایش و سپس در مرحله بعدی میتوانید کپشن(متن زیر پست) برای پست مد نظر نوشته و آن را انتشار دهید.

۴_ صفحه علاقه مندی ها

صفحه علاقمندی ها با آیکون قلب نشان داده میشود که دارای دو بخش you و following میباشد که اعلانهای مختلفی از جمله اضافه شدن فالوور به اکانت شما و لایک شدن پست هایتان  و یا دریافت کامنت و… برای شما در بخش you نشان داده میشود. و در بخش

following نیز فعالیت های اخیر فالوینگ های شما یعنی اکانت هایی را که شما فالو کردید نمایش داده میشود.

۵_ صفحه پروفایل

صفحه پروفایل با آیکون آدمک نمایش داده میشود که بخش پروقایل شما را  اعم از تعداد پست ها،  تعداد فالوور ها و… برای شما و فالوور هایتان به نمایش در می آید

استوری :

از مهم ترین بخش های مقاله اینستاگرام چیست میتوان بخش استوری را نام برد. به صراحت میتوان گفت بخش استوری یکی از مهم ترین و محبوب ترین قسمت های اینستاگرام بدل شده اینستاگرام که در سال گذشته این بخش را فعال کرده و از آن پس نیز آپدیت های فراوانی در این بخش داده شده است در لغت انگلیسی استوری به معنای روایت داستان میباشد. استوری اینستاگرام داستان کوتاهی در بخش پروفایل شماست که حداکثر ۲۴ ساعت پس از منتشر شدن آن خود به خود پاک میشود و موضوع این بخش میتواند اتفاقات روزمره شما را در برگیرد و یا میتواند داستان های تبلیغاتی را نیز شامل شود.

اما این بخش امکانات بسیاری دارد که شما میتوانید با استفاده از آن ها عکس ها و ویدیو های خود را با افکت های دلخواه و شکلک های متناسب ویرایش کنید میتوانید بر روی عکس و یا فیلم خود متن نوشته و یا میتوانید از کاربران خود نظرات خاصی را بپرسید و آن را منتشر کرده و بعد از انتشار تعداد بازدیدکننده های آن داستان تان را مشاهده کنید، مینوانید به استوری خود هشتگ اضافه کنید و یا نظرسنجی بگذارید و حتی یک لینک خارجی به آن بدهید و ویژگی های زیادی که یکی یکی آن ها را توضیح خواهیم داد.

هشتگ :

هشتگ ها با پیشوند # نشانه گذاری میشوند یعنی شما وقتی قبل از کلمه مد نظر این علامت # را تایپ کرده و سپس کلمه مد نظر خود را وارد کنید در واقعه آن کلمه نوشته شده به عنوان یک هشتگ در بخش هشتگ ها ثبت خواهد شد. هشتگ ها در اینستاگرام نقش بسیار مهمی بازی میکنند در نظر میگیریم یک اکانت در مورد حیوانات داریم هنگامی که پست گذاری میکنیم میتوانیم کلمات مربوط به حیوانات را هشتگ گذاری کنیم تا افرادی که دنبال پست هایی در ارتباط با این موضوع هستند به راحتی این نوع پست ها را یافته و در پی آن با پیچ ما نیزآشنا شوند.

تگ کردن :

تگ کردن نیز با پیشوند @ شروع میشود و هدف از استفاده از آن برای تگ کردن اکانت های دیگر میباشد برای مثال شما پست و یا استوری را در اکانت خود منتشر سپس میخواهید یکی از دوستان و یا اکانت اینستاگرامی دیگری  را با تگ کردن نشانه گذاری کرده تا هم ادمین آن اکانت از این موضوع با خبر شده و هم این که دیگران با لمس اکانت تگ شده با آن اکانت نیز اشنا شوند.

البته میتوانید هنگام پست گذاری بر روی عکس های خود اکانت ها مد نظر را تگ یا همان برپسب گذاری کنید.

اینستاگرام چیست

لایک :

یکی از مهم ترین فعالیت هایی که شما در اینستاگرام میتوانید انجام دهید لایک کردن میباشد. در نظر بگیرید اکانت جدیدی را فالو کرده اید و پست های آن اکانت در بخش هوم شما به نمایش درآمده حال میتوانید با لمس دوبل و یا لمس آیکون قلب در زیر آن پست مورد نظر را لایک کنید. لایک کردن میتواند شامل پست های خودی هم باشد و بعد از پست گذاری میتوانید پست منتشر شده را لایک کنید.

کامنت :

اگر از کاربران قدیمی اینستاگرام باشید کاملا با ویزگی کامنت آشنایی دارید کامنت ها نظرات متفاوتی هستند که در زیر پست ها گذاشته میشوند خود شما نیز میتوانید در زیر هر پست نظر خود را نوشته و ارسال کنید البته اگر انتشار دهنده پست بخش کامنت های خود را نبسته باشد و یا محدود نگکرده باشد

دایرکت :

بخش دایرکت در واقع مکانی برا چت کردن به صورت خصصی و یا به صورت گروهی میباشد شما در این بخش میتوانید با دوستان خود به گفتگو پرداخته هم به صورت نوشتاری و هم به صورت ویدیویی

آرشیو :

آرشیو در اینستاگرام یا همان بایگانی کردن ویژگی بود که کاربران اینستاگرام از خیلی وقت ها منتظر آن بودند تا تصاویر و یا ویدیو های خود را برای مدتی آرشیو کنند تفاوت کلی آرشیو در اینستاگرام با حذف پست در این است که شما با آرشیو کردن یک پست خاص آن پست را حذف نمیکنید بلکه برای مدتی بایگانی کرده تا در زمان دلخواه دوباره آن پست آرشیو شده را برگردانید.

خصوصیت آرشیو در اینستاگرام یک از پرکاربردترین ویژگی های اینستاگرام میباشد که شما در هر لحظه ای میتوایند پست های خود را به جای حذف، بایگانی کرده و به صورتی یک آلبوم شخصی در بخش مخفی اینستاگرام برای خود تدارک ببنید ودر صورت خواست خود آن پست ها را برای عموم در پیچ تان به نمایش بگذارید. همانگونه که پست ها را میتوان بایگانی و دوباره به نمایش درآورد استوری های بایگانی شده را هم میتوانید دوباره منتشر کنید برای این کار بعد از ورود به بخش آرشیو در اینستاگرام استوری مد نظر خود را لمس کنید تا برایتان باز شده و در قسمت پایینی آیکون آرشیو که در زیر آن کلمه “share” نوشته شده را انتخاب کنید تا استوری مد نظر دوباره منتشر شود.

بخش آلبوم و یا ذخیره پست ها :

اینستاگرام در آپدیت هایی که پیشتر ارائه داد بخشی برای جمع آوری پست های مورد علاقه شما که میخواهید همیشه در دسترس تان باشد را فعالسازی کرد تا در پی آن برای خود آلبوم های متفاوتی با موضوع متفاوتی بسازید برای مثال در نظر بگیرید در حال اینستا گردی هستید و در این بین از پست یک اکانت دیگر خوشتان آمده و میخواهید آن را نشانه گذاری کرده تا در صورت خواست خود به راحتی وارد آن پست شده و دوباره آن را مشاهده و یا به دوستانتان نشان دهید همانطور که گفتیم اینستاگرام چنین ویژگی را فعال کرده برای بهره مندی از آن کافی ایست وارد یک پست شده و آیکون بوکمارکی که در عکس زیر مشخص شده را لمس کنید تا آن پست مد نظر در بخش آلبوم های شما ذخیره شود.

حال برایتان سوال پیش آمده که بخش آلبوم در اینستاگرام کجاست؟ برای ورود به این بخش کافی ایست وارد بخش پروفایل اینستاگرام تان شده و سپس آیکون بوکمارکی را لمس کرده تا عکس های ذخیره شده توسط خودتان را مشاهده کنید این بخش دارای دو گزینه “all” و “collections” میباشد برای دانستن  تفاوت این دو کافی ایست تصور کنید که شما تا به حال ۱۰ پست در این بخش ذخیره کرده اید که سه تا از پست ها مربوط به موضوع آشپزی مربوط میشود با لمس کردن علامت + در بالای صفحه این سه پست را آلبوم کرده و نام متناسبی برای این آلبوم انتخاب میکنید البته میتوانید هنگام ذخیره یک پست در اینستاگرام با نگه داشتن علامت بوکمارکی آن مستقیما وارد آلبوم مد نظر خود کنید.

اینستاگرام چیست

جمع بندی

در این مقاله میتوانستیم به آیکون ها و قسمت های دیگری نیز بپردازیم از جمله ویژگی های چون بلاک و ریپورت کردن و یا مفهوم کلمه k که در مقابل تعداد فالوور های یک اکانت در صورت گذشتن ۱۰ هزار فالوور به نمایش در میاید به هر حال ما خواستیم در این مقاله به مهم ترین این ویژگی ها پرداخت کنیم تا مفهموم کلی از  اینستاگرام چیست را برایتان بازگو کنیم.

, ,

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
اطلاع از